Kandidáti do pranýře

odstrašující případy, nevídané události...
Rogan
Příspěvky: 3
Registrován: 08 Bře 2012, 13:53

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Rogan »

Zdravím, bohužel výrobcem této zbroje jsem já. Jestli nevidíte co na ní je a není, rád vám to oznámím.
Takto spletené lamely dávají úplně stejnou obranu jako kterákoli jiná lamelová zbroj.
Z reálného hlediska je toto jezdecká zbroj. kvůli způsobu splétání lamel. (spodní lamely překrývají ty nad sebou).
Bohužel této lamelovce chybí obšití a možná ještě jedna řada.
Kromě toho jak už sem se zmínil s ochranou. Má tenhle způsob lamel jednu velkou výhodu. Jednoduše řečeno. Nebrání vám to v pohybu.
Uznávám že tahle sice nevypadá nejlíp ale kvůli její pohyblivosti mi to je i částečně fuk.

A co se týče bývalého Jarla u nás. Tak není důvod proč by jsem ho měli vyhodit. Přeci jen je jeden ze zakladajícich členu. víc o tom psát nebudu. :)

s pozdravem Rogan
Avatar uživatele
Kalf
Příspěvky: 53
Registrován: 06 Črv 2010, 19:42
Místo/Bydliště: Prostějov/Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Kalf »

Rogan napsal:Zdravím, bohužel výrobcem této zbroje jsem já. Jestli nevidíte co na ní je a není, rád vám to oznámím.
Takto spletené lamely dávají úplně stejnou obranu jako kterákoli jiná lamelová zbroj.
Z reálného hlediska je toto jezdecká zbroj. kvůli způsobu splétání lamel. (spodní lamely překrývají ty nad sebou).
Bohužel této lamelovce chybí obšití a možná ještě jedna řada.
Kromě toho jak už sem se zmínil s ochranou. Má tenhle způsob lamel jednu velkou výhodu. Jednoduše řečeno. Nebrání vám to v pohybu.
Uznávám že tahle sice nevypadá nejlíp ale kvůli její pohyblivosti mi to je i částečně fuk.

A co se týče bývalého Jarla u nás. Tak není důvod proč by jsem ho měli vyhodit. Přeci jen je jeden ze zakladajícich členu. víc o tom psát nebudu. :)


NO já nevim, kdyz jsem vyrabel svoji tak jsem strávil hromadu času hledáním informací ale TOHLE jsem nikde nevidel. Je mozne ze ehm pohyblivější ale v praxi je dle meho nazoru a zkušenosti knicemu at pěšmo či koňmo. Bych to nechtel ani zadara.
s pozdravem Rogan
Kdo po tobě chlebem, ty po něm atomovým šumavanem
Rogan
Příspěvky: 3
Registrován: 08 Bře 2012, 13:53

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Rogan »

Kalf napsal:
Rogan napsal:Zdravím, bohužel výrobcem této zbroje jsem já. Jestli nevidíte co na ní je a není, rád vám to oznámím.
Takto spletené lamely dávají úplně stejnou obranu jako kterákoli jiná lamelová zbroj.
Z reálného hlediska je toto jezdecká zbroj. kvůli způsobu splétání lamel. (spodní lamely překrývají ty nad sebou).
Bohužel této lamelovce chybí obšití a možná ještě jedna řada.
Kromě toho jak už sem se zmínil s ochranou. Má tenhle způsob lamel jednu velkou výhodu. Jednoduše řečeno. Nebrání vám to v pohybu.
Uznávám že tahle sice nevypadá nejlíp ale kvůli její pohyblivosti mi to je i částečně fuk.

A co se týče bývalého Jarla u nás. Tak není důvod proč by jsem ho měli vyhodit. Přeci jen je jeden ze zakladajícich členu. víc o tom psát nebudu. :)


NO já nevim, kdyz jsem vyrabel svoji tak jsem strávil hromadu času hledáním informací ale TOHLE jsem nikde nevidel. Je mozne ze ehm pohyblivější ale v praxi je dle meho nazoru a zkušenosti knicemu at pěšmo či koňmo. Bych to nechtel ani zadara.
s pozdravem Rogan

myslím že jeden z mála důkazů je asi tohle
Obr_7.jpg
Obr_7.jpg (64.86 KiB) Zobrazeno 4296 x
Lamely standardního typu se systémem „bočních“ otvorů umožňujících spojení lamel navzájem a s druhým systémem „středových“ otvorů umožňující spojení řad lamel. a - samostatná lamela, b, c, d – lamely sešněrované výše popsaným způsobem, b - pohled zvenčí, c – pohled zboku, d – pohled zezadu. Tibetská lamelová zbroj, podle Thordemanna, lamely tohoto typu jsou běžné v Evropě i Asii.

zkopírováno z Living history Lamelová zbroj z Bek-Bike

Naše lamely jsou o něco širší a mají o jednu díru dole navíc.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Mahy »

No mě to přijde jako nepochopená rekonstrukce. Ty nákresy jsou rozkresleny, tak aby bylo vidět jak jsou lamely provázány. Osobně si myslím, že to bylo dotaženo k sobě, tak aby jednotlivé řady lamel netrčely, tak jak to máš ty.
Tvoje zbroj poskytuje velice dobře prostor pro zásah kopím, mečem, čímkoliv co se trefí do těch volných prostorů, jak ti řady lamel odstávají. :salute:
Nehledě na to, že ty řemínky si přímo říkají o přesekání a tím rozjetí celé ,,zbroje''
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Hirotar
Příspěvky: 5
Registrován: 08 Bře 2012, 01:49
SHŠ: Goryničové

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Hirotar »

Zdravím,

Roganova zbroj chrání dobře a je ozkoušena již na několika akcích. To že neposkytuje ochranu uplně všude bych řekl, že je už dost na majiteli, koncepce této zbroje je s ohledem na váhu a pohyblivost, ne na těžkou pěchotu do první linie, spíš jako na přepady. Co se týče spletení lamel dohromady, na obrázku je vidět jak byly spletené, že se neutahovaly.

Dále co se týče tvrzení o vnitřních vztazích ve skupině, dozvýdat se novinky od někoho, kdo do naší skupiny nepatří a slyšel nějaké nesmysly, je dosti úsměvné ;)
Jsem 100% LH!
LH = levné hadry
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od melkel »

Hirotar napsal:Roganova zbroj chrání dobře a je ozkoušena již na několika akcích. To že neposkytuje ochranu uplně všude bych řekl, že je už dost na majiteli, koncepce této zbroje je s ohledem na váhu a pohyblivost, ne na těžkou pěchotu do první linie, spíš jako na přepady.
1. Chrání dobře proti čemu? Když se ti někdo snaží zabodnout kopí do pajšlu, nebo proti krutým úderům vyměkčených zbraní?
2. Můžeš prosím předložit historický případ "lehké zbroje na přepady", která se skládala z nečeho jiného, než z těžké zbroje, chránící jen vitální části těla, nebo nějaké vrstvy těžké zbroje (typu prošívanice, kroužkovka bez plátových doplňků a pod.)? Nějak si neuvědomuji, že by kdy v historii řekl výrobce zbrojí "Sakra, mám málo materiálu/zákazník je chudý, tak tu kroužkovku holt nebudu dělat klasicky, ale upletu šizenku". Protože tohle je nemlich to samé.
Avatar uživatele
Hirotar
Příspěvky: 5
Registrován: 08 Bře 2012, 01:49
SHŠ: Goryničové

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Hirotar »

Chrání dobře proti kopí i proti všemu, co na danou zbroj jde. Historický doklad zbroje na přepady? Třeba Brigantýna? ;)
Jsem 100% LH!
LH = levné hadry
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od melkel »

Kill me...............
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Amantius »

Hirotar napsal:Historický doklad zbroje na přepady? Třeba Brigantýna? ;)
Môžeš uviesť zdroj svojho tvrdenia? Ďakujem.
Varpulis
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od noxter »

Hirotar napsal: Historický doklad zbroje na přepady? Třeba Brigantýna? ;)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tak to je nejvtipnější hláška co jsem za dlouhou dobu četl ...
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Mahy »

Nechcete to zabalit chlapci Goryničové? Melete tu kraviny a obhajujete blbosti. :violent1: :salute:
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Hirotar
Příspěvky: 5
Registrován: 08 Bře 2012, 01:49
SHŠ: Goryničové

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Hirotar »

No dobrá pánové, hádat se s vámi nebudu, asi víte své a někdo jako já, kdo dělal v historicko-řemeslně vzdělávacím centru o tom nemůže toliko vědět jako vy, co se šermu a historii věnujete několik let, ne-li desetiletí.

Co se týče tvrzení mého tvrzení, že brigantina byla zbroj vhodná na přepady, vycházím tak z několika faktů: brigantina nedělá hluk, neodráží se od ní světlo a je v rámci možností lehká a flexibilní, tvrdí to i několik pánů šermířů, které tu nebudu jmenovat a jsou mistři ve svém oboru. Co se týče jiných materiálů, abych dával odkazy na nějaké články, které na internet může dávat kde kdo, to dělat nebudu. Ale už se o tom doufám nebudem hádat že ;)

Obhajovat kraviny?! Proti gustu žádný dišputát, někdo se hold chce obrnit maximálně, obětuje tomu svou pohyblivost a někdo obětuje onu ochranu, aby se mohl hýbat.
Jsem 100% LH!
LH = levné hadry
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Mahy »

Neber to zle, ale vžij se do tehdejšího vojáka- když už si pořídíš nějakou zbroj, pak budeš chtít aby byla funkční. Fakt se nezlob, ale to co sestavil tvůj kolega není funkční.

Beru, že je nadšenec, něco vyrobil vlastníma rukama. Já jsem také nadšnej z každého kousku co si sám vyrobím. Pak jsem také zklamán když zjistím, že jsem vyrobil blbinu. Ale tak to prostě je.

AD brigantiny- ano to co jsi napsal o jejich vlastnostech je z části pravda(že by byla lehčí než dobře udělanej kyrys nevěřím), ale to samé můžeš prohlásit o prošívanici, o čemkoliv. Primární určení brigantin není k přepadům- toto tvrzení je nepravdivé.
To, že něco tvrdí dlouholetí ,,šermíři'¨neber prosím jako dogma!

Atd. atd.

Kašlem na to. Ať se vám daří kluci. :thumbup:
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Hirotar
Příspěvky: 5
Registrován: 08 Bře 2012, 01:49
SHŠ: Goryničové

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Hirotar »

Jak jsem již řekl, každá je nějaká osobnost, já upřednostňuji právě ty těžké zbroje, rogan ty lehčí. Co se týče jeho zbroje, snad bych jen doplnil, že toto je jen část, pak má dále řečenou i prošívanici, a ramena má chráněná jinak, proto je ta lamelovka takto řešena, možná proto jsme si tak nerozumněli :| každopádně snažíme se úroveň skupiny zvedat a pomalu se daří, děkujem za přání.
Jsem 100% LH!
LH = levné hadry
Avatar uživatele
Armin
Příspěvky: 173
Registrován: 20 Ún 2009, 15:46

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Armin »

Mahy napsal:No mě to přijde jako nepochopená rekonstrukce. Ty nákresy jsou rozkresleny, tak aby bylo vidět jak jsou lamely provázány. Osobně si myslím, že to bylo dotaženo k sobě, tak aby jednotlivé řady lamel netrčely, tak jak to máš ty.
Tvoje zbroj poskytuje velice dobře prostor pro zásah kopím, mečem, čímkoliv co se trefí do těch volných prostorů, jak ti řady lamel odstávají. :salute:
Nehledě na to, že ty řemínky si přímo říkají o přesekání a tím rozjetí celé ,,zbroje''
Lamelová zbroj nafotce (zejména systém uchycení jednotlivých řad lamel) vychází z článku na který tu odkazuje Rugan a jehož autorem je Sidney, tedy jeden z nejpovolanějších lidí pokud jde o tyto zbroje u nás. Konstrukce je provedená správně, jednotlivé řady na sobě skutečně tímto způsobem mají viset. problémem tedy není konstrukce, ale to že v jednotlivých řadách je moc lamel, které kolem těla tvoří kornout a dostatečně nepřiléhají k tělu. Řešením je nějaké ubrat, ale možná to doženě i spodní prošívaná či vycpávaná vrstva, díky níž tělo zmohutní...

Jinak podobný model lamelové zbroje je samozřejmě plně funkční, což mimo jiné dokazuje právě Sidnyho zbroj (narychlo sem nesehnal lepší fotku).
Přílohy
P1270553.jpg
P1270553.jpg (125.35 KiB) Zobrazeno 4664 x
Spolkni to, ty uličnice jedna, spolkni, sou v tom vitamínky....
Odpovědět

Vrátit se na “SSB pranýř”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů