Soester Fehde 2009

byl jsem tady a támhle...
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Mojshe »

jestli to není ta skupina z Holandska, co měla přidělenu další část příkopu až za koňáky. Kamarádi z Reichsaufgebotu mě varovali, abych tam radši ani nechodil...

----------------------- 25 srp 2009, 20:56 ---------------------

BTW: další fota:

http://picasaweb.google.com/Schwertfech ... rFehde2009#

----------------------- 25 srp 2009, 21:10 ---------------------

BTW: právě jsem se v tisku dočetl, že na sestavení scénáře bitvy Soest zúkoloval nějakého Ulricha Nickela - Brigádního generála NATO ve výslužbě...
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Miklosz
Příspěvky: 101
Registrován: 23 Lis 2008, 19:58
SHŠ: Fähnlein Rattenschwanz

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Miklosz »

Skvělá akce, spousta inspirace.
Díky všem kuchařkám, Šimonovi za výborné velení a hlavně Mojshemu, že nám to zařídil.
Hlavně se z ničeho neposrat
Avatar uživatele
Šimon z Curychu
Příspěvky: 248
Registrován: 21 Říj 2008, 12:21
SHŠ: Kompanie z Curychu
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Šimon z Curychu »

Mojshe napsal:
BTW: právě jsem se v tisku dočetl, že na sestavení scénáře bitvy Soest zúkoloval nějakého Ulricha Nickela - Brigádního generála NATO ve výslužbě...
LOL !!!!! :D :D :D
Šimon Christian Attinger
Curyšská hotovost
Obrázek
Zürich, die berühmte Stadt
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Amantius »

Mojshe napsal:...jestli to není ta skupina z Holandska...
To je možné, v "Semenisku zla" mali aj nejaké heraldické štíty (alebo čo to chcelo byť) popísané tou ich chrchlavinou...

----------------------- 26 srp 2009, 08:41 ---------------------

Jedno video odo mňa...

http://www.youtube.com/watch?v=2U9t498-tbY

Neskôr možno pridám ďaľšie... 8)

----------------------- 26 srp 2009, 12:44 ---------------------

A opäť jedno tematické video: http://www.youtube.com/watch?v=nEDc2KFJM4I
:D
Varpulis
Melwen
Příspěvky: 23
Registrován: 19 Dub 2009, 17:19

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Melwen »

Melwen, Kompanie z Curychu
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Siegfried »

Jeho eminence kardinál Šimon Pisánský, na tažení proti heretikům ze Soestu :)
http://galerie.melwen.cz/v/Soest09/IMG_0218.JPG.html

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Šimon z Curychu
Příspěvky: 248
Registrován: 21 Říj 2008, 12:21
SHŠ: Kompanie z Curychu
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Šimon z Curychu »

Siegfried napsal:Jeho eminence kardinál Šimon Pisánský, na tažení proti heretikům ze Soestu :)
http://galerie.melwen.cz/v/Soest09/IMG_0218.JPG.html
exkomunikuji Tebe i celou Tvoji rodinu !!!! :)))))))
Šimon Christian Attinger
Curyšská hotovost
Obrázek
Zürich, die berühmte Stadt
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od noxter »

Aby se ten Indy taky nevecpal všude a ještě jako první :evil: http://www.soest.de/lokal/sf/web4/index.html ..........ale pěkně nás reprezentuješ jen co je pravda ;) :)
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Siegfried »

Šimon z Curychu napsal:
exkomunikuji Tebe i celou Tvoji rodinu !!!! :)))))))
Ale vaše Eminence, to ne já, já sem poctivej katolík, to ten Mathias Niemiec - to je utrakvista. Přisámbůh, přijímá pod obojí! Pane, žádnou úctu ke svátostem nemá. I obrazy světců ničí a pálí!! Toho bys měl ztrestat. A co ten bratr Jákob, ten je nějakej divnej, čůrá stranou a nikdy sme ho neviděl nic dělat v sobotu! A slyšel sem, že v ležení pod Soestem někdo otrávil studnu.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Listoval jsem Wágnerem a našel tam ty dělostřelecký hranatý plechy - datace 1430.
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od rehtu »

Kouknul jsem na ta videa,a řekl bych velkej plac na málo lidí,ty diváci s boku ty viděli asi úplný prd,samozřejmě vybavení gut,ale to ostatní asi nebylo na takový úrovni jako to vybavení..
Avatar uživatele
Šimon z Curychu
Příspěvky: 248
Registrován: 21 Říj 2008, 12:21
SHŠ: Kompanie z Curychu
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Šimon z Curychu »

rehtu napsal:Kouknul jsem na ta videa,a řekl bych velkej plac na málo lidí,ty diváci s boku ty viděli asi úplný prd,samozřejmě vybavení gut,ale to ostatní asi nebylo na takový úrovni jako to vybavení..
milý rehtu, zcela se pleteš.
divácký ohlasy byl velmi pozitivní.
"ostatní" má být co?
víš, ono je těžké sehnat 500 lidí, kteří by ten plac krásně zaplnili, když se konci 15tky věrně a věrohodně věnuje lidí 300 v celé Evropě, z nichž drtivá většina na Soestu byla... a to i na Soest vlivem města proniklo pár strašných sraček. Naštěstí úplné minimum.
Šimon Christian Attinger
Curyšská hotovost
Obrázek
Zürich, die berühmte Stadt
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od Amantius »

Rehtu: Takto, neviem odkiaľ si vzal, že tam bolo málo ľudí na veľký plac... :doubt:

Ono robiť takúto bitku na záhrade za domom sa nedá, keď tam máš hradby, delá, ručnice, rebríky, baranidlo a pod. Skrátka to chce priestor. Dobýjania miest sa neodohrávali na lúkach 20 x 20 metrov, to je naivná predstava.

A žážitok divákov hodnotiť podľa videa... :?
Výhľad bol priam výborný, rozumieť bolo všetko, neviem, čo mohlo byť lepšie. Neviem si predstaviť, kde by som musel sedieť, aby som mal lepší prehľad o bitke...
Bodaj by sa aj "u nás" robili také bitky.

Ale ak bolo predmetom tvojho príspevku silou mocou "objektívne" poukázať na nejaké chyby Soestu, tak to veľmi nevyšlo, sorry.

Soest mal svoje chybičky krásy (už spomenuté a vytknuté), ale napriek nim to bola jednoznačne najlepšia akcia roku. ;)
Varpulis
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Soester Fehde 2009

Příspěvek od rehtu »

Varpulis:Jestli si myslíš,že to konstatování bylo silou mocou tak to si na velkém omylu,není to můj styl.

Nechci vám kazit vaše dojmy vám se to líbilo,dělám to již nějakou dobu,a když někdo zachází se zbraní jak když drží vařečku tak je to asi v pořádku,ale to přece není důležitý je důležitý aby dobře vypadal...Nikoho nenapadám,byl to jen můj názor a jestli mně za to někdo bude nadávat tak si poslužte....
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů