Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

byl jsem tady a támhle...
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Olaff »

Brodan: No, ako spominas tie slavnostne ci signalizacne dela, tak to nase je presne ono. Zvazujeme vacsi kanon uz druhy rok, bohuzial sme sa zhodli, ze je to zatial to posledne, co potrebujeme doladit, bohuzial. Ak ta to potesi, tak sami delotrelci by radi vacsi kanon, ale ako som pisal kusok prv, zatial to ozaj nejde. Raz urcite so sebou dotiahneme poriadny lauf.. :doubt:

deCarabas: Ten original na Strecne som videl na vlastne oci. Vyrabal ho Fojtik z Bojnika, hehe. Ono, kto uz by strielal pocas slavnostneho otvarania sezony na hrade z originalu, vsakano... :badgrin:

Inak k BH z mojho pohladu, co zachvilu hodim aj na nase interne forum:

Ja osobne sa tesim viac z tabora ako z bitky, aj ked tento rok som zazil v bitke fungovanie ozajstneho regimentu, zaco dakujem Mortaigne, ze nam to umoznili - 24 strelcov a 18 pikanierov, navyse operujucich o dve triedy lepsie ako nemenovane renomovane regimenty, to je zazitok, na ktory sa jednoducho nezabuda. Ked uz sme padli ako jedni z prvych, tak aspon pred divakmi, na rozdiel od finale, ktore uz tradicne bolo daleko, daleko od divakov. Co sice celkom chapem z pohladu organizatora ako snahu dodrzat vernost priebehu bitky, ale ked uz bitka bola posunuta o dva mesiace vopred, tak ani finale divakom pred nosom by nevadilo, podla mna. Bohuzial, tabor ma tento rok sklamal, pricom so vsetkou skromnostou mne vlastnou mozem prehlasit, ze nase holky skutocne neodpratali vsetko, pricom aj to, co odpratali, nejaki blazni z muzstva zase vytiahli von. Skratka, nemozem pindat v tomto smere na inych, kedze nemam upratane pred vlastnymi vratami. Uprimne sa hanbim, hned ako ma to prejde, budem sklamany, hned potom nasraty...

V bitke samotnej bolo par velmi silnych momentov, hoci neviem, ci ich stihli vnimat aj divaci, ak nie, je to skoda, pretoze jazdec vynoriaci sa z hmly, tak to uz ano, hned za nim hroty pik, vlajky, siluety postav, to vsetko za dunenia bubnov. Uzasna vec, ktora s clovekom zamava, hoci to nevidi prvykrat (ale uz druhykrat, muahahahaha).

Co mi v bitke vadilo osobne najviac, tak to su jednotlivci ci jednotky, ktore namiesto toho, ay urobili cosi pre divaka, maju krv v ociach, natrepu sa tam, kam nemaju le preto, ze je tam este fukncna a ziva jednotka a splachne ju o jeden utok skor, ako by to mala urobit uplne ina jednotka, ale co je najhorsie, z jednotky pochodujucich pikanierov pocas nepretrzitej palby dvoch kumpanii strelcov /kazda po 12 musketierov/ padli len dvaja ci traja, pocas zrazky s pikaniermi detto. Ale na druhej strane, kto by si chcel umazat krasnu novu uniformu a pokrkvat zbroj, vsakano. Ked uvazim, ze ja osobne som v prvej bitke lahol dvakrat a v tretej dokonca trikrat, tak mam napadane viac ako pani z tejto jednotky za celu bitkovu sezonu. Co je na zamyslenie. Asi rovnako ako jednotky uniformovane, ktorych bolo teda skutocne mnoho. A to nehovorim o podobnokrojoch, ale o absolutnej uniformite, na ktoru narazal aj Cert, aspon predpokladam... ;)

V kazdom pripade, akcie podobneho rozsahu sa u nas zatial nedeju /s vynimkou napoleoniky/ a debili su vsade, takze aj napriek tymto veciam sa mi akcia celkom pacila, hoci uz ma nedokazala okuzlit az natolko, ako pred dvoma rokmi, ked to bola pre mna a v tom case mojich ludia prva akcia podobneho typu...

Na zaver poviem len tolko, ze opat som si raz uvedomil mnohe nedostatky, na ktorych odstraneni sa budeme musiet posnazit. Urcite tomu napomozu aj vecerne debaty s Alistairom a Vechiom, co su v tridsiatke ludia, ktori uz nasli smer a okrem toho, ze sa ho drzia, nemaju problem pomoct aj inym ludom. Aj takto sa im chcem teda podakovat za moznost angazovat sa nasim chlapcom v Kaplirovom pluku... :salute:
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Indy »

cert napsal:tak se tak trošku bojím, že pokud začnete zoodpovědně řešit, které jednotky by měly být a především v jakých mundůrech , na BH, tak tam nezbude skoro nikdo. Nebo snad má někdo podklady k uniformám na r. 1620??? Rád se nechám poučit.


Víme oba dobře, že uniformita byla v plenkách. Ale o jednom podkladu bych věděl. 200 vojáků Fridrichovy gardy za zdí obory v modrobílých krásných uniformách. Ale ti do boje nezasáhli, teda kromě toho, :lol: že je na konec rozsekali.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Olaff »

Indy: Aj oni boli na akcii, ale nebolo ich vidiet, pretoze boli cely cas za oborou... :badgrin:
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Indy »

Olaff napsal:Indy: Aj oni boli na akcii, ale nebolo ich vidiet, pretoze boli cely cas za oborou... :badgrin:

Jinak pane Olaff- tady diskutujeme a na akci spolu žejdlík nedáme. No snad příště. Alespon jsem vám tvořil pravé křídlo a pochodoval s vámi, když se v sobotu večer tvořily ty záběry
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Olaff »

Sakra, a to mi nenapadlo... Hm... Ono, ja som dokonca vas tabor hladal, kedze som planoval dohodnut nejake "mensie" mnozstvo gombikov, ale az neskoro, neskoro som prisiel na to, ze je na druhej strane, no... Ale snad inokedy... Hlavne, ze zabery sa podarili, hehe... Snad... :doubt:
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
cert
Příspěvky: 62
Registrován: 16 Zář 2008, 14:50

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od cert »

Nebojte chlapci, hned jak budeme mít video po kupě budete ho mít k dispozici. Ostatně ještě jednou všem aktérům natáčení obrovské díky. Na tý větrný hůrce to stálo za to. A byli jste fakt skvělý, nasazení, preciznost, ochota spolupracovat.... Leckterý režisér mohl jen slepě závidět. :thumbright:
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od deCarabas »

k delam: :oops:
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
vechio
Příspěvky: 33
Registrován: 20 Ún 2009, 17:38

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od vechio »

http://www.youtube.com/watch?v=KzQZ8B-4_VU
část z videa.. tady to ještě nejni..
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti