Zbořený Kostelec 2008

byl jsem tady a támhle...
Odpovědět
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Zbořený Kostelec 2008

Příspěvek od Siegfried »

Muhehe, mě se líbilo, v pátek sem přijel nasranej a nestíhací, pár lidí mě pilo krev hned zkraje :) A ráno sem vstával s pocitem že se vše posere... nakonec to dopadlo dobře :) Kurva pěkně... druhej nejlepší Zbořeňák co pamatuju :)
Jinak hlíst už je fakt hrubej týpek http://www.emfoto.wz.cz/galerie/Bitvaob ... oto35.html

A je to teda patetický jako sračka, ale kompozičně je to pekelný foto: http://www.emfoto.wz.cz/galerie/Bitvaob ... oto57.html

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořený Kostelec 2008

Příspěvek od Indy »

Vypadá to moc hezky, škoda že jsem nemohl. Len ty halůzky omotané elektrikářskou izolačkou, co so bezpečné dřevce vypadají fakt tragicky. Jen mě to utvrzuje v používání hezkých železných zbraní. Fakt to vypadá jako by přijel oddíl dobře vystrojené dřevárny.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořený Kostelec 2008

Příspěvek od Pappi »

Musím říct, že, kdybych byl nepřijel tak bych nyní litoval. Opravdu zdařilý ročník byl jsem spokojen. Poměrně málo exotů, hodně tyčovek a hlavně pěkná skupina dvanácti střelců. Mám též video a musím říct, že některé srážky formací vypadají velice akčně, prostě nikdo nemůže říct, že to bylo nějaký pochodování a přetlačování. Též závěrečné pobíjení nás opuštěných hrdinných střelců kopiníky bylo myslím dost efektní. Jó holt dva metry klacku jsou dva metry klacku tam s píšťalou coby kyjem moc nenaděláš. ;) Pouze co mi vyprávěl bratr Picek, tak bylo naprosto strašný a úděsný vystoupení nějakých "střelců" jenž krmili lidi takovýma lahůdkama jako, že hákovnice se vyvinula z píšťaly nebo, že dělo je plašička na koně a jiné. Nevíte co to bylo za trouby?
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořený Kostelec 2008

Příspěvek od Broďan »

Ti povedení "znalci" palných zbraní jsou tito pánové. Taky je neznám a ony moudra jsem prodal, jak jsem je nakoupil.
Obrázek
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořený Kostelec 2008

Příspěvek od Pappi »

No potěš koště toho santuse postávajícího vzadu od vidění znám ještě z dob různých Libštejnů, Krašovů či Libušínů a skoro nic se nezměnilo snad jen to, že je hubenější, ale moudrý jak koukám pořád stejně. S ním pak vynikal ještě jeden mudrc jenž si nechal říkat Úder jak byl mocný a ten zase věděl naprosto a úplně všechno o šermu. Myslím, že pořadatel by měl příště trochu dbát i o to co kdo bude na place divákům říkat, aby pak veřejně neplácal takovýhle nesmysly. Je to škoda, když divák vidí konečně docela solidní bitvu a pak slyší takový hámotiny.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořený Kostelec 2008

Příspěvek od Indy »

Mikrofon drží chlapík který si říká Baron. Mám pocit, že i sdružení si říká Baroni, tady si nejsem jist. Že je až takový hňup sem netušil, ale na Kolíně střílel z píštali *stopinou* přičemž píštala střílela po značné pauze a vypadala jako větší versatilka. Mimo jiné, kvůli takovým pavézníci klečeli do útoku protivníků. Musel jsem vás nechat klečet, když vám za hlavou někdo manipuluje s kvérem a soustředěním vyplazuje jazyk. Doufám že chápete. S tím posuzováním kvality je to těžké. Pořadatel je rád, když mu tam někdo vystoupí a nemůže vědět co bude blekotat. Snad ho holt příště mluvit k lidem nenechá.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořený Kostelec 2008

Příspěvek od Broďan »

Jejich "přednášku" jsem bohužel neviděl celou, protože jsem musel navštívit toi-toi, ale to, co museli vyslechnout diváci, bylo fakt strašný. Ona "plašička" koní je model (snad) barokního děla za komorovou puškou, zde:
Obrázek
Ten maník v kozačkách a buzňáčích, tedy ten Baron, vykládal, že tohle malé dělo je ve skutečné velikosti a že se používalo k plašení koní, přičemž byly mezi oddíly vojska umísťovány baterie takovýchto dělíček, třeba po 5-ti kusech, aby byl plašivý efekt větší. Jeho intelekt vůbec nezpracoval fakt, že výstřel z arkebuzy nebo muškety udělá ránu stejnou či větší. To, že válečný oř prodělával výcvik, aby byl použitelný v bitvě, zůstalo mistru Baronovi utajeno.
Tu komorovku tam přitáhli za koněm uvázanou na řetěze tak, že trám lafety byl asi 10 cm nad zemí a občas vyryl drn. Divák byl poučen, že děla netahali lidi, ale koně. O nějaké přepravě na vozech či o dvoukolém podvozku, který se pod lafetu později vkládal, neměl Baron asi ponětí.
Podle buzňáčů, holínek, kozaček a praporoviny, budou tihle maníci "dělat v branži" už hodně dlouho, tak 20-30 let. Na internet nechodí, o historii nic nevědí, ale před diváky lezou. Ach jo, co dá potom práce, uvést to na pravou míru.
Na Kolíně opravdu byli dva z nich mezi střelci, ale ono jich tam vlastně bylo víc podobných se stopinami a bez příslušenství ke zbraním a proto nebylo možné nějak koordinovat palbu.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořený Kostelec 2008

Příspěvek od Pappi »

No exot se vyskytne asi všade a naproti tomu jsem stejně rád, že jsem na Zbořeňák dorazil, protože klady výrazně převýšily zápory. Jednoduše se mi to líbilo a příště budu rád, když se budu moci zúčastnit. Moc pěkný byl např. Šternberkův šik s pavézníky ti byli secvičeni fakt parádně a dobře jejich formace odolávala v boji, skoro jak Broďané. :D Také bylo pozitivní, že si naše střelecká skupina sehnaná řekl bych poněkud narychlo v houf každý pes jiná ves, dokázala pěkně pokud možno držet pořádek a ořvávat se navzájem povely. Fungovalo to a střílelo se pořád až do sebevražedného konce. Opravdu pěkných dvanáct střelců snad jich bude do budoucna čím dál více a "Baronů" čím dál méně. Nevšiml jsem si, že by někdo na naší straně tam cpal do zátravek nějaký stopiny všichni bych řekl, že hezky sypaly prach. Někteří sice nemletý či neodmočený Vesuvit a pak jim to mnohdy nechtělo hned chytnout, ale to byly vyjímky. Akorát chci příště nějakou ochranku s dlouhým na konci naostřeným něčím železným, aby se neopakovalo, že mě sejme nějakej hajzl s kopím. To můžu jet do Ostravy s Indiánem že?
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořený Kostelec 2008

Příspěvek od Divous »

Indy napsal:Mikrofon drží chlapík který si říká Baron. Mám pocit, že i sdružení si říká Baroni, tady si nejsem jist. Že je až takový hňup sem netušil, ale na Kolíně střílel z píštali *stopinou* přičemž píštala střílela po značné pauze a vypadala jako větší versatilka. Mimo jiné, kvůli takovým pavézníci klečeli do útoku protivníků. Musel jsem vás nechat klečet, když vám za hlavou někdo manipuluje s kvérem a soustředěním vyplazuje jazyk. Doufám že chápete. S tím posuzováním kvality je to těžké. Pořadatel je rád, když mu tam někdo vystoupí a nemůže vědět co bude blekotat. Snad ho holt příště mluvit k lidem nenechá.
tak tahle střelecká partička nevystupovala na Zbořeňáku poprvé, jezdí tam už drahně let..... takže pro pořadatele nebyli žádné překvapení a jsou pro ně asi v mezích normy.... :blackeye:


....několikrát jsem je viděl vystupovat a ačkoliv zákon č.119/2002 o zbraních a střelivu výslovně zakazuje manipulaci se střelnými zbraněmi pod vlivem alkoholu a omamných látek, bylo zcela zřejmé že se oním zákonem rozhodně neřídí
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti