Táboření 16-18 duben 2010

Moderátoři: Broďan, dave77, Zdenál, BidakII, Mac, schwarzhelm

Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Siegfried »

Takže o víkendu byla louka v pohodě, místní průklest části náletovek a stromů jí dost osvětlil takže jí sluníčko snáze vysouší, tedy bude asi v tomhle brzkém jaru obyvatelná pro tábor celá. Nad latrínou shnila stříška, ale dá se používat.
Nechali jsme vám pod střechou nějaké dřevo co nám zbylo aby vyschlo, ale nejací borci tam v neděli jezdili krást ty vykácené kměny, takže je otázka jestli tam těch 14dní něco vydrží.
Tak si to užijte a přeju dobré počasí.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Abďa
Příspěvky: 212
Registrován: 07 Črc 2009, 11:53
SHŠ: FRACCE
Místo/Bydliště: Willenz, Hochland
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Abďa »

Ohledně materiálů k vaření:

Josef Hrdlička - Hodovní stůl a dvorská společnost

plus ještě další tři knihy se stejnou tématikou. Rok vydání ale nevím. Bohužel nejsou volně prodejné. Pán je z Českých Budějovic, památkář, takže možná tam v nějaké odborné knihovně. Dneska jsem měl možnost ji jen tak prolistovat a přišla mi hodně výživná.
honza-simek
Příspěvky: 5
Registrován: 17 Ún 2010, 17:43

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od honza-simek »

Ahoj Lidi,
mam stouravou otazku na veleni a do plena. Jak to bude s taborenim? V patek v kolik tam mame byt? V kolik bude kostymova povinnost? A jak to vidite v nedeli? Nam by se s klukama v nedeli hodilo byt kolem seste v praze.
A otazka na Bordana: Muzeme na louku prijet jiz nekdy brzy odpoledne?

A jeste jedna otazka do placu? Chce se nekdo k nam pridat s jidlem:-). Vari Jana a Zuzka:-).
Mejte se krasne.
H.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Broďan »

honza-simek napsal:A otazka na Bordana: Muzeme na louku prijet jiz nekdy brzy odpoledne?
Můžete přijet třeba už dopoledne. Oficiální povolení pro táboření mám od 16.do 18.4, takže nikdo nemůže držkovat. Já se tam dostanu až v pozdním odpoledni, podle toho, kdy se mi podaří zdrhnout z brněnského veletrhu.

Za sebe mohu říci, že se stravuji samostatně, už jsem zaúkoloval manželku, aby mi navařila něco na výpravu. O špatných zkušenostech z hromadného stravování jsem už psal jinde.
Počasí hlásí pěkné, doufám, že se to vydaří.
Broda Hrr!!
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
axík
Příspěvky: 97
Registrován: 12 Led 2010, 17:23
Místo/Bydliště: Praha - Slivenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od axík »

Mám dvě otázky nepojede náhodou někdo z Prahy až v sobotu ráno nebo dopoledne?
A neměl by někdo na půjčení jednu feltflašku já tu svojí prostě nestíhám dodělat.
Díky Axík
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Mac »

Ahoj,
prosím Vás nějaká mapka k místu by byla?
Děkuju M.
Avatar uživatele
axík
Příspěvky: 97
Registrován: 12 Led 2010, 17:23
Místo/Bydliště: Praha - Slivenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od axík »

jak už tu jednou Broďan věšel http://www.brodabohemicalis.wz.cz/taboreni2010.htm
Avatar uživatele
BidakII
Příspěvky: 292
Registrován: 05 Říj 2008, 22:53

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od BidakII »

honza-simek napsal: A jeste jedna otazka do placu? Chce se nekdo k nam pridat s jidlem:-). Vari Jana a Zuzka:-).
Mejte se krasne.
H.
Tak já se s dovolením přidám, když už jsem se k tobě nasáčkoval do stanu ;) Kolik bude příspěvek na stravu?

Příjezd vidím cca odpoledne/vpodvečer. Je možné, že budu muset v neděli po ránu odjet, to ještě řeším.
"Bylo by omylem myslet si, že je-li historikův text čtivý, není dost vědecký."

Jacques Le Goff
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Broďan »

Malá inspirace pro další táboření:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
BidakII
Příspěvky: 292
Registrován: 05 Říj 2008, 22:53

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od BidakII »

Odkaz na odkaz :) ke kuchyni, pokud to ještě neznáte - pán je Ital 1570, ale většina věcí je pro nás použitelná, snad krom toho na těstoviny. Ačkoli - mohli jsme zajmout italského kuchaře... :badgrin: :

viewtopic.php?f=173&t=241&start=165
"Bylo by omylem myslet si, že je-li historikův text čtivý, není dost vědecký."

Jacques Le Goff
Odpovědět

Vrátit se na “Landsknechti - A. D. 1525”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů