Práce s klihem a želatinou

Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Pája1111 »

hawkwind napsal:Nech to uschnout na průvanu, at´to nechytí plísen´ a pak nařež na kostky.
Ty dej do mrazáku, tam se tomu nic nestane.

J.
Dík. Dám to sušit hned vedle šlach a býčích penisů :D
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Kozlí­k
Šikula :)
Šikula :)
Příspěvky: 140
Registrován: 14 Pro 2006, 16:45
SHŠ: Civitas Pragensis/Guardia BB
Místo/Bydliště: Český Brod

Příspěvek od Kozlí­k »

Táákže, nyní se i já chystám na potahování pavézy a tím pádem bych se rád zeptal na některé věci, které zde ještě nepadly. V první řadě mě zajímá, jestli se na klíh, kterej se, jak předpokládám, prosákne (patrně nerovnoměrně, budu li vycházet z toho, že některé části budou zaschlé víc než jiné) skrze to lněné plátno, bude dáti malovat a popřípadě čím a jak poté upravovat, páč jsem asi včera nebo tak četl od Pappiho, že má pavézu na závěr něčím přelakovanou, nebo něco v tom smyslu. Dále by mě zajímalo, jak řešit onen výstupek při horním okraji, respektive tu šikminu, jak tu potáhnout?? Můžu předpokládat, že když vystřihnu ten kus z plátna a řádně přilepím, že se nebude třepit a párat?? Protože vždycky, mi tam vznikne kus, kterej je na vrchu. Nebo mám ukecat svou drahou polovičku aby to nějakým způsobem sešila (má to eventuelně nějak vymyšlený, má na to školy:o).
Jo a ještě jsem uvažoval o nějakým naimpregnování dřeva pavézy, aby se, když se halt někde v bitvě postaví na mokrou zem, nenasákla a následně nerozklížila. Bojím se, aby se na to ten klíh potom vůbec chytnul. Poradíte li někdo budu velice vděčen ;)
Moje nenávist zestárla, stala se pohrdání­m...
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Příspěvek od hawkwind »

Kdokoli někdy něco slepil klihem, ví kolik horké páry je ve skutečnosti potřeba aby to svinstvo pustilo. Šance že to rozklíží postavení na mokrou zem nebo raní mlha je nulová.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Kozlí­k
Šikula :)
Šikula :)
Příspěvky: 140
Registrován: 14 Pro 2006, 16:45
SHŠ: Civitas Pragensis/Guardia BB
Místo/Bydliště: Český Brod

Příspěvek od Kozlí­k »

Takže, jestli tomu dobře rozumím, i vlahý letní deštík by pak tý pavéze neměl ublížit :) Výborně, jedna z důležitých otázek zospovězena, díky Hawku...
Moje nenávist zestárla, stala se pohrdání­m...
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Pája1111 »

hawkwind napsal:Já bych ti ale doporučil jednodušší lepidlo a totiž lepkové!

Lepil se s ním běžně středověký nábytek a má výhodu, že je voduvzdorné!
Protože většina obilí má malý obsah lepkoviny dneska, uvaříš ho z rýže.

Tedy - uvař hrst rejže, jako kdybys chtěl vařit rýži k jídlu, ale rozvař jí hodně, až se maže.
Přidej vodu a nech odstát do duhého dne.
Pak rozdělej špachtlí na kaši patřičné hustoty.

Zkoušel jsem to na dvě prkna a je to jak zabetonované!

J.
Dotaz: Je to určitě lepkové lepidlo? Myslím to z té rýže... Rýže totiž žádný lepek neobsahuje.... :(
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Příspěvek od hawkwind »

Hm. tak pouze chyba v pojmenování. Obsahuje tedy jiný lepivý svinstvo jehož název neznám. Ono se uvádí, že např. kukuřice taky neobsahuje lepek, ale obsahuje, jen ne ten pšeničnej, kterej dělá tolika lidem ve stravě potíže.
Stejné lepidlo se nechá právě uvařit z mouky, myslel jsem, že je to to samé.
To rýžový se používalo třeba v knihařství, taky se s ním lepily pouzdra na japonský meče.

Mea culpa, omlouvám se.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Pája1111 »

Já bych to viděl tak, že je to škrobové lepidlo. Rýže je v podstatě čistý škrob. Při vaření se zrnka škrobu rozpustí a tím vznikne to lepivý svinstvo, řečeno odborně :D
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Příspěvek od hawkwind »

Hm, to lepkový je v podstatě bílkoviný lepidlo, stejně jako je normální klíh, akorát je to rostliná bílkovina, ne živočišná.

Což nemění nic na tom, že to drží jak svina.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Pája1111 »

Jo, jo, zrovna vařím rejži...... :) a bude se lepit!
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Příspěvek od hawkwind »

Já to mám od takovýho místního dědy, byl to truhlář uměleckej. Když jsem restauroval pušky, tak mi dával tyhle moudra.

Když umřel, vzkázala paní, že mi děda něco nechal - a vážně mi před smrtí vyrovnal svůj starej vercajk. Docela mě to vzalo.


Tu rejži nech stát ve vodě do druháho dne a pak špachtlí rozdělat.


J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Pája1111 »

Jasný, už stojí ve vodě..... Já jsem zase naťuknul jednoho skanzenovýho konzervátora, kterej je uznávaným odborníkem právě na lepidla a tmely našich předků.... Ten chlápek je nabušenej jak hrom...... Mám od něj několik originálních receptur.

Hawku, jak odmastit šlachy před lepením? Máš s tím nějakou zkušenost? ( Já vím, že máš.... :D )
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Příspěvek od hawkwind »

Ty jo, vzhledem k tomu, že je stejně musíš vymáchat v horký vodě, abys je rozebral, jsou dost odmaštěný i tak. Navíc jsou s klihem kompatiblní...
Můžeš zkusit aceton...

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Odpovědět

Vrátit se na “Běžný život, předměty denní potřeby, nástroje a pod.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host