Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Moderátor: Monika

Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od Lazar »

Otevírám tuto debatu aby zůstala sněmovní síň volná pro internější záležitosti a nehlenili jsme to tam věcmi které se týkají jiných - Prosím žeňte všechna jednání o spolupráci, nespolupráci a podobně tímto směrem.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od Lazar »

hejtman napsal:Konečně jste to otevřeli veřejnosti! :)
Hejtman zdraví Pražský svaz!
Přátelé, chtěli bychom utvořit také jeden takový šik, ale ne s vámi kamarádit, ale být vaši protivníci. Vzhledem k tomu, že vůdčí osobnost by v tomto případě byl pán z rodu Vartenberků, je to pochopitelné. :D A proto mám na vás několik otázek.
1. Bylo by to vůbec možné a žádoucí, být na straně katolíků? A co by to konkrétně znamenalo pro nás, vzhledem k vašim pravidlům?
Dále, představte si situaci, že se sejdeme kupříkladu ve Veltrusích.
Takže:
2. Máte postavené ležení - můžeme být jeho součástí, nebo můsíme bydlet jinde?
3. Rádi se s vámi utkáme, ale vás je přesila a nechci nechat dělat ze svých lidí otloukánky. Je proto možné se i zařadit do vaší sestavy, když budete třeba chtít vyčistit bojiště od mečíkářů, jak jsem to tu už někde četl? Nebo, můžeme se domluvit na nějakém rozumném způsobu střetnutí, pokud budeme stát proti sobě a vás bude třikrát víc?
Chtěl bych dát zkrátka našemu účinkování na bitvách nějaký smysl. Ne se jenom mečovat. Ale zase nechci svoje lidi naverbovat do něčeho, co by nakonec nefungovalo.
Díky za odpověď.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od Lazar »

Předem žádám naše přítomné horkokrevné bratry a sestry aby se pro teď zdrželi hlasitých výkřiků, ač dávaje najevo svoji lásku ke kalichu - přece jen se chceme pro teď dobrat rozumné debaty a lebzny si (jim) můžeme rozmlátit později v poli.

Tak abych vysvětlil jak k tomuto došlo, pro ty z nás kteří mají kratší paměť, nebo z lecjakého důvodu nebyli na ustavujícím sněmu. Ti z vás kteří mají paměť delší si jistě pamatují že jsme mluvili o tom, že je třeba pro nás najít jakousi kvalitní druhou stranu pole, protože:

- v současnosti naším jediným oponentem jsou všegotičtí mečíkáři
- dobrý nepřítel utužuje jednotnost kolektivu ;)
- ...a pokud by jednoho krásného dne došlo na nějaké to tažení bez diváctva, budeme jistě potřebovat někoho jako opozici, kdo si hraje (nezlobí) podle stejných pravidel.

Z toho co jsem řekl více méně taktéž vyplývá že katoličtí zatím stojí v docela solidní nevýhodě a pokud chceme mít důstojného protivníka, rád bych podal pomocnou ruku (ač poněkud mimo roli) a pomohl jakési katolické organizaci našeho období vzniknout. Jak jsme se nakonec usnesli na sněmu. A tak jsem Hejtmana požádal ať zavítá sem k nám a děkuji že tak uučinill, i když to byla trochu cesta do jámy lvové - tak prosím uznejte alespoň tu kuráž a lví srdce.

Takže k Tvým otázkám, Hejtmane:
1. a 2. Samozřejmě katolíky pod naší střechou hostit tak úplně nemůžeme, a pokud jsme v roli tak opravdu asi jen jako zajatce a nebo jen krátkodobě jako poselstvo v rámci vyjednávání. To se týká i tábora, obávám se že tam by jsme byli velmi diskriminující, jak se dá předpokládat. Ale zde je jisté víra v to, že jednoho dne vás bude za Ktolíky dost na to aby jste měli vlastní ležení na protilehlém kopci a mohli jsme na sebe celou noc nenávistně a posměvačně pořvávat.
3. Tady bude odpověď složitá. Rádi bychom měli v šiku pouze barvy které tam historicky patří, na druhou stranu chápu že sotva kdo by chtěl v deseti stát proti stu. Řešením by bylo přivítat vás krátkodobě u nás (s tím že by jste po tu dobu jezdili vybaveni "za husitu" a snažili se podívat po potenciálních rekrutech se kterými by jste mohli začít kopat za druhou stranu, až vás bude dost na to aby to mělo smysl. Já osobně v zásadě nic nemám proti tomu s vámi sdílet výstrojové podmínky a základní stanovy - dalo by to našemu cílovému období hezkou ucelenost. A rád bych i po rozdělení udržel přátelské vztahy mimo roli aby jsme se mohli hezky a beze strachu nenávidět až budeme v roli.

Tak, jen do toho, přátelé dobří, připomínkujte a halekejte.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Chomi
Příspěvky: 690
Registrován: 06 Ún 2009, 15:21

Re: Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od Chomi »

Na sněmu jsme se usnesli, že budeme přijímat pouze uskupení, která dělají husity.
Takže pokud chce hejtman dělat katolíky, pak by si měl najít katolické jednotky. Ať se přidá k Teutonům jako oddíl spojenců nebo ke Karlovcům (ti dělají cice trochu jiné období, ale je to kompatibilní).
Chomi
Příspěvky: 690
Registrován: 06 Ún 2009, 15:21

Re: Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od Chomi »

Jo aha, takže takhle... Hm to přesměrování debat mě zmátlo.
Ta přímo tobě, Hejtmane:
Protože jsme na sněmu dohodli, že jsme skutečně husitský svaz, jeho členy katolíci být nemůžou. Snažíme se klást důraz i an tu duchovnost, aspoň herně. Proto není možné, aby s námi tábořila či šla v šiku jednotka katolická.
jiná věc je, že samozřejmě na některých bitvách bude svazový šik pouze součástí větší armády a tam, pokud to nebude vadit pořadateli, můžete jurčitě jít vedle nás a spolupracovat s námi. ovšem ne jako součást svazového šiku.
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od Lazar »

Chomi, přečetl jsi si vůbec co jsem napsal o příspěvek hore? Nikde nepíšu že by se nehustiská uskupení přidali k nám, ale píšu že neexistuje nikdo kdo by dělal přímo naší dobu za katolíky.

A protože se to zjevně ztratilo, a tento bod si naprosto jasně pamatuji (neb jsem ho vznesl na sněmu já), dohodli jsme se k přátelské podpoře vzniku takového uskupení, pokud by se toho někdo chopil. To mimo jiné naprosto neznamená že by jsme přijímali jakákoliv nehusitské uskupení - což ještě nezabraňuje Hejtmanovi mít husitskou variantu se kterou by s k nám třeba na čas přidal, že.

Nicméně zde nemluvíme o přijetí, ale o podpoře a spolupráci souvisejícího projektu.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Chomi
Příspěvky: 690
Registrován: 06 Ún 2009, 15:21

Re: Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od Chomi »

Uklidni se, Wolf, je na cestě 8)

Já jen, aby bylo jasno, že s náma ne. A nejde nám o skupiny, které si "takychtějtrochudělathusitskouvariantu" ale o skupiny, které se věnují husitům jako hlavnímu tématu. Aspoň pro naše období. Což není případ Hejtmanův.
No ale pokud chceš nějak zásadně řešit podporu "našich nepřátel", určitě ti v tom nikdo bránit nebude. Já osobně na to čas nemám, ale jistě je to záslužná osvětová činnost. Takže držím palce :thumbup:
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od Lazar »

Já jsem v pohodě, Dude. 8)

Možná by jsme pak měli přidat do stanov "I v případě že splníte všechny naše stanovené podmínky, tak vás nevezmeme pokud máte i jiné zájmy než husity" ;)
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Chomi
Příspěvky: 690
Registrován: 06 Ún 2009, 15:21

Re: Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od Chomi »

Je to tam, i když ne expresis verbis.
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od Lazar »

Já to tam tedy nenašel, našel jsem pouze:

I.
Dospělo se k tomu, že svaz by měl být sdružením skupin a spolků zaobývajících se představováním husitských vojensko-společenských celků a to na historické bázi skutečného pražského svazu.


a

III.
a) Bylo dohodnuto, že ve svazu mohou být toliko skupiny a nikoli jednotlivci. Jejich přijetí musí schválit ostatní členové svazu.


To co se tu snažím projednat je ovšem:

IV.
Shodlo se na potřebě podpory "nepřátel" - tedy skupin a spolků, které představují nám společnou dobu, avšak stojí buď na straně papeženců nebo táboritů (obecně radikálů). Minimálně v rámci komunikace, zvaní na akce a poskytování informací.


a teď když je toto vyjasněné, mohli by jsme přestat spamovat a vrátit se k samotnému jádru diskuze místo neuvěřitelného off-topic.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Chomi
Příspěvky: 690
Registrován: 06 Ún 2009, 15:21

Re: Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od Chomi »

No ale pokud chceš nějak zásadně řešit podporu "našich nepřátel", určitě ti v tom nikdo bránit nebude. Já osobně na to čas nemám, ale jistě je to záslužná osvětová činnost. Takže držím palce :thumbup:
Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Nepřátelé to jistě chce, ať se není koho lekat. :) Já osobně vidím momentálně pěkně oděné nepřátele například v těch Karlovcích. Všici tam jsou katolíci jak poleno. Hejtman jistě může čerpat i od nich. Dost postav tam maj i na přechod 14/15 stol.
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
Avatar uživatele
hejtman
Příspěvky: 583
Registrován: 23 Lis 2008, 18:51

Re: Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od hejtman »

Již dosti svárů a rozmíšek! Já bloud, jsem špatně vás pochopil. ;) Však nyní je vše vyjasněno a jak vzpomněl pan Hynek, kterému tímto svůj dík posílám, své místo u Karlovců budu hledat. :D Též pochopil jsem, že spory v názorech, jež vedly k historickým vašim porážkám, mezi vámi i po staletí stále trvají a proto s o to větším zápalem a horlivostí budu ty vaše palice tvrdé bít a bít a bít a bít, až se ubiju. Nebo padnu. :x A když ne na Kostelci Zbořeném, tedy u Lipan určitě poznáte sílu zbraní katolické šlechty. :violent1:
Přeji hezký den :wave:
Avatar uživatele
Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
Příspěvky: 267
Registrován: 04 Pro 2006, 18:53
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Re: Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od Kuno »

jo jo.už aby to bylo. :D
Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!
Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Diplomacie ... a jiná hezká cizí slova

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Já osobně budu Hejtmane držet palec a těšit se na společné setkání! :violent1: :wave:
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
Odpovědět

Vrátit se na “Pražský svaz”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů