Kandidáti do pranýře

odstrašující případy, nevídané události...
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Mahy »

Počkej prosím ještě s tím zveřejněním- jdu sehnat víc psychofarmak a poprosím ženu ať si proštuduje tu brožuru o umělém dýchání.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Standa mž »

No šup , ať už je to tady . Nemohu se dočkat !!! Akorát nevím jestli ta svěcená voda nejni trochu slabá ! Bude to chtít něco vostřejšího .
Avatar uživatele
Swienty Martin
Příspěvky: 12
Registrován: 30 Zář 2007, 17:59
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Swienty Martin »

Standa mž napsal:No šup , ať už je to tady . Nemohu se dočkat !!! Akorát nevím jestli ta svěcená voda nejni trochu slabá ! Bude to chtít něco vostřejšího .
Svěcenou vodku?
Blaine! Blaine! James G. Blaine! Continental liar from the state of Maine!
Avatar uživatele
mercenary
Příspěvky: 98
Registrován: 21 Led 2009, 11:20

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od mercenary »

Maršálek napsal::badgrin: když budete hodní tak vám strýčkové Maršálek, Siegfried a Posadow zpřístupní cca týdenní intenzivní mailovou komunikaci :badgrin: :badgrin: :badgrin:
...vypil jsem celou křtitelnici a i tak je mi těžko :badgrin:

Mám doma zdravotníka, kbelík u nohy, jsem přpraven absorbovat moudra....

Opít se půjdu potom abych si ty perly užil..
Smysl války není hrdinně padnout za vlast, ale donutit ty parchanty na druhé straně, aby padli za tu svojí....
Avatar uživatele
Vladan z Řepice
Příspěvky: 133
Registrován: 12 Pro 2008, 13:07

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Vladan z Řepice »

Už jsem to díky výše zmíněným četl a je to fakt dobrý. Je pravda, že se to nedá skousnout všechno najednou, ale jinak je to zážitek :badgrin: :badgrin: :badgrin: Ten chlapík by zasloužil :blackeye:
Avatar uživatele
mercenary
Příspěvky: 98
Registrován: 21 Led 2009, 11:20

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od mercenary »

No nevím jestli to tu ventilovat ale já všechny v tom výplodu zmíněné "mistry" znal osobně. A tón toho spisku mě napovídá, že to bude docela silná kořalka....
Smysl války není hrdinně padnout za vlast, ale donutit ty parchanty na druhé straně, aby padli za tu svojí....
Avatar uživatele
Kozlí­k
Šikula :)
Šikula :)
Příspěvky: 140
Registrován: 14 Pro 2006, 16:45
SHŠ: Civitas Pragensis/Guardia BB
Místo/Bydliště: Český Brod

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Kozlí­k »

Tak šup sem s tím, jsem připraven, sám jsem zdravotník, případně vyzkouším, zda - li je možné aplikovat KPCR na sobě samém, muhehe :badgrin:
Moje nenávist zestárla, stala se pohrdání­m...
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Maršálek »

1. email: 2009/5/29
prosím o informace k připravovanému zářijovému turnaji - zabývám se 14. st. a tak mně akce zaujala :-)
Maršálek


Vážený pane Maršálku,

turnaj který připravuji bude korektní soutěž ve které budeme hledat nejzdatnější bojovníky.
Téměř vše kolem se plánuje neziskové což znamená: vstupné pro občany je dobrovolné, pronájem pro stánkaře rovněž dobrovolný.
Jen dvě věci budou zpoplatněny Jídlo a pití :) a zápisné od šermýřů..za částku jenž propijete a projíte zorganizujeme jarní turnaj v roce 2010 - nízké zápisné od nás šermýřů za které se zajistí poukázka k nákupu nového či chybějícího vybavení pro šerm: poukaz na gotický stan, zbraně a zbroje, látek na kostými, nájem šermýrny přes zimu a pod. Vítěz si poukaz odnese a dokonce si sám řekne u koho a za co si ho přeje utratit.
Tímto nejvíce přispějeme k rozvoji gotického šermu než jakým koliv jiným způsobem.
Tím bude splněn:
1.úkol který jsme si daly, rozvinout a popularizovat gotický šerm.

2.úkol je najít nejlepšího bojovníka(vítěze), ti dostanou řádný titul šampiona a navíc onen poukaz(y) - dále budete přizváni k nám do Cech hrdinů( spolek šermířů přísně dbajicích rytířských zásad). Tímto se snažíme navrátit do chování šermýřů čest, loajalitu, odvahu, zdvořilost a víru. Stím úzce souvysí otázka "Proč turnaj pro peníze?" Dle kodex Maness "nebudeš bojovat a bez příčiny nevytasíš meč.." Turnaj je dle tohoto kodexu v pořádku a i 11.století i dnes půjde tedy o vítěze a výhru.

3. Státi se během let známím mezinárodním turnajem v gotickém šermu.

cech hrdinů nestojíme o turnaj kde se budou šermíři bezhlavě bít pro nějaké peníze (ačkoliv tu je správný gotický způsob).
Dnešní šermýři jsou mnohem citlivější a zjemnělíprot nastavujeme základní pravidla tak aby vyhovovala všem.

- turnaj je vsazen do ro kresčaku .r 1346 odění tomu musí odpovídat ve všech směrech.
- zbraně a způsob šermu se nemení od jiných šermýřských akcí.
- každý odpovída za sebe a pořadatel nenese odpovědnost za případná zranění.

Nevím zda Vám těchto pár řádek řekne to co jsete chtě vědět a proto prosím napište konkrétní dotaz. Já Vám na něj rád a co možno v nejkratším čase odpovím.

Blažek

----------------------- 05 čer 2009, 07:51 ---------------------

2.email: 2009/6/1
Ave,
zaujal mně váš turnaj, protože 10 let pořádám něco podobného, viz. http://www.hradeckydvur.net/obsah.php?kategory=36
Zeptám se na rovinu, kolik lidí máte nahlášeno a kolik jich reálně očekáváte? Ptám se proto, že po několik let pečlivě sleduji domácí i zahraniční scénu a tak vím, že jsou tu u nás vlastně jenom čtyři projekty, které odpovídají vaší dataci - Dvůr hradecké královny Alžběty Richenzy 1308-1318 (s datací 1300-1330), dále Pro fide (Johanité 1330), Via Boemia a Doba Karlova (2. pol. 14. st.). Já pořádám v termínu 10.-13. září desátý ročník turnaje hradeckého dvora, kam jezdí lidé se slušnou výbavou na toto období. Bývá tam tradičně kolem 160 lidí, z toho asi polovina je bojujících. To mi přijde jako slušná základna, pokud jste s nimi v kontaktu, v opačném případě bych byl k účastníkům co do jejich zbrojného vybavení velmi skeptický :-)

Zcela bez ironie, podle jakých turnajských pravidel se pojede a kdo bude zastávat role sudích a heroldů? Asi jsem zcela nepochopil to omezení šlechtických rodů - v rámci této akce nejsou povoleny historické rody, takže si bude každý urozený účastník vlit vlastní identitu v souladu s dobovými pravidly heraldiky? Dále jaké typy klání se chystají? Ptám se i kvůli zbraním (dřevce, luky, kuše, atd.). Bude i kastel (láká mně především dívčí kastel, který jsem dosud nerealizoval)? Předpokládám že zachováte většinu disciplín, které probíhaly na zemi, tedy od Durchritt (nebo chcete-li pas d´arme), přes Kolbenturnier po buhurty družin a korouhví. Nebo chcete v rámci pas d´arme omezit a vynechat kopí, kůsy, šídla a kladiva?
Jsou nějaká omezení na velikost jedné družiny? Pokud bych přijel s kompletní družinou, jsou to 4 kopí, tedy cca 10 helmic a to nemám zdaleka největší družinu.
Na závěr, opět bez ironie, se chci zeptat, co je myšleno větami: "dle pravidel 14. st." a "Vše je povoleno v mezích Mánesova kodexu...". Turnajů s poněkud rozdílnými pravidly ze 14. st. znám několik (zvláště netradiční je "Kumánský", pořádaný Eduardem III.) a pokud vím, pak Kodex Manesse (Heidelberg, Grose Heidelberger Liederhandschrift, Cpg. 848 - Codex Manesse, cca 1300-1330) není prací o turnajském umění, bude se tedy asi jednat o jiný, mně dosud neznámý rukopis, o který bych měl zájem
děkuji za vaši odpověď
Maršálek


V tuto chvýly byh nerad spekuloval o počtech turnajníků. Kolem 100 osob očekývat lze.

Ptáte se kdo bude zastávat role sudí a heroldů? nikdo! mi si na nic nehrajeme a nezastáváme role. Sudí budu já osobně, nevěřím že to někdo spočítá spravedlivěji! Pokud chcete být nějak specialně vyvoláván před zápasem doluvíme se a někdo Vás vyvolá..!! to je naše režie.

Nikdo nesmí použít již existující heraldický a geneologický znak který patří skutečnému šlechtickému rodu i vymřelému, pokud není skutečným potomkem toho rodu a pyšní se tedy skutečným šlechtickým titulem!
Příklad: Vy jste radovan Pírko nepatříte do rodu přemyslovců, Schanzerberků, Štaufů,..ani do jíného šlechtického rodu a proto se nebudete prezentovat jejich symbolem, vlajkou, erbem a už vůbec ne jménem!! pokud chcete heraldický znak zvolte takový který se nedotkne cti skutečných rytířů, hrabat a boronů jenž si ostruhy zasloužily a prolévaly krev. Nezneužijtrejejich dědictví ani jejich nevyužívejte jejich věhlas a to i jejich potomků. Zákony na to byly ve středověku a jsou i dnes !!!
Jsem si jist že to chápete.

turnaj bude rozdělen do dvou soutěží je to klání družstev a jednotlivců. viz pravidla v příloze 1.mailu.

Děkuji Blažek

----------------------- 05 čer 2009, 07:58 ---------------------

3. email: 2009/6/1
Zjevně jsme se nepochopili pokud jde o heraldiku, i pokud jse o role sudích :-) předně jsem historik a tak trochu i heraldik, takže mám jasno v souvisejících právních normách, které u nás tuto problematiku neřeší (šlechtické tituly a šlechtická heraldika byly zrušeny v souvislosti se vznikem ČSR a protože jsme nástupnickým státem, je pro nás tento zákon stále
platný :-) Nicméně uznávám, že jako pořadatel akce máte právo určit si pravidla hry .-) Přesto mi to nedá a zeptám se, roku 1996 jsem ve Francii vrámci 650. výročí bitvy u Crécy získal rytířské ostruhy, které mi byly připnuty během slavnostní mše, sloužené biskupem v Crécy. Současně jsem tam symbolicky přijal tradiční erb pánů z Merpins, kteří v této bitvě padli. Je to problém? Jinak jednoznačně souhlasím, že by se měl každý raději prezentovat sám, než se ohánět erbem rodu, jemuž nesahá po kotníky.

K sudím na turnaji - já pořádám turnaje podle kodexu Reného d´Anjou a přesvědčil jsem se, že bez sudích (nebo řekněme heroldů) se turnaj neobejde. Na cca 80 lidí v poli mám 4 heroldy a mají co dělat, aby to ohlídali (jsme mezi svými, takže se známe). Jste si opravdu jistý, že to zvládnete sám? To není ironie, ale dotaz člověka z poměrně bohatými zkušenostmi :-) Úřady heroldů u nás zastávají jenom ti nejznamenitější turnajníci, jejichž slovo je nezpochybnitelné - tato autorita, nikoli tabart a hůl jim dávají moc zjednat na kolbišti pořádek pouhým dotykem hole.

Ke zbrojím a zbraním, doporučuji nafotit ukázkové kusy a komplety a ty vyvěsit, aby nevznikly pochybnosti jak má zbroj a zbraně do turnaje vypadat - tím se vyhnete nedorozuměním s šermíři, protože celková úroveň vybavení lidí je otřesná.

držím palce vašemu konání a budu se těšit na setkání
Maršálek
P.S. prosím ještě o informaci, kde bych našel zmiňovaný Mánesův kodex (stále předpokládám, že se nejedná o Heidelberg, Grose Heidelberger Liederhandschrift, Cpg. 848 - Codex Manesse, cca 1300-1330) , moje středověká latina a němčina jsou dosti mizerné, ale během zimy snad bude trochu času na čtení, děkuji.


Pokud jste byl pasován na rytíře jistě máte "šlechtické vysvědčení" pokud to nebylo jen v rámci nějakého představení ať pro veřejnost či nějaké komorní.

Celou věc konzultuji s několika předními Českými odborníky.Nebudeme navzájem mlžit ani si psát o zbytečných věcech.
Turnaj jako klání pozdní a vrcholné gotiky v nechme stranou. Náš projekt Vás donutí shánět spojence a vytvářet družstva(viz pravidla) s několika různých skupin a jednotlivců. Výsledný počet bodů je získán:
1. za počet zajmutích (viz pravidla)
2.celkovým vítězstvím (viz pravidla)

Já budou pouze hlídat zda nedochází k porušení cti a rovné hry. Jakým způsobem svého protivníka odzbrojíte je otázka čistě Vaší techniky šermu.
Turnaj se příliš neliší od bitvy a podle mého ani nikdy neměl...

----------------------- 05 čer 2009, 07:59 ---------------------
4. email: 2009/6/2
Byl bych nerad, aby mé předchozí dotazy vyzněly ironicky, vážím si každého vzdělaného člověka a s velkou radostí vítám akci podobného charakteru, které se mohu zúčastnit, aniž bych ji musel také pořádat. Vím kolik práce se za tím skrývá a že lidé jsou věčně nespokojení a nevděční.
Současně bych rád využil příležitosti a požádal o konzultaci ohledně kostýmu a zbroje. Fotek kostýmu zatím moc nemám - snad bude něco vidět na fotkách v příloze (následují 2 fotky, viz. zimní lov a svatba Posadowských). Ten první kostým je starší, k počátku 14. st. a ten druhý je zase až cca 15 let po Kresčaku - půjde to? Vím, že to není podle poslední módy, ale asi bych se odvolal na tradičně konzervativnjěší odění starších - ostatně taky už mi není 20 let

Moji neurození družiníci budou vypadat asi takhle http://www.kostym.cz/Cesky/8_Krejcovstv ... _22_07.htm - je to akceptovatelné? Pokud ne, co prosím změnit? Svou zbroj ještě nemám nafocenou, protože ji přestavuji, ale snad ji dám do té doby do pořádku. Dneska si jdu zrovna dělat dřevěný štít, abych nedělal ostudu.
děkuji za odpovědi
Maršálek


- bez odpovědi, takže stále zůstávám v děsivé nevědomosti, zda můžu s takovou výbavou vůbec někam ven...
----------------------- 05 čer 2009, 10:00 ---------------------


5. email: 2009/6/2
Omlouvám se že jenom tak krátce (snad vás moc nezatěžuji svými dotazy), mám si brát své "vysvědčení"? Jakým způsobem budete ověřovat jeho pravost? Chcete poslat kontakt na pořadatele Kresčaku 1996?
Kolik lidí může mít družina maximálně? A jaké zbraně tedy nejsou dovoleny (např. které dřevce pro pěchotu) - abychom je netahali zbytečně.
děkuji a přeji pěkný den
Maršálek


Omezení ve zbraních neklademe ale nevěřím že má pro urozeného kopí v turnaji význam. já s dřevci bojuji výhradně a pouze v sedle jako řádný rytíř..!!

Vzhledem k tomu že budeme podporovat diplomaticii a sdružovaní šermířů v aliance je omezení pro počet jediné a to že nesmíte pod svým velením soustředit více jak polovinu účastníků turnaje aby bylo možné postavit proti sobě dva početně vyrovnané odřady.

Věřím že se Vám svoboda kterou to přináší zamlouvá a podpořít naše usilí zavést mezi šerméře trochu diplomacie. jelikož spojenectvý družin je nedílnou součástí středověkých bitev i turnajů.

----------------------- 05 čer 2009, 08:02 ---------------------

6. email:
Nejprve ke zbraním - jedna z oblíběných disciplín - pas d´arme přímo předpokládá, že se bojuje všemi zbraněmi a to bu´d v sedle, nebo na zemi. Ostatně stačí sáhnout do písemných pramenů a hned tu máme pár příkladů, co třeba klání ve Valenciennes (kde se rytíři utkali na zemi postupně kopími, meči a sekerami)?

K termínu akce - na poslané pozvánce je termín 26.9. 2009, platí to? Termín se totiž rozchází s tím na ČŠ.

Posílal jsem pár fotek k vyjádření, můžu v tomhle, nebo je třeba něco předělat a pokud ano, pak co konkrétně?

Pokud s sebou budeme brát děvčata, bude tam pro ně v rámci turnaje místo - tribuna na sezení? Turnaj v bojové podobě začíná už v 9 hod, nebo nejdříve proběhnou tradiční ceremonie (viz. kodex Reného d´Anjou)? Nebo to bude podle kodexu Mánese, který je zmíněný v pozvánce?
díky za info
Maršálek



- a tady už se velmistr cechu hrdinů rozhodl neztrácet se mnou čas, protože jsem zjevně tupá guma :lol: :lol: :lol:
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Mahy »

Obdivuji tvoji trpělivost :D Jinak k tomu nemám co dodat :salute: . Snad jen, že nepomohli ani psychofarmaka ani manželka znající kompletně zdravotnickou brožuru první pomoci- nerozdejchal jsem to! Jdu spálit své ,,vybavení, kostýmy a zbraně'' :dontknow: :laughing3: :laughing7: :laughing6:
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Indy »

Teda to je pako! A Maršálku klobouk dolů za trpělivost, i když myslím, že sis ho vychutnal. :lol:
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Standa mž »

Nářez ! Chvílema jsem to kvůli těm chybám ani nemohl rozluštit ( V tuto chvýly byh nerad ....). Tenhle člověk je opravdu honě mimo mísu !
Avatar uživatele
Rizek
Příspěvky: 76
Registrován: 06 Říj 2008, 11:39

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Rizek »

Uíííííííííííííí.... tak tohle bylo fakt adrenalinový čtení. Přiznávám. Nevydejchal jsem to a asi ještě chvíli nevydejchám.... Zvedám všechny údy (i když u některých to jde po tomto čtenářském zážitku ztuha) pro zapojení Řezníka do tohoto turnaje. Myslím že taková příležitost způsobit prořídnutí v řadách exotů jako tady se už hned tak nenaskytne :evil:
Just old fashioned cowboy...
Obrázek
Avatar uživatele
pajiczek
Příspěvky: 9
Registrován: 07 Srp 2008, 07:17
SHŠ: Via Boemia
Místo/Bydliště: Plžéň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od pajiczek »

mas obdivuhodnou trpelivost Marsalku.
Obrázek
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Maršálek »

:roll: jsem veskrze prostoduchý a důvěřivý člověk, stavící na filozofii, že všichni lidé jsou v jádru dobří a od každého se lze něčemu přiučit, tak to vstřebávám...

Jenom moje žena a Siegfried mi vyčítají, že jsem zlomyslný posměváček, zneužívající slabé duchem k vlastnímu obveselení :(
Když si pak má paní přečetla první dva emaily, strašně se smála a říkala, že mi odpouští :badgrin: ale že to ode mně stejně není žádná frajeřina :lol: Tak nevím, co si o sobě mám myslet, ale tohle je snad v mém případě omluvitelné...

P.S. začínám se shánět po odkazovaném turnajském kodexu Mánese (nezaměňuj s Heidelberg, Grose Heidelberger Liederhandschrift, Cpg. 848 - Codex Manesse, cca 1300-1330). Protože se nepochybně jedná o gotický skvost (gotického šermu), jsem ochoten platit zlatem :badgrin:
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Siegfried »

Maršálek napsal: P.S. začínám se shánět po odkazovaném turnajském kodexu Mánese
Zkus hledat kolem Mánesova mostu v praze...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Odpovědět

Vrátit se na “SSB pranýř”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů