Prostituce - proč ne?

cannibalhamster
Příspěvky: 5
Registrován: 10 Dub 2013, 16:17

Prostituce - proč ne?

Příspěvek od cannibalhamster »

Zdravím. často se tady setkávám s názorem, že táborová žena musí být oblečena tak a ne jinak, protože kdyby byla oblečena způsobem bla bla (to teď není důležité), tak by byla považována za prostitutku a vykázána z tábora, protože do tábora prostitutky nepatří. Zajímalo by mne, kde se bere názor, že prostitutka v táboře nemá co dělat. Existují dobové prameny popisující, jak s vojáky táhnou i šiky prostitutek. Další názor je, že v táboře nějaká padlá žena byla, ale usadila se venku za táborem, protože by byli vojáci morální pobouřeni, kdyby byla uvnitř (haha) :D Našla jsem i vyobrazení s táborovýma prostitutkama a rozhodně to na nich nevypadalo, že by byly vykázány někam za tábor. Nehledě na to, že chlapi mají své potřeby, zvlášť když táhne banda chlapů, kteří asi úplně nemají možnost se usadit nebo si odskočit do města do bordelu. O prostituci v táborech existují i moderní práce, které tvrdí, že existovala. Nevidím jediný důvod, proč by prostituce nemohla ve vojenském táboře kvést, všechno nasvědčuje opaku. V táboře je třeba každá ruka, a když je k té ruce přidružen ještě damský pohlavní orgán dostupný frustrovaným vojákům za pár drobných, tak proč ne?
Samozřejmě, že čas od času byla vydána nařízení zakazující prostituci v táborech, ale to je pak stejná otázka jako s hromadou jiných nařízení, o kterých jsme kdy slyšeli - zda na to vůbec někdo hleděl... Jaká byla teorie a jaká praxe. Navíc podle mne není jiné činnosti, která by byla hůře potlačitelná, než prostituce.
Prostě vyobrazení, historické zmínky a occamova břitva tvrdí, že vojenský tábor je pro lehké ženy ideální pracoviště (byť náročnější na fyzičku než městské bordely) a není jediný důvod, proč by tomu tak nebylo. Dobře, kromě husitů - u těch to chápu :)
Tak proč u nás všichni tvrdí, že prostitutky do tábora ne? To jsme fakt morálně upjatější než tehdejší vojáci?
Babrala jsem se v tom před delší dobou a to, co jsem našla, jsem si neuložila. Teď mi to ale zas před létem vytanulo na mysli, takže jdu hledat, ať jsem schopná odolávat argumentům typu "Dolož to" a "Kdes to našla" a "Z jaký doby" (i když si myslím, že v tomhle případě by bylo spíš vhodnější dokládat, že tomu tak nebylo...)
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Prostituce - proč ne?

Příspěvek od Mahy »

Já to naopak podporuji- více prostitutek do našich táborů!
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
cannibalhamster
Příspěvky: 5
Registrován: 10 Dub 2013, 16:17

Re: Prostituce - proč ne?

Příspěvek od cannibalhamster »

Supr! Stav se u mne :D
Avatar uživatele
Jan z Siecina
Bůh humanitních věd
Bůh humanitních věd
Příspěvky: 81
Registrován: 04 Pro 2006, 19:28
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostituce - proč ne?

Příspěvek od Jan z Siecina »

Záleží na tom, jaký budou mít ceny.
Amor patriae nostra lex.
cannibalhamster
Příspěvky: 5
Registrován: 10 Dub 2013, 16:17

Re: Prostituce - proč ne?

Příspěvek od cannibalhamster »

Myslím, že kolem 1415 na koncilu to byla "dvě vejce". Což je ale metafora (nebo jak se těmhle literárním útvarům říká) pro vyjádření "velmi levné".
richardrg
Příspěvky: 105
Registrován: 04 Črv 2008, 12:51

Re: Prostituce - proč ne?

Příspěvek od richardrg »

Možná, abychom nevylili s vaničkou i dítě.
Pokud pomineme husitské tábory a osobně jsem vždy na straně kříže je s prostitutkami jediná potíž.
Nám nevadí, že tam jsou, ale to že nehrají věrohodně svoji postavu...

Proto upozorňujeme dívky, aby se zahalily, aby se nedivily, že se k nim jako k prostitutkám budou ostatní chovat. předcházíme tím zbytečným nedorozumněním.
Ještě jsem se, možná bohužel, nesetkal s dívkou, nebo ženou, která by si vybrala tuto roli...
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Prostituce - proč ne?

Příspěvek od Mahy »

Richarde- nevyplaš je hergot. Možná nám tu právě vzniká zajímavý projekt :angel12:
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
cannibalhamster
Příspěvky: 5
Registrován: 10 Dub 2013, 16:17

Re: Prostituce - proč ne?

Příspěvek od cannibalhamster »

Hohoo, no ja svoji taborovou prostitutku nadsene stavim. Ale co jsem se zatim setkala, tak nade mnou vetsina lidi spis kroutila hlavou a tukala si na celo, coz je skoda, protoze myslim, ze to tam patri. Ze se ke mne chlapi tak budou chovat, mne nema co odrazovat - od toho tam jsem. Teda pokud si to zaplati, proti vseteckum mam samozrejme muzsky dozor, ktery si mne dovezl :P
Takže vejděte do mého stanu, pokud na to máte :)
richardrg
Příspěvky: 105
Registrován: 04 Črv 2008, 12:51

Re: Prostituce - proč ne?

Příspěvek od richardrg »

Na Libušíně jsem od čtvrtka, tak doufám, že nebude dlouhá fronta.

Mohu platit stříbrem, doufám, že se nesnížíš k tomu, aby si přijala současné peníze.
Také doufám, že si vynechala depilaci.
A vepřová střívka neberu, ty nechám přecitlivělým francouzům.
cannibalhamster
Příspěvky: 5
Registrován: 10 Dub 2013, 16:17

Re: Prostituce - proč ne?

Příspěvek od cannibalhamster »

Tak a timto se otvira dalsi tema, tentokrat praktictejsiho zamereni: Jak hrat v tabore prostitutku tak, aby vsichni byli spokojeni? Drsnych komentaru mne usetrete, ted mne skutecne zajima prakticke hledisko. Do tabora bych to zanesla, ale otazka je jak... Budu rada za navrhy ci za pomoc... :)
A dalsi otazka je otazka depilace, ale to tu nema asi cenu rozebirat, protoze k zadnym zaverum uz v dnesni dobe asi dojit nelze...
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Prostituce - proč ne?

Příspěvek od Mahy »

Když to je těžké- opravdu, beze srandy. Jak hrát prostitutku?
Budeš lascivní, drzá, vlezlá, svůdná, žádoucí...

... kdejaký Pán po tobě plivne nebo tě nechá spráskat, kdejaký drn tě bude obtěžovat, chovat se k tobě ... no jako k prostitutce- pokud bychom se chtěli věrněji držet rolí.

Jak chceš toto věrohodně zahrát? Těžko budeš stanovovat nějaké přijatelné mantinely kam až zajít- ty i ostatní.

To už je na hodně velké herectví.


A mezi námi- tomu já se vyhýbám. V rámci nějakého projektu a jeho akce proč ne.

Ale třeba na akcích jako je Libuch- ne. Tam je to už tak dost přehnané občas. Na rovinu- tam mě nějaké hraní rolí dost nebaví a obtěžuje. To si člověk ani pořádně neužije akci.

Ale to je na jiné téma.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
richardrg
Příspěvky: 105
Registrován: 04 Črv 2008, 12:51

Re: Prostituce - proč ne?

Příspěvek od richardrg »

Ve 14. táboře by ji pravděpodobně nechaly dámy vyvést, a nějaký šlechtic by to rád zařídil, nebo by musela dostatečně rychle najít vojáka co by si ji ubytoval u sebe...

Tímto nabízím svůj skromný i když plně vybavený stan...

Pravda, je to těžké, zahrát něco o čem víme velmi málo, na druhou stranu o skutečné činnosti lokátora toho vím ještě méně a přesto si na něho hraji. Jenže tam má mlhavou představu většina lidí. O činnsoti prostitutek se většina lidí domnívá, že ví skoro nebo úplně všechno. osobně se například domnívám, že ve vrcholném středověku se pravděpodobně nevyužívaly nekoitální aktivity.

Na druhou stranu se traduje historka, jak jakýsi francouzský šlechtic poslal domů spěšného posla, aby se manželka přestala mýt, že se již za několik dní vrátí a chce si ji úplně užít. Odkud to kdo vzal a nakolik je to autentické opravdu netuším.
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostituce - proč ne?

Příspěvek od Random »

Inu, já spíše četl, že ZA vojskem táhli řemeslníci, obchodníci, lazebníci a samozřejmě také prostitutky.

Vojenský tábor, pokud byl čas ho postavit, byl uspořádaný, hrazený a hlídaný. MYslím si, že za pochybným potěšením vojáci museli vyjít "za hradby".

V naší praxi to naráží na problém, že tábor jest smíšený ab ovo, protože když už se nějaká z našich přítelkyň či manželek s námi vypraví, rozhodně to není proto, aby byla vykázána za tábor někam do "trénu".

Zkoušel jsem spočítat a rozdělit stany tak, abychom alespoň ve dne před diváky sehráli vojenský a doprovodný tábor s kuchyní, řemesly a třeba i lázněmi, ale zatím se mi to ještě nikdy nepodařilo. Otázka počtů, místa a včasné informovanosti.
"Ad ultimum!"
Chomi
Příspěvky: 690
Registrován: 06 Ún 2009, 15:21

Re: Prostituce - proč ne?

Příspěvek od Chomi »

Prostitutky v táboře asi ano - nějaké regulování a vykazování za tábor asi začalo až se vznikem spořádanějších oddílů, možná Švýcarů, určitě lancknechtů. Lancoši měli dokonce poddůstojnickou hodnost "hurrenwebel", který měl ale na starosti nejen "hurvy", ale obecně ženy v trénu. Udržet je aby se nepohádaly a neporvaly byl prý nesnadný úkol.
U husitů se samozřejmě "kurevství zjevné" přísně trestalo a to nejen v táborech, ale i ve městech. Takže tam prostitutky rozhodně nee. A jestli, tak počítej s tím, že budeš hodně rychle a bez milosti potrestána. Ačkoli to bude krásná herecká etuda pro diváky: potrestání nevěstky :badgrin:
Ono je taky dobré si uvědomit, pro koho ta prostitutka je. Pro vojáky nebo pro panstvo? Ještě za I. světové se to rozlišovaly a byly prý dokonce jasně odlišené bordely pro mužstvo a pro důstojníky. Myslím, že by hratelnější byla ta lepší nevěstka pro panstvo. Ta by mohla působit poněkud volněji a beztrestně, protože její klienti ji ochrání před vyhnáním (trochu jako Rozna ve filmu Cech panen kutnohorských).
Herně by jistě šly nepříjemné situace vyřešit přítomností komunikačně i fysicky zdatného pasáka - nepochybně nevěstky vždycky pasáky měly.
Nicméně přesto mi není jasné, jak by osazenstvo tábora na bitvě reagovalo na prostitutku, která by se sice tak chovala, ale když by přišlo na věc, tak by k ničemu nedošlo. Proč by někdo utrácel nějaké peníze (herní? no budiž) a hlavně skutečný čas a energii na "herní" soulož, když, popravdě, může si na bitvě najít opravdovou holku na noc plnou vášní, popřípadě i na celý život? Tady bude prostitutka nutně na vedlejší koleji, protože v posledku nemá co nabídnout. Kecy jsou na nic - ukázaná platí :banan:
bruuk
Příspěvky: 130
Registrován: 03 Bře 2011, 10:24
SHŠ: HSŽ Poustevník

Re: Prostituce - proč ne?

Příspěvek od bruuk »

Mám s tím určitou zkušenost z larpů.
Dokud se holky snažily hrát nevěstky, ale neměly co nabídnout, bylo to o ničem.
Od chvíle, kdy se organizovaly, měly vlastní stan a za drobnou taxu nebo protihodnotu byly ochotné masírovat záda, umýt ruce, česat vlasy, napojit žíznivého, vyprávět pochvalné historky...
Začalo to být velmi zajímavé a dokonce moc pěkné na pohled.
Protože holka si někoho zatáhla do stanu, ozývalo se spokojené vzdychání masírovaného a ten po chvíli vylezl celý rozzářený a všude chválil a zval další, ať tam taky zajdou.
Přitom nedošlo k ničemu intimnímu- geniální řešení.
Když se k tomu přidá vyhazovací gorila u vchodu, která kasíruje a pacifikuje na zavolání příliš odvážné zákazníky, je to bezchybný model.
Odpovědět

Vrátit se na “Běžný život, předměty denní potřeby, nástroje a pod.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti