Táboření 16-18 duben 2010

Moderátoři: Broďan, dave77, Zdenál, BidakII, Mac, schwarzhelm

Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Mac »

Chtěl jsem se zeptat ohledně placu - je přesně vytýčená lokalita, kde by to mělo být?
Měli bychom v merku nějaké placy, ale u nás na severu. Bylo by to do 100km od Prahy.Tak mi jde o to, zda to mám řešit, nebo je to moc daleko.
Ave M.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Broďan »

Jestli ještě není určeno pevné místo, tak bych si taky dovolil jedno navrhnout. Je to louka v lesích mezi Č. Brodem a Kostelcem n. Č. Lesy. Loni jsme tam měli výcvikový tábor se švýcary (Bídy ví). Je tam potok, bouda, zřícenina hrádku a zbytek hradiště. Opodál ještě obrovská louka pro manévry, kdyby se tam snad sešlo o několik set lidí víc :badgrin:
Příjezd autem až na místo a zaparkovat se pak dá před závorou asi 200m od tábora. Na tu louku můžu dostat lejstro od místostarosty, aby nás nikdo neprudil.
Zde je foto (akorát bouda prý přes zimu trochu utrpěla):
Obrázek
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Mac »

To místo vypadá pěkně, nechť se ostatní vymáčknou))
Jinak, kdyby to mělo být někde jinde, než u nás na severu či na místě jak píše Martin, tak ten kdo bude shánět fleka jinde ať zkusí oslovit skautské organizace. Myslím, že budou rádi, vždyť by se mohli přijít vlastně i podívat). Hlavně jde o to, že budou mít dořešené věci jako je voda a pravděpodobně budou mít podobné přístřešky jako na fotce u Martina -ty se vždycky hodí))
Ave M.
Avatar uživatele
axík
Příspěvky: 97
Registrován: 12 Led 2010, 17:23
Místo/Bydliště: Praha - Slivenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od axík »

Tímto se tedy mačkám. Mě se to moc líbí a jsem pro tábořit tady pokud to Broďan tedy dokáže zařídit.
Včera jsem o tom mluvil s Davidem, Zdenálem a Myšákem a mám vyřídit že jsou také pro.
Otázka na Broďana je tam nějaká možnost získat dřevo kdybychom si chtěli hrát na drsňáky a stavět třeba plůtky kolem tábora?
Avatar uživatele
dave77
Příspěvky: 44
Registrován: 09 Lis 2009, 23:49

Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od dave77 »

já to vidím zn.ideál to tábořiště co popisuje Martin je to přijatelně daleko i pro kluky z Frakce jinak samozřejmě můžeme taky tábořit vícekrát je to o dohodě :idea:
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Broďan »

axík napsal:Otázka na Broďana je tam nějaká možnost získat dřevo kdybychom si chtěli hrát na drsňáky a stavět třeba plůtky kolem tábora?
Ta louka je v létě používaná pro skautský tábor a taky tam pálíme čarodějnice apod., takže v okolí není zas až tak moc odpadového dřeva, nicméně na topení se najde dostatek. Sehnat dřevo na opevnění nevím, to by obnášelo dosti práce a asi by to chtělo nějaké povolení od lesáků. Ale třeba takové navršení menší šance pro dělo a kolem pár šraňků z poražených soušek, to by určitě šlo.
Jinak to tábořiště nabízí určité možnosti obrany, neboť se lze v případě napadení, stáhnout přes můstek za potok a zde zaujumout pevné postavení s využitím jam bývalých skautských latrín. :doubt: A kdyby snad tato pozice nevydržela, určitě odolá strmý pahorek opodál, který je ohrazen pletivem s ostnatým drátem (aby tam srnky a zajíci neokusovali zasazené stromky).
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Královák
Příspěvky: 41
Registrován: 28 Lis 2009, 10:16

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Královák »

Nechci prudit, ale na Šumavě se to dost řeší. I soušky jen z vědomím majitele a bez jeho vědomí jen na zemi ležící klest a jen nehroubí. Co se týče tábora musí být schválen a vyjádření odboru ŽP musí být platné. U nás na to skauti dojeli.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Broďan »

Královák napsal:Nechci prudit, ale na Šumavě se to dost řeší. I soušky jen z vědomím majitele a bez jeho vědomí jen na zemi ležící klest a jen nehroubí. Co se týče tábora musí být schválen a vyjádření odboru ŽP musí být platné. U nás na to skauti dojeli.
No právě. Uvedené tábořiště je v lesích, které patří městu a místostarosta je členem naší historické gardy. Proto jsme nikdy neměli problém a doufám, že i tentokrát by to mohlo být bez komplikací. :alien:
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
axík
Příspěvky: 97
Registrován: 12 Led 2010, 17:23
Místo/Bydliště: Praha - Slivenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od axík »

[/quote]Jinak to tábořiště nabízí určité možnosti obrany, neboť se lze v případě napadení, stáhnout přes můstek za potok a zde zaujumout pevné postavení s využitím jam bývalých skautských latrín. :doubt: A kdyby snad tato pozice nevydržela, určitě odolá strmý pahorek opodál, který je ohrazen pletivem s ostnatým drátem (aby tam srnky a zajíci neokusovali zasazené stromky).[/quote]

Broďane ty jsi vážně had :D :D já se rozhodně nechci krýt ve staré latrýně, ale myslel jsem, že někdo chtěl dělat i nějaké promo tak aby to nevypadalo jako tábor dívčích skautek
Královák
Příspěvky: 41
Registrován: 28 Lis 2009, 10:16

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Královák »

Tak tomu říkám, když je akce dobře ošéfovaná.
Avatar uživatele
Brm
Příspěvky: 23
Registrován: 25 Lis 2009, 20:20

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Brm »

Je to opravdu pěkné místo.I jak říkal David pro nas je to taky schůdné na dopravu.Za Fracci Pavel
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Broďan »

Tak jsem se domlouval s místostarostou ohledně lejstra na akci na výše zmíněné louce a přislíbil mi vystavit "souhlas vlastníka", tj. města Český Brod. Tedy to nebude problém. Akorát se tam prý máme chovat slušně ... a to my budeme, že? :doubt:

Na té samé louce budou mít prý akci i švýcaři, ale jelikož už nemám přístup na jejich fórum, tak nevím, v jakém termínu. Předpokládám ale, že o něco dříve, než my. Ale i kdyby se termín shodoval, vejdeme se všichni. Samozřejmě v tom případě bych domluvil účast našeho gardistického felčara, který je povoláním veterinář a v léčbě běžných zranění se vyzná. Pro mne je obzvláště těžké jít zabíjet své nedávné bratry :evil: , leč osud tomu tak chce. Broda Hrr!!
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
BidakII
Příspěvky: 292
Registrován: 05 Říj 2008, 22:53

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od BidakII »

axík napsal: Broďane ty jsi vážně had :D :D já se rozhodně nechci krýt ve staré latrýně, ale myslel jsem, že někdo chtěl dělat i nějaké promo tak aby to nevypadalo jako tábor dívčích skautek
Copak, takový zákop to nevoní, pane arkebuzíre :?: :badgrin:
"Bylo by omylem myslet si, že je-li historikův text čtivý, není dost vědecký."

Jacques Le Goff
Avatar uživatele
axík
Příspěvky: 97
Registrován: 12 Led 2010, 17:23
Místo/Bydliště: Praha - Slivenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od axík »

alespoň že jsi nenapsal arcibuzíku :D
já bych jen byl rád abychom se alespoň přiblížili třeba k tomuto
Přílohy
siege-budapest1.gif
siege-budapest1.gif (115.72 KiB) Zobrazeno 11223 x
Avatar uživatele
Grum
Příspěvky: 155
Registrován: 10 Zář 2008, 17:05

Re: Táboření 16-18 duben 2010

Příspěvek od Grum »

když budete tábořit pár týdnů a nebudete se štítit dělat rukama od rána do večera, proč ne...

vždycky mě zajímalo, jestli už byly ty koše nějak přibližně normované a kolik zeminy a času to zabralo na kus?
Odpovědět

Vrátit se na “Landsknechti - A. D. 1525”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů