Budynská koruna

byl jsem tady a támhle...
Odpovědět
Avatar uživatele
Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
Příspěvky: 267
Registrován: 04 Pro 2006, 18:53
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Budynská koruna

Příspěvek od Kuno »

Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!
Avatar uživatele
Supík
Příspěvky: 482
Registrován: 24 Kvě 2009, 19:18
SHŠ: Malchus
Kontaktovat uživatele:

Re: Budynská koruna

Příspěvek od Supík »

Sice nejsem ssb ale dovolim si poznamenat par slov.
Na Budyni jsem byl uz popate z toho dvakrat jako vystupujici , takze si snad malou kritiku muzu dovolit.

Organizace v hlavni soutezni cas byla dobra. Vse probihalo bez zadrhelu.
Kvalita nekterych skupin je setrvale na hodne slusne urovni, ale urcite je pro me zklamanim, ze jsem u nich nevidel nic noveho. (konkretne Alotrium)
Kvalita minimalne jednoho mimosoutezniho vystoupeni byla hrozna. Nepamatuju si nazev skupiny, ale bylo to to uplne vystoupeni nasledujici po poslednim souteznim. Teda dostavit se na budyn s vystoupenim typu "mlaticka o mesec" s nulovou pointou , zakoncena zvolanim "prachy sou moje" to sem fakt nepobral.
Take soutezni vystoupeni Armigeri se tocilo kolem tematu "boj o truhlu" .. grrr jak ja tyhle temata nesnasim. U Armigeri to byla aspon sranda a divaci toto vystoupeni ohodnotili jako nejlepsi. (Je videt, ze divakum se tyto jednoducha temata spojena se srandou libi)
"Tricitkari" Armatus si zvolili pomerne tezke tema "pochodova cviceni pikenyru + neposlusnost v jednotce" sorry, ale pochodaky nikdy v minulosti a i v budoucnosti nikoho nebavili.. ;) Takze kdyz prvni pulku vystoupeni pochoduju dokolecka se sikem. Tak se pak nikdo nemuze divit, ze od divaku dostane takova skupina nejmene hlasu. (17x mene nez Armigeri!)
Inferno predvedlo klasicky akcne/kaskadersky serm ala styl "novica", narozdil od novicy byla vybava a osaceni na dobre urovni. (Novicu jsem uz cca 3 roky nevidel...snad uz jako soucast kostymu nepouzivaji kanady s kozenym prehozem). Prudkost predstaveni Inferna je oproti novice mirne mensi, presto si myslim, ze porad dostatecna. (divakum se to libilo: 2. misto)

Revertar zvitezil celkove pouze o jediny bod, presto si myslim ze, vyhral po zasluze. Bylo to vlastne jedine vystoupeni na budyni, ve kterem byl pribeh zasazen do konkretni doby a prostredi. Musim pochvalit, ze vsichni byli velmi dobre slyset (dokonce i te slecne jsem rozumel.. oproti lonsku to je pokrok ;) ) Vsechny prvky vystoupeni byli vyvazeny. Po celou dobu vystoupeni jsem nemel problem udrzet pozornost a nenudil jsem se. Presto divaci hodnotili Revertar az na ctvrtem divackem miste.

Je videt, ze hodnoceni sermire a divaka se velmi lisi. Divaci chteji videt bud srandu, kde se lidi kopou do zadku a nebo kde si davaj echt pres drsku. Udrzet si pozornost u mluveneho slova uz maji velky problem.

mno vic me ted nenapada
Avatar uživatele
Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
Příspěvky: 267
Registrován: 04 Pro 2006, 18:53
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Re: Budynská koruna

Příspěvek od Kuno »

Supík napsal:.....Divaci chteji videt bud srandu, kde se lidi kopou do zadku.......
Já dodávám,že také chtějí vidět metání kozelců ve zbrojích,ostny,rohaté helmy co vypadají tak cool v těch "historických" filmech....no a to je pak potom pro jednoho těžké se zavděčit,když se nedokáže prostituovat. :D
Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Budynská koruna

Příspěvek od Indy »

Novika má pořád kanady, o tom nepochybuj.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Bormi
Příspěvky: 26
Registrován: 08 Črc 2008, 09:52
Místo/Bydliště: Osek

Re: Budynská koruna

Příspěvek od Bormi »

Tak na Budyni jsem byl letos podruhé. Soutěžně poprvé. Revertaru patří moje gratulace.
Letos to bylo dle mého názoru v několika kategoriích dost jednoznačné.
O ceně historika nebylo pochyb - Revertar: korektní kostýmy, děj zasazen do konkrétní historické události.
Cena kaskadéra byla soudím také naprosto jednoznačná - Inferno: efektní řežba s ohněm a umělou krví.
Dle reakcí publika byla naprosto jasná i cena divácká - Armigeri: totální zesměšnění čehokoliv, co trošku zapadlo do děje.
Maličko jsem nepochopil cenu režiséra - Alotrium: sám jsem postrádal nějaký děj, bylo to spíš takové pásmo soubojů, ale možná právě proto, že na šermířské soutěži tam bylo nejvíc šermu a vzájemně to na sebe pěkně navazovalo. Nejsem odborník na režii a nedělám si nárok na nějaké fundované hodnocení.
Cena šermíře - Alotrium: Slušného šermu tam bylo víc, nepolemizuji o oprávněnosti udělení právě Alotriu, spíš by stálo za zamyšlení vyhlášení určitých kategorií nebo možná jednotného téma pro každý ročník. Dle mého názoru nelze posuzovat vedle sebe věci, které od sebe dělí několik set let. Jak určím zda je lepší šermíř ten, kdo má perfektně zvládnutou např. německou školu s dlouhým mečem dle J. Meyera nebo ten, kdo perfektně předvede kordy dle Alfieriho či perfektní párátka jako vystřižená z učebnice Angela? To jsou věci, které se asi nedají dost dobře objektivně porovnat. A hlavně pokud by byla řeč SKUTEČNĚ o školách šermu, musel by to soudcovat někdo, kdo je má všechny zvládnuté, že. Objektivně, je někdo takový?
Letos jsme si (Diadém) nedělali ambice na nějaký větší úspěch. Dělali jsme "komerční" pirátské vystoupení, kostýmy sice dle Ospreyů, ale na cenu historika jsme ani nepomysleli. Jeli jsme s novým vystoupením a je jasné, že bude ještě chvilku trvat, než se pěkně "vyšermuje" a vychytají se všechny mouchy. Ani do sebe nekopeme ve vzduchu s rozběhem. Spíš nás zajímal názor odborníka a také jsme byli zvědaví na konkurenci. V souvislosti s tím mě také trošku zklamalo, že Alotrium přišlo se stejným vystoupením jako loni a Reginlaif dokonce s vystoupením, které na Budyni dělali tuším v roce 2005.
To poslední příšerné vystoupení byl Regius. Zřejmě nějaký dorost nebo jak to nazvat. Každopádně to bylo zklamání. Skupina s takovou tradicí, která se oficiálně prezentuje jako profi, spolupracující s divadlem a filmem a jejíž vedoucí Václav Luks byl v porotě jako šermíř, se uvedla dle mého názoru s dost zoufalým nesoutěžním vystoupením.
Celkově organizace nebyla vůbec špatná, jen mě udivuje, že porota sedí bokem k pódiu a dívá se tak na vystoupení z 90° úhlu. To jsou věci, které se pak probírali i s porotou a snad se ještě vystříbří.
Naposledy upravil(a) Bormi dne 05 Črc 2009, 18:21, celkem upraveno 2 x.
Když mluvíš, dbej aby tvá slova byla lepší než mlčení.
Avatar uživatele
Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
Příspěvky: 267
Registrován: 04 Pro 2006, 18:53
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Re: Budynská koruna

Příspěvek od Kuno »

Mě nejvíce "dojal" praporečník Regiusu,který měl při nástupu na sobě oděv (pouze varkoč)velmistra Řádu Nejsvětější Panny Marie. :D :D :D
Trošku jsem váhal,že bych si jako vyslanec řádu O.T(můj oděv pro vystoupení) přišel pro požehnání. :D
Budyni by opravdu chtělo ještě doladit o porotce,který dokáže fundovaně hodnotit šerm-boj.
Potom by jako soutěž neměla chybu.
Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!
Avatar uživatele
Jirik
Příspěvky: 74
Registrován: 12 Bře 2008, 11:01
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Budynská koruna

Příspěvek od Jirik »

Před tak 5-6(7..) lety na Budyni, ještě se Spolkem sv. Simeona, nám porotce přes kostýmy ve vystoupení all gotika (tak nějak 1400-1500) vysvětloval že chaperon a oblíbená čepička "batole" je naprosto ale uplně špatně. Že se to v žádném případě nenosilo. A pak nás dorazil větou: "já vlastně gotice nerozumím, není to můj obor". :banan:
Rond... starý tanec od hlavy až k patě
http://www.rond.cz
Avatar uživatele
Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
Příspěvky: 267
Registrován: 04 Pro 2006, 18:53
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Re: Budynská koruna

Příspěvek od Kuno »

Jirik napsal:Před tak 5-6(7..) lety na Budyni, ještě se Spolkem sv. Simeona, nám porotce přes kostýmy ve vystoupení all gotika (tak nějak 1400-1500) vysvětloval že chaperon a oblíbená čepička "batole" je naprosto ale uplně špatně. Že se to v žádném případě nenosilo. A pak nás dorazil větou: "já vlastně gotice nerozumím, není to můj obor". :banan:
Tu poslední větu jsem se dozvěděl od porotce přes historii LONI také....
Ale jak jsem psal,pořadatelé "šli do sebe" a porota byla letos daleko fundovanější než loni.
A to vidím jako velké pozitivum.
Celkově taktéž chválím bezproblémový průběh po stránce pořadatelské.
Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Budynská koruna

Příspěvek od Broďan »

Bormi napsal:... korektní kostými, děj zasazen do konkrétní historické události.
..., kostými sice dle Ospreyů, ...
Člověče, to seš Mongol nebo co? :evil: Základní pravidla českého pravopisu snad zvládá každé malé dítě a ty tady píšeš "KOSTÝMI". Kostým bez kostýmu je jako hrad bez hradu. Taky nepíšeme "HRADI", ne?
Tak se nauč: kostýmy, kostýmy, kostýmy, s kostýmy, s hrady, s kostýmy
A koncovka "-ými", která se týká přídavných jmen v přívlastku: s moudrými šermíři, s mladými rytíři, s blbými přizdisráči apod.
Tak už jsem se uklidnil :?

Sehr geehrter Herr Kuno von Eichenrode sieht wirklich wie aus edlem Geschlecht aus. Gott mit uns!!!
http://www.budynska-koruna.wz.cz/XIII/B ... na0017.JPG
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Bormi
Příspěvky: 26
Registrován: 08 Črc 2008, 09:52
Místo/Bydliště: Osek

Re: Budynská koruna

Příspěvek od Bormi »

Jak se to jen mohlo stát!? Samozřejmě se červenám až na p....., sypu si popel na hlavu a všem, kterým jsem způsobil svým zprzněním matěřštiny duševní újmu se hluboce omlouvám.

Rozdíl mezi podstatným jménem mužského neživotného rodu a koncovkami "-ami, -emi, -ými" mi byl již na základní škole objasněn. To je tak, když je člověk v sobotu v práci, zvoní telefony a není čas si ani po sobě přečíst, jakou zhovadilost vytvořil.
Když mluvíš, dbej aby tvá slova byla lepší než mlčení.
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti