Bitva u Varny 2016

Moderátor: Monika

Odpovědět
Avatar uživatele
Koudy
Příspěvky: 40
Registrován: 05 Pro 2006, 09:58
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Bitva u Varny 2016

Příspěvek od Koudy »

Obdobně jako před dvěma lety nás kontaktovala bulharská skupina, která pořádá bitvu u Varny. Letošní ročník se koná v sobotu 12.listopadu, organizátoři jsou schopní proplatit cesťák a jídlo, zajistí dřevo na oheň.
Je potřeba samozřejmě počítat s tím, že místní účastníci nebudou vybavený nejlíp a ani lokalita bojiště možná nebude nijak slavná. Některé pozvané spolky ale vypadají dost slušně. Předběžně je pak domluvená návštěva archeologického muzea a možná nějaký další program.

Proč to píšu - poptáváme další účastníky. Akce je datovaná na 1444, určitý přesahy jsou možný, ale celkově bychom chtěli reprezentovat co nejlíp. Máme proto zájem především o zkušenější lidi s vlastní dopravou. Podmínka pak jsou 4 lidi v autě, z toho minimálně 3 bojový. My máme v plánu nechat si na cestu v obou směrech 2 dny, tj. vyrazit ve čtvrtek, návrat v pondělí večer, ale pokud to zvládnete jinak, je to na vás. Je ovšem potřeba počítat s běžným průběhem akce - v pátek navečer být na místě, odjezd v neděli, s tím že cesta je zhruba na 20 hodin.

Pokud máte někdo vybavení na Osmanskou říši v 15.stol, máte přednost :)
trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Bitva u Varny 2016

Příspěvek od trener »

Tohle je skoro na autobus od nějaké cestovky :) Pokud se akce bude konat pravidelně, stálo by asi za to nějakou hromadku (třeba z Prahy?) zorganizovat. Představa dvaceti hodin za volantem mne osobně děsí a čtyři lidé v autě na akci s přespáním také :lol: Letos se to mimochodem kryje s Panskou bitvou... Ale napřesrok uvidíme ;)
Avatar uživatele
Monika
Příspěvky: 1470
Registrován: 10 Dub 2010, 13:20
SHŠ: Civitas Pragensis
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitva u Varny 2016

Příspěvek od Monika »

Já myslela že je panská první víkend?
Ďábel má devět holek a osm z nich provdal: Svatokupectví za kněze, pokrytectví za mnichy, vydírání za rytíře, svatokrádež za rolníky, přetvářku za soudce, lichvu za měšťany, okázalost dal vdaným ženám a poslední smilstvo: tu však nechtěl provdat, nýbrž ji nabízí všem jako holku pro všechny.
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Bitva u Varny 2016

Příspěvek od Lazar »

trener napsal:Tohle je skoro na autobus od nějaké cestovky :) Pokud se akce bude konat pravidelně, stálo by asi za to nějakou hromadku (třeba z Prahy?) zorganizovat. Představa dvaceti hodin za volantem mne osobně děsí a čtyři lidé v autě na akci s přespáním také :lol: Letos se to mimochodem kryje s Panskou bitvou... Ale napřesrok uvidíme ;)
No, po kud by bylo lidí na mikrobus tak by jistě bylo lepší nějaký najmout, protože podle komunikace mi nepřijde že jsou ochotní platit deset osobáků ;-)
Naposledy upravil(a) Lazar dne 09 Zář 2016, 07:58, celkem upraveno 1 x.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Bitva u Varny 2016

Příspěvek od trener »

Pro Moniku: Podle mých informací byla Panská bitva o posunuta o týden dozadu kvůli Repliconu.
Avatar uživatele
Jája
Příspěvky: 124
Registrován: 30 Dub 2011, 18:08
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Místo/Bydliště: Říčany

Re: Bitva u Varny 2016

Příspěvek od Jája »

Teď kvůli vám chci jet taky...! :lol: Pokud by to vypadalo na ten mikrobus, tak o účasti vážně uvažuju. :)
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Bitva u Varny 2016

Příspěvek od Ignac »

Zdar, zvete i lidi mimo projekt? Myslím, že vybavení na polovinu 15. bych měl...
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Koudy
Příspěvky: 40
Registrován: 05 Pro 2006, 09:58
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitva u Varny 2016

Příspěvek od Koudy »

Ano, platí to i pro lidi mimo projekt.
Avatar uživatele
Monika
Příspěvky: 1470
Registrován: 10 Dub 2010, 13:20
SHŠ: Civitas Pragensis
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitva u Varny 2016

Příspěvek od Monika »

Achjo, tak nám tam vyšel sněm CP. :-( Tedy tím pro mě účast padá. Snad příští rok, hrozně ráda bych se tam podívala.
Ďábel má devět holek a osm z nich provdal: Svatokupectví za kněze, pokrytectví za mnichy, vydírání za rytíře, svatokrádež za rolníky, přetvářku za soudce, lichvu za měšťany, okázalost dal vdaným ženám a poslední smilstvo: tu však nechtěl provdat, nýbrž ji nabízí všem jako holku pro všechny.
Avatar uživatele
Jája
Příspěvky: 124
Registrován: 30 Dub 2011, 18:08
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Místo/Bydliště: Říčany

Re: Bitva u Varny 2016

Příspěvek od Jája »

Monika napsal:Achjo, tak nám tam vyšel sněm CP. :-( Tedy tím pro mě účast padá. Snad příští rok, hrozně ráda bych se tam podívala.
Máme sněm ve stejný termín? To je dobrý. :D Kam půjdete? :p
Odpovědět

Vrátit se na “Pražský svaz”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů