o bubnech

Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: o bubnech

Příspěvek od Mahy »

No ono zase když ti někdo podá tu informaci takovým stylem, že si pak připadáš jak největší debil :(

Nevím- na to abych vedl diskusi ve které se chci něco dozvědět přeci nemusím nutně být na stejné výši se znalostmi. Tvrzení Na to, aby mohla vzniknout plodná diskuse, musí být diskutéři alespoň na řádově podobné úrovni orientace v problematice. je mimo. Prostě když něco nevím nebo se mi nezdá tak se ptám toho co o tom ví víc, předkládám svoje doměnky a názory a je na tom kdo o tom ví víc aby mne (pokud chce) přesvědčil a poučil proč je to tak a tak.

Já tu informaci o tom jak se vyvazovali bubny dostal a beru ji tedy tak jak mi byla předložena. Ovšem když někdo najde vyobrazení kde je něco jinak než je tvrzeno tak se přirozeně ptá. Bubnům nerozumím ani za mák, ale zajímalo mne proč se to dělá tak a tak. Už jenom proto abych do budoucna věděl a nebyl za vola.

Pojďme se oprostit od dokazování si kdo je větší King a pomáhejme si raději- je to přínosnější pro všechny.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
vechio
Příspěvky: 33
Registrován: 20 Ún 2009, 17:38

Re: o bubnech

Příspěvek od vechio »

Mahy napsal:No ono zase když ti někdo podá tu informaci takovým stylem, že si pak připadáš jak největší debil :(
To je čistě subjektivní věc. Tady se můžeme zastavit a začít si vyčítat kdo co řekl a může to končit tím, že se mu nelíbí kroužek na u. Což je sice extrém, ale vysvětluje kam to může dojít. Prostě irelevantní.
Nevím- na to abych vedl diskusi ve které se chci něco dozvědět přeci nemusím nutně být na stejné výši se znalostmi. Tvrzení Na to, aby mohla vzniknout plodná diskuse, musí být diskutéři alespoň na řádově podobné úrovni orientace v problematice. je mimo. Prostě když něco nevím nebo se mi nezdá tak se ptám toho co o tom ví víc, předkládám svoje doměnky a názory a je na tom kdo o tom ví víc aby mne (pokud chce) přesvědčil a poučil proč je to tak a tak.
No, ale to potom diskuze není a je to výuka. Ten kdo toho moc neví se učí od toho kdo ví víc. Tok informací pouze od jednoho k druhému. A tady musí být motivace proč informace předávat. Motivací je vícero.
Já tu informaci o tom jak se vyvazovali bubny dostal a beru ji tedy tak jak mi byla předložena. Ovšem když někdo najde vyobrazení kde je něco jinak než je tvrzeno tak se přirozeně ptá. Bubnům nerozumím ani za mák, ale zajímalo mne proč se to dělá tak a tak. Už jenom proto abych do budoucna věděl a nebyl za vola.

Pojďme se oprostit od dokazování si kdo je větší King a pomáhejme si raději- je to přínosnější pro všechny
Není nutné být za vola. Ono stačí přiznat, že tomu nerozumím nebo to nevím. To není nikterak ponižující. Ne bo ne?
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Perotin
Příspěvky: 1
Registrován: 20 Lis 2012, 21:51

Re: o bubnech

Příspěvek od Perotin »

Zdravím Vás,
sháním pochodový buben 16x16" s blánou z telecí kůže:
Obrázek
Mohli byste mi prosím pomoci? Nevím o žádných slušných výrobcích u nás nebo zahraničí nevím - kteří by si navíc neúčtovali půl milionu. Mám v úmyslu sundat zespoda strunu a používat ho jako doprovod ke zpěvu. Podobně jako tady:

Kód: Vybrat vše

http://youtu.be/ee1aJPthU9k?t=6m54s
Moc mi pomůžete jakýmkoliv odkazem na výrobce či přibližným odhadem ceny. Napsal jsem tomu pánovi z videa a napsal, že používá ROPE TENSION DRUM 16x16" with calfskin (telecí kůže) a že právě tímto odebráním struny získá onen hluboký zvuk. Zatím jsem nepřišel nato, čím to lépe nahradit. Díky
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: o bubnech

Příspěvek od Random »

Tohle je dost těžká otázka, výrobci bubnů se to ani tady, ani ve světě moc nehemží.

Mám jeden malý od fy Early Music, jsou to Angličani, ale dovážejí třeba na trh v Pontoise. Ale zase ne celý sortiment, tak těžko spoledhnout na to, že tam budou mít na vyzkoušení zrovna to, co potřebuješ. Ostatně, na první pohled do katalogu v tom rozměru, co chceš, nedělají.

V ČR jsme koupili buben od Šubrta, budiž mu země lehká, ale pokud vím, sám je nedělal. Tak jestli někdo navázaný na něj v tom pokračuje, nevím. Rozhodně nedělal s kůží, jen s umělými blánami.
"Ad ultimum!"
lesní chýše
Příspěvky: 1
Registrován: 06 Říj 2014, 23:58

Re: o bubnech

Příspěvek od lesní chýše »

zdravím, výrobci v čechách, třeba já : www.lesnichyse.cz ale dělám jen jeden rozměr, 13 palců blány (kožené), bez struny
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: o bubnech

Příspěvek od Mahy »

lesní chýše napsal:zdravím, výrobci v čechách, třeba já : http://www.lesnichyse.cz ale dělám jen jeden rozměr, 13 palců blány (kožené), bez struny
Ahoj, jaká je cena za ,,klasický virbl,,?
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: o bubnech

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Tento víkend jsem byl v Náchodě na zámku a při prvním okruhu prohlídky jsem narazil na dva vojenské bubny ze 17. století. Fotku nemám, jelikož jsem si za focení mobilem opravdu připlácet nechtěl. Podotýkám, že oba jsou v nálezovém stavu s přiděleným inventárním číslem a bez jakéhokoliv viditelného pokusu o restaurování. Jeden z bubnů má hák a druhý provazové oko, obojí poblíž vrchní části bubnu. Ve vrchní části se také nalézá úplet a tři provázky drnčáku. Oba bubny byly dotahovány pomocí kožených řemínků navlečených na provazech. Tyto dva bubny se dotahovaly od spoda nahoru.

Chtěl bych poznamenat, že mi po tolika letech nejde o obhajobu jako o doplnění tématu.

Expozice jsou tam obstojné, průvodkyně otřesné. Po projití doporučuji si zajet spravit chuť na nedaleký zámek Opočno a ideálně se nechat provést paní Koldovou, která o historii alespoň něco ví.
Odpovědět

Vrátit se na “Běžný život, předměty denní potřeby, nástroje a pod.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti