Jarní táboření 2013

Moderátoři: Broďan, dave77, Zdenál, BidakII, Mac, schwarzhelm

Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Broďan »

Pršelo v noci a ráno, teď je sice zataženo, ale další déšť by už přijít neměl. Dnes odpoledne hlásí max. 14°C, v sobotu už žádný déšť a denní maximum 19°C. Nemuselo by to být zas tak strašné. ;)
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Ellanor
Příspěvky: 20
Registrován: 13 Led 2011, 17:36
SHŠ: Poustevník, Réna
Místo/Bydliště: Brno, Zlin

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Ellanor »

No, bohužel je to demoralizující. Barča už odpadla, protože zmokla i se všema kostýmama už cestou do práce.
Co jsem našla předpovědi já, tak nejsou tak optimistické, hlásí na zítra přeháňky. Sice asi nebude moc co dělat a budem zalezlí ve stanu (doufám, že nebude durch)... ale nemůžu v tom Galiona nechat :( :)..

Mohl bys, prosímtě Broďane, nám vzít ty věci od vlaku? Galion je drsoň, ale já se o to ani nepokouším :o)..
Avatar uživatele
Ellanor
Příspěvky: 20
Registrován: 13 Led 2011, 17:36
SHŠ: Poustevník, Réna
Místo/Bydliště: Brno, Zlin

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Ellanor »

Moc díky za táboření, za jídlo, odvoz, zařízení všech věcí.. bylo to velice fajn, poznat nové lidi, nové kousky republiky.. Fotky dam na net asi az pristi tyden, mam toho ted nejak vic :( :)..
Zatim jedna z nich zde:
Obrázek
Avatar uživatele
Sunny Jane Schimek
Příspěvky: 81
Registrován: 08 Led 2011, 21:24

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Sunny Jane Schimek »

Ahoj,

všem chci poděkovat za příjemný víkend, zvláště pak Broďanovi za pěkné tábořiště (i když s tím počasím to budeš muset ještě vychytat ;) ), Pavlovi za neúnavné zásobení kuchyně dřevem, klukům z Heraldicu za vyčerpávající stěhovaní celé polní kuchyně i s obývákem a Brňákům za to, že kvůli nám vážili tak dalekou cestu :)

Těším se na další vydařenou akci :occasion5:

*Jana*
Zuzu
Příspěvky: 5
Registrován: 23 Zář 2011, 15:23

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Zuzu »

No Jani pěkně jsi mě zatajila :-)

Tady je odkaz na stažení pár fotek:
http://www.uschovna.cz/zasilka/L49REAPVMKXX67B7-SHI

Taky všem díky za supr akci. Kdo nejel, udělal chybu....

Zuza
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Broďan »

Tohle táboření v deštivé a chladné lesní divočině bylo sice spíše komorního charakteru, nicméně na zážitky rozhodně chudé nebylo ;). Kuchyně byla tradičně vynikající, to je až neuvěřitelné, co se dá vykouzlit na rozmáčené louce za pokrmy. Díky holky :clap:. Špatné počasí odradilo spoustu návštěvníků tohoto, pro místní dosti profláklého, místa a tak jsme se mohli věnovat střelbě z arkebuz jak slepou, tak i ostrou municí. Byla vedena záměrná a hrubá střelba proti různým vhodným cílům a musím uznat, že Galionova malorážka je díky svým mířidlům o něco přesnější, než moje medvědobijka. Absence telefonního signálu a možnost palby proti strmým svahům činí z tohoto místa velice příhodnou přírodní střelnici, kterou nenarušuje příjezd policie obvykle rychle přivolávané všímavými občany zvláště důchodového věku.
Dalším pro mne důležitým poznatkem byla technologie výroby španělských jezdců fortifikačním mistrem Pavlem Brmem. Takhle by se dal opevnit celý tábor relativně rychle a účinně. Poznatků využijeme koncem května při opevňování výpadní branky v českobrodských hradbách, kdy očekáváme útok utrakvisticko-katolické koalice :doubt:.
Tak zase někdy ... Broda Hrr!! :salute:
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Galion
Příspěvky: 259
Registrován: 05 Srp 2010, 15:46
SHŠ: HSŽ Poustevník
Místo/Bydliště: Vítkův Kámen

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Galion »

Nemám sice ve zvyku úplně plácat játry (pokud se je nechystám smažit), ale aby si někdo nemyslel, že se mi nelíbilo - líbilo. Byl to velice příjemný víkend ve velice příjemné společnosti s velice příjemným rachotem arkebuz. Smutný je, že nás bylo tak málo, ale alespoň jsme se v bouřce vešli pod jednu plachtu. :-)
Udělat si takto vejlet, i když komorní, mi za to prostě stojí.
Přírodní střelnice super, akorát chudák pařez to trochu odnesl. Nevadí, příště rozstřílíme jiný, větší. :badgrin:
Longius aut proprius mors sua quemque manet et mors ultima rerum.
Avatar uživatele
Ellanor
Příspěvky: 20
Registrován: 13 Led 2011, 17:36
SHŠ: Poustevník, Réna
Místo/Bydliště: Brno, Zlin

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Ellanor »

Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Broďan »

Zkušenosti z výroby španělských jezdců na jarním táboření jsme využili při stavbě opevnění před výpadní brankou v českobrodských hradbách. Kromě ježků byl dalším prvkem zátaras, který chránil branku proti vyražení beranidlem a udělali jsme ho z poměrně masivních kuláčů (délky 2,5m a průměru cca 25 cm) narovnaných s mezerami mezi dvojice kůlů zaberaněných do "nezámrzné hloubky". Když jsme cvičně útočili na ježky, ukázalo se jako velmi důležité ukotvení celé konstrukce k zemi pomocí dlouhých kůlů z tvrdého dřeva a provazu a taky pojištění každého spoje hřebíkem a provazem. Faktem je, že se útočníkům nepodařilo opevnění překonat, ačkoliv dostali volnou ruku a mohli ho ničit jakýmkoli způsobem. Těch několik zlomených kůlů a vytrhaných kolíků zaplatili mnoha životy :doubt: . Broda Hrr!!

Obrázek
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Zdenál
Příspěvky: 113
Registrován: 16 Pro 2009, 09:14
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Zdenál »

Moc pěkné. :clap:
Zajímalo by mne v kolika lidech a jak dlouho jste to stavěli?
bruuk
Příspěvky: 130
Registrován: 03 Bře 2011, 10:24
SHŠ: HSŽ Poustevník

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od bruuk »

Na tohle by platil asi jen kanón.
Pěkná práce.
Avatar uživatele
Galion
Příspěvky: 259
Registrován: 05 Srp 2010, 15:46
SHŠ: HSŽ Poustevník
Místo/Bydliště: Vítkův Kámen

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Galion »

Tak to vypadá pějně jedovatě. Z poza toho jste mohli dělat v klidu dlouhý nos na kde koho. :-)
Longius aut proprius mors sua quemque manet et mors ultima rerum.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Broďan »

Zdenál napsal:Zajímalo by mne v kolika lidech a jak dlouho jste to stavěli?
Ježky jsem dělal sám a výroba mi zabrala dva večery, tj. cca 7 hodin (60 děr průměru 24 mm ručně, osekání 60 kolíků) + příprava materiálu v lese. Materiál na zátaras a delší 5 m dlouhé kůly jsme měli.
Celé jsme to pak postavili v pátek ve 3 lidech asi tak za 5 hodin včetně svazování provazem a vylepšování slabších míst :doubt: .
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Broďan »

bruuk napsal:Na tohle by platil asi jen kanón.
Čekali jsme, že si útočníci pokácí třeba nějaký strom v lese jako beranidlo, ale byli příliš líní. My jim přece beranidlo sami dávat nebudeme, když to pak máme bránit, ne? ;)
Na svislé kůly zátarasu jsem pokácel nějaký buk, nebo co to bylo a zakopali jsme je asi 80 cm do země a pořádně utáhli a zaklínovali. Pak už vůbec nebylo třeba to zavětrovat.
Inspiraci jsem našel třeba tady:

Obrázek
Obrázek
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Brm
Příspěvky: 23
Registrován: 25 Lis 2009, 20:20

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Brm »

Velmi pěkné,a jsem rád že to i funguje v praxi.Velmi dobrá práce Broďane.
Odpovědět

Vrátit se na “Landsknechti - A. D. 1525”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host