Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Siegfried »

Takže jedna jobovka, Cvejna nejen, že nemá glazovací pec, ale jeho stávající je rozbita a má problém s majitel pozemu kde je... takže nefunguje a počítá ž edo konce prázdnin to nevyřeší...
Shit...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Olaff »

Ozaj, ktosi tu spominal zelezne nitovane kotliky z Polska, nemate niekto nejaky link? Ja som par polskych stranok nasiel, ale zatial len na doplnky ako gombiky, nakoncia a podobne... Pekne veci, ale kotliky sa mi nepostastilo...

Inak, drzte palce, cez vikend posielam rychlu spojku na burzu starozitnosti, resp. vetese, aby sa mi tam pozreli po nejakom peknom kotliku, dvakrat sme uz tam stastie mali...

Ozaj, panvica moze byt akakolvek? Myslim vizualne, pochybujem, ze sa nejako zazracne za vsetky tie roky vyvinula a zmenila. Ak neratam tu keramicku s nozickami od pana Cejnu, predsa len, potreboval by som asi skor cosi trvacnejsie a odolnejsie voci nesetrnemu zaobchadzaniu.

Diky.
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Siegfried »

Hlavně nekupuj měděné kotle co jsou nevycínované...! A železné po burze spíš nekoupíš...
měl si safra napsat než jsme jeli na Grunwald... zkusím ti najít vizitku an kotlíkáře...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Olaff »

Siegfried: Pohoda, v podstate to planujem dat dokopy aj tak az po sezone, ked bude pokoj. Navyse, mam bordel vo vlastnych akciach, tazko je mi sledovat aj vase... ;)

V kazdom pripade, vizitka sa sikne... Hoci mi napada, ze vycinovanie dodatocne by nemal byt tiez problem, ak sa najde na to clovek, samozrejme... Pravda je, ze medenych som videl pomerne dost, ale zelezny vazne nie... No, raz jeden, ale to mi pripadalo ako nepodareny pokus, ktory by bolo vhodnejsie pouzit asi skor ako cednik, hehe...
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Malej
Příspěvky: 150
Registrován: 13 Ún 2008, 21:50
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Malej »

Já bych teda kontakt na toho kotlíkáře bral. Mám zájem o 5l a něco větší.
Avatar uživatele
Terez
Příspěvky: 21
Registrován: 15 Črv 2008, 19:36
Místo/Bydliště: Praha

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Terez »

Já bych se prosím také přihlásila o ten kontakt, kotlík řeším už celkem dlouho a stále nalézám jen měděné. Nakonec jsem to provizorně vyřešila hliníkovou fujkou, ale kdybych mohla nejpozději do nové sezóny vstoupit s novým kotlíkem, byla bych moc ráda:-)
Omnia vincit amor! De omnibus dubitandum est...
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Siegfried »

Mno ten stánkař mi nedal kontakt na sebe ale na http://www.zamek-gniew.pl/
Tak sem tam napsal co jako :) tak uivdíme

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Kateřina
Příspěvky: 122
Registrován: 14 Črc 2008, 16:24

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Kateřina »

My si budeme, Lh neLH, objednávat z této nabídky:

http://kotliky.cz/index.php?act=cenik.php

10tilitrový kotlík. Zvenku je černý, uvnitř smaltovaný, smí přijít do přímého kontaktu s ohněm a s nastavitelnou trojnožkou vyjde na nějakých 1300.- Kč. Pro nás není co řešit - máme měděný pětilitrák, mosazný cca 10tilitrák (jenže je na něm nějaká zelená oxidace, takže se ji snažíme odvařit, odstranit abrzivními prostředky, ale zatím bez valného úspěchu :( ).
A protože se nám dost rozrostla družina a musíme krmit víc krků, desetilitrák se stal nezbytnou nutností. Za pár let asi budeme muset koupit vojenskou polní kuchyni, půjde-li to takto dál :D
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Olaff »

Hm, tieto som videl minule u nas predavat pred tescom... Mali smaltovane, medene i nerezove...
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Kateřina
Příspěvky: 122
Registrován: 14 Črc 2008, 16:24

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Kateřina »

Olaff napsal:Hm, tieto som videl minule u nas predavat pred tescom... Mali smaltovane, medene i nerezove...

No dobře, no - nám bude stačit a pro Tebe tu mám něco lepšího ;)
http://www.outfit4events.com/hand-forge ... _uploads=0

http://www.outfit4events.com/handgeschm ... anguage=cz

Mně se tedy moc líbí, ale...
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Olaff »

Ou... Asi sa uspokojim s tescom...Pripadne uvidim po vikende, ako to dopadne s burzou vetese, uz to dvakrat vyslo... :D

Inak, vcera som sa cez linky na tomto fore preklikal na este drahsie kotliky... :badgrin:
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Kateřina
Příspěvky: 122
Registrován: 14 Črc 2008, 16:24

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Kateřina »

Siegfried napsal:Takže jedna jobovka, Cvejna nejen, že nemá glazovací pec, ale jeho stávající je rozbita a má problém s majitel pozemu kde je... takže nefunguje a počítá ž edo konce prázdnin to nevyřeší...
Shit...
To mne dost mrzí, co jej potkalo - jednak kvůli tomu, že to je moc sympatický člověk a druhak proto, že má jet s námi na jednu akci jako kramář. No nic, napíšu mu a pokusím se ho alespoň povzbudit...
Kateřina
Příspěvky: 122
Registrován: 14 Črc 2008, 16:24

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Kateřina »

Olaff napsal:Ou... Asi sa uspokojim s tescom...Pripadne uvidim po vikende, ako to dopadne s burzou vetese, uz to dvakrat vyslo... :D

Inak, vcera som sa cez linky na tomto fore preklikal na este drahsie kotliky... :badgrin:
Ale jsou pěkné, že?

On ten maďarský, až se trochu očoudí, bude také pěkný :)
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Siegfried »

OLAFF: neblbni chlape, pokud to nehoří tak ten kontakt do polska bude. Ty sračky z www co sem postnula kateřina bych vůbec neřešil, ten web je megashitovskej :)
Jinak pokud to hoří, zkus se poptat ve forech na livinghistory.cz a nejlépe v Ranném středověku, myslím že ty kotlíky byly i na Ilze. 10litrů za 2200,- je podle mě dost v pohodě... a vypadají ferově, na Wothanburgu je měl kdekdo.
Kdybych to věděl mohl sem ušetřit docela dost... ikdyž kdo mám 25litrovej kovanej kotel z jednoho kusu že ? Muhehe

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Středověká a renesanční kuchařka + stolování

Příspěvek od Dášenka »

Olaff: pokud kotlík hoří, písni Midgrdům (či jak se to píše), ale asi už budou v Polsce, mám pocit, že tenhle víkend je Wolin ;-)
Odpovědět

Vrátit se na “Jídlo, pití, kuchyně, vaření, nádobí a vše okolo”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host