Libušín 2009

byl jsem tady a támhle...
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Libušín 2009

Příspěvek od Romikov »

Nehodnotím obleky ani výzbroj a dle toho co jsem zhlédl z pozice diváka dím - někdo to pořádně zmrvil.
Proč? -
1. pro hudbu nebylo slyšet ničeho jiného než střelby a velmi strohé řeči z ampliónu .. žádné řinčení, výkřiky bojujících či dokonce bubny se ze střední vzdálenosti nedaly registrovat. :(
2. Absence řádného vypravěče. :roll:
3. Na bojišti se téměř nic nedělo v 70% času ( vyjma toho že si protivníci ze vzdálenosti cca 10 metrů povídali vtipy)
4. Hudba ač hlasitá byla vybrána špatně a zněla spýše jak ukolébavka - tady monotóně a unyle. :doubt:
5. sřelba bez toho aniž by kdokoliv padl vypadá hrozně zvláště když je jí doprovázena valná část bitvy. :shock:
6. nejhorší záležitostí byla neutuchající přímá horká palba do zad svých bojovníků kde taktéž nikdo nepadal :lol:
7. nikdo ani nepopoběhl - NAUČTE TY FLÁKAČE běhat a hýbat se ... nebo to naučte rejžu.
8. když se po prvním boji VŠICHNI ZVEDNOU a odejdou po svých a ani nehrají raněné vypadá to hodně blbě již od začátku.
Plus musím dát drakovi protože byl hezky ztvárněn a činil tak 95 procent diváckého prožitku.

Musím říci že bušíny byly daleko scénářově a režijně lepší před cca 14 - 15 lety.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Jirik
Příspěvky: 74
Registrován: 12 Bře 2008, 11:01
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín

Příspěvek od Jirik »

Soráč Swiss střelci i popoběhli a střílely (no skoro vždy) až ve chvíly co bud proběhli skrz pikenýry nebo šli z boku či viděly průnik středem a zasáhly :) (Sice bez viditelnější reakce zasažených ale budiž)

Bohužel sem díky tomu málem dostal z blízka do obličeje od nějakého bílého střelce s píšťalou. Proběhnu vpřed, napálím to pod nohy plechovky co nesmrtelně proběhla řadou pík a když se otočím,že popoběhnu zpět a naláduju, vidím borce co zrovna odpaluje do mého obličeje.

Sehnul sem se na poslední chvíly.

A to že protivníci na horké nereagují je bohužel běžné.
Rond... starý tanec od hlavy až k patě
http://www.rond.cz
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín

Příspěvek od Maršálek »

pokud se scénář rozpadl již na samém začátku a všechno ostatní pak bylo pokusem vytáhnout dvakrát silnějšího protivníka na plac před diváky, moc se toho ze strany bílých nenapochoduje krom krátkých pohybů jednotlivých šiků. Bílí mohli samozřejmně vyrazit v ústrety vzadu se formujícího protivníka a srazit se s ním daleko za hranicí herního pole, to by al divák viděl ještě méně (záda zadních řad) a neslyšel by vůbec nic :badgrin:

na druhou stranu já disponoval secvičenými jednotkami, takže bylo znát že šiky reagovaly na povely prakticky ihned. Čert říkal že jemu to trvalo dlouhgo, než je rozpohyboval a pak zase zastavil. tam se musel nehorázně nadřít a uběhat, za což mu patří dík, protože není moc dalších, kteří by to utáhli.

nešťastná jednostranná doktrína nereagovat na zásahy dřevců a palných se projevila tak, jak ji hodnotíte. v tomhle se s Čertem neshodnu, protože co on považuje za krok k bezpečnosti a efektivnosti - nereagovat na tyto zbraně, to já považuji za prvek extrémně zvyšující riziko zranění a nevěrohodnost celého děje.

efektivnější z pohledu diváka by byl postupný nástup jednotlivých houfů na bojiště tak, aby první již bojovaly a třeba se i hroutily, když by nastupovaly příchozí posily. logicky by to i roztáhlo boj navětší plochu, ale je otázkou zda by to prodloužilo čas boje, protože by to taky mohlo vést k tomu, že než by další šik nastoupil, tak by ten první vykrvácel...
cert
Příspěvky: 62
Registrován: 16 Zář 2008, 14:50

Re: Libušín

Příspěvek od cert »

Maršálek napsal: nešťastná jednostranná doktrína nereagovat na zásahy dřevců a palných se projevila tak, jak ji hodnotíte. v tomhle se s Čertem neshodnu, protože co on považuje za krok k bezpečnosti a efektivnosti - nereagovat na tyto zbraně, to já považuji za prvek extrémně zvyšující riziko zranění a nevěrohodnost celého děje.
HLUBOKÝ OMYL žádná taková doktrina neexistovala a neexistuje. To jsem asi nedokázal při našem rozhovoru PO bitvě formulovat smysluplnou myšlenku.Reakce na střelbu se prostě jen musí secvičit, nebo aspoň dohodnout. Lučištníci se dohodli (se střelci a pyrotechnikem)a padli, švýcaři a rotyka se nedohodli. Toť vše. Doufat že po výstřelu někdo padne bez domluvy je blbost. Tak to přece nefunguje na žádné bitvě.
A můj názor na píky je dlouhodobě konzistentní - je to scénická záležitost, která do boje na férovku nepatří, protože jsou příliš funkční.
IMHO podívejte se na fotky. Na straně černých je srovnatelné množství dřevcovek, Rotyka má taky píky a ejhle kupodivu žádná bílá mrtvola se nekoná. Přestaňte blbnou a vykřikovat o jedno(černo)strané nesmrtelnosti. Bílí nepadali o nic ochotněji, ale já to neberu jako problém.
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Libušín

Příspěvek od Mathias »

cert napsal: A můj názor na píky je dlouhodobě konzistentní - je to scénická záležitost, která do boje na férovku nepatří, protože jsou příliš funkční.
Tak ho nech projít varem, protože důvod proč by funkčí záležitost měla být odkázána na pole scénické jednoduše neexistuje. Helmy mi taky přijdou docela funkčí - co s nimi Čerte uděláme?
cert napsal: IMHO podívejte se na fotky. Na straně černých je srovnatelné množství dřevcovek, Rotyka má taky píky a ejhle kupodivu žádná bílá mrtvola se nekoná. Přestaňte blbnou a vykřikovat o jedno(černo)strané nesmrtelnosti. Bílí nepadali o nic ochotněji, ale já to neberu jako problém.
Malou nápravu - sice jsem nestál proti "rotyce", ale padalo se u nás velmi ochotně. Vlastně mám dojem, že celé bitevní pole bylo zaplaveno bílými mrtvolami - což, pokud tomu dobře rozumím, jsou lidé, kteří padli (neřeším zdali to bylo neschopností nebo čím).
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Libušín

Příspěvek od Siegfried »

cert napsal: A můj názor na píky je dlouhodobě konzistentní - je to scénická záležitost, která do boje na férovku nepatří, protože jsou příliš funkční.
Co je složitého na tom aby člověk po zásahu zbraní do trupu padl nebo se odpotácel a šel jinam? To nemá s funkčností nic společného. Velmi pečlivě jsme bodali jen na břicho a níže, abychom předešli zraněním nebo sekali zhora do helmy (ekvivalent bodnutí do ksichtu) - to Rotyka věděla a svým pohůnkům to asi měla předat. To je stějně v píče jako když nepadáš na rány mečem dokud tě nějaká nevypne.
cert napsal: IMHO podívejte se na fotky. Na straně černých je srovnatelné množství dřevcovek, Rotyka má taky píky a ejhle kupodivu žádná bílá mrtvola se nekoná. Přestaňte blbnou a vykřikovat o jedno(černo)strané nesmrtelnosti. Bílí nepadali o nic ochotněji, ale já to neberu jako problém.
Neřeším naše pravé křídlo a střed, ale řeším co jsem viděl, naši pikenýři padali furt a i na salvy lukama padli na zásah minimálně tři. A to, že jsme oddělávali borce než k nám došli je holt život, tedy padám až mě praštěj, což se mi kromě rvačky s Viktorem kde nevím jestli mě praštil zbraní, stalo až na konci od Melkela. Většina našich kluků inkasovala pouze od debilů co nereagovali na zásahy a přesto poctivě padali protože holt jsou zvyklý hrát divadlo. A ne si honit ucamrdaný ego. Ten blb v naleštěné zbroji kterého nemohu najít na žádné fotce jich dostal nevím 5-8-10 Hlava, břicho? A co? Něco? Nic. Takže mě nezajímají fotky, já sem tam byl a viděl sem co sem viděl.

Co se týče dohody o palných čekám až se vyjádří Random, s Rotykou to domlouval on. Ale pokud nejsi mongol a střelí do tebe kopec střelců na velmi jasný dohled tak asi padnout můžeš i bez dohody. Pokud nejsi ovšem doktor mindrák co přijel stovky kilometrů a chudáček se tahá s 30kg okapů a ještě si necinknul. Od debilů sem to čekal, u Rotyky mě to silně zklamalo. Ono možná kdyby šli chlapci příkladem tak se jich ty ostatní chytěj, ale takhle se držej příkladu, že se nepadá

P.S. netušil jsem že píka má 3m... to je tak dlouhé kopí hehe:)
Naposledy upravil(a) Siegfried dne 28 Dub 2009, 16:02, celkem upraveno 1 x.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Libušín

Příspěvek od Romikov »

Maršálek píše-
"na druhou stranu já disponoval secvičenými jednotkami, takže bylo znát že šiky reagovaly na povely prakticky ihned. Čert říkal že jemu to trvalo dlouhgo, než je rozpohyboval a pak zase zast efektivnější z pohledu diváka by byl postupný nástup jednotlivých houfů na bojiště tak, aby první již bojovaly a třeba se i hroutily, když by nastupovaly příchozí posily. logicky by to i roztáhlo boj navětší plochu, ale je otázkou zda by to prodloužilo čas boje, protože by to taky mohlo vést k tomu, že než by další šik nastoupil, tak by ten první vykrvácel...
Maršálek-Vlny mohou ustupovat před rozpadem a mezi nástupem další je možno použít střelbu chladnou.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
cert
Příspěvky: 62
Registrován: 16 Zář 2008, 14:50

Re: Libušín

Příspěvek od cert »

Tak jo, já Vám tímto potvrzuji, že jste mistři světa ve výběru nejlepších zbraní do bitvy, jste skvěle secvičení, padáte a všichni ostatní mají strašně zbytnělá ega. Já nejvíc. Také potvrzuji, že v reálu je bod píkou 5-8x účinější než sek mečem. A právě proto nebudu nikdy takový trouba abych Vám šel do bitvy dělat mrtvolu, neboď rozhodně nedoufám, že bych měl proti Vám jakoukoliv šanci. Takže nechápu proč bych to měl dělat. Děkuji za pochopení a doufám, že najdete dost bláznů, kteří se nechají napichovat jako motýli a na záver si nechají vynadat, že to bylo málo efektní a vůbec nedostatečné. Vaší práci zdar, až budete příště BOJOVAT vezmu si foťák(bez ironie: jste opravdu moc pěkně vymustrovaní a tedy fotogeničtí), pokud budete potřebovat PARTNERY na SCÉNICKÉ PŘEDVEDENÍ BOJE dejte vědět. Tímto tuto a další debaty na toto téma definitivně končím.
Avatar uživatele
žabža
Příspěvky: 88
Registrován: 27 Dub 2009, 13:10

Re: Libušín

Příspěvek od žabža »

Čert: A mě by zase mrzelo, kdyby si lidé Libušín 2009 pamatovali jen jako "černí nepadali a Švýcaři dostali na pamětnou". Já myslím, že už k tomu bylo řečeno víc než vše :-) Boj to byl brutální, ale zapamatováníhodný. Kdo jak padal asi každý ví z boje. Paušalizování výsledku bitvy jen na to, že černí nepadali je nesmysl a asi to ani nikdo nedělá.

----------------------- 28 dub 2009, 15:54 ---------------------

Jé, sem to už nestihl dopsat než jsi napsal svůj naštvaný příspěvek :-)
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín

Příspěvek od Indy »

Moje, možná hloupá domněnka. Problém byl v rozložení bojujících. Již při nácviku bylo řečeno těm co milují volnou bitku jen meči, at jsou při prvním boji, kdy se černí mastí každý s každým.
Na straně v táboře zůstávaly spíše organizované celky a střelci.
Již tohle rozdělení rozhodlo o procentuálním rozdělení nesmrtelných rytířů a disciplinovaných jednotek. A o tom, že jednotky jsou spíše pro scéniku a okap hlavně pro pořádný mač není pochyb. No a pak tomu již dodala jen flustrace z bezmocnosti proti píkám či pavézám a málo příležitosti si pořádně zamečovat. Neb hlava takyrytíře odmítá přijmout fakt, že by měla padnout *ať na výstřel či na dřevec*, když ještě pořádně mečem nemáchla.
Vše posuzuji pouze z pohledu Swiss regimentu, nebyl a nemohl jsem vidět jinam. Já jen prostě nezapomenu ten pohled na obklopující nás masu plechovek *včetně Rotyky*, stojící kolem nás, inkasující bezpočet zásahů a ani se nesnažící hrát cokoli!
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Libušín

Příspěvek od Romikov »

Takže se shodneme že zde chybí řádný praktický nácvik a to hlavně mezi nesmrtelnými - ono totiž součástí nácviku mělo by být i hraní raněného, umírání a pod., jak jsem se párkrát přesvědčil na některých akcích pomáhá to velmi - ono také není na škodu některé mrtvolky nařídit ze začátku na určité fáze... třebas losem či dohodou velitele s vystupujícími ... ty nechceš padnout nádhero? Tak padej.. ale vodsať.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín

Příspěvek od Random »

Souhlasím s Čertem, že tuhle část diskuse bychom mohli pro letošek ukončit, Libušín je jen jeden. Diskuse na ČŠ je (před pár minutami byla) trochu věcnější. Moje poslední slovo bude následující a myslím, že ho ještě nikdo neřekl - proč vadí nepadající rytíř, který se navalí mezi dlouhé klacky? Protože se stává jim i sobě nebezpečný. Dostane se za hroty první řady, začne po píkách chňapat a trhat je lidem z rukou a rozhánět se kolem sebe mečem - píky se začnou proplétat, lidi si překáží, snaží se couvnout, takže se pletou pod nohy svým vlastním lidem a to je situace, která smrdí nějakým průšvihem. Já sám jsem bitvu skončil na krovkách, ale jen proto, že mě strhnul na zem nějaký vlastní padající pikenýr ratištěm. Než jsem stačil zareagovat (za mnou už někdo ležel, koho jsem přimáčknul), tak na mě padli další a další a bylo po boji.

Ve třetí fázi jsme chtěli držet linii, odstrkovat soupeře od sebe a tak ho donutit, aby se pokusil nás obejít shora, kde se o něj postarají jiní. Blbec jako Winkelried se jeden najít může, ale nemělo by jich být dvacet. "Ročník 0", jak to nazval Hejtman, to byl i pro nás.

Dohoda s Rotykou se netýkala střelby ve fázi 2. Děla na povel (ve druhé a třetí části bitvy) jsme dostali až před bitvou samou, kdy bylo na nějaké dohadování pozdě. O padání mluvil Hejtman na nácviku tak jasně, že mi připadalo zbytečné něco doplňovat. Dohoda s Rotykou se týkala zásahových ploch, vyhlášení oblasti kolem draka jako "země nikoho" a mé zdvořilé žádosti, aby nás trochu šetřili (ve smyslu útočného nadšení), protože nechceme nikomu ublížit.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
hejtman
Příspěvky: 583
Registrován: 23 Lis 2008, 18:51

Re: Libušín

Příspěvek od hejtman »

Příště to bude jak u zdi v Lidicích.Přijde lajna,salva,všichni padnou.Přijde druhá lajna,překročí padlé,salva.......
Ne vážně.Čerte doufám,že se nenecháš otrávit a budu tě za půl roku opět moct požádat,když ne o pomoc,tak alespoň o konzultace.Odvedl jsi kus poctivé práce a že to nevyšlo vždy podle předpokladu?
Kolikrát jste všichni přímo veleli takovému počtu lidí?A právě na tvé straně byli spíš ti neorganizovaní,kteří možná ani nikdy pod takovým velením nebojovali.Chybami se člověk učí a třeba za pár let vám to bude šlapat jak u pana Napoleona.Jen aby nám diváci vydrželi:-)
Avatar uživatele
Grum
Příspěvky: 155
Registrován: 10 Zář 2008, 17:05

Re: Libušín

Příspěvek od Grum »

cert napsal:Tak jo, já Vám tímto potvrzuji, že jste mistři světa ve výběru nejlepších zbraní do bitvy, jste skvěle secvičení, padáte a všichni ostatní mají strašně zbytnělá ega. Já nejvíc. Také potvrzuji, že v reálu je bod píkou 5-8x účinější než sek mečem. A právě proto nebudu nikdy takový trouba abych Vám šel do bitvy dělat mrtvolu, neboď rozhodně nedoufám, že bych měl proti Vám jakoukoliv šanci. Takže nechápu proč bych to měl dělat. Děkuji za pochopení a doufám, že najdete dost bláznů, kteří se nechají napichovat jako motýli a na záver si nechají vynadat, že to bylo málo efektní a vůbec nedostatečné. Vaší práci zdar, až budete příště BOJOVAT vezmu si foťák(bez ironie: jste opravdu moc pěkně vymustrovaní a tedy fotogeničtí), pokud budete potřebovat PARTNERY na SCÉNICKÉ PŘEDVEDENÍ BOJE dejte vědět. Tímto tuto a další debaty na toto téma definitivně končím.

Tak to ses předvedl jako idiot malý nejen tělem ale i duchem. Což ovšem děláš i jinde na čš. Je zajímavé, že má tolik lidí podobné zážitky a názory, ale očividně si vymýšlejí. Já už na to prostě nemám nervy.

jen naposled, tady ukázka, jak jsme taky nepadali:
(je to série, kde je vidět 5-6mrtvol, a jen u jedné si nejsem jistý, že není naše. Kde jsou ty ostatní? To jsme píchali do vzduchu? Sere mě, že sprostě lžeš, krom toho zbytnělého ega)

Obrázek

A naposled se ptám, je to tak těžké? Vžyť je to úleva, padnout na zem, odpočinout si a nevystavovat se riziku, že budu bodán opakovaně a čím dál prudčeji. A že je to nezábavné? Kdo bral ohledy na nás, jestli nás vaše chování těší.
A co se týče bláznů, kdo se ptal nás, když napochodovali střelci a beztrestně do nás stříleli. kdyby jich většina nebyla ženy/děti/jelita, tak je po problémech a právem bys mohl mluvit o skvělém taktickém tahu.

Nutíte mě rozčilovat se ještě jednou, místo abych tu hrůzu rychle zapomněl a mohl se na vás ještě někdy těšit.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Libušín

Příspěvek od Romikov »

Ne tak ostře jde to říci normálně i když rozhořčení chápu.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Zamčeno

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů