Soester Fehde 2009

byl jsem tady a támhle...
Avatar uživatele
Šimon z Curychu
Příspěvky: 248
Registrován: 21 Říj 2008, 12:21
SHŠ: Kompanie z Curychu
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Šimon z Curychu »

rehtu napsal:Varpulis:Jestli si myslíš,že to konstatování bylo silou mocou tak to si na velkém omylu,není to můj styl.

Nechci vám kazit vaše dojmy vám se to líbilo,dělám to již nějakou dobu,a když někdo zachází se zbraní jak když drží vařečku tak je to asi v pořádku,ale to přece není důležitý je důležitý aby dobře vypadal...Nikoho nenapadám,byl to jen můj názor a jestli mně za to někdo bude nadávat tak si poslužte....
vždyť Ti nikdo nenadává?
co se zacházení se zbraněma týče, ano, máš pravdu. Nicméně je k tomu říct, že část lidí má natolik věrohodné repliky zbraní z konce 15.stol, že by jejich "správné" užívání mohlo vést ke zranění (např. halaprtny mají tenké tupé ostří, ale ruku bych Ti tim usekl velmi snadno, špice jsou špice, ne korunové oblouky apod.). Zcela rozumím argumentu, že ten boj nevypadá tak dobře, jak by mohl, protože v tom např. němci mají leccos co dohánět, ale z pohledu organizace, scénáře, zábavy pro diváka, choreografie, muzikya hlavně historické věrnosti jsou napřed asi o tisíc procent.
Šimon Christian Attinger
Curyšská hotovost
Obrázek
Zürich, die berühmte Stadt
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Siegfried »

rehtu napsal:Varpulis:Jestli si myslíš,že to konstatování bylo silou mocou tak to si na velkém omylu,není to můj styl.

Nechci vám kazit vaše dojmy vám se to líbilo,dělám to již nějakou dobu,a když někdo zachází se zbraní jak když drží vařečku tak je to asi v pořádku,ale to přece není důležitý je důležitý aby dobře vypadal...Nikoho nenapadám,byl to jen můj názor a jestli mně za to někdo bude nadávat tak si poslužte....
Ale dobrě demagogické, nedávno sem podobnou rétoriku někde slyšel. Můžeš mi říct jak souvisí s kvalitou předvádění boje, kvalita oděvu? Asi nijak, že? Je to k sobě blízké asi jako umění řídit a kvalitní technický stav vozidla, tedy je potřeba obého, ale přímá souislost není. Tak nechápu proč tím argumentuješ? Argumentuj chybama v předvádění boje. Pokud byly. A dolož je konkrétníma odkazama či ukázkama. Soest měl jako spousta jiných akcí své chyby. Díky nim je proti běžným českým bitvám lepší jen o cca 400% nikoliv o 800% o které by lepší být mohl.
A tedka mi prosím tě ukaž nějakou českou akci, kde jak říkáš nezáleží na tom co má kdo na sobě, ale boj tam předvědený je věrohodný po stránce bojové i historické... moc by mě zajímalo s čím přijdeš...
Jsem si jist, že nic o moc lepšího nenajdeš... Takže tvá argumentace postrádá logiku. A spíše se snažís rejt do aktivního snažení jiných, kteří považují věrohodnost rekonstrukce hmotné kultury za důležitou.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od rehtu »

Šimon z Curychu:Já jsem nechtěl o tom mluvit,ale my přeci diskutujeme.Já šermuju už 30 let,né že by to byla nějaká zásluha,ale něco už mám za sebou,a řeknu ti jedno,že poznám když někdo umí zacházet se zbraní.My jsme vždy preferovali šerm jakoukoliv zbraní a zbraně byli vždy ostré tak jak v dané situaci mohlo být,protože špičatá zbraň,když tě nedopatřením zasáhne,jedno už jakým způsobem,udělá méně destruktivní zranění než tupá pila,protože ta ti potrhá maso a blbě se to hojí.To jenom k těm zbraním.

Siegfried:Víš já jsem za ty leta šermoval nejednou venku na mnoha různých akcích a to ještě za totáče takže vím jak to venku chodí.Já nijak nesnižuju tuto akci ale jestli si myslíš že nemám ponětí o taktice vedení boje věcí s tím spojených tak si to mysli,mám za sebou několik scénářů různých vystoupení a taktiky v bitvách,ale jde tu o práci s prostorem,protože na velkým prostoru se sebelepší úmysl rozplyzne a nemá tu šťávu.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Dášenka »

Kdyby aspoň půlka městkých slavností u nás vypadala jako ta v Soestu, to by byla krása...
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Siegfried »

rehtu napsal: Siegfried:Víš já jsem za ty leta šermoval nejednou venku na mnoha různých akcích a to ještě za totáče takže vím jak to venku chodí.Já nijak nesnižuju tuto akci ale jestli si myslíš že nemám ponětí o taktice vedení boje věcí s tím spojených tak si to mysli,mám za sebou několik scénářů různých vystoupení a taktiky v bitvách,ale jde tu o práci s prostorem,protože na velkým prostoru se sebelepší úmysl rozplyzne a nemá tu šťávu.
Hele pokaždý mluvíš o něčem jiném, jednou povídáš, že to je blbě protože někdo drží něco jako vařečku, po druhý, že to je špatně v prostoru, ale nic konkrétního nenapíšeš, tedy můžeš napsat proč a co konkrétně bylo dle tebe na Soestu špatně, a doložit to ideálně odkazem na video nabo konkrétní fotografie z galerie? Předpokládám, že si akci na vlastní oči neviděl, tedy jí hodnotíš dle obrázků...
A po té mi můžeš přidat příklady jak a kde se to dělá lépe v čechách, jak sem se tě ptal předtím
Předem děkuji za konstruktivní komunikaci

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Amantius »

Na západe, dá sa povedať, že nemajú takú šermiarsku "tradíciu" ako u nás a navyše (ako už bolo povedané), väčšinou sú to ľudia, ktorí robia výlučne LH (a majú ostré/špicaté zbrane) a tak "šerm" k životu nepotrebujú. Z čoho logicky vyplýva, že tie zbrane v ich rukách môžu niekedy pôsobiť nemotorne. :|

BtW: Ten argument s väčšou bezpečnosťou ostrých zbraní je podľa mňa úplne odtrhnutý od reality. Nehnevaj sa na mňa. Teda v stredoveku vlastne brúsili zbrane z milosrdnosti, alebo ako si to mám vysvetliť ??? :?
Varpulis
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od rehtu »

Pro všechny,nijak nesnižuji tuto akci,jen jsem konstatoval některý věci které jsem zaregistroval při prohlížení jen fotek a videí to je pravda a jsou dle mého názoru ne zcela úplně dobré a řekl jsem to bych řekl normálním způsobem a ne jako jiní tak agresivně jako třeba na českým šermu.Chceme li aby se tento náš koníček vyvíjel tak proč nemůžou spolu diskutovat v klidu obě strany barikády ty co se primárně věnují scénice a šermu a druhá strana která se více věnuje životu atd,vždy se musejí udělat nějaké kompromisy nic není takový nebo makový,a dá se přece dojít k takovému řešení které bude vyhovovat oběma stranám,samozřejmě pokud chtějí.Já jsem se sem zaregistroval z toho důvodu,že jsem shledal aktivity na tomto vebu velice přínosné pro můj rozvoj,a chci taky diskutovat,pomoct nebo poradit,pokuď bude zájem,toď vše nehledejte v tom nic jiného...
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Indy »

Uf..Ty jsi politik? Mluvíš, respektive tak píšeš. Napadáš jednu ze slušných akcích, ovšem nic konkrétního nepovíš. :)
Jinak musím s tebou souhlasit co se týká zranění ostrou a hodně tupou zbraní. Pokud již projde do masa, ta tupá trhá a způsobuje hůře se hojící zraněn. Na druhou stranu, ostrý hrot může neštastnou náhodou projít i prošívanicí, což tupý nikdy neudělá, maximálně zlomí žebro. Tudíž, tohle lze hlavně praktikovat u kordů, kdy na sobě nic nemáš.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od rehtu »

Ahoj Indy,politik nejsem,nic nechme to bejt,klávesnici odložím a budu teda radši bouchat do plechu nebo do kůže,nebo něco jinýho na příští sezónu,třeba bude poslední a třeba taky ne uvidíme.
Avatar uživatele
alistaire
Příspěvky: 127
Registrován: 12 Bře 2008, 11:24
SHŠ: Regiment Mortaigne

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od alistaire »

je to sice trochu mimo mísu, ale slyším to už během měsíce cca po čtvrté, a teď už mi to fakt nedá...
Míním tedy zvrácenou debatu o tom, že ostrá zbraň nadělá méně škody než tupá.

Z posledních cca deseti let jsem se poučil, že jakmile někdo vytáhne tento blábol, je načase s ním ukončit diskusi, neb se jedná dále o zbytečnou ztrátu času.
Člověk ani nemusí mít vyšší vzdělání než první stupeň ZŠ, aby mu docvaklo, že se jedná o řádový nepoměr. Zejména, když si to aspoň jednou cvičně zkusí např. na zabíjačce na tom fláku masa co ještě ráno pobíhal po dvorku. Komu to nedojde, s tím se nedá pracovat...

Ve chvíli, kdy tupá zbraň začne působit vůbec nějaké viditelné zranění by ostrá zbraň působila (stejnou silou, stejným mechanismem) už devastačním či smrtícím účinkem,
Jenom takové blbé seknutí do prstu, kdy tupou zbraní je provedeno naštípnutí kosti je u ostré zbraně spolehlivě zakončeno odtětím.

Čiže taková rána, která tupým mečem přes prošívku jen zabolí by ostrým prošla skrz.
Co řeknu, to sedí...
Nerad bych seděl za to, co řeknu.

http://www.mortaigne.com Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Obrázek
http://tricitka.brodec.org Diskusní fórum pro zájemce o třicetiletou válku
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Siegfried »

rehtu napsal:Ahoj Indy,politik nejsem,nic nechme to bejt,klávesnici odložím a budu teda radši bouchat do plechu nebo do kůže,nebo něco jinýho na příští sezónu,třeba bude poslední a třeba taky ne uvidíme.
Ch jo. Proč je problém bejt konkrétní?? Mě fakt dokáže v diskuzi dožrat neochotat jít k problému a vyjasnit ho.
Nemám rád sortování na ty co mají dobře věci a na ty co "umějí šermovat" jeho autorem jsou obvykle ti (a tedka nejdu do tebe protože tě neznám, ale do téhle filozofie) kdo to vybavení mají blbě a rádi to tím "šermováním" omlouvají. Já nemám problém, ačkoliv jsem zastáncem správného vybavení (tedy zjevně neumím šermovat) zmeřit síly s kýmkoliv v bezpečném turnaji polského typu. Pokud si dotyčný sežene bezpečné vybavení, ne že bych nepůjčil, ale mám jen svoje. Přesto se nějak šermíři nehlásej.
Když jsme u toho koukatelného boje, přijde mi děsně trapný sledovat jak v perfektně secvičeném souboji si protivníci nahrávají, čekají na sebe a pod. Je to totiž vidět a vypadá to jako gymnastika dvojic. A vidí to každej kdo zažil rvačku v hospodě nebo viděl boxery v ringu... vedle tohoto je to prostě trapné. Takže to, že se sekají dva strejdové opatrně špičatejma sudlicema za horší prohřešek nemám.
K ostrým zbraním a jejich účinkům, asi bychom měli definovat co si kdo představuje pod ostrou zbraní... mám-li správně nabroušenou sudlici s hrotem a do strejdy jí zapíchnu či ho pěkně říznu taženým sekem, tak pravda nemá ošklivou zubatou jizvu... ale hrot z něj asi u břicha vykoukne na druhé straně (doufejme, že nepapal a ani látání střev dohromady není žádná psina) u oční jamky asi nevykoukne, jen zaťuká na lebeňu, o řezu až na kost nemluvě či laškovné tepené krvácení... mňam Takže mi povrchová tržná rána v době plastické chirurgie nepřijde až tak děsivá... Ostatně jizvy jsou ozdoba, neděláme šachy, americký fotbalisti zase přicházej o křížové vazy v koleni :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od rehtu »

Všem se omlouvám za bezduché tlachání,asi mě posedl zlý duch,ale dnes ráno jsem prohlédl a ještě jednou se omlouvám,jak říká můj kolega z práce jeho oblíbenou větou "Sorry Vole error"
:lol: :lol: :lol:
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Siegfried »

Ok:) Fair slova, asi sem taky občas příliš hubatej a vidím jedovatost kde nejni. Tak se nezlob.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Siegfried.
Nepodceňuj vás tak,boj na Zbirohu byl určitě věrnější.
Je jistě otázka nakolik k tomu přispívají nevěrné hroty :) a co si budem povídat,ve skutečnosti jsme ani moc nestáli o to být sraženi ze žebříku.A tam dole zas byla otázka nač jsou vlastně připraveni protivníci .......chceme tam přece znovu.

Rehtu.
Městské slavnosti ...a jako takové vynikající.
Věrný boj,na tu dobu,na žebříkách a 3x - při tolika lidech...nevěřím ,že by to mohlo jít.
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů