Kandidáti do pranýře

odstrašující případy, nevídané události...
scarvein
Příspěvky: 107
Registrován: 19 Dub 2010, 09:25

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od scarvein »

To video co maji na strance je skvele :)
Michal110
Příspěvky: 19
Registrován: 27 Črc 2011, 22:39

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Michal110 »

Na Táborských setkáních je to všehochuť. Spousta keckařů (viz výše) či lidí, kteří se takhle obléknou jen díky kostýmům zapůjčeným pouze pro tuto akci z fundusů, do toho folklórní spolky a semtam i velmi propracované oděvy na první třetinu 15.věku.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Siegfried »

Michal110 napsal:Na Táborských setkáních je to všehochuť. Spousta keckařů (viz výše) či lidí, kteří se takhle obléknou jen díky kostýmům zapůjčeným pouze pro tuto akci z fundusů, do toho folklórní spolky a semtam i velmi propracované oděvy na první třetinu 15.věku.
Problém je, že Táborská setkání zajišťuje zlatokop Nůsek, jehož vztah k historii je nulový, je to taková děfka co čím více je znásilněná tím více mu nese škváry. Na Housáků má celé patro odpadu - který je fundusem pro oblékání těch nejvydařenějších kousků... Ti lidé co tam vypadají dobře tam nejsou kvůli jeho organizačním kvalitám, ale že mají vztah k husitství a je to holt Tábor. Ostatně se jedná o členy známých kavlitních projektů, CP, GJS a pod... Šance na pozvednutí úrovně je za jeho života nulová... ostatně mám dojem, že i jinak velmi kvalitní osazenstvo místního muzea ze od akce distancuje...
My jsme zaujali stanovisko nazvané "hlasování nohama", na sračky pro sráče nejezdíme :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Mahy »

Ovšem toto je veliká škoda. Tábor, město s obrovskou tradicí, by si zasloužil důstojné oslavy.
Lidí co by dojeli a vypadali k světu by bylo dost.
Co se zamyslet(teď mám na mysli vás Pražani, Glévo, Pogoni a všichni ostatní co jste k světu a není vás málo) vypracovat projekt slavností a nabídnout ho Táboru?

Neberte to jako vyžírání kšeftů- to je prostě podle mne jenom zdravá konkurence, která je na takovýchto akcích potřeba jako sůl.

Vy máte co nabídnout a není toho málo- to se toho nenajde dost na program pro slavnosti?
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od melkel »

Mahy, zní to hrdě, ale Lazar si to vyzkoušel na Libušíně a nevím, jestli bude mít chuť jít do další podobné akce :badgrin: To množství zlé krve, kterou to vybudí, je velké, a člověk ztrácí hromadu energie tím, že odkopává voly.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Mahy »

Ovšem přes to se musí člověk přenést. Každý kdo něco pořádá se bohužel potká se závistí, zlou krví, pomluvami...

Lazar( a nejenom on, každý pořadatel) se musí naučit být splachovací a podobné věci holt ignorovat. Jasný je to zlý- vždyť jde také(a pro někoho především) o peníze, ale pokud tu budou kvalitní celky a budou jenom plakat na netu, tak se nic nezmění. Ten potenciál v nich je.

Netvrdím ať to dělá Lazar sám- udělejte třeba opět spolek jako na Libuchu, vždyť to nemusí pořádat jenom lidé co dělají ,,husity''. Pořádat to může každý kdo o tom něco víc ví a zná ty lidi co se kolem motají a makají na sobě.

Udělejte průzkum zájmu ze stran skupin a spolků co za něco stojí a pokud z jejich strany zájem bude, najde se vhodný termín(ten je patrně daný, ale pokud ta akce bude stát za to lidé si ji do kalendáře dají), pak to zkuste(zkusme).

Každý ten spolek má nějakou tu ukázku, ať už výcviku, scénku, šerm, najdou se tam šikovné kuchařky, zápasníci, dovednostní soutěže pro děti, střelba, lukostřelba...hudebníky snad také známe, kejklíře známe...

A udělat pěkný průvod? To je snad už jenom třešinka na dortu. Nemluvě o dobovém táboře, kde bude na co koukat.


CO VY NA TO?
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od melkel »

Paráda, dej se do toho :-)
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od MLuks »

Mahy: na letošního organizátora už dokonce probíhalo výběrové řízení. Ještě mi sice neposlali výsledky (jak slíbili mailem, měli je odeslat koncem června), ale hned jak je zjistím dám je sem. Třeba se už chystají lepší časy...nebo také horší :badgrin:
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Mahy »

No prosím. Tak držím palce ať to klapne.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Michal110
Příspěvky: 19
Registrován: 27 Črc 2011, 22:39

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Michal110 »

Mně se ta myšlenka konkurenčního projektu též zamlouvá, protože jinak zůstane jen u pasivního odporu, jak padlo výše. Důležitý je průzkum zájmu mezi členy projektů, odborníky atp. Já jsem jen volný radikál, ale pokud by toto existovalo, přihlásil bych se. Jinak Housák je opravdu kapitola sama pro sebe...:-)
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od MLuks »

Dopadlo to přesně jak jsem čekal :evil:
Dobrý den pane Lukeši,

oba průvody bude realizovat Sdružení Housova mlýna o.s. Pro podrobnosti kontaktujte, prosím, paní Evu Hodinovou - eva.hodinova@agentura-argo.cz

S pozdravem

Jana Lorencová
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Siegfried »

Hele hNůsek to tam má za léta obšláplý, takže těžko se bude vytlačovat, když tam bydlí a může se denně s někým scházet.
Jinak tedy co vím já, tak tam občas byly přešetřované rozpočty a jejich utrácení na té akci. Což bylo asi z iniciativy občanů, tedy zvenku. Ale jinak si stojí pevně a jedou tam všechny tři výčepy a můžete si skočit i na dobový husitský steak. Jo a dáme bránu?

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Smil z Heraltic
Příspěvky: 69
Registrován: 14 Srp 2008, 10:18
SHŠ: Moravské markraběcí války
Místo/Bydliště: Heraltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Smil z Heraltic »

HEHEHE to mě pobavilo :

Kriteria pro přidělení zakázky:
Základním kriteriem bude kvalita realizace historických aktivit vč. ekonomické výhodnosti.
Dílčí kriteria pro přidělení zakázky:
Kvalita realizace historických aktivit: 40%
Nabídková cena včetně DPH 40%
Kvalita a cena historického tržiště 10%
Technické vybavení 10%

Čiže na základě subjektivního rozhodnutí jednotlivých členů výběrové komise o tom, jak je která firma schopna v budoucnu realizovat tuto akci. Tak to je jasný, že zde o transparentní rozhodovaní asi nepůjde.
Smil z Heraltic
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Siegfried »

Smil z Heraltic napsal:HEHEHE to mě pobavilo :

Kriteria pro přidělení zakázky:
Základním kriteriem bude kvalita realizace historických aktivit vč. ekonomické výhodnosti.
Dílčí kriteria pro přidělení zakázky:
Kvalita realizace historických aktivit: 40%
Nabídková cena včetně DPH 40%
Kvalita a cena historického tržiště 10%
Technické vybavení 10%

Čiže na základě subjektivního rozhodnutí jednotlivých členů výběrové komise o tom, jak je která firma schopna v budoucnu realizovat tuto akci. Tak to je jasný, že zde o transparentní rozhodovaní asi nepůjde.
mě osobně by zajímalo kdo posuzuje "Kvalita realizace historických aktivit: 40%" protože to je tam na bodě nula. Tedy dokážeš najít složení a kvalifikaci komise? Já bych tam být obcí logicky obsadil někoho z muzea, což má díky http://uar.ff.jcu.cz/struktura/doc.-phd ... krajic-csc bych řekl vysokou odbornou úroveň...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Smil z Heraltic
Příspěvky: 69
Registrován: 14 Srp 2008, 10:18
SHŠ: Moravské markraběcí války
Místo/Bydliště: Heraltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Smil z Heraltic »

No nic moc našel jsem složení z roku 2008:
členové výběrové komise: Ing. Hana Randová – předseda NF město Tábor
Táborská setkání
Mgr. Zuzana Pečmanová – místopředsedkyně NF město Tábor
Táborská setkání
Ing. Jiří Návara
JUDr. Dagmar Vacková – člen NF město Tábor Táborská setkání
Ing. Lenka Horejsková - člen NF město Tábor Táborská setkání
Jana Nováková – Odbor kultury a cestovního ruchu

Teď je zde nové vedení:

Správní rada Ing. Jiří Fišer - předseda správní rady
starosta

Ing. Lenka Horejsková - místopředseda správní rady
místostarostka

MVDr. Jiří Návara - člen správní rady
bývalý místostarosta (1988)

JUDr. Dagmar Vacková - člen správní rady
Vedoucí kanceláře starosty

Ing. Olga Bastlová - člen správní rady
2. místostarostka

Ing. Jana Lorencová - člen správní rady
Vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu

kteří jak se zdá opět plní funkci výběrové komise, neboť výzvy schválil právě předseda správní rady tedy starosta....
Naposledy upravil(a) Smil z Heraltic dne 17 Črc 2013, 15:56, celkem upraveno 1 x.
Smil z Heraltic
Odpovědět

Vrátit se na “SSB pranýř”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host