Táboření 9.-10. říjen 2010

Moderátoři: Broďan, dave77, Zdenál, BidakII, Mac, schwarzhelm

Avatar uživatele
Kamil Pce
Příspěvky: 19
Registrován: 29 Zář 2010, 16:24

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Kamil Pce »

Jsem propagátorem myšlenky nestrkat při akci, kde míříš "na lidi", do hlavně nic kromě prachu. Ani ten papír pokud možno. S listím nebo trávou tam navíc přihodíš i kamínek... :crazy:
Nechci mentorovat ale mohlo by to být o hubu.

(komu ještě neprolít nad hlavou nabiják, že?)
K.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Broďan »

Když míříš na lidi, tak ano. Tady ale nebyla řeč o míření na lidi.
Upěchovaný hajzlpapír je normální projektil, který z bezprostřední blízkosti zabije. Nevím, co k tomu dodat, už se to probíralo v tolika debatách, že mne to unavuje. Dneska už nikdo normální v bitvách neucpává. Ale je blbost neucpat při pohybu v přírodě, protože si prostě vysypeš prach z hlavně.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Kamil Pce
Příspěvky: 19
Registrován: 29 Zář 2010, 16:24

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Kamil Pce »

Souhlas.
Avatar uživatele
axík
Příspěvky: 97
Registrován: 12 Led 2010, 17:23
Místo/Bydliště: Praha - Slivenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od axík »

Broďane mám dotaz. Klasický Vesuvit přeci jenom od luntu trochu blbě chytá. Meleš ho na jemno? Popřípadě v čem?
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Indy »

mlýnek na kafe, starý komunistický, plastová roura či hranol. Nemlet moc rychle a velké množství. A pokud chceš LH, hmoždířek.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Kamil Pce
Příspěvky: 19
Registrován: 29 Zář 2010, 16:24

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Kamil Pce »

Já používám laboratorní třecí misku s tloučkem. Opatrně. :bom:
honza-simek
Příspěvky: 5
Registrován: 17 Ún 2010, 17:43

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od honza-simek »

Ahoj Lidicky,
mohli by mi nahlasit pocty lidi, ktery pojedou a budou papat? Proste kdo neda vedet do stredy 6.10. 2010 ze jede, nezere :) Jinak je v tvorbe jidelnicek a jen co jej dotvorime, tak jej urcite alespon castecne zverejnime:).
Vas proviantmeister.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Indy »

Kamil Pce napsal:Já používám laboratorní třecí misku s tloučkem. Opatrně. :bom:


pokud bys měl namlet prach pro 12 mušketýrů, jel bys ve čtvrtek :D
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Broďan »

axík napsal:Meleš ho na jemno? Popřípadě v čem?
Konkrétně můj případ není moc typický. Já jsem před pár lety rozmočil v misce ve vodě půl piksly Vesuvitu, nechal jsem to vykrystalizovat a rozdrtil dřevěnou tyčkou. Pak jsem do toho přidal trochu nedrceného Vesuvitu a tahle zásoba mi dochází až teď.
Na mlýnku, který by se pro to asi hodil, si melu kafe ;) a nechci si ho zasvinit, takže asi podrtím prach mezi dvěma dlaždicemi nebo bobrovkami, jak s úspěchem činí někteří kolegové.
Faktem je, že ten jemný prášek neuvěřitelně saje vlhkost a kouskovatí i v prachovnici, takže se mi osvědčilo míchání drceného a nedrceného Vesuvitu.
Letos skoro na každé akci chčije a chčije, takže není problém utopit lunt v blátíčku na pánvičce. Každopádně jsem přešel z tenkých doutnáků na hodně silné a je to lepší.
http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/3/3989 ... 255387.JPG
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Indy »

tenké jsou na houby. A ten mlýnek je nejpraktičtější, vozíme ho sebou a namelem suchý přímo před akcí. Věřte mi, střílím od roku 94
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
honza-simek
Příspěvky: 5
Registrován: 17 Ún 2010, 17:43

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od honza-simek »

A jeste mam jeden dotaz. Jak to bude s pikenyry a s jejich pikami? Povezou se centralne? A kdo je poveze? Nebo kazdy pikenyr si vlastni piku veze uz na tohle taboreni sam?
Honza
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Siegfried »

Já melu na keramickém mlýnku na koření :) Takže si ten na kávu nezasviním... :) A jedná se o běžne dostupné řešení... Ikdyž mosazný mlýnek na kávu má své kouzlo...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Broďan »

Siegfried napsal:Já melu na keramickém mlýnku na koření :)
Kafe se střelným prachem může mít pěknej říz, ale pro naší dobu je to nežádoucí příměs. Stačí, že ojebáváme Vesuvitem, místo abychom si vyráběli sanytr z ovčího hnoje, v milíři pálili dřevěné uhlí a síru kupovali u alchymisty :doubt: Ten mlýnek na koření je dobrej nápad a když se mele pepř, nemůže trocha střelného prachu být na škodu, takže netřeba čistit.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Clary.Aldringen
Příspěvky: 150
Registrován: 21 Zář 2008, 13:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Clary.Aldringen »

Přikládám mapku přesné cesty k inkriminované louce:
Obrázek
V galerii bylo tolik historických osobností na koních, že to vedlo k domněnce že historii z poloviny tvoří koně.
http://www.mercatores.cz
Avatar uživatele
Gull
Příspěvky: 182
Registrován: 07 Říj 2010, 10:49
Místo/Bydliště: Praha 3

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Gull »

Broďan napsal:
Siegfried napsal:Já melu na keramickém mlýnku na koření :)
Kafe se střelným prachem může mít pěknej říz, ale pro naší dobu je to nežádoucí příměs. Stačí, že ojebáváme Vesuvitem, místo abychom si vyráběli sanytr z ovčího hnoje, v milíři pálili dřevěné uhlí a síru kupovali u alchymisty :doubt: Ten mlýnek na koření je dobrej nápad a když se mele pepř, nemůže trocha střelného prachu být na škodu, takže netřeba čistit.

Ave střelcům!

Prach nemelu a pánvičku léta zasypávám pouze Vesuvitem LC v surové formě a s doutnákovkami nemám problém, chytají jak divé 8) Pouze je třeba dbát rady starých praktiků, a to že před výstřelem je třeba rozfoukáním doutnáku vytvořit na konci pěknou žhavou třešničku ;)

Gull
Perun s Tebou!
Odpovědět

Vrátit se na “Landsknechti - A. D. 1525”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů