Linie Kunštátů sezením na Jevišovicích

Odpovědět
Avatar uživatele
Bastard
Příspěvky: 1
Registrován: 28 Črv 2013, 22:02
Místo/Bydliště: Brno

Linie Kunštátů sezením na Jevišovicích

Příspěvek od Bastard »

Nevím zda zrovna toto téma patří přímo sem do Badatelského kroužku, ale potřeboval bych poradit nebo dát odkaz na znalejší.
Můj zájem směřuje k Jevišovicím a to přesně době markrabských válek, časem si najdu konkrétní postavu a chci ji rekonstruovat co možná nejpřesněji v rámci té doby, nicméně mě zajímá i linie rodu co žil na Jevišovicích. Vyzískal jsem spoustu materiálů, ale začínám se v tom zamotávat. Počátky hradu od jeho zakladatele Bočka přes syna Sezimu v pohodě, ale dál totální chaos. Jeden pramen zmiňuje syny Kunu (ten údajně Jevišovice zdědil) a Jana Ondřeje (farář u sv. Michala ve Znojmě), na druhou stranu na genealogy. euweb jsou zmiňováni synové Oldřich, Sezema a Boček. Dál mi u konce 14 st. potomci celkem sedí, i když jeden pramen uvádí Hynka Suchého čerta bez dědiců jiný mu přiřazuje syny Hynka a Bočka Suché čerty. No a se Zajímačema z Jevišovic od Jindřicha dál je to podobné.
Jednoduše mě hodně zajímá doba přelomu století a dle některých pramenů se o Jevišovice dělilo až 6 rodin. Je mi jasné, že někteří členové se zdržovali na Holoubku, Rabštejně, na Znojmě...atd. Taky se v té době tato moravská šlechta hodně vojensky angažovala, ale přes to všechno bych si rád udělal jasno.
Je to jen jeden z kousků mozaiky, jak pochopit tu dobu v regionu. Následně mě zajímají vazby na okolní šlechtické rody, lapkovské společenstva, vztahy ke katolickému Znojmo, markrabí Joštovi a Prokopovi.

Doufám, že se najde někdo, kdo mě nasměruje k již zpracovaným informacím co mají hlavu a patu. Nechci se znovu vracet do archivů a hledat zmínky v listinách, to mi budku zamotá ještě víc. Děkuji
Odpovědět

Vrátit se na “Ostatní”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host