Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

byl jsem tady a támhle...
Jara
Příspěvky: 16
Registrován: 13 Lis 2007, 13:38

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Jara »

To Siegfried: Na tuhle otazku ti asi nejlepe odpovi treba Alistaire. Ma to celkem zmaknuty. Me osobne se to zda celkem pritahnuti za usi, ale zmaknuty to prakticky nemam, spise me zajimaji dela a delostrelci.
Trochu tady tusim snahu prosadit si kozacke "uniformy", presne to same se deje i v napoleonice.
Jara
Příspěvky: 16
Registrován: 13 Lis 2007, 13:38

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Jara »

Nez jizda by spise byla zajimava otazka pechoty.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Siegfried »

Jo četl jsem něco na cs ale taky z toho mám tenhle pocit... sme si ty kozáci udělali, ne? Tak taky budem jezdit ne ?

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Já se v tomhle nevyznám, ale docela jim fandím. Jak jinak byste chtěli prosadit další období, či kultúru? Stejně začal i Zdeslav s karlovcema, pokud se nemýlím.

Lisovčíkům jsem udělal nové fórum, snad se ho letos ještě ujmou. Až bude dostatek kozáků, třebas se na B. Horu vykašlou a udělají si akci vlastní.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Indy »

Zhruba z 8 000 císařských vojáků, kteří do bitvy vůbec stihli zasáhnout bylo 1500 polácké lehké jízdy. Pořád si myslíte, že tam nepatří? Navíc jsou uvedení často jako ochrana těžkých děl. Dolu u potoka bylo šest těžkých bavorských kusů, k jejich ochraně 8 kornet německých rejtarů a 200 kozáků.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Jara
Příspěvky: 16
Registrován: 13 Lis 2007, 13:38

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Jara »

Tak ja jim taky fandim. Napr. letos na Zvoleni jsem videl moc pekne udelane kostymy. Jen si zase myslim, ze je chyba ucastnit se jasne datovane a dane akce s jednotkou, ktera se tam nejspise neobjevila (tim netvrdim, ze to tak je). Navic neverim pro velke strhnuti mnoha lidi, kteri by si takoveto kostymy udelali a jezdili by na jednu danou akci (spise asi jde o slabost jedincu k teto kulture). Tak nejak to nabourava snahu jinych lidi o co nejpresnejsi rekonstrukci dane doby/akce. Toto je spise otazka organizatoru, na nich bude zalezet vstup na bojiste.
Co jsem se docetl, tak napr. na letosni Slavkov uz nejsou divoci kozaci zadani, prestoze jiste existovali. Jen se proste neda dokazat, ze u Slavkova byli a je to docela nepravdepodobne.
Jara
Příspěvky: 16
Registrován: 13 Lis 2007, 13:38

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Jara »

Tohle je Indy presne co si myslim. Verim ze polska jizda se mohla boje ucastnit, ale uz jsem skepticky na ucast pechoty.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Indy »

Sakra polsko téměř žádnou pěchotu nemělo, a ta trocha pravděpodobně neopustila hranice polsko-litevské unie. Ale to se bavíme o použití počtu typů vojsk a musíme koupit asi 150 koní, ne? Aby na BH byl poměr podle historie. Jejich umisťování jako ochrana děl je fakt, Uhlíř to má celkem zmáklé a pokud něco neví, nestydí se to napsat.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Jara
Příspěvky: 16
Registrován: 13 Lis 2007, 13:38

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Jara »

Jen jestli neni lepsi delat radnou jednotku. Ale to uz zalezi na kazdem. Navic pokud to tak maji zmaknute...
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Indy »

Jara napsal:Tohle je Indy presne co si myslim. Verim ze polska jizda se mohla boje ucastnit, ale uz jsem skepticky na ucast pechoty.
Pořád nechápu proč píšeš MOHLA zúčastnit. Jejich útok je velmi podrobně popsán, pracděpodobně způsobil prohru. To oni donutili uherskou jízdu k útěku, a ten strhl další jednotky.
Tištěná zpráva z roku 1621 "Actorum Bohemicorum dritten Teil" uvádí hodně naturalisticky jak kozáci s šavlí v každé ruce a uzdou v ústech nadělali velkou škodu a porubali mnoho nepřátel a přitom často řvali :O Lutherani schlmo, curvae sunu, hrom sebyl....
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Jara
Příspěvky: 16
Registrován: 13 Lis 2007, 13:38

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Jara »

Mohla pisu jednoduse proto, ze od zacatku tvrdim jestli se ucastnili (ja to nevim). Z toho duvodu nepisu ucastnila/neucastnila. Rad si necham poradit, kde se muzu o techto detailech neco docist.
Navic jednotka, ktera je na fotkach http://shacky.rajce.idnes.cz/BILA_HORA_ ... C04940.JPG pomerne jasne znazornuje pechotu...
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Aha, koukám, že moje fotky jsou přehlížený... :evil:

http://www.brodec.org/bila_hora_2008/sl ... O0698.html
Jara
Příspěvky: 16
Registrován: 13 Lis 2007, 13:38

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Jara »

Maj to zmaknuty moc pekne to se jim, ale musi nechat.
cert
Příspěvky: 62
Registrován: 16 Zář 2008, 14:50

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od cert »

tak se tak trošku bojím, že pokud začnete zoodpovědně řešit, které jednotky by měly být a především v jakých mundůrech , na BH, tak tam nezbude skoro nikdo. Nebo snad má někdo podklady k uniformám na r. 1620??? Rád se nechám poučit.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Bitva na Bílé Hoře 1620 (2008)

Příspěvek od Romikov »

K uniformám asi podklady neseženeš ale k národnostem asi ano, Bílá Hora a Záporožecká pěchota ? to mi nějak nejde do huby. Leda jako žoldnéři.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti