Názory na krásu u našich předků ...

Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Maršálek »

Zdeslav napsal: Jinak, nedávno jsem dělal seminárku z Tristrama a Isoldy (česká vešovaná verze z 2. poloviny 14. století) a vzhledem k tomu, že jsem to četl ve staročeštině, jen transkribované, tak bych se nebál nějakých zvláštních nepřesností daných převedením do moderní češtiny. A veřte, že popisů krásy Isoldy je tam hafo a se vším, čemu jsem byl schopen porozumět jsem dopuntíku souhlasil :D
Škoda, že to teď už nemám u sebe, hodil bych k dobru nějakou citataci. V zásadě jde o ladný krok, bělostnou pleť, bohatý vlas, pevná ňadra...atd. atd. prostě furt je to o tom samém... ;)
Souhlas, jinak staročeského Tristrama mám a tenhle popis krásek se neliší ani v jiných rytířských písních té doby od Marie de France počínaje, Reńém d´Anjou konče :) A mnohé pasáže jsou i poměrně erotické... Soutěž krásy je např. v Lanvalovi, kde to Lanvalova víla se svými služkami v ženských půvabech žárlivé královně (proslulé to krasavici) brutálně natře :lol:
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Krea »

"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Romikov »

Abych to rozsekl - ve všech dobách a to jest vědecky dokázáno i počítačovým srovnáním je krásná ta žena která vyjadřuje absolutní vzhledový průměr tzn. vezmi cca 100 tvarů těl či fotek obličejů a smíchej je dohromady a vyjde ti ideál krásy. To v nás totiž pracuje zakódovaná genetické inf. která nás varuje před velkými mutacemi které nejsou pro zachování populace žádoucí.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Divous »

mě tedy má zakódovaná genetická informace rozhodně před velkými mutacemi nevhodnými pro pokračování rodu nechrání, neb se mi velká ňadra líbí už od mateřské školky :drunken:
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Romikov »

Divous napsal:mě tedy má zakódovaná genetická informace rozhodně před velkými mutacemi nevhodnými pro pokračování rodu nechrání, neb se mi velká ňadra líbí už od mateřské školky :drunken:
Mne se zase nelíbí když jsou odchylky moc veký (ve všem). Mám raději pečeni než kaši.
A brzdíme tohle není o kozách a tom kdo nebyl v mládí dostatečně kojenej ale o kráse.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Krea »

No a proto jsem myslela, že budeme probírat ty dobové vkusové odchylky od vrozeného geneticého ideálu. :-)
Každopádně jsme se s holkama dozvěděly - díky této debatě - že hlubokým dekoltem nelze nic zkazit. :-)
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Maršálek »

Krea napsal:Každopádně jsme se s holkama dozvěděly - díky této debatě - že hlubokým dekoltem nelze nic zkazit. :-)
takže abych si konečně našel nějaké kamarádky, mám začít nosit hluboký dekolt? :lol:
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Siegfried »

Krea napsal:Každopádně jsme se s holkama dozvěděly - díky této debatě - že hlubokým dekoltem nelze nic zkazit. :-)
Toto platí pouze za předpokladu, že je co ukazovat, jinak to má účinek naprosto obrácený.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Tak proto jsi sháněl na ceskyserm.cz ty umělý kozy -abys mohl machrovat. :badgrin:

Sorry za offtopic.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Dášenka »

To víš, taky chce sehnat spostu kamarádek, jako Maršálek :lol:

Jinak si myslím, že "osobní" názor na krásu rozhodně nemusí být stejný, jako takový ten deklarovaný ideál krásy. A ani se jím společnost nemusí řídit... (mezi námi: zkuste dneska sehnat podprsenku na holku, co má míry 90-60-90)
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Krea »

ADD. Dášenka - vůbec nekonfekční velikosti jsou problém ... Někdy mám pocit, že při výrobě těch průměrů použili válec ...
ADD. Maršálek - Sháníš kamarádky? Manželka tě na akcích neoprašuje?
:albino:
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Dášenka »

No mě právě zaráží ten rozpor: ideální žena má 90-60-90, což je v našich končinách velmi nekonfekční. Pokud bych chtěla, aby se společnost začala tomu ideálu blížit, tak bych ji naopak nabízela.
No i když je fakt, že třeba v Anglii to takový problém není, ani v Polsku... Takže jsem prostě jenom zaostalý :-( A nebo máme ideál krásy jiný a nikdo nám neřekl jaký :lol:
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Maršálek »

někde jsem četl, že současná konfekce je svými mírami skutečně zastaralá a neodpovídá současné populace. byli to právě Angláni, kdo dělali snad na počátku 90.tých let průzkum a upravovali podle toho svá konfekční měřítka.

Krea: když já bych chtěl být oblíbený a hlavně žádaný :roll: Ženu mám hodnou a krásnou, ale co když se jí omrzím? :lol:
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Krea »

Maršálek: Ha, takže kamarádky na "zlé" časy. To bych asi Jiříkovi netolerovala - takové pojišťování. :bom:
Dášenka: Já jednu 90-60-90 znám, chodí ke mě tancovat. Podprsenku nenosí, jak má pevné poprsí. Ale ještě větší legrace je sehnat orientální kostým s příslušnými mírami - buď jsou košíčky tak A (dvě lentylky pod kobercem - info pro pány) a objem pod tak 120cm a nebo košíčky tak E a obvod hrudníku pod tak 65 cm ... chtěla bych nějakou echt-domorodou tanečnici vidět life. Zatím jsem měla tu čest jenom s turkem, američankami a němkami ...
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Příspěvek od Romikov »

Obávám se že až tvé přítelkyni přibude pár křížků také se po nějaké podprdě začne shánět jinak skončí jako afričanka. Jinak já si zatím vystačím s jedničkama :D
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Běžný život, předměty denní potřeby, nástroje a pod.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti