o bubnech

Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Historické bubny

Příspěvek od Romikov »

Radim van Ousek napsal:Žabžabžabžabžabžabžabžab!! Ty tomu nějak rozumíš, ha. Viděls třeba někdy bumšplechty na davul? Ty maj taky úplně jinej tvar než Balbexky. Na každou blanku se jinak tluče a já si myslím, že pokud máš buben s kůží, je k němu potřeba větších paliček, aby se docílilo plnějšího zvuku (což je u odrhovaček žádoucí). Možná kecám... ostatně, rád si nechám od znalejších poradit.
Vycházím z poznatkú od Vanesy, obrazy jsou dobrou inspirací ale záleželo také na umu malíře a také tom jestli maloval z paměti nebo na místě :) .Jí se dá celkem věřit přece má vystudováno umění co se týče i obrazů, soch a architektúry, konkrétně nemohu posoudit dannou věc a nevyvracím ji, ale upozorňuji na tuto možnost. Chtělo by to další obrazovou dokumentaci na potvrzení aby se zabránilo chybám jako např. byly boty s vázáním vzadu.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Historické bubny

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Těch vyobrazení jsem viděl dost, ale nemám chuť je zrovna hledat. Každopádně i tady je vidět, že paliček je mnoho druhů. http://www.eorchestr.cz/Habr.html,kat,803
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Historické bubny

Příspěvek od Romikov »

Radim van Ousek napsal:Těch vyobrazení jsem viděl dost, ale nemám chuť je zrovna hledat. Každopádně i tady je vidět, že paliček je mnoho druhů. http://www.eorchestr.cz/Habr.html,kat,803
pokud si je viděl i jinde je vše v pořádku a nemusíš nic dokazovat :)
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Historické bubny

Příspěvek od Random »

K tomu obrázku - ostatně velice zajímavému - jak vykládáte tu čáru přes blánu - strunění nahoře? A jednou strunu?
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Historické bubny

Příspěvek od Broďan »

Musím tedy přiznat, že vůbec nemám jasno, jak byl ten buben zavěšen, protože tenhle obrázek nechápu:
Obrázek

Popruh sice nemusel malíř namalovat, ale ani úhel bubnu neodpovídá zavěšení přes rameno. Dokonce to vypadá na zavěšení na zápěstí levé ruky a nebo na opasku a na zápěstí ...??? Možná, že autor znal bubínky zavěšené na zápěstí, na které se tlouklo jednou paličkou a pak někde uviděl jiný typ bubnu a zkomolil to. Kdo ví?
Ta struna přes blánu tam opravdu je.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Historické bubny

Příspěvek od Romikov »

Martin Broďan napsal:Musím tedy přiznat, že vůbec nemám jasno, jak byl ten buben zavěšen, protože tenhle obrázek nechápu:
Obrázek

Popruh sice nemusel malíř namalovat, ale ani úhel bubnu neodpovídá zavěšení přes rameno. Dokonce to vypadá na zavěšení na zápěstí levé ruky a nebo na opasku a na zápěstí ...??? Možná, že autor znal bubínky zavěšené na zápěstí, na které se tlouklo jednou paličkou a pak někde uviděl jiný typ bubnu a zkomolil to. Kdo ví?
Ta struna přes blánu tam opravdu je.
nebo neuměl moc malovat a ďelal to z paměti takže kdoví a ta struna nemusí být struna ale třeba je to tlumící špagát aby to'ny byly kratší a tudíž výraznější..... toto je pouze má dedukce.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Historické bubny

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Buben menších rozměrů se zavěšoval především na předloktí. A podle toho co jsem zkoušel se na něj dá bacit i rukou na které je zavěšen. Je to samozřejmě méně pohodlné, než nosit buben na dlouhém řemenu. Podle mého tito pánové zrovna nehrají pochodovku, ale rozprávají s ostatními a občas si zvesela zajammujou. Ten první si nese asi trumšajt, či co (což mě dost zaráží).

Řekl bych, že ten provaz slouží k zvyšování, či snižování damping factoru, což je v tomhle případě "tlumení pohybu blány." Provázek se v pozdější době napínal kolíčkama (jako na kytaře) a zkracoval se dozvuk úderu, zrychlovala odezva a dokonce to i drnčelo, jak se blána o provázek zastavovala. Je to klasický virbl, akorát že bez rantlu. Rantl je při klasickém virblování potřeba a pokud není k dispozici, měl by tam být alespoň provaz, který zrychlí odskoky. Jenom teoretizuju. Bubeník si potom napíná provázek podle toho, jestli chce hrát série "tan," "tere," nebo "fre"

Budu ještě hledat...
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Historické bubny

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Jo , našel jsem to. http://www.sinclairsound.com/store-prod ... 33553.html

Pišoj tam, že šňůrka přidávala úderu vibraci a drnčivý zvuk. Dělala se pouze na jedne straně.
Avatar uživatele
Jirik
Příspěvky: 74
Registrován: 12 Bře 2008, 11:01
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Historické bubny

Příspěvek od Jirik »

Radim van Ousek napsal:... Ten první si nese asi trumšajt, či co (což mě dost zaráží) ...
Ten první má přes rameno arkebuzu :)
Rond... starý tanec od hlavy až k patě
http://www.rond.cz
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Historické bubny

Příspěvek od Romikov »

Radim van Ousek napsal:Buben menších rozměrů se zavěšoval především na předloktí. A podle toho co jsem zkoušel se na něj dá bacit i rukou na které je zavěšen. Je to samozřejmě méně pohodlné, než nosit buben na dlouhém řemenu. Podle mého tito pánové zrovna nehrají pochodovku, ale rozprávají s ostatními a občas si zvesela zajammujou. Ten první si nese asi trumšajt, či co (což mě dost zaráží).

Řekl bych, že ten provaz slouží k zvyšování, či snižování damping factoru, což je v tomhle případě "tlumení pohybu blány." Provázek se v pozdější době napínal kolíčkama (jako na kytaře) a zkracoval se dozvuk úderu, zrychlovala odezva a dokonce to i drnčelo, jak se blána o provázek zastavovala. Je to klasický virbl, akorát že bez rantlu. Rantl je při klasickém virblování potřeba a pokud není k dispozici, měl by tam být alespoň provaz, který zrychlí odskoky. Jenom teoretizuju. Bubeník si potom napíná provázek podle toho, jestli chce hrát série "tan," "tere," nebo "fre"

Budu ještě hledat...
sem to řikal s tou šnůrou
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Historické bubny

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Jirik napsal: Ten první má přes rameno arkebuzu :)
No... asi ano :badgrin: Mě to přišlo nějaký malý a dost zahlý. Ale když jsem se podíval, jak namaloval oči těch dvou, nebyl jsem si jistej už v ničem.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Historické bubny

Příspěvek od Broďan »

Radim van Ousek napsal:Ten první si nese asi trumšajt, či co (což mě dost zaráží).
No jasně Radime a jdou k liščí noře zachránit Budulínka. Jenom ty housličky chybí, že?
Tady máš celou kapelu:
Obrázek
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Historické bubny

Příspěvek od Radim Vaňousek »

:lol: třeba jó! Hrajou určitě power metal (nebo lead? :D ) Chudák lištička. Každopádně z tamtoho obrázku moc vyluštit nejde.
Co to má ten chlápek vpředu na hlavě? Vypadá to jak krabička poslední plicní záchrany...
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Historické bubny

Příspěvek od Václav »

Buben zavěšený pravděpodobně na zápěstí má i jeden medvěd na této kresbě.
Obrázek
(tady je to ve větším rozlišení: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... nkrieg.jpg)
Mimo to tam je vidět i zmiňovaná arkebuza. Omlouvám se za offtopic, ale víte někdo k čemu byla na konci v pažbě ta díra? Sloužilo to pouze k zavěšení arkebuzy například při skladování???
Jinak Radime, ten medvěd uprostřed má na hlavě také tu "krabičku", kde je lépe vidět o co se jedná. ;-)
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Historické bubny

Příspěvek od Romikov »

tomu říkám LH dobrý kostýmy :lol:
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Běžný život, předměty denní potřeby, nástroje a pod.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti