Kandidáti do pranýře

odstrašující případy, nevídané události...
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Indy »

Ahoj! RSGéčko znám spoustu roků, kdy jsi tam ani asi nebyl. Posun k lepšímu jsem zaregistoval také letos, na Hukvaldech jsme spolu mluvili, ovšem přepokládám, že se potýkáte jako Truvéři s tzv. starou gardou a jejím nevyhovujícím vybavením, ne? Držím palce, ať se i ostatní převlečou a přezbrojí.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Siegfried »

Pěkný foto :)
Takže držím palce v nastoupeném trendu.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Kulíšek
Příspěvky: 232
Registrován: 29 Bře 2009, 19:50

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Kulíšek »

http://www.bakalari-serm.cz/ tyhle shání nové členy na českym šermu...
Avatar uživatele
mercenary
Příspěvky: 98
Registrován: 21 Led 2009, 11:20

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od mercenary »

Kulíšek napsal:http://www.bakalari-serm.cz/ tyhle shání nové členy na českym šermu...


njn a když si uvědomím, že jsme k nim před cca 10 lety vzhlíželi jako k pánůmbohům.....
Smysl války není hrdinně padnout za vlast, ale donutit ty parchanty na druhé straně, aby padli za tu svojí....
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od LosPedros »

Nic netuše se vracím ze služebky a vidím, že se RSG dostalo na pranýř, kterým každému ze skupiny od jara vyhrožuju. Berete mi tak trochu vítr z plachet :D
Ale jinak O.K. Ta fotka (a nejen ona) je na pranýři zcela právem. Ale zastavení www prezentace mi příjde trochu radikální. Nemá smysl nějak obhajovat to, že i když na tom děláme, tak podle stránek vypadáme stále jako keckaři. Ale i tenhle prozatimní stav nám alespoň pomáhá zůstat v povědomí agentur, kterým je historická věrohodnost ukradená. Případně utržené peníze se snažíme nacpat do vybavení, které by nás mělo postrčit z keckařské škatulky směrem kupředu. Pokud vše půjde ideálně, tak bych chtěl RSG v novém kabátě podrobit výstrojním podmínkám Bitvy pod Zbirohem příští rok v létě.
Indy napsal:Ahoj! RSGéčko znám spoustu roků, kdy jsi tam ani asi nebyl. Posun k lepšímu jsem zaregistoval také letos, na Hukvaldech jsme spolu mluvili, ovšem přepokládám, že se potýkáte jako Truvéři s tzv. starou gardou a jejím nevyhovujícím vybavením, ne? Držím palce, ať se i ostatní převlečou a přezbrojí.
Díky za podporu. No, ona stará garda vyšuměla ze skupiny již před lety. Takže skutečný problém je spíše v tom, že zatímco pamětníci odešly, jejich pohled na svět historického šermu zůstal. Takže se jedná spíše o mladou línou gardu. Za vše mluví to, že ze skupiny 15-ti lidí se aktivně nějakým studiem materiálů o oblékání a životě ve středověku zabývají pouze dva. Noxter a má maličkost. No a pak se to snažíme natlouct do těch ostatních. Přesto mám i dnes někdy pocit že se někteří mí soukmenovci tajně ztotožňují s výrokem A.Žídka: "Historický šerm nevnímám od slova historie.", ale chtějí si plnit své romantické tužba v duchu divoké éry 80. a 90. let.

Závěrem se Lojzovi Žídků omlouvám, výrok je vytržen z kontextu.
Avatar uživatele
mercenary
Příspěvky: 98
Registrován: 21 Led 2009, 11:20

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od mercenary »

Todle jsem našel na FB ale sem to zajisté patří. Pro silné povahy, hleďte a plačte...


http://armentia.sweb.cz/czech/zbozi/plechy2.html
Smysl války není hrdinně padnout za vlast, ale donutit ty parchanty na druhé straně, aby padli za tu svojí....
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Maršálek »

LosPedros napsal:Nic netuše se vracím ze služebky a vidím, že se RSG dostalo na pranýř, kterým každému ze skupiny od jara vyhrožuju. Berete mi tak trochu vítr z plachet :D
Ale jinak O.K. Ta fotka (a nejen ona) je na pranýři zcela právem. Ale zastavení www prezentace mi příjde trochu radikální. Nemá smysl nějak obhajovat to, že i když na tom děláme, tak podle stránek vypadáme stále jako keckaři. Ale i tenhle prozatimní stav nám alespoň pomáhá zůstat v povědomí agentur, kterým je historická věrohodnost ukradená. Případně utržené peníze se snažíme nacpat do vybavení, které by nás mělo postrčit z keckařské škatulky směrem kupředu. Pokud vše půjde ideálně, tak bych chtěl RSG v novém kabátě podrobit výstrojním podmínkám Bitvy pod Zbirohem příští rok v létě.
Indy napsal:Ahoj! RSGéčko znám spoustu roků, kdy jsi tam ani asi nebyl. Posun k lepšímu jsem zaregistoval také letos, na Hukvaldech jsme spolu mluvili, ovšem přepokládám, že se potýkáte jako Truvéři s tzv. starou gardou a jejím nevyhovujícím vybavením, ne? Držím palce, ať se i ostatní převlečou a přezbrojí.
Díky za podporu. No, ona stará garda vyšuměla ze skupiny již před lety. Takže skutečný problém je spíše v tom, že zatímco pamětníci odešly, jejich pohled na svět historického šermu zůstal. Takže se jedná spíše o mladou línou gardu. Za vše mluví to, že ze skupiny 15-ti lidí se aktivně nějakým studiem materiálů o oblékání a životě ve středověku zabývají pouze dva. Noxter a má maličkost. No a pak se to snažíme natlouct do těch ostatních. Přesto mám i dnes někdy pocit že se někteří mí soukmenovci tajně ztotožňují s výrokem A.Žídka: "Historický šerm nevnímám od slova historie.", ale chtějí si plnit své romantické tužba v duchu divoké éry 80. a 90. let.

Závěrem se Lojzovi Žídků omlouvám, výrok je vytržen z kontextu.
máte na stránkách info o tom, že se zabýváte kromě 15. st. i starším 14. st. abychom jenom neryli, rád s 1. pol. 14. st. pomůžu, budete-li mít zájem o informace ;)
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od LosPedros »

máte na stránkách info o tom, že se zabýváte kromě 15. st. i starším 14. st. abychom jenom neryli, rád s 1. pol. 14. st. pomůžu, budete-li mít zájem o informace ;)
Zájem o informace je vždy a za nabídku vřele děkuji. Ale ona ta informace o 14. st. už taky není pravdivá. Ono to u nás vypadalo asi tak, že si každý pořídil "něco" mezi 14. - 15. st. přičemž se nechal volně inspirovat nejlépe Wágnerem. Do budoucna bych rád takovému volnému výkladu našeho zaměření zamezil, takže jsem doporučil opustit 14.st. prozatím úplně. Nejvíce nesmyslných keckařských hadrů si totiž všichni datovali právě sem. Nové stránky snad uvedou vše na pravou míru. Můj záměr je aby se co nejdříve na nich objevilo, že se zabýme obdobím let 1250 a 1470. Přičemž to první nám umožní lidem ukázat práci s mečem a pukléřem podle I.33 v podání "civilů" a scénicky zpracované souboje v podání lehkooděnců (kopí, falchiony, prošivky, klobouky...). Pro období konce 15.st. zase chystáme scénicky zpracované asalta podle zásad bloss a posléze snad i někdy harnisch. V současnosti má většina chlapů civilní hadry na obě období, za které se nemusí stydět. Nyní je třeba začít si pořizovat těžší kusy výstroje. A to bude bolet. Přesvědčit někoho, že potřebuje spodky a vlněné nohavice dalo práci, ale fáze zahazování okapoplechů a těžké investice to poctivého odění je na samém začátku a bude určitě plná emocí. Ale jelikož už máme úspěšně za sebou zbavování se různých kolejnic a jiných rádobymečů, tak nezoufám.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Indy »

Zní to hrozně dobře. Určitě mohu mluvit za ostatní, ža Vás rádi na Zbirohu uvidíme. I Jinde. Co Hajnice, uplatníte tam slušně oděné kusy i dinosauří hovínka?
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od LosPedros »

Indy napsal:Zní to hrozně dobře. Určitě mohu mluvit za ostatní, ža Vás rádi na Zbirohu uvidíme. I Jinde. Co Hajnice, uplatníte tam slušně oděné kusy i dinosauří hovínka?
Spojení "dinosauří hovínka" mě baví :D
Ale teď vážně. Díky za pozvání. Podle referencí na ČŠ by Hajnice stály za výlet (i když 250km není zrovna za rohem). Projednám to dneska s bandou. Předpokládám, že termín bude i příští rok někdy v půli června. Nemůžu zrovna říct, že pojedeme za všech okolností. Bude záležet na celkové náladě ve skupině, kalendáři akcí pro příští rok a samozřejmě na libovůli organizátorů :)
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od narvek »

Máš tam první zahraniční členku Vaňousče! Ovšem ne na pranýři, ale jako fanouška:)
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Standa mž »

LosPedros napsal:
Indy napsal:Zní to hrozně dobře. Určitě mohu mluvit za ostatní, ža Vás rádi na Zbirohu uvidíme. I Jinde. Co Hajnice, uplatníte tam slušně oděné kusy i dinosauří hovínka?
Spojení "dinosauří hovínka" mě baví :D
Ale teď vážně. Díky za pozvání. Podle referencí na ČŠ by Hajnice stály za výlet (i když 250km není zrovna za rohem). Projednám to dneska s bandou. Předpokládám, že termín bude i příští rok někdy v půli června. Nemůžu zrovna říct, že pojedeme za všech okolností. Bude záležet na celkové náladě ve skupině, kalendáři akcí pro příští rok a samozřejmě na libovůli organizátorů :)
Dorazte spíš na ten Zbiroh . To je pro tohle období nejlepší akce u nás !
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od deCarabas »

narvek: ak je to Bara zo Slovenska, tak to je moja slecna ;)
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od narvek »

deCarabas:
sorry, já nemám facebook, tak nevím kdo VŠECHNO tam je. Ale jedna moje kamarádka z anglie se přidala.

Navíc slovensko neni zahraničí :roll:
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Kain »

RSG: no...naposledy jsem je viděl v Hradci nad Moravicí asi v roce 2004-5 (nechci křivdit, ruku do ohně bych nedal) - a vypadali zrovna takhle. Od té doby jsem občas jen zabrousil na web - a vypadají tam zrovna takhle :) Tož ale teď koukám, kdo se na "keckaře" ozval - a oni to nejsou žádní keckaři! Tak si chlapi změňte web, však vám to dělá image neměnných dinosaurů. A teda odvolávám, už nejste známí keckaři, už jste jen známí :)
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Odpovědět

Vrátit se na “SSB pranýř”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti