Brodské Svatováclavské střelecké slavnosti 29.9.2018

Moderátor: Monika

Odpovědět
Avatar uživatele
Monika
Příspěvky: 1342
Registrován: 10 Dub 2010, 13:20
SHŠ: Civitas Pragensis
Místo/Bydliště: Praha

Brodské Svatováclavské střelecké slavnosti 29.9.2018

Příspěvek od Monika » 04 Zář 2018, 17:25

Info od Papiho:

Zdar bratři střelci jakož i ostatní!

Tímto Vás opět srdečně zveme na letošní již jubilejní desátý ročník Svatováclavských střeleckých slavností pro historickou kuši, která se uskuteční 29.9.2018 v Českém Brodě na parkánu českobrodských hradeb v Šafaříkově ulici. Střelby začínají v sobotu v 11.00 hod. slavnostní přísahou střelců, tedy prosím dostavte se s nějakým menším časovým předstihem, neboť v sobotu ráno před zápisem většinou probíhá taktéž nácvik na bojovou ukázku. Přijet bude možné již v pátek a pro první nedočkavce bude již přichystáno něco dobrého k jídlu a pití. Pro střelce z kuší, ručnic, bojující a kostýmovaný doprovod samozřejmě zdarma. Jen sobě vezměte nějaký ten dobový jídelní "servis". Na sobotu bude opět snídaně, oběd a k večeru se mám bude tentokrát opékat prasátko a třeba něco malého k tomu.

Pravidla pro střelce z kuší zůstávají stejná, tedy kuše 14-15 stol. bez mířidel, spoušťový mechanismus ořech, držátko šipky je povoleno. Jedinou vyjímku oproti předem napsanému tvoří lehká kolíčková kuše z konce patnáctého stol. používaná právě pro soutěžní či zábavnou terčovou střelbu. Prosíme však neplést s daleko mladší barokní klapkovou kuší.

Protože nám přibývá střelců, kteří vlastní již opravdu velmi kvalitně zpracované repliky gotických kuší, uvažujeme od letošního roku zařadit i jednu exhibiční disciplínu právě pro tuto kategorii. Dále příloha níže, Podmínky a pravidla.

Pro ty kteří půjdou do bojové ukázky, budou předvádět dobový život na parkánu, dělat stráže či mít nějaké konkrétní role platí zásadní dodržování kostýmových podmínek. Tedy oblečení nejlépe na druhou polovinu patnáctého století odpovídajícího střihu a materiálu, ale samozřejmě je vítáno a tolerováno i oblečení z první poloviny patnáctého století pakliže střihově a materiálově odpovídá své dobové předloze. To samé, zbraně a zbroj.

Pro soutěžící střelce z kuší platí samozřejmě co se týká oděvů, pravidla daleko mírnější, neboť nám jde především o kuše a střelbu samotnou. A o tom přeci střelecké slavnosti jsou.
Ale i tak prosím dbejte alespoň nějakého koukatelného minima a vynechte vysloveně nedobové či současné moderní prvky či je alespoň co nejvíce minimalizujte. Budete za to odměněni hezkou soutěží a programem jak mnozí již vědí z předchozích ročníků. Dále viz. malý oděvní manuál v příloze níže.

Na své si samozřejmě i letos přijdou střelci z ručnic, modří vědí! B-)

Závěrem bych Vás chtěl poprosit o případné další rozeslání pozvánky a hlavně o potvrzení Vaší účasti ve střelbě, bitvičce případně v obojím.

Předem děkuji a budeme se těšit na shledání.

Za pořádající spolek Guardia Broda Bohemicalis zdraví Martin Pappi Semrád

http://www.brodahr.cz/akce/strelecke-slavnosti/

[img][/
Ďábel má devět holek a osm z nich provdal: Svatokupectví za kněze, pokrytectví za mnichy, vydírání za rytíře, svatokrádež za rolníky, přetvářku za soudce, lichvu za měšťany, okázalost dal vdaným ženám a poslední smilstvo: tu však nechtěl provdat, nýbrž ji nabízí všem jako holku pro všechny.

Avatar uživatele
Jája
Příspěvky: 124
Registrován: 30 Dub 2011, 18:08
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Místo/Bydliště: Říčany

Re: Brodské Svatováclavské střelecké slavnosti 29.9.2018

Příspěvek od Jája » 05 Zář 2018, 06:45

Já s Martinem budeme na pohřbu na Slovensku. Zbytek glévy dostal informace cca před týdnem. Ještě jim tu akci připomeneme. :)

Odpovědět

Vrátit se na “Pražský svaz”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti