Dobývání Malešova (2008)

byl jsem tady a támhle...
Odpovědět
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Dobývání Malešova (2008)

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Vyprávějte, přehánějte. Já se pak připojím. :blackeye:
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: Dobývání Malešova (2008)

Příspěvek od Kubák »

Tak za sebe chválím! Na malešově je super to zázemí, které skýtá tvrz, i vzhled a přístup lidí, kteří se tam vesměs objevují. Ty dvě bitvy byly sice úmorné (to vedro...), ale i přes jejich krátkou délku a relativně malý prostor jsem si je užil. Večerní hostina samozřejmě naprosto bezkonkurenční! Škoda že člověk nemá větší žaludek...
Takže dík organizátorům (i všem ostatním) za příjemně strávený víkend!
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobývání Malešova (2008)

Příspěvek od Václav »

Dobývání Malešova bylo opět super. Určitě bylo dobře, že se bitva přesunula zpět před tvrz. Děkuji organizátorům za povedený víkend a zároveň obdivuji, co vše se na tvrzi (tedy vlastně na hradě ;-)) stihlo za ten rok udělat.
Jara
Příspěvky: 16
Registrován: 13 Lis 2007, 13:38

Re: Dobývání Malešova (2008)

Příspěvek od Jara »

Na Malesove jsem byl jako pouhy divak, ale musim rici, ze se mi velmi libil. Bitevni ukazky dobre vymyslene s vybornym koncem (divci zaver byl vynikajici a hodne tomu pridal). Navrat bitevni ukazky k hradu si myslim, ze je velmi pozitivni vec, ale ukazka dobyvani spodniho patra, myslim pred 2 roky byla poutavejsi. Akorat byl zase problem s vyhledem. Na tvrzi je videt velky pokrok, pro cloveka, ktery se ukaze jednou za rok, bych rekl dokonce obrovsky.
Co se mi nelibilo. Velmi maly pocet kvalitnich stankaru, podivna vystoupeni skupin (vyjma posledniho vycviku zoldnerske jednotky), bijici chyby v odivani do oci (napr. zabky na nohach, buznace).
Presto si myslim, ze Malesov je jedna z nejlepsich akci v roce. Dekuji za prijemnou podivanou.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Dobývání Malešova (2008)

Příspěvek od Siegfried »

Mno mě se líbilo... je fakt, že stavební pokrok je pěknej, doufám, že to neustrne.
Bitka samotná mi přišla poměrně krátká, ale zase živá, zábavná a díky celkem vysoké jakosti účinkujících i pohledná a doufám, že z diváckého hlediska taktéž.
Vystoupení jsem nesledoval, respektive Bravusácké vystoupení znám a počítám ho k tomu lepšímu co tu lze vidět.
Se stánkařema vnímám jakožto pořadatel další akce z druhé poloviny 15.tého století stejný problém. Prostě nejsou...
Jinak mi trošičku vadí, že se vevnitř v tvrzi večer kouří a, že spousta lidi co tam účinkují i přesto, že mají často kvalitní kostým to vnímají jinak než my. Tedy jakože se dělá divadýlko pro diváky a večer si musíme od historie pokud možno odpočinout... což je škoda...
Co se týče nedostatků v kostýmech, obávám se, že se jedná o pomocné brigádnické síly které k historii nemají vztah pražádný a co na ně zbude to si vezmou... :)

Jinak přemejšlím o změne avatara, tenhle kousek je fakt vydařenej http://www.oook.cz/events/malesov08/8100.html

Takže super akce, více takových do roka. A více vynikající pomazánky z kozího sýra :)))
Naposledy upravil(a) Siegfried dne 08 Zář 2008, 18:36, celkem upraveno 1 x.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: Dobývání Malešova (2008)

Příspěvek od Kubák »

Jo, kouření je problém. já sice kouřím (spíš příležitostně), ale když už kurva máme historickou žranici, tak si tabákoviny odpustíma a nechám do Počernic do knajpy, ne?
Siegfried: mě se víc líbí tůdlecta http://www.oook.cz/events/malesov08/8105.html (pracovní název "prase a kost" ) :D
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Dobývání Malešova (2008)

Příspěvek od Romikov »

Siegfried- krásná fotka kdopa to dělal?
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Dobývání Malešova (2008)

Příspěvek od Siegfried »

Kubák: A napíchnul tě aspoň ten Milošák ?
Romikov: to fotil Pav což je borec... ikdyž bratr už se taky vypracovává :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Josef
Příspěvky: 40
Registrován: 07 Ún 2008, 23:35

Re: Dobývání Malešova (2008)

Příspěvek od Josef »

Stavební úpravy tvrze jsou jedinečné.U nás zřejmě bezkonkurenční.Klobouk dolů.Bohužel jak se zvelebuje a rozšiřuje tvrz ubývá místa pro účinkující a diváky :) Ale vMalešově je toto dáno i celkovou dispozicí hradu.Jinak by to vypadalo kdyby na předhradí byla louka a dobový tábor nežli statek a náměstí :D Ale přesto jsem byl maximálně spokojen ,žena taky,děti taky :) ....
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobývání Malešova (2008)

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Bratr se vypracovává maximálně tak v mačkání spouště. :badgrin:
Příště budu fotit do RAWu a hnusné snímky rovnou mazat. Prohrabovat se stovkama fotek je o nervy. Neměl jsem náladu je nějak upravovat, přecejenom jsou dokumentární, nikoliv umělecké.
http://www.brodec.org/malesov_2008/index.html

Co k tomu dodat? Scénář dobrý, příjemní lidé, dobrá žranice a hudba. Nicméně oproti loňsku zmizel roleplaying stánkařů, našlo se dost ojebových oděvů (kovové dírky, moje 14kové nohavice atp.), dále jsem zaznamenal absenci odpadkových košů (kromě tvrze).
Docela jsem se pobavil, když si podle scénáře Sláča šahal na "prodřené škorně", přitom měl na nohou pěkné holiny. Vím jsou to detaily, ale jako divák jsem si jich všímal. Pokud si na něco ještě vzpomenu, tak to sepíšu a časem projednám s organizátory.

BTW, jako jediný z mnoha, jsem poslechl Ondřeje a při focení se převlékl do civilu. Těsně před vystoupením jsem to však už nestihl.

Páva zastřelím :blackeye: :badgrin:
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobývání Malešova (2008)

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Musím to ještě promazat. Fotek je strašně moc a hodně se opakují.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Dobývání Malešova (2008)

Příspěvek od Dášenka »

Ale stejně se mi líbí ;-)
Stejně jako na Malešově (až na to kouření, ale to mi vadí i na ulici...)

A tvarohové pomazánky byly přímo famózní!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobývání Malešova (2008)

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Nezbylo mi nic jiného, než tu snůšku hnusu přebrat znovu. Nakonec zůstalo jen pár snímků, které mají alespoň nějaký nápad, či se alespoň vyvedly s obstojnými barvami.

Chybami se člověk učí.
http://www.brodec.org/malesov_2008/index.html
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobývání Malešova (2008)

Příspěvek od Václav »

Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti