Prostora sněmovní

Moderátor: Monika

Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Lazar »

Rád bych jen vyjádřil nesouhlas s tímto rozhodnutím, a atraktivita akce tím pro mě klesla na bod mrazu.

Nicméně to beru jako reflexi našeho vlastního vztahu k Svazu, pamatuji si roky kdy by tato otázka ani nepadla.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Mathias »

Rád bych uvedl naše stanovisko na pravou míru. psal jsem už i na fb, ale někteří tam nemají profil.

Drahý Lazare, bratře náš milý. Upokoj prosím své rozjitřené nitro. Problém je patrně nastolen už Frantou - kdo je tady šéf? Odpovídám nikdo. Nikdo ten trénink neorganizuje. Několik lidí a někteří z nich mají vztah ke svazu se hodlá sejít na Vyšehradě a věnovat se zlepšování vlastního umění válečného.
V takto nastavených podmínkách považujeme za důležitější počet lidí, kteří budou v sezóně díky tréninku platnými bojovníky, než držet kostýmový census pro lidí méně. Dodám, že já osobně budu plně kostýmován, neboť je mi to milé.

Toužíš-li po oficialitě, pojďme se o ní uradit. Určit organizátora, tedy osobu či spolek zodpovědný za konání a podmínky. Myslím, že dříve než pravidlo, potřebuješ někoho, kdo jej zaštítí a vymůže. Nechci se přít, možná jsme jen žili v odlišných dojmech. Pojďme je sjednotit.
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Lazar »

Pro úplnost tedy přidám svoji odpověď z té druhé diskuze.

Myslím že odpovědi nalezneme ve svazových ustanoveních již z prvního sněmu, je tam, nepletu-li se, ustavena norma našich požadavků na nás samé v rámci konání na svazových akcích. Pokud chceme udělat z těchto ustanovení vyjímku, je pak nutno toto projednat se členy svazu, tedy jejich zástupci. A neboť naše vztahy jsou složité, ne nutně na škodu, ne vždy je zřejmý jeden velitel - proto mezi sebou máme ta ustanovení aby nám dala základní normu i když zrovna nevíme kdo drží otěže.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Chomi
Příspěvky: 690
Registrován: 06 Ún 2009, 15:21

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Chomi »

Zatím jsem žil v představě, že "svazové akce" jsou bitvy, sněmy a různé akce pro veřejnost, možná i larpy - ale nenapadlo by mě počítat mezi "svazové akce" odpolední training.
Ale dobrá, příští svazový training bude v lednu na Novém hradě, tak tam můžem vyrazit v kostýmech všichni, abychom je zase prověřili před Podbořkama (které budou :D )
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Lazar »

Nevím jak se mohlo stát že vlastně jediná akce roku kterou Svaz pořádá někdo nepovažuje za svazovou akci. Vzhledem k tomu kolik lidí projde každý den, zejména o víkendech, přes Vyšehrad to považuji za akci velmi velmi veřejnou.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
kybl
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 Pro 2008, 18:41
SHŠ: Inferno, Civitas Pragensis
Místo/Bydliště: Praha

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od kybl »

on to někdo pořádá?

Trenér podal návrh, Česnek vytvořil událost a Chomi napsal Co, kdy, kde a jak.

mě se to jeví jako spíš taková společná dohoda než jako něco co by někdo pořádal
Gott mit uns
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Lazar »

Ah tak, nikdo to nepoříádá, není to svazová akce, vlastně je to takové 'potkali se na Vyšehradě'. Úplně náhodou.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
kybl
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 Pro 2008, 18:41
SHŠ: Inferno, Civitas Pragensis
Místo/Bydliště: Praha

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od kybl »

Mathias napsal:Rád bych uvedl naše stanovisko na pravou míru. psal jsem už i na fb, ale někteří tam nemají profil.

Drahý Lazare, bratře náš milý. Upokoj prosím své rozjitřené nitro. Problém je patrně nastolen už Frantou - kdo je tady šéf? Odpovídám nikdo. Nikdo ten trénink neorganizuje. Několik lidí a někteří z nich mají vztah ke svazu se hodlá sejít na Vyšehradě a věnovat se zlepšování vlastního umění válečného.
V takto nastavených podmínkách považujeme za důležitější počet lidí, kteří budou v sezóně díky tréninku platnými bojovníky, než držet kostýmový census pro lidí méně. Dodám, že já osobně budu plně kostýmován, neboť je mi to milé.

Toužíš-li po oficialitě, pojďme se o ní uradit. Určit organizátora, tedy osobu či spolek zodpovědný za konání a podmínky. Myslím, že dříve než pravidlo, potřebuješ někoho, kdo jej zaštítí a vymůže. Nechci se přít, možná jsme jen žili v odlišných dojmech. Pojďme je sjednotit.
Gott mit uns
Avatar uživatele
Tomík
Příspěvky: 423
Registrován: 05 Črv 2009, 11:59
SHŠ: SHŠ Inferno, Civitas Pragensis

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Tomík »

Děkuji všem přítomným za dle mého názoru povedený trénink. Bylo fajn si ještě naposledy před zimou zabojovat ve větším počtu. A zvláště děkuji těm, co za námi přijeli zdaleka.
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od MLuks »

Škoda jen, že se začalo trénovat s 3/4 hodinovým zpožděním, což mi díky nabitému programu (práce + škola) zkrátilo trénink na necelých 15 minut :thumbdown:
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Mathias »

Doufám, že se nebude autorka hněvat, když zveřejním povedené záběry :badgrin:
Děkuji všem zúčastněným, neboť to byla povedená taškařice.

http://www.youtube.com/watch?v=rIlSBdNZl1Y
http://www.youtube.com/watch?v=9FDO13a4ZXQ
http://www.youtube.com/watch?v=XLBfv2geAQY
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Mathias »

Rád bych vám bratří poděkoval za příjemné prožití Libušína. Nekteré věci dokonalé nebyly, ale je na nás, abychom je změnili. Mám na mysli, třeba táborové gheto, v němž museli žít Ogaři. Dospěji ovšem značné malebnosti.

Mám drobný návrh na přeuspořádání komunikačního prostoru na brodci. V rámci přehlednosti bychom mohli požádat správce, aby nám zrušili spolkové složky, neboť stejně nejsou využívané a místo nich bychom mohli mít jeden chlívek na výpravy. Dále bych osobně smazal prastará témata, zvoucí na dávno proběhlé akce.
Co vy na to?
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od MLuks »

Jsem taktéž pro smazání spolkových chlívků, jelikož stejně nejsou vidět a nelze do nich přispět - to jsme ale už řešili při zakládání fóra.
Výpravové vlákno: :thumbup:
Smazání vláken: ano, ale pouze ta zvací.
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od melkel »

Vy tady blbnete a zatím se píše historie - první husitská manga: http://mangapark.com/manga/otome-sensou/s2/c1.
Avatar uživatele
Tomík
Příspěvky: 423
Registrován: 05 Črv 2009, 11:59
SHŠ: SHŠ Inferno, Civitas Pragensis

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Tomík »

Ježíš Kristus pláče a já k tomu taky nemám daleko.

Nicméně, spolkový složky bych zrušil, upřímně řečeno, tím, že se nezobrazují sem úplně zapomněl na to, že tam nějaká sou.
Promazání neaktuálních témat též uvítám. V zásadě podpořím cokoliv, co pomůže svazový vlákno oživit a zfunkčnit.
Odpovědět

Vrátit se na “Pražský svaz”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů