Minuteman 2017

Moderátor: Monika

Odpovědět
Avatar uživatele
Monika
Příspěvky: 1342
Registrován: 10 Dub 2010, 13:20
SHŠ: Civitas Pragensis
Místo/Bydliště: Praha

Minuteman 2017

Příspěvek od Monika » 01 Pro 2016, 17:33

Srdečně zveme všechny členy Pražského svazu.

Obrázek

Srdečně zveme všechny reenactory zabývající se historickými obdobími napříč staletími až do konce Druhé světové války. Zimní závod proběhne tradičně poslední lednový víkend v lesích okolo Světlé nad Sázavou.

Povolené a doporučené nedobové vybavení:
- Mapa, její číslo bude upřesněno přihlášeným a každý závodník mapu s prostorem závodu obdrží od organizátorů v pátek.
- Kompas, hodinky, píšťalka, mobil, papír a tužka.

Vyhlášené kategorie:
Stará doba, do roku 1890: jednotlivci a družstva
Nová doba 1914 – 1945: jednotlivci a družstva

PRAVIDLA:
Závodníci se musí s celou svojí výbavou pěšky dostat na určená stanoviště. Od startu do cíle mají k dispozici pouze věci, které si sami nesou. Na vybraných stanovištích bude k sipozici voda, grog a svařák.
Pátek, ve 22:00 proběhne v zařízení restauračního typu, které bude ještě blíže upřesněno briefing, kde každý závodník ohlásí, jakou dobu reprezentuje, jaké úlevy požaduje a odevzdá věci, které nechce nést s sebou (čistě zabalené, pokud možno co nejmenší množství). Jakékoliv další odložení může být považováno za jejich zahození, čímž se stávají majetkem organizátorů :-)
Účastníci se také dozví polohu prvního stanoviště, kam mají v sobotu dojít a obdrží kartičku kam mu rozhodčí napíše čas startu a čas v cíli (u družstev čas, kdy přijde poslední) a jak uspěl na jednotlivých stanovištích.

Penalizace za nedobovou výbavu:
-Dobově neodpovídající boty s koženou podrážkou + 60 minut.
-Dobově neodpovídající boty s gumovou podrážkou + 120 minut.
Nedobová výbava na spaní + 120min.
Ostatní nedobové vybavení +0 - + 60minut, bude posuzováno individuálně.

Povinná výstroj
Všeobecně: dobový oděv a výbava pro dlouhodobé přežití v divočině odpovídající danému období.
Stará doba: nůž, sekera, dlouhá střelná zbraň/ oštep, výbava na rozdělání ohně, dostatečné množství munice.
Družstva: (2-5 členů) - nůž a sekera každý, střelná zbraň/oštěp - více než 1/2 členů (u dvoučlenných družstev je povolena výjimka - 1 dlouhá střelná zraň). Za znalost pravidel odpovídá přihlašovatel. Závod musí dokončit min. 1/2 družstva.
Nová doba: dlouhá střelná zbraň všichni (nemusí být funkční). Zbraně podléhající zbrojnímu zákonu s příslušnými doklady. Symbolika na uniformách ze světových válek, dle zákona (minimálně přelepené), zákon platí pro všechny.
družstva. Za znalost pravidel odpovídá přihlašovatel. Závod musí dokončit min. 1/2 družstva.

Zakázáno: cizí pomoc, vstup do budov, jiná doprava než vlastní nohy, dovoz čehokoliv na stanoviště rozhodčími nebo nesoutěžícími (výjimku může povolit hlavní rozhodčí), spolupráce mezi jednotlivci a družstvy vedoucí k velkému zvýhodnění některého z nich.

Podmínky akce kladou vysoké nároky na schopnosti každého účastníka. V případě, kdy se závodník rozhodne v soutěži nepokračovat, je povinen co nejdříve informovat organizátory, kteří dle možností zajistí jejich přepravu do základního tábora.

Organizátoři mají právo, v případě potřeby, upravit pravidla.
Při nejasnostech kontaktujte někoho z organizátorů, pokusíme se vám vše vysvětlit.
Ďábel má devět holek a osm z nich provdal: Svatokupectví za kněze, pokrytectví za mnichy, vydírání za rytíře, svatokrádež za rolníky, přetvářku za soudce, lichvu za měšťany, okázalost dal vdaným ženám a poslední smilstvo: tu však nechtěl provdat, nýbrž ji nabízí všem jako holku pro všechny.

Odpovědět

Vrátit se na “Pražský svaz”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host