Sion 2013

Moderátor: Monika

Odpovědět
Avatar uživatele
kybl
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 Pro 2008, 18:41
SHŠ: Inferno, Civitas Pragensis
Místo/Bydliště: Praha

Sion 2013

Příspěvek od kybl »

Zde prosím pište své konstruktivní poznámky a nápady k této akci
Gott mit uns
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Sion 2013

Příspěvek od Broďan »

Zdar a sílu. Akce se mi velmi líbila, jak svým pojetím, tak umístěním, proto neberte následující poznámky jako kritické, ale konstruktivní, děkuji ;).

1) Vlastní hrad padl během několika minut, protože dobýt po schodech 1m vysoké zdivo je snadné. Měl by tudíž buď mít status virtuální pevnosti, jejíž dobytí je podmíněno v pravidlech a
nebo zesílené opevnění (ježky, palisáda apod.).
2) Hrad je zřícenina a Roháč ve své fyzické podobě tam působil poněkud neuvěřitelně, spíše jako duch. Nebylo by lepší příběh situovat o jeden dva roky později do vlády Albrechta II. a na ruiny hradu umístit tábor tlupy loupeživých kališníků?
3) Početní nepoměr obou stran byl příliš výrazný. U obránců nebylo moc lidí na nějaký použitelný útočný oddíl, např. pro napadení a vyloupení tábora :doubt:.

Jinak super, moc se mi tam líbilo a doufám, že proběhnou i další ročníky v podobném duchu. :clap: :clap:
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Sion 2013

Příspěvek od MLuks »

Za mě také moc pěkné - užil jsem si hlavně dopolední potyčky. Chválím zavedení palných zbraní do systému a to i přes to, že to byl jediný způsob jak mě zabít (a jak jsem byl nakonec zabit).

Ohledně virtuální pevnosti - zavedena byla, útočníci museli hradbu rozstřílet a pak teprve mohli zaútočit. Po celou dobu byla možnost provést výpad a dělostřelce zlikvidovat. Škoda jen té nerovnováhy sil, která podobnou akci znemožnila.

Pro příště bych se přimluvil za větší množství drobných vojenských úkolů jak pro obránce, tak pro útočníky. Např obsazování palpostů vhodných pro ostřelování hradu (obléhacího tábora ?), pozorovatelen, zásobních tras apod. Možná to zní trochu moc LARPově, ale dokud si nebudeme počítat životy a dávat na meče stužky "mocný plamenný meč +2", tak by to mohlo být ještě v normě, ne? :roll:
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Sion 2013

Příspěvek od Broďan »

MLuks napsal:Ohledně virtuální pevnosti - zavedena byla, útočníci museli hradbu rozstřílet a pak teprve mohli zaútočit.
To rozstřílení dělem jsem pochopil, že se vztahuje pouze na vnější pásmo, tj. na vozy a polský plot před hradem. Hrad jsme vnímali jako citadelu, o kterou se povede další jednání, která se dobude podkopem, lstí apod. A tak jsme se zbytečně zásobili vodou a prachem a pak během chvilky všichni pomřeli :p.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Sion 2013

Příspěvek od trener »

Za houfec Jeníka z Mečkova: Zápory: Přesila obléhatelů, nepadání na zásahy ze samostřílů a z praků (to je stará bolest a ozývají se hlasy jako: "Pokud pavézník nepadne na šíp v noze, další mu pošlu do hlavy..." :violent1: ), nedodržení mustruňku ze Zbořeného Kostelce (luky!), zbytečná brutalita v odpolední bitvě (kopím vodorovně jsem do obličeje dostal poprvé, ale kukla to naštěstí zadržela), nepochopení záměru obléhatelů v odpolední bitvě (když jsem mezi ně na konci vyrazil, nikoho nenapadlo mne zajmout :badgrin: ).
Klady: Organizačně výborně zajištěná akce, velmi příjemné prostředí, geniální nápad se zapojením palných do děje dopolední PB, odpolední bitva umožňující vyblbnout se se všemi zbraněmi.
Shrnutí: Jen tak dál a moc se těšíme na další!
Děkujeme moc!
Avatar uživatele
kybl
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 Pro 2008, 18:41
SHŠ: Inferno, Civitas Pragensis
Místo/Bydliště: Praha

Re: Sion 2013

Příspěvek od kybl »

trener napsal:Za houfec Jeníka z Mečkova: Zápory: Přesila obléhatelů, nepadání na zásahy ze samostřílů a z praků (to je stará bolest a ozývají se hlasy jako: "Pokud pavézník nepadne na šíp v noze, další mu pošlu do hlavy..." :violent1: ), nedodržení mustruňku ze Zbořeného Kostelce (luky!), zbytečná brutalita v odpolední bitvě (kopím vodorovně jsem do obličeje dostal poprvé, ale kukla to naštěstí zadržela), nepochopení záměru obléhatelů v odpolední bitvě (když jsem mezi ně na konci vyrazil, nikoho nenapadlo mne zajmout :badgrin: ).
Klady: Organizačně výborně zajištěná akce, velmi příjemné prostředí, geniální nápad se zapojením palných do děje dopolední PB, odpolední bitva umožňující vyblbnout se se všemi zbraněmi.
Shrnutí: Jen tak dál a moc se těšíme na další!
Děkujeme moc!
Přesila bohužel vznikla příjezdem lidí v průběhu hry - a bohužel většina dorazila do spodního tábora a rovnou se připojila:(
Nepadání mě osobně mrzelo - jako osud jsem viděl jednoho nesmrtelného který dostal kuší i prakem a stejně se dál oháněl zbraní - bohužel jsem na něj přes zeď nedosáhl a nikdo jiný z osudů to nepostřehl:( - pořídíme delší tyče pro Osudy:)
Luk byl povolen jeden - a to pro jednoho mladého z Fortuny - o jiném nevím. Jinak při nálezech se našlo že při obléhání Sionu se nějaký luk vyskytl ( nejspíše u Uhrů)
Brutalita zbytečná byla - bohužel se stalo, že na straně obléhatelů někteří s prominutím idioti, bodají kopím v jedné natažené ruce - čímž sice dál dosáhnou, ale naprosto ztrácejí kontrolu nad zbraní. Rád bych kdyby se nad tím dotyční zamysleli a pokud v tom hodlají pokračovat ať raději jezdí jinam
Gott mit uns
Avatar uživatele
Josif
Příspěvky: 66
Registrován: 14 Led 2009, 12:23

Re: Sion 2013

Příspěvek od Josif »

trener napsal:Za houfec Jeníka z Mečkova: Zápory: Přesila obléhatelů, nepadání na zásahy ze samostřílů a z praků (to je stará bolest a ozývají se hlasy jako: "Pokud pavézník nepadne na šíp v noze, další mu pošlu do hlavy..." :violent1: ), nedodržení mustruňku ze Zbořeného Kostelce (luky!), zbytečná brutalita v odpolední bitvě (kopím vodorovně jsem do obličeje dostal poprvé, ale kukla to naštěstí zadržela), nepochopení záměru obléhatelů v odpolední bitvě (když jsem mezi ně na konci vyrazil, nikoho nenapadlo mne zajmout :badgrin: ).
Klady: Organizačně výborně zajištěná akce, velmi příjemné prostředí, geniální nápad se zapojením palných do děje dopolední PB, odpolední bitva umožňující vyblbnout se se všemi zbraněmi.
Shrnutí: Jen tak dál a moc se těšíme na další!
Děkujeme moc!
Pane Jeníku, byl jsem od onoho incidentu ne dále než dva metry s foťákem a musím říct, že tam zřejmě došlo ke sražení protivníkova kopí jednou z vašich zbraní. Je pravdou, že kopí nebylo v rukách útočníka moc kontrolováno, ale myslím, že chyba nebyla striktně na jeho straně. Každopádně jsem rád, že to dopadlo takto a ne nějak hůře.

Jinak já jsem si Sion užil, i když jako válečný veterán o holi jsem toho moc nenabojoval. Velmi se mi libí prostředí a snaha organizátorů dát lidem nějaké i ty sekundární úkoly, než jen samotné vybití posádky hradu. Jsou to principy, kvůli kterým jsem začal před pár lety jezdit na dřevěné bitvy a jsem rád, že tento fenomén začíná pomalu pronikat v rozumné míře i do akcí železných.
Doufám, že se povede akci na hradě Sion dostat do už tak nabitého kalendáře kvalitních akcí, protože bych si ji rád zopakoval i v následujících letech.
Za družinu Bohuše ze Starče velký dík a pochvala :clap:
Bohuš ze Starče a Holoubka
Aliqui est esse malum
Avatar uživatele
Pafouk
Příspěvky: 249
Registrován: 18 Kvě 2009, 03:16
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sion 2013

Příspěvek od Pafouk »

Kybl: Na konstruktivní kritiku netřeba obhajoby :-)

Pro další akce, neb doufám že to nebyla poslední, si vezmeme k srdci všechny naše poznatky a konstruktivní kritiku a zkusíme se z toho poučit, aby se nastavená laťka stále zvyšovala. :thumbup:

Jen k brutalitě v bitvě pro diváky, je zajímavé, že po akci mi většina bojujících říkala, že ta brutalita na tom byla dobrá :-D Ale jest pravdou, že bodání na obličej nebo "poslání" tyče na distanc jednou rukou za konec je nebezpečné a rád bych se ho zbavil na všech akcích.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Sion 2013

Příspěvek od trener »

Ad brutalita: Necítím v žádném případě potřebu omluvy od organizátorů! Ten člověk, co mi to poslal do tváře byl v prošívce a patřil k nějaké skupině, ale jméno nevím. Přišli mi spíše ze 14. století... Vyříkávali jsme si to po bitvě, zastával se ho jeho velitel, který to komentoval slovy zhruba: "My jedeme více natvrdo." (To když jsem komentoval bodnutí do hrudníku, která by mi asi také naštípla žebra /viz Český šerm/, nemít pod varkočem více vrstev, než jen prošívku.) Vadilo mi to, že bodali vodorovně na hrudník, zatímco já měl za to, že se bodá shora na střed těla. Když tohle někdo srazí nahoru, dostane to do hrudníku, když dolu tak do suspenzoru. Bodnutí na hrudník sražené nahoru končí v obličeji. Ale nerozumím tomu, sám nebodám a děti učím sudlicemi pouze sekat.
Tohle všechno nám nebere chuť jet s vámi dál, byl jen požadavek na konstruktivní kritiku ;)
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Sion 2013

Příspěvek od Mathias »

Rád bych ve zkratce poděkoval každému účastníku, že se obléhání Sionu zúčastnil a přispěl tak k příjemné podobě akce. Díky.
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
Protiwen
Příspěvky: 27
Registrován: 24 Kvě 2010, 17:49
Místo/Bydliště: Praha

Re: Sion 2013

Příspěvek od Protiwen »

trener napsal:Ad brutalita: ...který to komentoval slovy zhruba: "My jedeme více natvrdo."
Ze strany dotyčného to není příliš validní argument. Co jsem měl možnost jako divák pozorovat chování některých jedinců, tak své zbraně příliš neovládají a dohánějí to právě zvyšováním brutality.
Je to o jednotlivci. Jediná možnost je klást lidem na srdce, aby uvažovali nad svými schopnostmi trochu soudně, ale to je patrně žel Bohu všechno.
Pouze omezenec nenávidí kvůli barvě kůže, náboženství či rase.
Osvícený člověk nenávidí všechny lidi bez rozdílu.
Avatar uživatele
Smil z Heraltic
Příspěvky: 69
Registrován: 14 Srp 2008, 10:18
SHŠ: Moravské markraběcí války
Místo/Bydliště: Heraltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sion 2013

Příspěvek od Smil z Heraltic »

Už jsem se na téma brutalita a apel na lidi vyjadřoval na ČŠ, ale ještě mě napadá výstižný citát z Cimrmana: Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat...
trener napsal:nepochopení záměru obléhatelů v odpolední bitvě (když jsem mezi ně na konci vyrazil, nikoho nenapadlo mne zajmout ).
Pane Jeníků, nevypadal jsi, že by ses dal zajmou. Doslova jsme tě museli udolat silou, aby jsi přestal bojovat. Ber to tak, že po dopoledním diplomatickém fiasku jsem si nemohl dovolit další. Tak jsem to řešil silou! :wave:
Smil z Heraltic
trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Sion 2013

Příspěvek od trener »

Ale když on nikdo neřekl ta kouzelná slůvka: "Vzdej se!" :lol:
Odpovědět

Vrátit se na “Pražský svaz”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů