Jarní táboření 2013

Moderátoři: Broďan, dave77, Zdenál, BidakII, Mac, schwarzhelm

Avatar uživatele
axík
Příspěvky: 97
Registrován: 12 Led 2010, 17:23
Místo/Bydliště: Praha - Slivenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od axík »

Tak začínám mít Ráco pocit, že si budu muset vzít Mararykovou-Soukupovou-Krupskou někam stranou a tam jí důrazně domluvit klackem :violent1: :? :)
Avatar uživatele
Sunny Jane Schimek
Příspěvky: 81
Registrován: 08 Led 2011, 21:24

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Sunny Jane Schimek »

Hele Ráco, a nesnaží se tě tvoje žena systematicky oddělit od landsknechtů? Letos ještě ani jeden opušťák, to je nějaký podezřelý... :evil:

Jinak pro všechny ostatní - můžete hlásit své žaludky na stravování (předpokládám, že v průměru vychází zhruba žaludek na člověka) - zde nebo na mail kuchyne@landsknechti.cz, všechno okolo stejný jako předtím, tak to sem psát nebudu a koho to zajmá, tak se zeptá :albino:

Ještě mě napadá - znáte-li nějakého začínajícího landsknechtíka nebo skupinu landsknechtíků, kteří by mohli chtít do budoucna se do projektu zapojit, klidně je na táboření přizvěte.

*Jana*
Avatar uživatele
Gull
Příspěvky: 182
Registrován: 07 Říj 2010, 10:49
Místo/Bydliště: Praha 3

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Gull »

Je to velmi prozaické, 29. 4. mám narozky já, 4. 5. drahá a prostě každej rok konec dubna a začátek května máme návštěvní dny v Mařenickém Císařství - to jsme vyhlásili před pár týdny, aby si na nás ten jejich prezident moc nevyskakoval :badgrin:

Jsou to letos dva víkendy, neb přátel hodně a stejně jako já se neustále na něco vymlouvaj, tedy pokud by měl někdo v následujících víkendech cestu kolem, krýgl čeká :occasion5:
Perun s Tebou!
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Broďan »

Přátelé, je to strašnej boj s těmi "drahými" polovičkami. Zrovna jsem v období, kdy jsme (snad) překonali manželskou krizi a já si vzal "poučení z krizového vývoje" a když tak počítám víkendy, na které mne rodina uvolní, tak je to velmi špatné. S opušťáky je velký problém a často nestačí ani vzorné plnění úkolů a slušné chování. Takže Rácovi velmi dobře rozumím.

K táboření. Klíč od závory, která brání příjezdu aut na louku, se mi podaří sehnat pouze tehdy, jestliže doženu chlapíka, který se pohybuje v lesích a tento klíč má v kapse. Bohužel v našich lesích je velmi špatný signál prakticky všech operátorů a není snadné se mu dovolat, natož ho někde dostihnout. Je tedy pravděpodobnější, že budeme muset dotlačit přívěsné vozíky ručně, ty snad kolem závory projedou. Navrhuji tedy, poněkud zredukovat výbavu tak, jako by šlo o skutečné táboření v přírodě. Zda-li je vhodné stěhovat na louku v lese vybavení knihovny, ložnice, obývacího pokoje atd., ať si každý uváží sám ;) .
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Gull
Příspěvky: 182
Registrován: 07 Říj 2010, 10:49
Místo/Bydliště: Praha 3

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Gull »

Broďane, díky za slova podpory :D Jen pro úplnost, já zatím manželskou krizí neprocházím, ale holt ty narozky oslavit musíme i v kruhu neLancošském, kdyby ne, pak by asi krize byla :blackeye: A nasbírané kladné body by se zachovaly asi jako Říšské marky ve dvacátejch letech...
Holt v další válce vás zvu na :occasion5:
Perun s Tebou!
Avatar uživatele
axík
Příspěvky: 97
Registrován: 12 Led 2010, 17:23
Místo/Bydliště: Praha - Slivenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od axík »

Argumenty chápu, nicméně: ,, Bože běda mužům, kterým žena vládne.,, :lol:
Avatar uživatele
Gull
Příspěvky: 182
Registrován: 07 Říj 2010, 10:49
Místo/Bydliště: Praha 3

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Gull »

Proto sem taky mazaně vyhlásil to císařství. Tomu vládne Císař, což dodnes nikdo neví, kdo to je, ale tím pádem mužům nemohou vládnouti ženy a naopak :D
Perun s Tebou!
Avatar uživatele
Ellanor
Příspěvky: 20
Registrován: 13 Led 2011, 17:36
SHŠ: Poustevník, Réna
Místo/Bydliště: Brno, Zlin

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Ellanor »

Ahoj, dostala jsem sem taky přístup a chtěla bych se zeptat jestli náhodou nejede na táboření někdo z Brna autem. Nejde mi o svezení vlastního pozadí, ale jen abych od vlaku nemusela táhnout všecko, včetně jídla.

Ale když to tak čtu, chci se zeptat, jestli tam budou i nějaké stany, nebo spíme v úzkém kroužku pod širákem.. :)...
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Broďan »

Ahoj, z Brna sice nejedu, ale zato ti mohu poskytnout svůj stan a též případným dalším zájemcům. Je to áčko 6x4m. Sám budu nejspíš nocovat doma, protože můj nejmladší potomek marodí, tak pro jistotu. Na spaní pod širákem to teď moc není, prší každou noc a včera byla i pěkná bouřka.
Dopravu z nádraží v Č. Brodě asi nebude problém zajistit (můj mobil: 602 446 354).
Jedinou potíží je velmi špatný signál všech operátorů na oné louce, ale SMSky většinou projdou.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Galion
Příspěvky: 259
Registrován: 05 Srp 2010, 15:46
SHŠ: HSŽ Poustevník
Místo/Bydliště: Vítkův Kámen

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Galion »

Plánuju dorazit pěškobusem z Brodu, mohla by to být pěkná procházka. Pokud bude pršet, tak i výživná. :-) Za poskytnutí azylu ve stanu se asi nikdo zlobit nebudem.
Zatím je plán dojet vlakem 18:14 do Brodu, takže odhadem něco po osmé bysme mohli být na místě. Hlavně ať je tam něco na zahřátí :drunken: , po oslavě narození mám doma poněkud prázdno. :-)
Longius aut proprius mors sua quemque manet et mors ultima rerum.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Broďan »

Procházka je to pěkná, i když z větší části po silnici. Od nádraží buď rovně přes náměstí nebo vlevo po okruhu (směr Lidl, Penny) kolem zbytků městských hradeb, dále přes sídliště "Jahodiště" pěšinou kolem usedlosti "Chouranice", u benz. pumpy přejít silnici Praha-Kolín a pak údolím kolem rybníku "Podviňák" stále rovně (tyhle místní názvy píšu, kdybyste se ptali na cestu domorodců). Nad druhým rybníkem v obci Zahrady je na protější stráni vidět věž tvrze Tuchoraz, o několik set metrů dále u silnice pak hráz zaniklého rybníka, k jejíž výstavbě byl použit kámen ze zmíněné tvrze. Potůček, který se údolím vine, je pozůstatkem řeky Šembera, jejíž tok kdysi vymlel celé údolí.
V dešti si člověk tuto cestu obzvláště vychutná :doubt:.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Sunny Jane Schimek
Příspěvky: 81
Registrován: 08 Led 2011, 21:24

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Sunny Jane Schimek »

Ellanor napsal:...ale jen abych od vlaku nemusela táhnout všecko, včetně jídla.
Jídlo nevoz, bude ho dostatek... většinou ho spíše bývá nadbytek :angel7:

*J*
Avatar uživatele
Ellanor
Příspěvky: 20
Registrován: 13 Led 2011, 17:36
SHŠ: Poustevník, Réna
Místo/Bydliště: Brno, Zlin

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Ellanor »

Och, moc díky. Za nabídku jídla i za nabídku odvozu a noclehu. Bohužel to po dnešku vypadá, že pojedu na pohřeb :(.. Ještě tedy není termín, uvidím...
Naposledy upravil(a) Ellanor dne 02 Kvě 2013, 21:16, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
Ellanor
Příspěvky: 20
Registrován: 13 Led 2011, 17:36
SHŠ: Poustevník, Réna
Místo/Bydliště: Brno, Zlin

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Ellanor »

Tak nakonec taky dorazím, už se těším :)..

Pokud tedy bude pršet, tak doufám, že půjde něco stopnout :o)..
Avatar uživatele
Galion
Příspěvky: 259
Registrován: 05 Srp 2010, 15:46
SHŠ: HSŽ Poustevník
Místo/Bydliště: Vítkův Kámen

Re: Jarní táboření 2013

Příspěvek od Galion »

Už tam prší. Juchů!
Longius aut proprius mors sua quemque manet et mors ultima rerum.
Odpovědět

Vrátit se na “Landsknechti - A. D. 1525”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti