Taboření

Moderátoři: Broďan, dave77, Zdenál, BidakII, Mac, schwarzhelm

Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Taboření

Příspěvek od Random »

... švýcaři- švýcaři-švýcaři ... :banghead:

Příspěvek umím pouze zkopírovat, což vzápětí provedu :salute:
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Gull
Příspěvky: 182
Registrován: 07 Říj 2010, 10:49
Místo/Bydliště: Praha 3

Re: Taboření

Příspěvek od Gull »

Drazí moji bratři a moje eště dražší sestři ve zbrani - co se týče společného stolování - klidně obětuji pergolu před mojí ložnicí, pouze bude třeba jedna asi dvouapůlmetrová tyč, pár špagátků a tři až čtyři kolíky navíc 8) Teda esli je potřeba ta hala nad společným stolem :occasion5:
Perun s Tebou!
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Taboření

Příspěvek od Siegfried »

Pokud někde ukudláme dvě tyče tak mohu přivéz naší URI plachtu cca 3 x 6 nebo 8m (teď si nevzpomenu) Je třeba nějakejch věcí od kuchyně tedy kotle a naběračky a pod.?

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
axík
Příspěvky: 97
Registrován: 12 Led 2010, 17:23
Místo/Bydliště: Praha - Slivenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Taboření

Příspěvek od axík »

URI plachta bude fajn. Co se týká nádobí myslím si, že bude dobré ho vzít, ale ideálně to uděláme tak že pošlu Jezinku a Janu Šimkovou na pivo ať se tam holky dohodnou a dají ti potom vědět.
Avatar uživatele
Galion
Příspěvky: 259
Registrován: 05 Srp 2010, 15:46
SHŠ: HSŽ Poustevník
Místo/Bydliště: Vítkův Kámen

Re: Taboření

Příspěvek od Galion »

Pokud bude třá, moheme do kuchyně nějaký harampádí pobrat taky (kotle velkých a obřích rozměrů, naběračky, mísy, stoly, lavice...). Plachtu samozřejmě taky, ale podle toho, co tu čtu, je plachet na menší trojstěžník.
Akorát budu potřebovat vědět zavčas co, abych kdyžtak zajistil větší dopravovadlo.

Dál by nebylo špatný se mimo kuchyně domluvit na selkové skladbě tábora - jestli nás tam bude toliko, ať to má nějakej systém a řád a nevzniká to tak chaoticky, jak je naším dobrým zvykem. Rozdělit celkový prostor na několik dílů, nechat uličky, vymezit místo pro kuchyň, mohli bychom i určit jedno místo na prachárnu na opačné straně tábora. Ukrást třeba i myšlenku osvětlení hlavních ulic, ohraničení tábora...?
Longius aut proprius mors sua quemque manet et mors ultima rerum.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Taboření

Příspěvek od Dášenka »

Osvětlení je fajn a myslím, že asi ani nebude potřeba u každé lampy vědérko, jak je zvykem u Dvora. (tedy pokud budou lampičky tak, aby i v případě nehody nezapálily plachtu)
Avatar uživatele
Jack
Příspěvky: 41
Registrován: 07 Říj 2010, 11:23

Re: Taboření

Příspěvek od Jack »

Čahojte.
Rád bych se připojil k diskusi. Vzhledem k letošní plánované větší účasti musíme promyslet umístění tábora.
PO osobní návštěvě luk se Siegfriedem jsme došli k následujícím poznatkům.
Louka, na které jsme tábořili loni je hezká, ale pro pohodlné rozmístění stanů Knechtů a Švajců není svými rozměry dostatečná. Navrhoval bych louku, na které jsme tábořili předloni (viz obr. lok. B), na které je dostatek místa a navíc je poměrně vhodně umístěna blíž k lesu (=zdroj dřeva a centrum soustřeďování exkrementů :-D ). Dá se na ní i víc blbnout s tvorbou opevnění atd. Má ovšem jednu zásadní nevýhodu- Cesta od Úhonic už není tak „sjízdná“ jako dříve. Proto by se muselo parkovat jako loni (viz obr.) a věci nanosit na místo. Věřím, že jsme natolik zocelené vojsko, abychom tento úkol zvládli bez větších potíží a protažených gesichtíků. Případné nadšence (nebudu Petra jmenovat :) ) předem varuji, že pokud zajedou o5 do bahna a zapadnou, traktorem je už tahat nebudu :-P
Další organizační:
Žádám všechny kteří jsou hrdými vlastníky nějakých barelů, nechť si je vezmou a naplní buď doma, nebo u mě (Ptice č.p. 10) hned první den. Loni jsem furt jezdil pro vodu a při letošní plánované vyšší účasti bych zřejmě nedělal nic jiného…
Dále bych rád poprosil, aby se mi ozvali ti, co dorazí na místo jako první. Je nutné vysekat plácek budoucího parkoviště (mám 1 křovinořez- další kosa a páry rukou vítány)- sám to dělat opravdu nebudu.
Co se týče „lovu“ dřeva na oheň, mám k dispozici 4kolku, díky které můžeme přitáhnout i větší kusy, ale i tak by se hodilo několik rukou.

To jest vše, co mi v tuto chvíli na mysl padlo. Reakce a připomínky vítány.
Jack
Přílohy
táboření plán.jpg
táboření plán.jpg (670.67 KiB) Zobrazeno 7747 x
Majk
Příspěvky: 13
Registrován: 26 Lis 2010, 15:13

Re: Taboření

Příspěvek od Majk »

Ahoj.
Letos na podzimní táboření nepřijedu. Trojnožku na kotel můžu poslat po Jackovi.
Užijte si to.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Taboření

Příspěvek od Siegfried »

Pokud je třeba tak trojnožku mám taktéž (stačí li jedna) stějně jako železné tály na přípedné udělání krytého výkopového ohniště.
Více ví Jezinka.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Cipís
Příspěvky: 363
Registrován: 07 Črv 2011, 20:06
SHŠ: Fracce

Re: Taboření

Příspěvek od Cipís »

Nazdárek, drazí učastníci secvičné v Pticích. Mám smutnou zprávu. Jelikož jsem změnil v naší Firmě pozici a stal se ze mne skladník, a ti o vikendech drží hotovosti. Tak tento ukol padl na má bedra o víkendu secvičné 19-21.10. Tak musím být na telefonu a dojezd mám 30 min. Což z Ptic nedám. touto cestou se omlouvám a nedojedu. Jinak secvičnou ze strany Lancošu zajištují manželé Šimkovi Jana a Honza.
Avatar uživatele
Clary.Aldringen
Příspěvky: 150
Registrován: 21 Zář 2008, 13:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Taboření

Příspěvek od Clary.Aldringen »

Zdravím, stejně jako Cip jsem se dozvěděl že mám pátek sobotu školu, takže dorazím v sobotu večer.
V galerii bylo tolik historických osobností na koních, že to vedlo k domněnce že historii z poloviny tvoří koně.
http://www.mercatores.cz
Avatar uživatele
Brm
Příspěvky: 23
Registrován: 25 Lis 2009, 20:20

Re: Taboření

Příspěvek od Brm »

Ahoj,bohužel Suchy a já na podzimní taboření nedorazíme,Suchy má pořád trable s nohou a já nedorazím kvůli práci.moc se omlouváme ale jinak to zařídit nejde :( .Tak si to užíte, zatím se mějte .
Avatar uživatele
Jack
Příspěvky: 41
Registrován: 07 Říj 2010, 11:23

Re: Taboření

Příspěvek od Jack »

Vážení přátelé i nepřátelé. Dovoluji si vznést základní otázku: Dorazí vůbec někdo?

Pokud ano, mám další zprávu: Vykomunikoval jsem se starostou Úhonic, že máme k dispozici dřevo na oheň z obecního lesa (mezi lok "A" a "B")- dělali tam přořezávku a dříví tam nechali :)
Vlastně si můžeme dělat co chceme i v lesíku západně od tábora- samozřejmě krom kácení vzrostlých Vánočních stromků :-P
Avatar uživatele
Clary.Aldringen
Příspěvky: 150
Registrován: 21 Zář 2008, 13:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Taboření

Příspěvek od Clary.Aldringen »

Vzpomeň si na Thermopyly. Prostě zadrž švýcary než dorazí posily, v tomto případě má maličkost :D
V galerii bylo tolik historických osobností na koních, že to vedlo k domněnce že historii z poloviny tvoří koně.
http://www.mercatores.cz
Avatar uživatele
Galion
Příspěvky: 259
Registrován: 05 Srp 2010, 15:46
SHŠ: HSŽ Poustevník
Místo/Bydliště: Vítkův Kámen

Re: Taboření

Příspěvek od Galion »

Sakra a já se těšil, že si na vánoce jeden vezmu...
Tady se tedy předpokládá, že se dorazí minimálně v počtu 4ks, pokud nenastane nějaká smrtelná okolnost typu "rýmečka".
Longius aut proprius mors sua quemque manet et mors ultima rerum.
Odpovědět

Vrátit se na “Landsknechti - A. D. 1525”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů