Prostora sněmovní

Moderátor: Monika

Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Mathias »

Přátelé, spojenci, bratří.
Byla mi uvolněna moderátorská práva, tudíž jsem drobátko promazal zdejší prostor od nepotřebných témat.
Věcdruhá jest blížící se termín Panské bitvy. Pokud hodláte jet a přihlásit se sami, přihláška je ke stažení v tématu PB. Pokud byste tuto věc hodlali nechat na mně, napište mi alespoň SZ a já tak učiním za vás.
Děkuji.
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Ještě Mathiasi navrhuji, aby byl pan Jeník z Mečkova, hotovost Zikmunda Korybutoviče a družina pana Tovačovského z Cimburka vhozena nahoru mezi ostatní sdružení. To by ale musel tuším udělat Supík.
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od trener »

Ad Panská bitva: Mám problémy s uvolňováním v práci a prioritou je pro mne v březnu akce o 14 dnů pozdější. Nicméně pojede-li Jeník z Mečkova, účastní se se svými lidmi ve službách zemana Adama z Dobřenic.
Chomi
Příspěvky: 690
Registrován: 06 Ún 2009, 15:21

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Chomi »

http://www.ceskyserm.cz/ForumDetail-1793
(husitské písně i s melodií)
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od MLuks »

Asi to řeším hodně napřed, ale jelikož plánujeme náš malý osobní sněmík, rádi bychom jej uskutečnili ještě před velkým svazovým sněmem. A tak se tedy ptám - je sněm v plánu, nebo jak jsem slyšel od pár lidí tak se od něj letos upustí?
Předpokládám, že by se konal cca v listopadu opět na Stránově.

Díky za odpovědi :occasion5:
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Chomi
Příspěvky: 690
Registrován: 06 Ún 2009, 15:21

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Chomi »

abych citoval jednoho nejmenovaného hejtmana: "Toť otázka..."
Ale já jsem pro sněm, když se nějak zajímavě vymyslí :D A pravděpodobně se nevymyslí jinde než na Stránově, což ale nevadí. :occasion5:
Avatar uživatele
Pafouk
Příspěvky: 249
Registrován: 18 Kvě 2009, 03:16
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Pafouk »

Já bych řekl, že pokud ho někdo nějak zajímavě vymyslí, protože samo se ještě nikdy nic nevymyslelo :-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Mathias »

Až se k tomu přátelé dostanu, trochu to rozvedu.
Mám v hlavě trochu jinčí pojetí toho našeho sněmu - řekněme o něco interaktivnější :badgrin: Uvidíme, co z toho bychom dovedli vytěžit. Nicméně si myslím, že je nasnadě najít vhodnější termín a lokalitu.

I. Rád bych totiž trochu předělal tradici večerního sněmování s hostinou v jisté kulturní stvrzení spojeneckých vazeb na večerní všeobecné hostině (po dni plném vojensko-historických a kulturních aktivit). S tím se už na Stránov nějak nevejdem, ostatně celý svaz už se na Stránově sotva ubytuje.
II. Pokud bychom snad museli kvůli sněmu kempovat někde venku, nejzazší možný termín by mohl být začátek října.

III. Což takhle pořešit bodíky k řešení korespondenčně a na místě je stvrditi.
IV. Což takhle pozvat nějaký ten vybraný spolek, který není členem svazu na náš sněm a nabídnout mu spoluúčast?
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Mathias »

Inu, nadepsal jsem jiné téma Sněmem svazu, což by mělo být organizační vlákno.

Zde bychom mohli projednat různé body. Aby přátelé nevznikal nějaký zbytečný flame nebo tak něco :badgrin:, myslete na to, že každý spolek má jeden hlas, tedy jedno konečné rozhodnutí (tedy kromě lidu knížete Korybuta a Pražanů, ježto mají dle minulé úmluvy) dva. Píši to sem proto, aby třeba z většího sdružení (více možných přispívatelů) nepadalo jakési mediální přehlasování. Ale to jen tak z úvodu.

Body:

1) projednání přijetí družiny pana Jana Smiřického ve svazové lůno
kdo je pro a kdo snad proti?

2) Projednání stavby svazového vojska
Od posledně se řady pražanstva zmenšily a již nevystačí na standartní stavbu pavézového čela celého voje. Rád bych učinil dohodu, že na bedrech pražanstva je nošení pavéz a stavba střelců (neboť část pražanstva je pouze střelecká) a ostatní skupiny by svými lehkooděnci vypomáhaly v jeho doplnění. Mohli bychom vytvořit nějaký poměrový model nebo vše nechat na úvahách jednotlivých hauptmanů přímo na taženích.
Rád bych uvedl jednu poznámku k pavézám. Pražané hodlají přezbrojit na menší pavézy (velikosti od kolene k rameni oděnce), nikoliv litevské a to z důvodu jejich lepší historické doložitelnosti do doby husitských válek. Velké branné pláště (dnes užívané pavézy) bychom ponechali ve výzbroji k taktickým účelům).

3) Projednání vzniku medializačního interskupinového týmu, který by měl na starosti správu svazového webu a zodpovídal za informace tam vyvěšené.

Mě osobně více nenapadá. Koho by co napadlo, směle vpřed. :badgrin:
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Nevím kam to napsati, tato prostora bude asi nejpřijatelnější. Rizikové těhotenství ženy páně Hynka způsobuje, že musím svůj milovaný koníček z důvodu finančního stejně tak jako bratr Broďan pověsit na hřebíček :( Samozřejmě jen na dobu nejnutnější! Avšak i tak pro mne tento rok sezóna skončila :doubt: Pokud půjde vše hladce, tak se uvidíme na Libušíně! :salute:
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
Chomi
Příspěvky: 690
Registrován: 06 Ún 2009, 15:21

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Chomi »

Pane Hynku, budeme se za tebe a tvoji rodinu modlit a daj Buoh, že na Libušíně zapijeme tvého prvorozeného :occasion5:
trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od trener »

Víkend 12.-14.10. je Panská bitva.
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od MLuks »

trener napsal:Víkend 12.-14.10. je Panská bitva.
tam Smiřičtí nedorazí - přijede Táborská rota, takže možná s některými svazáky zkřížíme zbraně :badgrin:

Smiřický dorazí až na jarní panskou...
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Chomi napsal:Pane Hynku, budeme se za tebe a tvoji rodinu modlit a daj Buoh, že na Libušíně zapijeme tvého prvorozeného :occasion5:
Díky Chomi! Podlijeme ho do sytosti! :occasion5:
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Prostora sněmovní

Příspěvek od Mathias »

Pro vzpomínku na společnou jarní slávu :badgrin:

Od Pavla Musílka:
http://www.youtube.com/watch?v=LBq4OQs3 ... ure=relmfu
Pán Búh pomoc nasse!
Odpovědět

Vrátit se na “Pražský svaz”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů