Kandidáti do pranýře

odstrašující případy, nevídané události...
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od deCarabas »

Jakze ne. Vsetky skupiny zaoberajuce GOTYKOU tam mozu ist :D
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Matej Kukučka
Příspěvky: 45
Registrován: 24 Zář 2010, 12:07
SHŠ: Argyll

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Matej Kukučka »

nie... ze by som tomu rozumel... ale mam pocit, ze sa tento pranier zvrhol na utoky jednej skupiny ludi na organizatorov Rozhanoviec :D co takto si pockat na samotnu akciu a potom kritizovat, hmmm? ... ale ako hovorim, nastastie tomu nerozumiem :D
Avatar uživatele
Žoldák
Příspěvky: 216
Registrován: 21 Črc 2010, 22:06

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Žoldák »

Matěji, oni by se na něj všichni vakašlali, kdyby nemachroval vypadajíce jako pochodující kamna. A nezlob se na mě, blb kterej neví jak se obléct pravděpodobně nezorganizuje akci, která by byla důstojnou vzpomínkou na takovouhloe událost. Pokud si teda nepředstavujeme historické armády jako bandu oživlejch musgravek
Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu občas pod okny zaparkují cizí tanky.....

Kdo překove meče v pluhy bude orat pole pro ty, kteří to neudělali.
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od deCarabas »

Matej: Ohohooo, tak to Prrr. Ani naaahodou to nie je jedna skupina vs Rozhanovce :D

deCarabas, OLaff: Via Cassa z Kosic
Dorlas: Zilina
Xaron: Vi jen Buh, ospravedlnujem sa
Varpulis: Nitra
Filip: Lubovna

:)
To uz nahoda nebude, proste s nim mame svoje skusenosti.
Okrem toho 100% suhlas s tym, co napisal Zoldak ;)
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Amantius »

Matej: Čert vezmi akúsi pomyselnú závisť. Toto obdobie ide úplne mimo mňa, takže mi je egal, či to bude organizovať Fero z Hornej alebo Jano z Dolnej. Ale odmietam sa tu tľapkať po ramene, keď to očividne speje niekam. Kam? To je otázne... Ale máme indície. :|
A bol by som neskutočne rád, keď by sme sa my všetci, sebestredné beštie, mýlili a akcia dopadla na výbornú. Ale poslednú dobu jaksi na Santa-Clausov neverím.
Varpulis
Avatar uživatele
Matej Kukučka
Příspěvky: 45
Registrován: 24 Zář 2010, 12:07
SHŠ: Argyll

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Matej Kukučka »

tym "jedna skupina" som nemyslel jednu konkretnu sermiarsku (historicku, cokolvek,...) skupinu, takisto nehovorim, ze ich kostymy s sposob vystupovania sa mi pacia, ja osobne tiez neznasam ukricane sermiarske vystupenia, kde maju vsetci vojenske kozene rukavice, vysoke cizmy a kamase... len som chcel podotknut, ze sa tu hodnoti akcia, ktora este nebola...
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Ignac »

deCarabas napsal:Matej: Ohohooo, tak to Prrr. Ani naaahodou to nie je jedna skupina vs Rozhanovce :D

deCarabas, OLaff: Via Cassa z Kosic
Dorlas: Zilina
Xaron: Vi jen Buh, ospravedlnujem sa
Varpulis: Nitra
Filip: Lubovna
...
Možná nejste jedna skupina, ale pro mě jste všichni stejná banda :lol:

:occasion5:
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Filip z Lubovne
Příspěvky: 57
Registrován: 24 Kvě 2010, 16:50
SHŠ: www.fecht-kunst.eu
Místo/Bydliště: Antiqua Liblo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Filip z Lubovne »

Ignac napsal:
deCarabas napsal:Matej: Ohohooo, tak to Prrr. Ani naaahodou to nie je jedna skupina vs Rozhanovce :D

deCarabas, OLaff: Via Cassa z Kosic
Dorlas: Zilina
Xaron: Vi jen Buh, ospravedlnujem sa
Varpulis: Nitra
Filip: Lubovna
...
Možná nejste jedna skupina, ale pro mě jste všichni stejná banda :lol:

:occasion5:
:thumbup: :occasion5: :)

Je potrebne priznat, ze Matej s tym hodnotenim akcie pravdu -- je spravne pockat, aby vsetko bolo košer.

Var: Dufam, ze na Jeziska veris....
Honore et Gladio!
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Amantius »

Matej: Hej, chápem, čo ťa škrie. Môže byť krátkozraké dopredu niečo odsúdiť na neúspech. Ale treba sa na to pozrieť aj z druhej strany. Keď chce niekto prezentovať akúkoľvek historickú postavu, musí mať dobre naštudované, čo rekonštruuje a musí sa toho aj držať. Lebo, ako vraví kamarát, keď človek v kostýme vystúpi pred ľudí, je mienkotvorný. A to je veľká zodpovednosť. Vyvstáva teda otázka, či ak niekto vydáva za šľachtu obrusy a hrdzu, má kompetenciu akciu podobného významu organizovať. Alebo ak má potrebné vedomosti a zámerne klame obecenstvo, či má právo morálne. Ale to sú asi len moje vnútorné plky. Sorry. Hádam to nie je až tak OT. :crazy:

Ale však... Ak by prišli českí Johaniti a zopár ďaľších, tak možno by to mohlo byť zaujímavé...

Filip: Muhehehe... :wave:
Varpulis
Avatar uživatele
Dorlas
Příspěvky: 198
Registrován: 21 Led 2010, 23:59
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Dorlas »

Ignac napsal:
Možná nejste jedna skupina, ale pro mě jste všichni stejná banda :lol:

:occasion5:

Ako povedal jeden kolega Uličník tak sme všetci len zasarní kolaboranti :3some: :3some:
"Never trust another reenactor."
scarvein
Příspěvky: 107
Registrován: 19 Dub 2010, 09:25

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od scarvein »

Ja som sa dostal teraz k nejakym materialom ohladom Rozhanoviec a vypada to ze Vir Fortis (a ehm garant projektu Niznasky :D:D:D) uz nehraju tak uplne prve husle. Ten druhy uz nehra teda ziadne, pretoze ked sa zodpovedny ludia dozvedeli, ze garanta by fakt mal robit niekto, kto aspon trochu tusi o co tam ide, tak ho vymenili (bohuzial uz neviem za koho). Vypada to, ze ludia z mestskeho uradu maju pomerne seriozny zaujem, aby sa ta akcia podarila, takze sancu im dam. Osobne tam sice nejdem, ale idu tam ludia zo skupiny vratane jazdy, takze budeme mat info z prvej ruky. :salute:
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Maršálek »

Pokud se to vydaří, nemám problém tam nasměrovat Dvůr a Řády, což je cca 120 helmic do pole s datačním zaměřením na 1312 ;)
www.hradeckydvur.net
www.johanite.cz
scarvein
Příspěvky: 107
Registrován: 19 Dub 2010, 09:25

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od scarvein »

Toto ma byt prave len generalka na buduci rocnik - coz bude 700. vyrocie od konania bitky. Takze tento rok maju myslim trochu obmedzenejsi rozpocet. Ale buduci rok by to chceli s velkou paradou, takze tam snad nebudete chybat! :)
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Olaff »

Povedzme si na rovinu, ze toto obdobie skutocne na SVK nikto nerobi, blizia sa mu akurat tak Trnavcania z Kompanie. Z coho vyplyva, ze bez ludi z CR, vid. Marsalkov mancaft ci Johaniti, to nie je mozne zmaknut. Nehovoriac tiez o tom, ze tato bitka bola jazdecka, a teda ze je potrebne tam mat primarne kone. Najblizsie kone, ktore na to vybavene su a sli by do toho aj v celkom serioznom pocte, su na Ukrajine. O kompetencii "organizatorov" svedci uz len fakt, ze nemaju prehlad ani len o tychto zakladnych veciach! Nehovoriac o tom, ze na 700. vyrocie im staci urobit JEDINU generalku bez ohladu na to, ze nikdy nic podobne zblizka ani len nevideli, nieto este zorganizovali? Nebolo vlani nejake silene vyrocie Grunwaldu? Mali tam kolko predoslych rocnikov? Na slovenskom LH fore sa bavili tusim 2-3 roky dozadu o tomto vyroci. Myslim si, ze uz dva pripravne rocniky by za cosi stali, ale jeden a organizovany naslepo? Ako som cital v jednej diskusii na nete, ide o silny "romantizmus"...

Neodsudzujem akciu samotnu, rozum mi ostava stat nad neschopnostou organizatorov, tymi nemyslim rozhodne len expertov a vseumelcov z Vir Fortis, ale hlavne partajnikov, ktori cely tento blazinec zastresuju. Pointa je totiz v tom, ze na nasom mestskom magistrate sa robia na oddeleniach cistky a ludia, ktori sa doteraz zasivali, musia odrazu vykazovat nejaku cinnost, aby nedostali padaka. A potom niet divu, ze sa vymyslia aj take hovadiny, ako angazovat Vir Fotis ci natiahnut ludi do bielych plachiet, pripadne naucnymi chodnikmi a skanzenom oznacit bojisko, o ktorom nikto nevie, kde vlastne bolo.

Toz tak.

Osobne mi je to cele u prdele, vzhladom k tomu, ze toto obdobie na obrovske prekvapenie tiez nerobim a v tom case sa budem premavat s musketou po Morave, ale jednak som Kosican, jednak pre Kosice som uz nejake tie akcie zmakol, jednak som hnusny lokalpatriot. A ked to niekto s prepacenim kurvi, tak to ma fakt dokaze nadvihnut zo stolicky.
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od deCarabas »

Tak, nasrali ste Olaffa, toto ste chceli? :violent1:

Ale jo, pockame si na akciu :) Len som zvedavy, ci aj v Rozhanovciach bol Bozi sud :D
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Odpovědět

Vrátit se na “SSB pranýř”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti