Kandidáti do pranýře

odstrašující případy, nevídané události...
Bum
Příspěvky: 81
Registrován: 28 Črv 2010, 18:08

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Bum »

Nějaké rozdíly tam jsou, ale nepřijdou mi zásadní.
Přílohy
rytir03.jpg
rytir03.jpg (243.76 KiB) Zobrazeno 5928 x
Avatar uživatele
Matej Kukučka
Příspěvky: 45
Registrován: 24 Zář 2010, 12:07
SHŠ: Argyll

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Matej Kukučka »

Bum napsal:A preco by sa mali ti mladi ludia, ktori sa chcu blaznit a robit si veci po svojom a za svoje, stale hybat v hraniciach, ktore im urcuju "starsi a skusenejsi"? Preco by mali byt limitovani nejakymi pravidlami, ktore dokonca nikde nie su ani spisane?
myslim, ze toto je dabata na uplne ine vlakno... nakoniec ved ak sa niekto bude v teplakoch mlatit nasadou od krompaca, tak nech sa mlati :salute:

a preco si vlstne presiel do slovenciny?
Bum
Příspěvky: 81
Registrován: 28 Črv 2010, 18:08

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Bum »

Divous napsal: Ještě že už vystoupení dávno nedělám
Jdeš na to dobře, používáš magickou formuli, pod kterou pukají skály a otevírají se srdce. Máš na to dostat se mezi naprostou elitu českého šermu, nevzdávej to. Každý, kdo bere to dělání historie opravdu poctivě, říká totéž, co ty.
Bum
Příspěvky: 81
Registrován: 28 Črv 2010, 18:08

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Bum »

Matej Kukučka napsal: a preco si vlstne presiel do slovenciny?
Jak si psal o tom alibismu, tak jsem ocitoval jednoho slovenského alibistu, který takhle obhajoval své vystoupení, jež jsem pro změnu já pranýřoval několik stránek nazpět. :D
Jahoda
Příspěvky: 18
Registrován: 14 Led 2012, 12:11

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Jahoda »

nech sa premna mlati hocikto hocikde cim chce premna zamna aj v teplakoch alebo silonkach ... ale nech sa noznacuju ako historicka skupina ktora robi nejake historicke obdobie ... nech neucia deti ze v stredoveku zili klany motorkarov a podobne zverstva ...
Arrand
Příspěvky: 21
Registrován: 08 Kvě 2012, 06:57
SHŠ: externí Non-Sancti Olomouc

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Arrand »

Přijde mi, že pranýřovat se tu může každá fotka, která nesplňuje nutnost alespoň koukatelného minima.

Koneckonců, jsme na historickém fóru, ne na fóru o vystupování.
Pravda, pokud je skupina, která v rámci vystoupení není historicky věrná za záměrem pobavení diváka, určitě bude mít spoustu jiných historicky věrných fotek, kterými se může bránit.

Jestliže nemá, nemůže se divit, že je pranýřována i dále.
Bum
Příspěvky: 81
Registrován: 28 Črv 2010, 18:08

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Bum »

Jahoda napsal:nech sa premna mlati hocikto hocikde cim chce premna zamna aj v teplakoch alebo silonkach ... ale nech sa noznacuju ako historicka skupina ktora robi nejake historicke obdobie ... nech neucia deti ze v stredoveku zili klany motorkarov a podobne zverstva ...
Myslím, že na dětech se vystoupení Tostaburu nijak negativně nepodepíše, v tomto směru bych byl klidný. Nerad bych vypadal jako hazardér, ale opravdu bych se odvážil jejich vystoupení i s dětmi navštívit a věřím, že děti by to nijak psychicky nepoznamenalo.
Bum
Příspěvky: 81
Registrován: 28 Črv 2010, 18:08

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Bum »

Arrand napsal:Přijde mi, že pranýřovat se tu může každá fotka, která nesplňuje nutnost alespoň koukatelného minima.

Koneckonců, jsme na historickém fóru, ne na fóru o vystupování.
Pravda, pokud je skupina, která v rámci vystoupení není historicky věrná za záměrem pobavení diváka, určitě bude mít spoustu jiných historicky věrných fotek, kterými se může bránit.

Jestliže nemá, nemůže se divit, že je pranýřována i dále.
Na internetových fórech se může leccos. :badgrin: Celkem nevidím žádný důvod, proč by se měla nějaká skupina "bránit". Myslím, že každý by měl kráčet svou cestou a naplňovat vlastní cíle. Pokud se mu to daří, je úplně jedno, co o něm říkají nějací šmudlové. Na druhé straně je dobré vědět, že na nějakou problematiku existuje víc náhledů a že ani náhled, který se v určitých kruzích či médiích razí jako dominantní, není jediný a nemusí být ani správný. Někdo může Tostabur "pranýřovat", pro někoho může být ta skupina mimořádně inspirativní. To je svoboda.
Avatar uživatele
Josif
Příspěvky: 66
Registrován: 14 Led 2009, 12:23

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Josif »

Bum napsal:
Pokud jde o buhurty, no... Teď se staly hodně populární, hlavně ve stylu battle of nations, nic proti nim nemám, ale současně mě vůbec neberou, je to prostě mlátička. Pro účastníky určitě atraktivní, pro diváka po chvíli únavná. Většinou navíc nedosahující úrovně zmíněné battle of nations, a to ani kvalitou boje, ani kvalitou odění, ani kvalitou přípravy. Takže většinou trochu nebezpečná, v lepším případě jen pro účinkující, v horším i pro diváky (viděl jsem na vlastní oči).
Nevím, jaké bohurty jsi v poslední době viděl, ale co se týče českého HMB(ano, ti co jezdí na BOTN), tak to se za poslední dva roky celkem zvedlo. Myslím, že o tom svědčí i umístění na letošním BOTNu, kde jsme v kategorii 5vs5 obsadili 17. a 19. místo z 64 týmů a mezi národy celkově 10 z 28. Myslím, že úroveň to má...
Bohuš ze Starče a Holoubka
Aliqui est esse malum
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Divous »

Bum napsal:
Divous napsal: Ještě že už vystoupení dávno nedělám
Jdeš na to dobře, používáš magickou formuli, pod kterou pukají skály a otevírají se srdce. Máš na to dostat se mezi naprostou elitu českého šermu, nevzdávej to. Každý, kdo bere to dělání historie opravdu poctivě, říká totéž, co ty.
? WTF? Už to nehul
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Lazar »

Tak nějak chápu co se snaží Bum říci.

"Dobré divadelní (i šermířské) představení, i s historickou tématikou, může být odehráno třeba v prostěradle nebo nahý a stejně bude kvalitní po herecké stránce a dobré vystoupení. Jak moc se lidé baví je na posouzení diváka."

Co je ovšem dobré zohlednit je že právo na kritiku má taktéž každý, podle svých kriterií, ostatně kritizovat se dá legitimně:

-reálie
-výprava, kostýmy a rekvizity
-scénář
-herecké výkony

Kritika výpravy, kostýmů a rekvizit a reálií je to jediné co se dobře kritizuje na fóru co má zejména obrázky, a kritika je to legitimní. Ostatně dovedu si představit naprosto nedobovou, minimalistickou a moderní výpravu kterou bych hodnotil velice kladně. Někde jde i v minimalismu a přiznané nedobovosti vidět umělecký záměr a dá se mu ve stoje zatleskat. Tohle na mě ale tak nepůsobí a vyřčení takového názoru je naprosto v pořádku. To samozřejmě nedává žádné automatické hodoncení zbylým aspektům vystoupení. A taky to nedává povinnost té které skupině moje výhrady nebo chválu jakkoliv reflektovat.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Bum
Příspěvky: 81
Registrován: 28 Črv 2010, 18:08

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Bum »

Josif napsal: Nevím, jaké bohurty jsi v poslední době viděl, ale co se týče českého HMB(ano, ti co jezdí na BOTN), tak to se za poslední dva roky celkem zvedlo. Myslím, že o tom svědčí i umístění na letošním BOTNu, kde jsme v kategorii 5vs5 obsadili 17. a 19. místo z 64 týmů a mezi národy celkově 10 z 28. Myslím, že úroveň to má...
Kvalitu českého HMB ani BOTN jako celku nezpochybňuju, vím, že jste dobří a taky jsem psal, že bitva národů má úroveň. Akorát žel máte spoustu následovníků, kteří by to rádi dělali taky, ale tak nějak jim chybí vaše vybavení, váš trénink i vaše zabezpečené kolbiště a v zápalu "boje" jsou také schopni skácet scénu a svalit se mezi diváky (viděno na vlastní oči).
Naposledy upravil(a) Bum dne 31 Črc 2014, 21:09, celkem upraveno 1 x.
Bum
Příspěvky: 81
Registrován: 28 Črv 2010, 18:08

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Bum »

Lazarův názor se mi docela líbí, tak nějak to opravdu je.
Avatar uživatele
Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
Příspěvky: 267
Registrován: 04 Pro 2006, 18:53
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Kuno »

Hmm..vidím,že to tu žije. :D
Včera jsem se naplno vrátil do své skupiny jako aktivní člen a po přečtení fora začínám mít strach abych se tu se svou výbavou,která byla v roce 2012 pro veřejné vystupování dostačující,brzy neobjevil.

P.S. Bume,nechceš si udělat výlet 6-7.9 do Dobřichovic na Alotria?
Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!
Bum
Příspěvky: 81
Registrován: 28 Črv 2010, 18:08

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Bum »

Uvidím. Máme velkou akci o týden dřív, tak zatím nevím, jak na tom o tomhle víkendu budu. Podíval bych se tam docela rád.
Odpovědět

Vrátit se na “SSB pranýř”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti