Kandidáti do pranýře

odstrašující případy, nevídané události...
Avatar uživatele
Josif
Příspěvky: 66
Registrován: 14 Led 2009, 12:23

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Josif »

Czernozub napsal:Pro zajímavost: http://www.animefest.cz/program/2011/prednasky/rob
Myslím, že sem to zrovna nepatří...
Bohuš ze Starče a Holoubka
Aliqui est esse malum
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Divous »

Randall: No, keckařem už jsem kdysi byl - k šermu mě v roce 1998 přivedla PC Hra Diablo. takže výbavu bych dal snadno :D . Stejně tak mám za sebou románky s podobnými lolitkami....to mě stálo při rozvodu několik set tisíc...to už bych znova nedal 8)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 422
Registrován: 27 Ún 2010, 18:20

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Czernozub »

Josif napsal:
Czernozub napsal:Pro zajímavost: http://www.animefest.cz/program/2011/prednasky/rob
Myslím, že sem to zrovna nepatří...
Jo, ona ta přednáška není nijak špatná, ale lepší téma mě nenapadlo...
Pěchota z přesvědčení.
Avatar uživatele
urs
Příspěvky: 129
Registrován: 20 Srp 2010, 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od urs »

Moritz napsal:hmmm, šťastný to rytíř. Tento moment mu celkem závidím :drunken: : http://petrmika.rajce.idnes.cz/SHS_Jeze ... 020257.jpg
Ty vole!!! Já ti snad nestačím????
Avatar uživatele
Randall
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Zář 2008, 11:35
SHŠ: OS Rattenschwanz
Místo/Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Randall »

Divous napsal:Randall: No, keckařem už jsem kdysi byl - k šermu mě v roce 1998 přivedla PC Hra Diablo. takže výbavu bych dal snadno :D . Stejně tak mám za sebou románky s podobnými lolitkami....to mě stálo při rozvodu několik set tisíc...to už bych znova nedal 8)

Já bych taky ještě někde vyhráb keckařský věci, ale nerad bych se tu potom objevil :-D :p Sice jsem se k šermu dal až později, ale prvotní motivy byly dost podobný jako u tebe Diablo ;)
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Siegfried »

URS:
koulelo se koulelo, vlněné jablíčko, pěkně hezky v housličkách z žebřiňáčku :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
urs
Příspěvky: 129
Registrován: 20 Srp 2010, 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od urs »

Siegfried napsal:URS:
koulelo se koulelo, vlněné jablíčko, pěkně hezky v housličkách z žebřiňáčku :)
Zážitek se středověkou justicí splnil své. Provinilec se cítil provinile a ostatní z toho měli srandu.
Avatar uživatele
Moritz
Příspěvky: 219
Registrován: 25 Srp 2009, 22:30
SHŠ: Praga Jagellonica 1471

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Moritz »

Urs napsal:
Moritz napsal:hmmm, šťastný to rytíř. Tento moment mu celkem závidím :drunken: : http://petrmika.rajce.idnes.cz/SHS_Jeze ... 020257.jpg
Ty vole!!! Já ti snad nestačím????
Ne! Teď si to prokec... Tím si mi zkazil všechny šance u šermířek. :evil: :badgrin:
Kuno napsal:A...jak jsem už kdysi psal,furt se tu pranýřují začínající nebo (v dobrém psáno) málo známé skupiny. Kdepak jsou videa nebo i jen fotky těch našich scénických šermířských špiček? A že by si to někteří zasloužili.... :D
Abych taky něco přihodil. Myslím, že poměrně známá skupina, docela dlouho existující a obecně ne špatná. Ale tenhle plakát mě docela porazil :lol:
Přílohy
štvanci.JPG
štvanci.JPG (62.61 KiB) Zobrazeno 4742 x
Futute ducem!
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Pája1111 »

Krom té "Xeny" na tom plakátu není nic tak hrozného.... Je to komerčka a proto myslím, že je to v pořádku....
Zkuste někdo vystupovat 3/4 roku skoro každý víkend, 6-8 vystoupení, uvidíme, jak bude vaše výbava LH....
Trošku mi to přijde, že tady někteří mícháte jabka s hruškama....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Lazar »

Moc nevím co má společného frekvence vystupování s kvalitou vybavení.

Naproti tomu tam nikde nevidím napsáno "historická", vidím tam napsáno "kaskadéři". Takže nelžou, což je super.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Jája
Příspěvky: 124
Registrován: 30 Dub 2011, 18:08
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Místo/Bydliště: Říčany

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Jája »

Czernozub napsal:Pro zajímavost: http://www.animefest.cz/program/2011/prednasky/rob

Na tý přednášce jsem byla......fakt výborná :lol:
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Pája1111 »

Lazar: Hodně společného! Chci tě vidět, jak budeš rasovat ručně šitý kostým někde na asfaltu, nebo betonu, měnit třikrát i víckrát kožené podešve na svých LH převracenkách, látat prodřené a natržené kostýmové součásti atd...
A ještě si každý rok budeš pořizovat nové hadry a min. jedny boty. O zbraních ani nemluvím...
To mluvím o svých zkušenostech, ne o těch z plakátu :badgrin:
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Lazar »

To záleží. Předem řeknu že tak moc aktivní nejsem, ale moje oblečení dostává také zabrat. Shrnu svoje osobní zkušenosti jako protiváhu. Ještě dodám že žádný bohatě vypadající krasavec ve svém vybavení nejsem a pravděpodobně se to celé pohybuje na hranici koukatelného minima (zajímavé je že se mi zdá že se ta hranice posunuje se mnou - někam se pohnu, a ta hranice se mi stále lepí na paty).

Součásti jako zbroj a zbraně dostávají zabrat docela hodně i při mém užívání, ale je to užitkové vybavení k tomu určené. Co s tím člověk nadělá. Je to to nejdražší, nicméně to zrovna vydží nejvíc.

Historické materiály nejsou v zásadě o moc dražší a historické střihy jsou střihy - jaký si vybereš, takový máš. Neříkám že všechno má být ručně šité, samozřejmě, ale určitá iluze správnosti rozhodně není na škodu. Co se bot týče, užíval jsem je 4 roky než jsem musel vyměnit podrážku, což zahrnovalo vystupování na skalnatém nádvoří hradu, LARPy (z toho třeba některé mnohodenní na asfaltu a betonu ve vojenských prostorech plných ostnatých drátů a jiného bordelu) a bitvy. Podrážku jsem vyměnil za 500,- u bežného ševce. Za tu dobu jsem odrovnal košili, jeden vlněný svrchník, jeden pár nohavic, ty vlněné zatím drží, ale brzy půjdou také k výměně. Zbraně zatím drží všechny, zbroj nabrala patinu.

Dílem se to dá ovlivnit tím že se oblečení dělí na "vycházkové" - ve kterém se nebojuje a nepracuje, a "pracovní" oblečení ve kterém se pracuje, bojuje a vystupuje. To pracovní je výrazně lacinější, několikrát látané a obecně opoužívané ale stále funkční. A ano, je třeba se občas převléknout několikrát za den.

Kolem a kolem mi to vychází na dejme tomu na desítku ročně když jsem hodně špatnej hospodář, tedy méně než 1000,- na měsíc. Když vezmu v potaz že za jednodenní dělání podržtašky ve vedlejší roli s Berounskejma (6 vystoupení) jsem si naposledy vydělal přibližně onu měsíční částku i po odečtení nákladů na dopravu (300km) a jídlo (i pití, včetně alkohlů večer), pak mi přijde že když někdo vystupuje skoro každý víkend, tak by mohl v celku lehce mít na to aby svoje vybavení udržel v pořádku i když je naprosto historicky koukatelné.

Jinak můj ideál je mít jedno celé nové oblečení za rok, kdy to staré (chudší) se posouvá do kategorie "pracovní" a to nové do kategorie "vycházkové".

Na druhou stranu chápu že ne všichni mají tento koníček jako svůj hlavní koníček, a že ne všichni mají dobré kontakty, nebo štěstí na šikovné kamrády (či svoje šikovné ruce), což může cenu navýšit. Pak asi nezbývá než doufat v dobrý obchodní talent and nejezdit na ztrátové akce.

Čímž chci poděkovat všem co mi dosti vydatně pomáhají v údržbě mé osoby, neb zejména na šití má obě ruce dozadu a levé. ;-)
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Pája1111 »

Asi by to bylo na hodně dlouhé ( asi jako to tvé :D ) povídání... Můj názor je ten, že když vystupuji tak často a rasuji hadry, obutí, prostě veškeré vybavení, nebudu si pořizovat nějaké extra kousky právě k tomuto účelu.
Na vystoupení jsem používal kostýmy dělané podle Arnoldové, strojově ušité, botky alanky, zbraně od kdekoho ( i od Bárty ), věci mnou šité a vyrobené.....
Dost lidí tady ví, jaké mám a používám vybavení... ( Na šerm :D )
A výdělek skupiny nejde jen na vybavení jednotlivců, ale také na pronájem tělárny, auto, společné vybavení atd...
Prachy z toho má každý i pro sebe, a to právě na to vybavení.
Zpět k plakátu... Některé věci, třebas na 30. letou válku mají dobře zmáknuté, něco je prostě lepší, něco horší.Asi jako u tebe vycházkový versus pracovní oděv.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Moritz
Příspěvky: 219
Registrován: 25 Srp 2009, 22:30
SHŠ: Praga Jagellonica 1471

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Moritz »

Pája1111 napsal:Zpět k plakátu... Některé věci, třebas na 30. letou válku mají dobře zmáknuté, něco je prostě lepší, něco horší.Asi jako u tebe vycházkový versus pracovní oděv.
A to že mají některé věci dobře zmáknuté znamená, že máme zavřít oči nad tím ostatním? :wtf:
Hlavně, psal jsem snad že je tam všechno blbě? Rozhodně ne. Ale předpokládal jsem, že zde se pohybují lidi, kteří si dovedou sami přebrat, co je tam poněkud divné.
Souhlasím, že když často vystupuješ, tak tvoje výbava nebude asi excelent LH. Ale proč si na čelo jinak historicky obstojného plákátu dávat jakousi "Xenu" . I když ten prostovlasý rytíř s táák velikymi rameny je taky docela libůstka...
Prostě, nezhazuji jejich kaskadérské výkony nebo tak něco. Jen si povzdychnu, že i tak profláklé skupiny mají své, občas dosti okaté mouchy.
Futute ducem!
Odpovědět

Vrátit se na “SSB pranýř”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti