Středověké pivo, kořalka a likéry

Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Středověké pivo, kořalka a likéry

Příspěvek od Radim Vaňousek »

KONEC ROKU SE BLÍŽÍ A MNE STÁLE TÍŽÍ MYŠLENKA NA "BRODECKOU POUŤ". CO NA NÍ BUDEME BUMBAT? CO SE NEJLÉPE A NEJHŮŘE ZVRACÍ? DNEŠNÍ TVRDÉ ALKOHOLICKÉ NÁPOJE MI NEJSOU DVAKRÁT PO CHUTI (KROMĚ RUMU) A PIVO JEST SAMÝ SIFON, KTERÝ VÁM PO PRVNÍM LOKU VYBUBLÁ UŠIMA. VÍNO JE DRAHÉ, TO SAMÉ MEDOVINA...
ZROVNA JSEM DOPIL 4. KELTA (btw NEZNÁM LEPŠÍHO PIVA) A PŘEMÝŠLÍM, CO SE VE STŘEDOVĚKU ASI CHLASTALO A JAKOU TO MĚLO CHUŤ. NA INTERNETU SE SICE NAJDE DOST INFORMACÍ, ALE MĚ BY SE HODILY I NĚJAKÉ NÁZORY OD VÁS, UŽIVATELŮ.
ZAJÍMALO BY MNE, ZDALI SE JEŠTĚ VYRÁBÍ (NE PO DOMÁCKU) KMÍNKA, ŽITNÁ, REŽNÁ APOD.
ZKRÁTKA CHCI SVOJI AKCI ZPESTŘIT NĚČÍM NEVŠEDNÍM.

...BRB... :occasion5:
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Indy »

Překvapím tě možná, ale jeden ze členů vyrábí medovinu a cena je velmi výrazně nižší než od prodejců. A hned ti to jinak chutná. Když jedeš na akci s dobovým táborem a piješ vlastoručně vyrobený chlast a víš, že ostatní platí nekřesťanské peníze, za to samé, a ještě v tom mají chemii. Poradil bych co a jak ohledně výroby, ale nemám svolení od výrobce. Možná jindy. Indy.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Kozlí­k
Šikula :)
Šikula :)
Příspěvky: 140
Registrován: 14 Pro 2006, 16:45
SHŠ: Civitas Pragensis/Guardia BB
Místo/Bydliště: Český Brod

Příspěvek od Kozlí­k »

Jo tak žitná se vyrábí furt, nevím jak chutnala dřív, ale teď má šmak tak trochu po anýzu, není to sice žádnej zázrak ale cena stojí za to a letošní Zbořeňák jsme jí s Chomim vychlastali ooopravdu hodně :o)
Moje nenávist zestárla, stala se pohrdání­m...
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pappi »

Kurva chlape tys také Broďan jó? To zírám odkud, kde, jak? To se můžem někde v Brodě vidět a dát řeč né. Chodíme ještě s Bratrem Pickem "Broďanem" na hřiště na pečená kolena či do pizérky Nikol na Budvárek. Známe? se asi ne. Dej vědět.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim Vaňousek »

:idea: NEŽ SE TO TU OPĚTOVNĚ ZVRHNE, DOPORUČUJI ZALOŽIT NOVÉ TÉMA NA CHATU, NEBO PSÁT PŘES "SZ". JINAK SAMOZŘEJMĚ: "BRODA HRR!"


TÁKŽE. ŽITNÁ SE JEŠTĚ DĚLÁ A ZA ROZUMNOU CENU? DOBRÁ ZPRÁVA... KDYŽ BY BYL 0,5L POD 100KČ, ZVÁŽÍM JEJÍ KOUPI.
CO SE MEDOVINY TÝČE, BYCH SE "SAMOHONKY" NEBÁL. BÝVÁ ČASTO LEPŠÍ NEŽ OD VELKOVÝROBCŮ.
KMÍNKU BYCH CHTĚL ZKUSIT (TU MI PŘIPOMNĚL JAN WERICH).
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pappi »

No nemáš li moc rád kořku tak Kmínka a Žitná ti moc dojem nespraví. Je sice pravda, že se jedná o nejlevnější kořky, ale na druhou stranu také nic moc bumbání. Levnější je snad už jen výčepní lihovina. V zásadě shrnuto vzato cca za sedmdesát až osmdesát korun, dle jaké palírny a prodejce, pořídíš super bolehlav a vybliješ se také výtečně. Být tebou směřuji svůj zájem např. na Vodky, Slivovice, Hruškovice atd.. Též není špatná maďarská pálinka "Čeréš barák" či na pořízení řádné opičky Absinth. Zde za poměrně málo peněz máš opravdu hodně muziky. Absinth se prodává např. v Bille za 228 Kč v akci, ale i jinak nepřelezeš tři stovky. K Rumu. Teď kalíme třtinovej a je chuti výtečné! Sám jsi na Malešově pozřel a možná o tom ani nevíš a tento Rum je také za pár kaček. Vyhýbej se rozhodně neznámým a levným značkám, protože se většinou jedná o hrozný sračky. Ovšem k ničemu nenutím ani nenabádám neboť každý svého štěstí strůjcem a neb projdi si svým peklem a užij trudná rána opilcova.
K tomu pivu. Jakej sifón co to je? Piješ li nějaké chcanky z Lidlu za tři koruny tak možná jo, ale kvalitní Ganbáček, Budvárek dvanáctka či Plzeň tak to nemá chybu. Nesmí být ovšem hostinskej nějakej kentusák co se o to nestará to pak může mít cokoliv. K nejhoršímu na naší scéně co se piva týče jsou Klášter a Ferdinand upřímě varuji a doporučuji se velkým obloukem vyhnout.
Medoviny preferuji Dolskou přírodní či Hromčíkovu hořkou ňam ňam.
Jinak Becher über alles!
Broda hrrr! :drunken:
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim Vaňousek »

SIFÓN. ZKRÁTKA DNEŠNÍ PIVO SE NEDÁ VYPÍT NA EX, ANŽ BY TI NEVYBUBLALO NAZPĚT. JE JAK DOMA DĚLANÁ SODOVKA. SPRÁVNĚ JSI NAZNAČIL, ŽE DESÍTKY PIVA NESTOJÍ ANI ZA PRD (MOŽNÁ PO RÁNU).
DLE MÉHO NÁZORU MÁ BÝT PIVO HOŘKÉ, ŽE TI PO JEDNOM VYROSTOU CHLUPY NA ZÁDECH. DNEŠNÍ PIVA JSOU VĚTŠINOU KYSELÁ.
ZATÍM MI CHUTNALI:

KELT
DĚTENICE (MĚL BYCH PÁR VÝHRAD, ALE JINAK DOBRÉ PIVO)
BUDVAR 12° (JE TROCHU NASLÁDLÝ, ALE NE KYSELÝ)
Avatar uživatele
Kozlí­k
Šikula :)
Šikula :)
Příspěvky: 140
Registrován: 14 Pro 2006, 16:45
SHŠ: Civitas Pragensis/Guardia BB
Místo/Bydliště: Český Brod

Příspěvek od Kozlí­k »

Pappi napsal:Kurva chlape tys také Broďan jó? To zírám odkud, kde, jak? To se můžem někde v Brodě vidět a dát řeč né. Chodíme ještě s Bratrem Pickem "Broďanem" na hřiště na pečená kolena či do pizérky Nikol na Budvárek. Známe? se asi ne. Dej vědět.
No ne zcela Broďan, ale Kšely (taková díra po granátu, kde i lišky dávají dobrou noc po dvou, protože se sami bojej...) asi 5 km od Brodu jsou mým bydlištěm, nicméně v Brodě jsem každej den, takže není problém se domluvit... Každopádně vás tímto zdravím a zdejšímu administrátorstvu se omlouvám za "off topic" příspěvek, příště osobně do pošty ;)
Moje nenávist zestárla, stala se pohrdání­m...
Avatar uživatele
Kozlí­k
Šikula :)
Šikula :)
Příspěvky: 140
Registrován: 14 Pro 2006, 16:45
SHŠ: Civitas Pragensis/Guardia BB
Místo/Bydliště: Český Brod

Příspěvek od Kozlí­k »

Radim van Ousek napsal::idea: NEŽ SE TO TU OPĚTOVNĚ ZVRHNE, DOPORUČUJI ZALOŽIT NOVÉ TÉMA NA CHATU, NEBO PSÁT PŘES "SZ". JINAK SAMOZŘEJMĚ: "BRODA HRR!"


TÁKŽE. ŽITNÁ SE JEŠTĚ DĚLÁ A ZA ROZUMNOU CENU? DOBRÁ ZPRÁVA... KDYŽ BY BYL 0,5L POD 100KČ, ZVÁŽÍM JEJÍ KOUPI.
CO SE MEDOVINY TÝČE, BYCH SE "SAMOHONKY" NEBÁL. BÝVÁ ČASTO LEPŠÍ NEŽ OD VELKOVÝROBCŮ.
KMÍNKU BYCH CHTĚL ZKUSIT (TU MI PŘIPOMNĚL JAN WERICH).
Pravda, pili jsme tu žitnou po panácích a ne rovnou po lahvích, tudíž nemohu sloužit s cenou, dokonce si už ani nevzpomenu, kolik stál panák, každopádně to moc nebylo, protože jsme hledali nějakou lacinou chlastací alternativu, kterou jsme skutečně našli a ani ta kocovina nebyla nijak zvlášť děsná, ba naopak (možná to ale bylo tím, že to nebyl zdaleka první večer při alkoholu :lol: )
Moje nenávist zestárla, stala se pohrdání­m...
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pappi »

Hu teď mě napadlo. Jste z obce kde každý máte zahradu a naní... nó jabka, rybíz, šípek. Spáchejte tedy hafo litrů takového vína a máte to skoro ouplně zadáčo a ještě si příjde na svý vykopaná výsernice, když dáš hodně kvasinek. :idea:
Ještě k tomu pivu. Říkáš, že pivo má být hořký a jmenuješ samý sladký piva. Nadto Kelt je úplně jiný druh piva než jsou naše klasická. Postrádá např. onen říz po kterým si pěkně krkneš. Hořká je Plzeň nebo dvanáctka Kozel. No Dětenice. Malé tajné info. Když nestihnou vyrobit své taky pivo tak dovážej např. Kutnou Horu a ty jí tam piješ jako místní lahůdku. Dobrý ne? Věděl si to? Jestli ne tak to víš teď. Jinak K.H. můžeš pít např. na Malešově.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pappi »

Hele Vaňousku víš, že jsem naprostej počítačovej negramota a ty po mě chceš zakládat nějaký nový debaty. To je asi jako bych já po tobě chtěl aby jsi latinsky recitoval a pak o tom učinil písemný záznam diplomatickou kurzivou.
Já se tady s Dudlajzem na něčem pěkně dohodnu a ty až to bude hotový si to pak spánem bohem nebo bez něho smaž. Jó?

Kšely znám tak se můžem na někdy dohodnout. Já ti zde nechám mail a dohodnem se po něm. MSEMRAD@P1.MEPNET.CZ
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim Vaňousek »

OK
Avatar uživatele
Mordor
Válka
Válka
Příspěvky: 75
Registrován: 03 Pro 2006, 22:16
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvek od Mordor »

Někde jsem četl, myslím, že to bylo v Mackově Jagellonském věku, že medovina se u nás pila do nějakého 13. století a pak už jí vytlačilo pivo a víno. Víte o tom něco víc pánové?
Zlo přichází z východu...buhehe
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim Vaňousek »

NE, NEVÍM.
KAŽDOPÁDNĚ SI MEDOVINA UŽILA SVOU ÉRU ...ŘEKNĚME NĚKOLIKA TISÍC LET (NAPŘÍKLAD PRVNÍ ZMÍNKY O "SVATÉM MEDU" JSOU PŘES 8 TISÍC LET STARÉ; DALŠÍ ZMÍNKA O MEDOVINĚ JE Z DOBY ARISTOTELA ATD.).

WIKIPEDIA JE SUPER
Avatar uživatele
Pruser
Příspěvky: 3
Registrován: 05 Pro 2006, 22:53
Místo/Bydliště: Královské město Velvary

Příspěvek od Pruser »

Tak teď už je jen na nás abychom tradici nepřerušili ;)
Odpovědět

Vrátit se na “Jídlo, pití, kuchyně, vaření, nádobí a vše okolo”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti