Kandidáti do pranýře

odstrašující případy, nevídané události...
Zdenál
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Zdenál » 19 Srp 2014, 10:43

Nakonec jsem neodolal a také přihodím jedno foto co mne pobavilo.
1.jpg
1.jpg (111.66 KiB) Zobrazeno 3724 x
přikládám i popis: "Člnové skupiny Společenství Severských pánů předvádí své umění s jeden a půl ručním mečem. — v Divci Hrad, Olomoucký Kraj, Czech Republic."
Abych se předem vyhnul dohadování s Bumem, tak nehodnotím kvalitu jejich scénického, bojového a kdovíjakého vystoupení.
Hodnotím jen jejich "výpravu" (tedy to co mají na sobě) tak jak je ukázána na fotce.
A za to sem patří.

jehova

Příspěvek od jehova » 20 Srp 2014, 08:13

Co si budem povídat, kvalita šermu/divadala jde většinou ruku v ruce s podobnou úrovní vybavení.

Koudy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koudy » 20 Srp 2014, 15:46

Kdepak, kdyby jsi byl zasvěcený Bumolog, věděl bys že je to přesně naopak - ty nejlíp vystrojený skupiny předváděj šerm i divadlo strašně nudně, zatímco jedině chlapci v prostěradlech a Excalibur zbrojích jsou zárukou kvalitního divadla a řachandy ;)

Bum

Příspěvek od Bum » 20 Srp 2014, 18:43

Ti nejlepší z nejlepších vyznávají svatou trojici vět: "Ještěže nejsem šermíř." "Naštěstí už vystoupení nedělám." "Jezdil jsem, vím, co to obnáší, teď už nejezdím, ale to je jiná věc."
Proti tomuto magickému zaklínadlu, označujícímu opravdu nekonečnou šíři životních i pracovních zkušeností, znalostí a schopností je úplně každý krátký :badgrin:
Nemusím asi dodávat, že poslední zde uváděnou skupinu jsem nikdy nikde ani jednou nekomentoval, natož abych ji "obhajoval", byť je mi to opět (pokolikáté už, proboha) lživě předhazováno. :violent1:

Smil z Heraltic
SHŠ: Moravské markraběcí války
Místo/Bydliště: Heraltice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smil z Heraltic » 21 Srp 2014, 09:40

Bum napsal:Nemusím asi dodávat, že poslední zde uváděnou skupinu jsem nikdy nikde ani jednou nekomentoval, natož abych ji "obhajoval", byť je mi to opět (pokolikáté už, proboha) lživě předhazováno. :violent1:
Kdo líhá mezi otruby, přichází svini pod zuby :D
Smil z Heraltic

Lazar

Příspěvek od Lazar » 22 Srp 2014, 08:05

jehova napsal:Co si budem povídat, kvalita šermu/divadala jde většinou ruku v ruce s podobnou úrovní vybavení.
Z osobní zkušenosti bych si dovolil nesouhlasit. Opravil bych to na "Co si budem povídat, kvalita kostýmu dává lidem občas dost ega aby si mysleli že umí úplmě všechno. Bohužel, i nekvalita kostýmu má občas tento efekt. Totiž, chci říci, tak nějak neexistuje žádná korelace."

V čem bych ovšem viděl určitý důvod pro pranýřování je že mě osobně přijde že dosáhnutí určité hranice kvality kostýmu je lehčí než dosáhnutí obdodně koukatelné kaskadéřiny či divadelního projevu (na kostým stačí mechat si za prachy našít, na ostatní je třeba docela dost trénovat), o scénářích se radši vůbec nebudu zmiňovt. Naštěstí nikdo moc neočekává že "šermířská groteska" bude velké divadlo ;-)
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.

Bum

Příspěvek od Bum » 22 Srp 2014, 11:06

Lazarův příspěvek mi přijde opět trefný a přesný. Za sebe mohu dodat, že budu rád, pokud se začnou scénáře vystoupení zlepšovat a donekonečna obehrávané scénky (hospoda, turnaj, verbíři, výcvik) nahradí kvalitněji zpracované příběhy, nebo lépe postavené bezeslovné scénky. Tu a tam se to daří.

Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Příspěvek od Kuno » 24 Srp 2014, 20:21

Bum:
..... pokud se začnou scénáře vystoupení zlepšovat a donekonečna obehrávané scénky (hospoda, turnaj, verbíři, výcvik) nahradí kvalitněji zpracované příběhy, nebo lépe postavené bezeslovné scénky. Tu a tam se to daří.[/quote]

Právě proto Tě zvu na Alotria,jedno takové,nové v našem podání uvidíš.A slibuji,že se o Tebe jako svého hosta budu osobně starat. :D
Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!

Talbot

Příspěvek od Talbot » 25 Srp 2014, 12:48

Viděl někdo rytíře na Sychrově?

Dobrý zlo. Říkal jsem si, že je to jen natáčení z tréninku, ale vypadá to, že v těch chráničích na motorku normálně vystupují ...

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126 ... deo/345577
Obrázek

Bum

Příspěvek od Bum » 25 Srp 2014, 13:00

Kuno napsal: Právě proto Tě zvu na Alotria,jedno takové,nové v našem podání uvidíš.A slibuji,že se o Tebe jako svého hosta budu osobně starat. :D
Kuno, díky moc, já se tam zkusím alespoň stavit, jen musím taky někdy odjezdit koně, kterého jsem během léta trochu zanedbával, protože jsme měli celkem dost scénického vystupování. Kdybys neměl pro změnu tento víkend co dělat, přijeď se podívat do Roztok u Prahy, tam v rámci půldenního programu vystupujeme zase my:-) Ale Alotria bývají reprezentativnější, takže bych je viděl rád.
Naposledy upravil(a) Bum dne 27 Srp 2014, 14:25, celkem upraveno 1 x.

Bum

Příspěvek od Bum » 25 Srp 2014, 13:04

Talbot napsal:Viděl někdo rytíře na Sychrově?

Dobrý zlo. Říkal jsem si, že je to jen natáčení z tréninku, ale vypadá to, že v těch chráničích na motorku normálně vystupují ...

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126 ... deo/345577
To představení se jmenuje Mechanický rytíř. A ten v těch chráničích představuje mechanického rytíře. S historickým pramenem, z něhož by se dala čerpat inspirace pro tvorbu správné a historicky věrné podoby mechanického rytíře, jsem se zatím nesetkal. Ale taky nevím všechno.

Waffle
SHŠ: SHŠ Inferno, SKSKB Praha

Příspěvek od Waffle » 25 Srp 2014, 13:53

A jsme zase u toho. Proč teda doprdele nevypadá jako mechanický rytíř, ale jako tragéd v plastovejch chráničích a paintballovou maskou? Že by to někdo ojebal? S kecama o pramenech na mechanickýho rytíře jsi vedle, použití plastu a moderní paintballové masky (kterou každý pozná) je minela i z toho nejbenevolentnějšího scénického hledika. Proč máš zase potřebu tuhle do nebe volající kravinu obhajovat?

Bilajz
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Bilajz » 25 Srp 2014, 14:25

Bume, co tě sakra žere? To, že se dá dělat dobrá scénika i v dobově správných hadrech a zbrojích dokazuje dneska spousta skupin, namátkou RSG, Revertar, Adorea, M.C.E., snaží se kupa dalších (mezi ně se řadíme i my). Bohužel se pořád na akcích typu městských slavností setkáváme s nejrůznějším bordelem, co neumí vystupovat a má navíc na sobě zlatá devadesátá. Proč? Můžeš mi to vysvětlit? A proč tyhle sračky obhajuješ?
My jsme se tady taky před lety ocitli a dnes jsme někde jinde.

Bum

Příspěvek od Bum » 25 Srp 2014, 15:38

Bilajz napsal:Bume, co tě sakra žere? To, že se dá dělat dobrá scénika i v dobově správných hadrech a zbrojích dokazuje dneska spousta skupin, namátkou RSG, Revertar, Adorea, M.C.E., snaží se kupa dalších (mezi ně se řadíme i my). Bohužel se pořád na akcích typu městských slavností setkáváme s nejrůznějším bordelem, co neumí vystupovat a má navíc na sobě zlatá devadesátá. Proč? Můžeš mi to vysvětlit? A proč tyhle sračky obhajuješ?
My jsme se tady taky před lety ocitli a dnes jsme někde jinde.
Když někdo leze před lidi a neumí vystupovat, tak to neobhajuju, ale kritizuju, klidně i na tomto fóru. Kupodivu se pak většinou právě na tomto fóru dozvím, že si do těch, kteří se "snažej dělat to poctivě, musím zarejt" - asi proto, že dotyční jednak patří mezi přední lovce keckařů, jednak mají celkem slušné kostýmy jako spolehlivě fungující alibi. Na mě bohužel podobné alibi nefunguje a v zoufalé improvizaci a odfláknutém vystoupení žádnou poctivou snahu nevidím. Vadí mi, že na tyto body (námět, scénář, dramaturgie, choreografie atd.) se kritika nezaměřuje téměř vůbec a místo toho se donekonečna řeší "správnost vzhledu" i u očividně fantazijních postav. Tolik za a)

V případě mechanického rytíře jsem nevyslovoval žádné soudy, jen jsem upozorňoval na to, že dotyčný hraje mechanického rytíře, nikoli historickou postavu. Zkrátka proto, že jsem zvyklý si zjišťovat kontext k tomu, o čem píšu. Bez toho bych své psaní a své soudy považoval taky za odfláknuté. Někomu takový povrchní styl vyhovuje, ale mně nestačí. Tolik za b)

Jestli tě těší, že vás tady propírali a dnes jste "někde jinde", tak ti to samozřejmě přeju. Jen mi dovol doufat, že to neznamená, že jste scénicky vystupovali, někdo vás zdrbnul, vy jste to nerozchodili, na vystupování se vybodli, ve vlněném kostýmu jste se stali součástí nějakého "ležení" a svou aktivitu nadále vynakládáte zejména na posmívání se těm, kteří se na rozdíl od vás rozhodli pokračovat ve vystupování. Takových "dnes už jsem někde jinde", "šermoval jsem, už nešermuju", "jezdil jsem, už nejezdím", "naštěstí už vystoupení nedělám" jsem poznal moc a nějak byli všichni stejní v tom, že pro mě nebyli vůbec ničím inspirativní. Snad jste jiný případ. Tolik za c)

Nežere mě nic, je mi docela fajn. :) To za d)
Naposledy upravil(a) Bum dne 26 Srp 2014, 10:40, celkem upraveno 1 x.

Bilajz
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Bilajz » 25 Srp 2014, 19:23

Ok, díky za vysvětlení. Ne stále je naší hlavní náplní vystupování.

Odpovědět

Vrátit se na “SSB pranýř”