Stránka 1 z 2

Jarní táboření 2015

Odeslal: 15 Led 2015, 16:05
od Turpoš
Grüss gott bando.

Zas uběhl rok od posledního velkého táboření a tak přicházím opět s návhem!

Shodli jsme se, že se to minule velmi vydařilo a proto bychom rádi v podobném duchu připravili letošní. Na stejném místě, tedy zde:
http://mapy.cz/letecka?vlastni-body&x=1 ... C3%A1zavou

termín 7.-10.5.2015, tedy příjezd čtvrtek odpoledne/večer a plné tři dny volna. 8. je státní svátek, takže není třeba brát dovolenou

Když (až) bude z vaší strany zájem, zeptám se Skautíků, jestli je tam volno, ale teoreticky by mělo. Pronájem bude velmi obdobný, jako minule, tedy 2000,-Kč rozpočítaný mezi účastníky stejně jako minule.

Bylo spousta hazardu, divadla, ohňovky, skvělého jídla, lukostřelby a dobývání pevnůstky převážně s pomocí střelců, lehké artilérie a doppelsoldnerů mohutně podporovaných celým jedním pikenýrem Honzou nesousím strašlivou dvoumetrovou píku!

Tento standard volného času by jsme rádi zachovali, ale chtělo by to, aby přijelo vícero landsknechtů schopných boje!!
Děti vítány.

Doporučuji se opět připravit na mírně i více podmáčenou louku. Minule jsme to docela zvládli. Také společné přístřešky se budou hodit, kdyby pršelo.

Takže zvažte a předběžně hlaste, případně hlaste i návrhy na náplň, co kdo chcete vyzkoušet, ukázat, projednat, vyzkoušet, nacvičit atd.

Stejně jako minule, pokud někdo jede na čumendu poprvé, nechť si klidně vezme i vrcholnou gotiku.

EDITOVÁNO:
Zde veškeré základní informace
http://www.poustevnik.cz/texty/Landskne ... i_info.pdf

Re: Jarní táboření 2015

Odeslal: 15 Led 2015, 16:17
od Zdenál
Ahoj,
jsem pro a zatím tam mám volnej termín. Takže bych se zúčastnil.
A navrhoval bych z toho udělat "veřejnou" akci a pozvat jakékoliv skupiny zabývající se lancoši, i scéniky a larpaře a pod. neboť s 6 pikenýry je to o ničem.

Re: Jarní táboření 2015

Odeslal: 15 Led 2015, 16:19
od Zdenál
Jo a pokud by byl ochoten se jim někdo věnovat (mluvit cizími jazyky) tak můžem pozvat i němce co s nima byli kluci na waffen drill.

Re: Jarní táboření 2015

Odeslal: 15 Led 2015, 23:23
od Abďa
A co rusaky Herzoga a spol.? Nebo holky ze Švédska.? Ja myslim, ze bude stacit, kdyz prijedou vsichni, co se hlasili treba loni a pikosu bude dost.

Re: Jarní táboření 2015

Odeslal: 16 Led 2015, 00:49
od Cipís
Zkusíme pozvat i Paskala je to Francouz, a budou dělat velkou akci ve Francii. Chcou tam Lancoše. Tak ať vidí co je v čechách. :wave:

Re: Jarní táboření 2015

Odeslal: 16 Led 2015, 11:32
od Turpoš
Já jsem rozhodně pro pozvat spoustu lidí, určitě zase kluky z ČB. Myslím že jazykově se domluvíme, takže klidně i cizince. Stejně by bylo dobré trénovat povely německy..

Ale pravdou je, že bych byl aspoň rád, kdyby jsme se sešli ve velké ČeskoMoravské partě!

A ano, všechny grupy i jednotlivce, co mají něco společného s lancošama.

Takže poprosím lokální lídry, roťáky a jinak odpovědné jedince: pokud o někom víte, napište mu a zjistěte co nejdřív předběžný zájem, výsledek pátrání pak hoďte sem. Jak se sejde dost zájemců, začneme domlouvat tábořiště, vyrobíme pozvánku a popřemýšlíme o programu, aby to bylo pestré, stejně jako minule.

Re: Jarní táboření 2015

Odeslal: 19 Led 2015, 08:46
od bruuk
Navrhuji zařadit do programu malé pochodové cvičení, nejlépe se cvičným přepadem.
Bruuk

Re: Jarní táboření 2015

Odeslal: 20 Led 2015, 17:03
od Gull
Zapisuju do deníčku

Re: Jarní táboření 2015

Odeslal: 01 Ún 2015, 18:05
od Sunny Jane Schimek
Kuchyně určitě dorazí 8)

Až to bude aktuálnější, vyrobím zase tabulku na přihlašování se k jídlu, myslím, že se docela osvědčila ;)

*J*

Re: Jarní táboření 2015

Odeslal: 05 Ún 2015, 11:17
od Turpoš
Tak jak to vypadá v Čehách? Přijede někdo kromě Janči, Honzy, Ráci a Zdenála?

Obeslali jste předběžně jiné skupiny?

Re: Jarní táboření 2015

Odeslal: 10 Ún 2015, 14:41
od Turpoš
Čus. Jelikož v německu jsme se bavili, že zájem o střelce roste, ale nováčci toho moc neví, tak jsem Galionovi, jakožto držiteli zbrojáku, landsknechtskému střelci, historickému nadšenci a roťákovi, navrhl, aby na táboření udělal nějaké povídání pro střelce - začátečníky, případně pro ty, kteří o tom uvažují

Předběžně by náplní mohlo být toto:
- česká legislativa - rozdělení zbraní, převoz, skladování, zásady bezpečnosti, bude nutný zbroják?(aneb projednávané změny)
- krátce k historii - nástup arkebuz, postavení, plat střelce ve vojsku,...
- výbava landsknechta střelce - zbraň, výzbroj a výstroj - jak se o zbraň starat, jak ji rozložit/složit, potřebná udělátka, když se něco zasekne, zanese, jak vylepšit lunt+třeba pár fotek originálů, výzbroje,
- v bitvě - povely německy, jak správně střílet, kam mířit, co hlásit, bezpečnost praktická - praktické rady, co kde při boji zavazí,zadrhává, špiní, hoří, bouchá a jak se tomu vyhnout
- v zahraničí - nějaké změny v legislativě, potřebné doklady, co se kontroluje před akcí,prostě praktická specifika asi hlavně z německa - například nasypávání na pánvičku v přední řadě, zakázané velké prachovnice a podobné postřehy
- zájemci si jdou zastřílet

Viděl bych to někdy na posnídaňovou aktivitu, u které se dá trávit, povídání tak na 30-45 minut v klídečku, pak si jít zastřílet

Re: Jarní táboření 2015

Odeslal: 11 Ún 2015, 15:27
od bruuk
Výborný nápad.
Tohle a hlavně bezpečnost při střelbě by se mělo každoročně opakovat.
Bruuk

Re: Jarní táboření 2015

Odeslal: 20 Ún 2015, 15:13
od Ellanor
My se na jarní táboření taky těšíme, přijedeme celá rodina a zůstaneme nejméně jednu noc, tak to snad bude (pro nás) větší pohoda než vloni :o)...
Můžeme udělat program i pro děti, kolik jich tam vlastně bude?:)

Jo a Francouze beru! :)... (..a do Francie jedu hned! :))

Re: Jarní táboření 2015

Odeslal: 24 Ún 2015, 13:06
od Turpoš
Hlásím, že tábořiště jsem zamluvil, neměl by tedy být problém. Ještě uvažuju, že za nějaký mrzký peníz poprosím místní zemědělce, aby nám louku posekali, minule jsme to dělali křoviňákem a nebylo to ono...

Re: Jarní táboření 2015

Odeslal: 24 Ún 2015, 13:08
od Turpoš
Ohledně Francie

Tamtamy hlásili, že se na táboření bude probírat výjezd na velkou akci do Francie (organizuje právě zmiňovaný Francouz:-)). Info a organizaci pro zájemce plánuje provést Cipis s Jarčou.