Fotografie našich počátků.

odstrašující případy, nevídané události...
Avatar uživatele
Smil z Heraltic
Příspěvky: 69
Registrován: 14 Srp 2008, 10:18
SHŠ: Moravské markraběcí války
Místo/Bydliště: Heraltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Smil z Heraltic »

He he he, to jsem teďkom našel. Nedalo mi to!
Sice to nejsou moje začátky, ale prakticky jsem musel začít od začátku.
Hajnice 2007

ty svářečáky :banghead:
Přílohy
hajnice_3.jpg
hajnice_3.jpg (102.6 KiB) Zobrazeno 7400 x
Smil z Heraltic
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Maršálek »

Třeba jsi zrovna potřeboval něco svářet ;)

Já se marně zamýšlím, co jsem to všechno potřeboval dělat já, viz. :badgrin: foto viewtopic.php?f=26&t=497
Mrakomor
Příspěvky: 31
Registrován: 19 Ún 2009, 21:48

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Mrakomor »

Tohle jsem teď objevil v archivu. Ano, jde o rytíře kulatého stolu :D
Přílohy
kulatej stůl.JPG
kulatej stůl.JPG (581.42 KiB) Zobrazeno 7180 x
Avatar uživatele
Pafouk
Příspěvky: 249
Registrován: 18 Kvě 2009, 03:16
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Pafouk »

Hm, tak taky šáhnu do archiv :-)
"románec" (ale zase sem měl batvat :-) a všegotická destičkovka spojená pérovkama.
Přílohy
Pavouk.jpg
Pavouk.jpg (316.92 KiB) Zobrazeno 7162 x
24389_1331538283151_1071835944_31018891_2722452_n.jpg
24389_1331538283151_1071835944_31018891_2722452_n.jpg (114.2 KiB) Zobrazeno 7163 x
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Siegfried »

Questovní otázky
1. Najdi a pojmenuj všechny členy ŠP
2. Pojmenuj aspoň 4 osoby na fotce
3. Identifikuj ročník a akci
4. Posměj se
Kdo první splní všechny čtyři body má u mě na libušíně Fidorku - k převzetí v táboře ŠP
xxa.jpg
xxa.jpg (185.35 KiB) Zobrazeno 7045 x

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Divous »

Našel jsem klenot, Wothamburg 2000 (max. 2001) :) . Já úplně vpravo s tím žlutým sluníčkem. Ale za pozornost stojí postava vlevo ode mě, se štítem s velkou bílou růží - to je tehdy se teprve rodící celebrita, dnes známá jako "Maršálek" :thumbup: 8)
Přílohy
wothanburg_2001_7.jpg
wothanburg_2001_7.jpg (47.09 KiB) Zobrazeno 6871 x
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Divous »

Libušín 2002?...já jsem ten klečící "rytíř" se sluníčkem na hrudi, vedle mě můj zbrojnoš s mojí korouhví (tehdy jsem užíval znak Valečovských z Valečova, zlaté slunce na modrém)
Přílohy
bitva Libuín_2003.jpg
bitva Libuín_2003.jpg (203.1 KiB) Zobrazeno 6871 x
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Maršálek »

Divous napsal:Našel jsem klenot, Wothamburg 2000 (max. 2001) :) . Já úplně vpravo s tím žlutým sluníčkem. Ale za pozornost stojí postava vlevo ode mě, se štítem s velkou bílou růží - to je tehdy se teprve rodící celebrita, dnes známá jako "Maršálek" :thumbup: 8)
To byl ten ročník, kdy jsem byl za mimořádného tvrďáka :thumbup:
Projevilo se to, když jsem si uprostřed líté řeže sundal helmici a vylil si na hlavu džbán kofoly, kterou mi tam nabídla nějaká slečna. Tak nějak jsem předpokládal, že by to mohla být voda. Že je něco jinak, jsem pochopil ihned – ona polekaně vyjekla, že to byla kofola. Takovou situaci už nezachráníte, tak jsem jí s drsným výrazem odpověděl „já vím“, nasadil jsem si helmu a vrhl se znovu do boje.

Za těchto okolností jistě uznáte, že stávající reklama na kofolu, postavená na lásce je prostě trapná :thumbdown:
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Divous »

:lol: To jsem ani nevěděl! :D Jinak já mám na sobě šizenku z 8 pérovek, železný štít který neprostřelila skrz ani standardní celopášťová střela 9mm Luger z 15 metrů (vážil jak poklop od kanálu), Buzňáče a hnědou "suknici" ze silonové záclony, Meč jednoručák - klasická kolejnice :)
Světlou výjimku tvořila kukla z tehdy uznávaných zavíracích 8mm oček z topenářského drátu, helma (možná i na dnešní poměry použitelná) a boty - ručně šité obracené švem dovnitř :thumbup:
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Maršálek »

Chceš mě trumfnout? Ubožáku, slyš tedy a žasni :protest:

Tělo mi kryla nezdolatelná kroužková brň, přezdívaná závistivci „šizenka“. Tuto znamenitou košili s dlouhým rukávem a nohavicemi dále doplňovala démonická helma. Nejenom že vypadala strašidelně, ale působila tak i na toho, kdo ji měl na hlavě. Kromě úctyhodné váhy jak z rytířských písní (podávali mi ji dva statní muži), chránila mou čest i tím, že mi svými promyšlenými tvary bránila se nedůstojně předklánět a zaklánět, což jak známo, je rytíře nehodno. Mé srdce kryl znamenitý štít z oceli a meč ve zdobené pochvě byl od proslulého mečíře Krondiho. Na poboční zbraně si již nevzpomínám, ale pochybuji, že by jakkoli pokulhávaly za mou znamenitou výstrojí :badgrin:

Až tě vzkřísí, smíš plakat, prostý člověče :lol:
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Divous »

Maršálek napsal:Chceš mě trumfnout? Ubožáku, slyš tedy a žasni :protest:

Tělo mi kryla nezdolatelná kroužková brň, přezdívaná závistivci „šizenka“. Tuto znamenitou košili s dlouhým rukávem a nohavicemi dále doplňovala démonická helma. Nejenom že vypadala strašidelně, ale působila tak i na toho, kdo ji měl na hlavě. Kromě úctyhodné váhy jak z rytířských písní (podávali mi ji dva statní muži), chránila mou čest i tím, že mi svými promyšlenými tvary bránila se nedůstojně předklánět a zaklánět, což jak známo, je rytíře nehodno. Mé srdce kryl znamenitý štít z oceli a meč ve zdobené pochvě byl od proslulého mečíře Krondiho. Na poboční zbraně si již nevzpomínám, ale pochybuji, že by jakkoli pokulhávaly za mou znamenitou výstrojí :badgrin:

Až tě vzkřísí, smíš plakat, prostý člověče :lol:
Respekt! :)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Random »

Schopnější student historie by na tom udělal doktorát-docenturu-profesuru :badgrin:

Z jedné strany sledovat transfer hrdinských (především filmových) předloh, z druhé trendy způsobené rozšiřující se dostupností některých typů výrobků, a do toho pak trendy "lidové".

Co do pramenů je to období dobře zdokumentrované a dokonce ani kulturní vrstvy nejsou příliš hluboko pod povrchem, protože v některých případech se ty věci stále ještě nosí na živých exemplářích ...
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Maršálek »

Pokud jde o studentské práce na toto téma, už se mi ozvala druhá autorka knihy o českém šermu. Zjevně tedy ještě ležím v dosažitelné nálezové vrstvě ;)

Ale na rovinu - já se na uvedené fotce tehdy cítil v daném vybavení a s tehdejšími vědomostmi jako king :lol:
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Divous »

Maršálek napsal:Pokud jde o studentské práce na toto téma, už se mi ozvala druhá autorka knihy o českém šermu. Zjevně tedy ještě ležím v dosažitelné nálezové vrstvě ;)

Ale na rovinu - já se na uvedené fotce tehdy cítil v daném vybavení a s tehdejšími vědomostmi jako king :lol:
Také jsem se tehdy cítil jako skvěle vybavený šermíř a opovrhoval jsem keckaři. Jo, ještě jsem zapomněl na ten "varkoč" - byl samozřejmě z praporoviny :blackeye:
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od melkel »

A nejlepší na tom je, že už v té době měl Wothanburg pověst hnusně elitářské akce, na které se sjíždí LH fašisté :badgrin: Což dokazoval Wothan svou nerezovou kroužkovkou................ :|
Odpovědět

Vrátit se na “SSB pranýř”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti