Svítidla

Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Svítidla

Příspěvek od Spakona »

mám lampičky z hovězí surovky, jednu už tři roky, a nevšimla sem si že by mi plesnivěla, viděla jsem i starší a stejný "nález"

pokud seš ale prase, tak je úplně jedno z čeho je, protože jí prostě zničíš tak jako tak - jenže většina lidí, pokud už do toho vybavení investuje, tak se o něj taky stará


A pokud chceš za lampičku 15stovek, tak tam prostě pečící papír nemá co dělat - s takovou lampičkou neuspěješ
a kecy že je to vkusné si nech pro svou babičku
keckař si jí nekoupí protože pro něj je to zbytečně drahej luxus, a LHáčkář taky ne, protože si raději koupí obyčejnější, ale poctivou
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Avatar uživatele
Moritz
Příspěvky: 219
Registrován: 25 Srp 2009, 22:30
SHŠ: Praga Jagellonica 1471

Re: Svítidla

Příspěvek od Moritz »

medievalman666 napsal: Co se týče lampiček za 400,- určitě je fajn ale pro moje oko to prostě není :( ono kdyby člověk vzal náklady na tu lampičku za 400,- a za tu mojí za 1500,- tak by jsme možná došli k tomu, že ta za 400,- je možná drahá, ale tak to vidím já, když mám představu o množství a ceně použitého materiálu... Holt krása něco stojí...
To máš pravdu. Krása něco stojí. Když se podíváš třeba na tyto lampičky: http://www.bestarmour.com/shopo/index.htm (neřiďte se cenami co tam jsou uvedené v eurech, ty neplatí)
Je to potažené pergamenem a stojí kolem nehorázných 500kč. Vyrábí Petr Jizba. Takže myslím, že lampička s pečícím papírem za 1000kč je už trochu mimo :badgrin: .
Naposledy upravil(a) Moritz dne 02 Srp 2011, 21:34, celkem upraveno 1 x.
Futute ducem!
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Svítidla

Příspěvek od Spakona »

navíc představu o ceně materiálu mám taky a nejen já :D

a stejně tak představu o času stráveném prací
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
medievalman666
Příspěvky: 27
Registrován: 23 Kvě 2011, 07:42
Místo/Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítidla

Příspěvek od medievalman666 »

Ach jo, vy mě chytáte za slovo, já jsem psal, že s pečícím papírem je za 1000,- což je ponížená cena o pergamen 1500,- je s pravým pergamenem....

Nicméně jsem rád, že jste uvedli onen odkaz protože pokud si je porovnáte tak moje je větší konstrukčně náročnější nechci soudit jestli hezčí nebo ne to bych nechal až se dám finální foto, ale stále je LEVNĚJŠÍ, takže já mám za sebe dobrý pocit, že jsem vcelku nabídl cenu docela nízko, jestli ne až moc na to kolik je s tím práce...

Prostě se nechytejte toho pečícího papíru, někdo tady psal, že to s ním špatně nevypadá a to je prostě verze za málo peněz hodně muziky, protože z dálky ten rozdíl nepoznáte...

A pro ty co to nemůžou překousnout tak to berte tak, že za 1500,- můžete mít s pravým pergamenem, ne mizernou surovkou a je to... Nic nenutím... Konec konců prvotní záměr byl diskuse designu a ne diskuse nad cennou... :(

Nevím, jak kdo ale 1500,- někdo prokouří za půl měsíce a má z toho akorát raka, takže každá rozumná investice je dobrá, ale to by bylo na dlouhou diskusi a nevím jestli v tomto tématu... :D
Ráj STŘEDOVĚKU - v současnosti jediný ucelený katalog všech středověkých skupin, restaurací, aj...
http://www.stredovek.net
medievalman666
Příspěvky: 27
Registrován: 23 Kvě 2011, 07:42
Místo/Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítidla

Příspěvek od medievalman666 »

Spakona napsal:navíc představu o ceně materiálu mám taky a nejen já :D

a stejně tak představu o času stráveném prací

Tak pak si určitě umíš spočítat, že cena za tuto práci a materiál v téhle velikosti rozhodně není přemrštěná... Protože jsem psal 1500,- s pergamenem... A co si budeme vykládat jetli tam je pergamen nebo vodní sklo to už moc roli nehraje to koupíš všude, ale tu dřevěnou konstrukci to, že to drží pohromadě a funguje to je to co je na tom produktu důležité...
Ráj STŘEDOVĚKU - v současnosti jediný ucelený katalog všech středověkých skupin, restaurací, aj...
http://www.stredovek.net
medievalman666
Příspěvky: 27
Registrován: 23 Kvě 2011, 07:42
Místo/Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítidla

Příspěvek od medievalman666 »

Moritz napsal:
medievalman666 napsal: Co se týče lampiček za 400,- určitě je fajn ale pro moje oko to prostě není :( ono kdyby člověk vzal náklady na tu lampičku za 400,- a za tu mojí za 1500,- tak by jsme možná došli k tomu, že ta za 400,- je možná drahá, ale tak to vidím já, když mám představu o množství a ceně použitého materiálu... Holt krása něco stojí...
To máš pravdu. Krása něco stojí. Když se podíváš třeba na tyto lampičky: http://www.bestarmour.com/shopo/index.htm
Je to potažené pergamenem a stojí kolem nehorázných 500kč. Vyrábí Petr Jizba. Takže myslím, že lampička s pečícím papírem za 1000kč je už trochu mimo :badgrin: .
Teď jsem se na ně díval máš pravdu 500,- ale jaká velikost, ta srovnatelná s mojí je dražšší, ale nic... odpoutejme se od toho prokletého pečícího papíru :D
Ráj STŘEDOVĚKU - v současnosti jediný ucelený katalog všech středověkých skupin, restaurací, aj...
http://www.stredovek.net
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Svítidla

Příspěvek od Mahy »

Tak ti nevím.
Na rovinu za mě- tvé lampičky jsou drahé§ 1500,- je předraženo.
U nás (Brtnice) stojí pergamen 8kč,- na dm. Tzn. na tři čtyři lampičky tě vyjde materiál na 500,- Něco stojí dřevo, něco práce, ale stále nevidím důvod proč za to dávat 1500,-.

No vemme to takhle- třeba Mojše má toto:
Obrázek
cena necelá tisícovka v akci
a toto:
Obrázek
cena cca 1200,-

Materiál je mosaz a dobová věrnost A1. Mosaz je jako materiál kurva drahej a práce na těch lampičkách je podle mě víc než ta těch tvých.
Nezlob se na mě, ale ty prachy raději dám za tyto.

Vím, že jsi tu prvotně řešil design, ale pak jsi přišel s tím, že by jsi je klidně vyráběl pokud by byl zájem. Tak ti tu lidé píší, že zájem by byl, ale ceny jsi přepískl. :thumbdown:

Za tebou nastavené ceny, zájem nemám.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Moritz
Příspěvky: 219
Registrován: 25 Srp 2009, 22:30
SHŠ: Praga Jagellonica 1471

Re: Svítidla

Příspěvek od Moritz »

[quote="medievalman666]
Teď jsem se na ně díval máš pravdu 500,- ale jaká velikost, ta srovnatelná s mojí je dražšší, ale nic... odpoutejme se od toho prokletého pečícího papíru :D[/quote]

Ano. Ta velikostně srovnatelná s tvojí stojí nějakých 550. Proto jsem psal kolem 500. Za tu malou chce 450. Konstrukčně jsou trochu jiné, to souhlasím. Ale porovnej sám: Lucerna s pravým pergamenem za 1500kč a za 550kč, to je trochu rozdíl. Nechci tvojí práci schazovat, jen aby sis uvědomil, že nejsi jediný kdo takové lucerny vyrábí a rozhodně nejsi bezkonkurenčně nejlevnější :protest: .
Futute ducem!
medievalman666
Příspěvky: 27
Registrován: 23 Kvě 2011, 07:42
Místo/Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítidla

Příspěvek od medievalman666 »

Moritz napsal:[quote="medievalman666]
Teď jsem se na ně díval máš pravdu 500,- ale jaká velikost, ta srovnatelná s mojí je dražšší, ale nic... odpoutejme se od toho prokletého pečícího papíru :D
Ano. Ta velikostně srovnatelná s tvojí stojí nějakých 550. Proto jsem psal kolem 500. Za tu malou chce 450. Konstrukčně jsou trochu jiné, to souhlasím. Ale porovnej sám: Lucerna s pravým pergamenem za 1500kč a za 550kč, to je trochu rozdíl. Nechci tvojí práci schazovat, jen aby sis uvědomil, že nejsi jediný kdo takové lucerny vyrábí a rozhodně nejsi bezkonkurenčně nejlevnější :protest: .[/quote][/quote]

Nezlob se na mě, ale

http://www.bestarmour.com/shopo/inshopo/tt24.html tahle ma prumer 18 a vysku 23, ja mam prumer 20 a vysku 33 tj. furt je vetsi nez jeho nejvetsi... a i tak ta jeho stoji 60 EUR cca pri kurzu eura 25,-/1 EUR tj. 1500,- Kč... Ale snad se divam dobre a nejsem natvrdlej ja ? Takže ať počítám, jak počítám vychází mi, že jsem levnější nebo neee ? :D
Ráj STŘEDOVĚKU - v současnosti jediný ucelený katalog všech středověkých skupin, restaurací, aj...
http://www.stredovek.net
Avatar uživatele
Moritz
Příspěvky: 219
Registrován: 25 Srp 2009, 22:30
SHŠ: Praga Jagellonica 1471

Re: Svítidla

Příspěvek od Moritz »

Jo, ta tvoje je o trochu větší, takže jakoby je levnější. Větší nemusí být vždy lepší, v táboře nebo na pochodu tolik prostoru neni a spíše se vyplatí lucerny malé, lehké a skladné. Ale to sem nepatří.
Ceny na stránkách v eurech, neplatí. Tedy, ta největší lucerna opravdu stojí 550kč! Vím to, protože je od něj mám a specielně jsem se ho na to znovu ptal, jestli nezdražil. Takže, sečteno a podtrženo, nejsi levnější. :wave:
Naposledy upravil(a) Moritz dne 02 Srp 2011, 21:36, celkem upraveno 1 x.
Futute ducem!
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Svítidla

Příspěvek od Pája1111 »

Podtrženo, sečteno. Ještě jsi ani nedodělal celou lampu a už chceš vydělávat peníze. Navíc tento tvar lampy má mít nahoře plech a ne dřevo.
Cenu jsi jednoznačně přemrštil, o tom žádná. Když spočítám materiál ( bez plechu ) je to pár korun, protože takových zbytků dřeva se dá v každé stolárně nahrábnout hromada.
Jsi šikovný řemeslník, to je vidět, ale takových je hodně a dokážou si spočítat, kolik času na něčem takovém strávíš....

Kdybych to měl dělat já ( a to nemám soustruh ), dělal bych to i splechem za cca 700,- Kč.

Doporučuji nejdřív udělat několik typů lamp, pečlivě si propočítat náklady a čas strávený na každém kusu a potom stanovovat cenu a ne se podívat na internet, lupnout tam cenu podle druhých ( případně dát vyšší ) a pak se dohadovat, kdo je levnější.
Přeji ti hodně zdaru!
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
medievalman666
Příspěvky: 27
Registrován: 23 Kvě 2011, 07:42
Místo/Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítidla

Příspěvek od medievalman666 »

Pája1111 napsal:Podtrženo, sečteno. Ještě jsi ani nedodělal celou lampu a už chceš vydělávat peníze. Navíc tento tvar lampy má mít nahoře plech a ne dřevo.
Cenu jsi jednoznačně přemrštil, o tom žádná. Když spočítám materiál ( bez plechu ) je to pár korun, protože takových zbytků dřeva se dá v každé stolárně nahrábnout hromada.
Jsi šikovný řemeslník, to je vidět, ale takových je hodně a dokážou si spočítat, kolik času na něčem takovém strávíš....

Kdybych to měl dělat já ( a to nemám soustruh ), dělal bych to i splechem za cca 700,- Kč.

Doporučuji nejdřív udělat několik typů lamp, pečlivě si propočítat náklady a čas strávený na každém kusu a potom stanovovat cenu a ne se podívat na internet, lupnout tam cenu podle druhých ( případně dát vyšší ) a pak se dohadovat, kdo je levnější.
Přeji ti hodně zdaru!
Tak o ten plech se budu hádat, kromě literatury kde se uvádí celodřevo přikládám dle mě obrázků kde je dle mě celodřevo:

http://corsair.morganlibrary.org/icaima ... .002va.jpg
http://classes.bnf.fr/ema/feuils/images/3/698.jpg
http://corsair.morganlibrary.org/icaima ... .010va.jpg

- Co se týče toho, že by jsi je dělal za 700,-... Pokud seženeš u stolaře takovou plochu buku zadarmo, určitě náklady snížíš... já kupuju normálně truhlářský bukový fošny, takže nevím...
- Náklady jsem počítal docela pečlivě možná, že pokud bych byl vybavenej truhlář s protahovačkou a aspoň frézou dali by se náklady snížit, nicméně investice do takových zařízení je nákladná a pak se umoření strojů musí zase někdě projevit....
- Pokud budu v důchodu a budu prodávat lampy za 700,- určitě to bude dobrá zábava a člověk si vydělá na pivo, ale zisk nepokryje ani čas po 50,-/h muj nazor...
- Pracnost téhle a polské je trošku vetší tím že sloupky jsou kulaté a rozřízlé napůl, ale kdo nezkusí nepochopí...
- A promiň ale k ceně jsem logickými výpočty došel... třebas tady : http://www.jelldragon.com/lamps.htm?Ard ... c64e0a16e0 ji maji v prepoctu za 2750,- ale uznávám že poláci jsou novodobí čínani a jsou schopni kdeco vyrobit za polovinu nákladů, proto se tomu taky nechci věnovat naplno, protože tímhle řemeslem se dnes vydělat nedá...
Ráj STŘEDOVĚKU - v současnosti jediný ucelený katalog všech středověkých skupin, restaurací, aj...
http://www.stredovek.net
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Svítidla

Příspěvek od Spakona »

tys to nepochopil co?

trh tady není takovej, abys mohl prodávat napálený věci - to za jedno
trh tady není takovej, aby ses prodejem takovéhoto sortimentu uživil, pokud nebudeš prodávat ve velkém i do zahraničí - to za druhé
a ani zahraniční trh tě nezachrání, s ohledem na již zavedené řemeslníky a servery, kde se dá nakupovat, trhy v Polsku, kde se většina lidí vybavuje a podobně....

a pokud nejsi natolik zručnej, abys udělal tuhle poměrně jednoduchou věc za kratší čas, tak holt budeš muset dělat pod cenou, protože zručnej, vybavenej řemeslník tě vždycky přebije
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
medievalman666
Příspěvky: 27
Registrován: 23 Kvě 2011, 07:42
Místo/Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítidla

Příspěvek od medievalman666 »

Spakona napsal:tys to nepochopil co?

trh tady není takovej, abys mohl prodávat napálený věci - to za jedno
trh tady není takovej, aby ses prodejem takovéhoto sortimentu uživil, pokud nebudeš prodávat ve velkém i do zahraničí - to za druhé
a ani zahraniční trh tě nezachrání, s ohledem na již zavedené řemeslníky a servery, kde se dá nakupovat, trhy v Polsku, kde se většina lidí vybavuje a podobně....

a pokud nejsi natolik zručnej, abys udělal tuhle poměrně jednoduchou věc za kratší čas, tak holt budeš muset dělat pod cenou, protože zručnej, vybavenej řemeslník tě vždycky přebije
Ano, teď jsi to přesně vystihla, trh tady ani ve světě nepřeje malým drobným živnostníkům.. Protože stačí jedna firma která si koupí 3D CNC a začne bouchat stovkové série, tak se ten malý může jít zahrabat... Proto stát dotuje z EU tradční řemesla apod... přesně kvůli těmhle polákům, číňanům apod... Je stejné jak se zemědělci.. Je to špatně, ale možná, že po světové krizi se zase trhy vyrovnají...

To, že se tím uživit nedá to mě napadlo, proto člověk musí na sobě pracovat a chodit do zaměstnání a vydělávat kupu peněz, aby měl na koníčky, ale kdyby existovala lampa dle mých představ za solidní cenu věřte tomu, že bych ji jinak nedělal...

Tím tady nechci brečet na hrob, ale spousta lidí si taky nechává za drahé peníze šít kostým u někoho kdo fakt šije prostě na zakázku draze a přitom jsou možnosti opět sériově bouchaných kostýmů, proč ? protože z mého pohledu ruční práce se strojově napodobit nedá a u některých věcí je to myslím důležité, tím zrovna nemyslím ony lucerny :D
Ráj STŘEDOVĚKU - v současnosti jediný ucelený katalog všech středověkých skupin, restaurací, aj...
http://www.stredovek.net
medievalman666
Příspěvky: 27
Registrován: 23 Kvě 2011, 07:42
Místo/Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítidla

Příspěvek od medievalman666 »

Tak jak jsem slíbil přidávám finální foto, tak doufám, že na tom najdete nějaké mouchy :D ???
Přílohy
lucerna - final.jpg
lucerna - final.jpg (112.55 KiB) Zobrazeno 6482 x
Ráj STŘEDOVĚKU - v současnosti jediný ucelený katalog všech středověkých skupin, restaurací, aj...
http://www.stredovek.net
Odpovědět

Vrátit se na “Běžný život, předměty denní potřeby, nástroje a pod.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů