Ohniště

Odpovědět
Avatar uživatele
Mumínek
Příspěvky: 24
Registrován: 13 Říj 2010, 08:46

Ohniště

Příspěvek od Mumínek »

Mohu poprosit o nějaké tipy, případně fotky pro inspiraci, na přenosné ohniště - velikost, uspořádání, jak vyřešit lepší převozitelnost....Případně uvítám u osobní postřehy kuchařek/kuchařů co je šikovné a co je zbytečnost. Pomalu nám umírá staré ohniště ze dna bojleru, tak se snažím vymyslet nějaké nové, tochu větší. To staré je jednoznačně malé. O nějaké dobovosti nejspíš v tomhle případě moc řeč být nemůže ( myslím...), ale ráda bych, aby to alespoň trochu vypadalo. Díky
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Ohniště

Příspěvek od Ignac »

Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Mumínek
Příspěvky: 24
Registrován: 13 Říj 2010, 08:46

Re: Ohniště

Příspěvek od Mumínek »

Ano, něco takového. Ráda bych, aby se nad to vešly dva kotlíky, nebo kotel a pánev nebo rošt.


Až teď jsem si všimla, že máte ohniště na cihlách... jak to převážíte a co je vevnitř?
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Ohniště

Příspěvek od Ignac »

Není to naše ohniště, vyfotil jsem ho na táboření Ulmer Aufgebotu v Hinterweidenthalu 2011. Už ani nevím, či to byli Francouzi nebo nějací Němci. Ale určitě bylo rozebírací, jen to všechno s cihlami a pískem zabralo jistě celý vozík....
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Abďa
Příspěvky: 212
Registrován: 07 Črc 2009, 11:53
SHŠ: FRACCE
Místo/Bydliště: Willenz, Hochland
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohniště

Příspěvek od Abďa »

Na takový jsme slintali na Hurra, tady je jedna ze špionážních fotek od rusů, kteří už ho myslím mají taky hotový (pokud jsem správně přelouskal azbuku).
Přílohy
ohniste.JPG
ohniste.JPG (273.06 KiB) Zobrazeno 5448 x
Odpovědět

Vrátit se na “Jídlo, pití, kuchyně, vaření, nádobí a vše okolo”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti