Táboření 9.-10. říjen 2010

Moderátoři: Broďan, dave77, Zdenál, BidakII, Mac, schwarzhelm

Avatar uživatele
Jack
Příspěvky: 41
Registrován: 07 Říj 2010, 11:23

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Jack »

Zdravím všechny spolubojovníky. Pro přehlednost jsem, pro ty méně zdatné v orientaci, umístil na křižovatky v obci Úhonice označení směru tábožení (viz příloha). Kdo netrefí ani tak, není mu pomoci :lol: Jack
Přílohy
šipka.jpg
šipka.jpg (54.8 KiB) Zobrazeno 7734 x
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Broďan »

Gull napsal:Prach nemelu a pánvičku léta zasypávám pouze Vesuvitem LC v surové formě a s doutnákovkami nemám problém, ...
Jenže jak jsem si všiml třeba na Švihově, tak tobě když to nechytne od luntu hned, tak ho prostě necháš ležet na pánvičce a foukneš do něj. Tedy takový ojeb. To třeba u tlačítkovky nejde, protože pokud prach nechytne napoprvé, srazí se špička luntu a ten se udusí v plné pánvičce. Tlačítkovka s nedrceným Vesuvitem nefunguje, s tím jsem se trápil před lety, než mi Skrbek poradil jak na to.
Možná se mýlím, ale ve tvém značném arzenálu jsem žádnou tlačítkovku neviděl :p .
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Gull
Příspěvky: 182
Registrován: 07 Říj 2010, 10:49
Místo/Bydliště: Praha 3

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Gull »

2 Broďan


Máš recht, tlačítkovku nevlastním a s tím foukáním do pánvičky to taky dělám. Spíš bych ale věnval pozornost jak s doutnákem třískneš o pánvičku. Když jej tam zatlačíš, a to i ručně, není zpravidla pomoci. K nemletí prachu mne vede
a) vrozená lenost, netřeba rozebírat, ani komentovat ;)
b) hygroskopičnost namletého prachu, mletý saje vzhušnou vlhkost jak žížnivej Skot whisku

K bodu b) má nemletý Vesuvit přece jen jistou odolnost, neb je povrchově upraven, aby vlhkost nepohlcoval, což se mi v lezavém počasí zatim osvědčilo.

Perun s Tebou!
Perun s Tebou!
Avatar uživatele
Jack
Příspěvky: 41
Registrován: 07 Říj 2010, 11:23

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Jack »

kdybyste někdo zítra nemohl trefit na místo určení, zavolejte mi a já Vás nanaviguju. Já se ještě ráno pokusím prsknout na tu louku nějaký označení- cedulku nebo tak něco, ale nevím jak to stihnu, tak mi kdyžtak cinkněte.
Naposledy upravil(a) Jack dne 28 Črv 2014, 20:33, celkem upraveno 1 x.
fracce
Příspěvky: 19
Registrován: 25 Črc 2010, 12:03

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od fracce »

Nazdárek, tady je odkaz na fotky, co jsem nafotil na secvičný :shock: :occasion5:
http://jarka-fracce.rajce.idnes.cz/Secvicna_rijen_2010/
Cipís :violent1:
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Indy »

to je ale hrozná blbost...
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Kamil Pce
Příspěvky: 19
Registrován: 29 Zář 2010, 16:24

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Kamil Pce »

Dík za fajn přijetí v neděli ráno a možnost si s vámi hrát na vojáky. :D
Pro příště se mnou můžete počítat. :salute:

Kamil
("Pce" znamená Pardubice)
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Broďan »

Indy napsal:to je ale hrozná blbost...
Marš do chlíva dojit bejky a nepleť se mezi slušný lidi, hnojokyde švýcarská !!! :violent1:
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Itazipa
Příspěvky: 37
Registrován: 06 Pro 2006, 00:37
SHŠ: Thorax
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Itazipa »

Zdravím. Na fotkách je vidět, že jste řešili použití dvouručního meče, zřejmě v návaznosti na diskuzi z ČŠ. Došli jste k nějakým závěrům?
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Broďan »

Kydliman napsal:... zřejmě v návaznosti na diskuzi z ČŠ. Došli jste k nějakým závěrům?
Spíše bez návaznosti na ČŠ, neb do oné žumpy strká hlavu jen málokdo ze zúčastněných. ;)
K určitým poznatkům jsme došli, ale spousta věcí ještě zůstala otevřených. Alespoň naznačím o co šlo, třeba to někdo rozvede více.
1) doppelsoldner bez dobré spolupráce s pikenýry velmi rychle zemře
2) doppelsoldner bez kvalitní zbroje velmi rychle zemře
3) doppelsoldner musí být velmi rychlý, jinak zemře dříve, než splní svou úlohu
4) dva doppelsoldneři za sebou dokážou poměrně hodně. Ten vpředu sice přežije pouze zázrakem, ale zato udělá místo tomu druhému, který pobije mnoho pikošů se zavázanými píkami.
5) dvouruční meč se mi jevil, jako lépe použitelný, než halapartna. Vhodný úchop byl řešen, ale nevím přesně, co vyšlo nejlépe, neboť jsem byl v roli sprostého pikenýra v první řadě a moje smrt přicházela záhy. Každopádně se Kamilovi občas dařilo pronikat třemi řadami pikenýrů a více jich nebylo.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
sherchan
Příspěvky: 500
Registrován: 27 Říj 2008, 01:03

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od sherchan »

Kamil založil tu debatu o použití dvouručního meče na ČŠ. ;)
V Ospreyi The Landsknechts jsem četl, že funkce rozbíječe formace protivníka se dávala za trest nebo se o ní losovalo. To by potvrzovalo výsledky vašeho experimentu.
Praktická otázka - měli jste při pokusech jako prvního v řadě halapartníka jako loni na Zbirohu nebo jste byli jen pikenýři?
Avatar uživatele
Kamil Pce
Příspěvky: 19
Registrován: 29 Zář 2010, 16:24

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Kamil Pce »

Tak já na chvíli vystrčím hlavu z žumpy..
Trošku jsem o tom přemýšlel a IMHO: Při střetu dvou formací kopiníků dochází při vázání kopí k jejich zvedání nebo sklápění, a to na obou nepřátelských stranách. Dlouhá kopí způsobí minimální škody a přitom jsou už dál nepoužitelná. Vojáci je musí pustit a pokračovat v boji sekundární zbraní.
Anebo- při střetu formací kopiníci udělají maximum, aby při vázání nepřátelkých kopí ochránili nejenom sebe, ale i DS před nimi. Na nácviku se jim vcelku dařilo navázat první dvě nepřátelské řady, třetí řadu hrotů musí už DS řešit sám. Pokud se mu to podaří, útočí na maximální dosah své zbraně na první řadu a tak by snad mohl uvolnit "přátelská" kopí z vazby a udělat je opět použitelná.
Zdálo se mi trochu zvláštní, že se 4 chlapi snaží ochránit jednoho, ale pokud to vezmu s touhle logikou, smysl mi to dává.

Co se týče držení meče tak jsem zkusil levý pflug, ruce tak abych měl záštitu před koulema a hrot vpředu ve výši obličeje. Soustředil jsem se hlavně na hrot ze třetí řady přímo přede mnou a vázal jsem ho "vcelku úspěšně". Problém je ale s těmi dalšími hroty ze třetí řady..
Za uši jsem si dále zapsal "Nikdy nesklop hrot k zemi", protože už se ti ho už NIKDY nepodaří zvednout a "Hrot vždycky dopředu" protože je lepší omylem bodnout do Švýcara než do našince.

Z Broďanovými pěti body souhlasím.
K.
Zdenál
Příspěvky: 113
Registrován: 16 Pro 2009, 09:14
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Zdenál »

S ohledem na to, že to co jsme cvičili bylo mnou organizováno a na můj podnět, tak do této debaty rovněž vstoupím.

Primárně jsme neřešili úlohu obouručáku v boji proti píkám, přesto že zde byl Kamil s obouručákem a bojoval proti píkám. :-)

Cílem bylo řešit spolupráci dabla s pikenýry. Neboť:
1) pokud je dabl vystrčen byť jen o půl kroku před formaci automaticky se tím stává prvním na řadě na koho se útočí.
2) pokud se má dabl dostat k první řadě nepřátel na dosah své zbraně musí se nějakým způsobem dostat přes 3-6 (4-8) pík podle toho kolik řad má sklopeno. Což při posunu hrotů o cca 50-80 cm je bez spolupráce s vlastními pikenýry úkol hodný sebevraha.

Toto jsme s ohledem na malý počet zúčastněných zkoušeli v následujících variantách
2x3+DS = dva pikenýři vedle sebe, tři do hloubky, dabl o půlkroku před formací mezi píkami
2x3+DS proti 2x3
2x3+DS proti 2x3+DS
2x3+2DS proti 2x3 (DS těsně za sebou v mezeře mezi píkami)
3x2+2xDS proti 3x2 (DS vedle sebe v mezerách mezi píkami)

Výsledkem toho malého cvičení byly nějaké poznatky, z nichž některé zde již byly prezentovány.
Je si ale třeba uvědomit, že vše z toho vyplývající je zkresleno
a) úzkou formací (max 3 píky)
b) malou hloubkou (max 3 píky)
c) nevíme jak moc a jak dlouho by odolávala zbroj DS a prvních řad
Zdenál
Příspěvky: 113
Registrován: 16 Pro 2009, 09:14
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Zdenál »

Jinak, pokud hodláme pokračovat v debatě na toto téma (využití DS v boji) a pod. prosím moderátory nechť vytvoří nové téma např. taktika boje a předchozí příspěvky tam přesunou a tento smažou.
A tam si o případných postřezích z našich testů též rád pokecám a přidám svoji trošku do mlýna.
Avatar uživatele
Kristýna
Příspěvky: 50
Registrován: 12 Říj 2010, 19:03

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Příspěvek od Kristýna »

Jak jsem slíbila, tady jsou ke stažení fotky...
http://www.ulozto.cz/6178244/lancknecht ... i-2010-rar
Odpovědět

Vrátit se na “Landsknechti - A. D. 1525”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti