Kandidáti do pranýře

odstrašující případy, nevídané události...
Czernozub

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Czernozub » 04 Kvě 2012, 11:58

Maršálek napsal: P.S. jsem zvědavý, jak budeme hodnotit sami sebe za 10 let ;)
Aby to nebylo něco jako: "Jejej, to byly tehdá časy, to se dali ještě sehnat přírodní látky, to je ještě EU nezakázala..."
Pěchota z přesvědčení.

MLuks
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MLuks » 04 Kvě 2012, 12:05

Czernozub napsal: Aby to nebylo něco jako: "Jejej, to byly tehdá časy, to se dali ještě sehnat přírodní látky, to je ještě EU nezakázala..."
Máš na mysli ty časy, kdy šerm ještě nebyl rugulován EU a na bezpečnost nedohlíželi Eurokomisaři? Eurošípem to začalo, Bůh ví, kde to skončí :shock:

http://m.rozhlas.cz/cro6/internet/_zpra ... ky--960500 :protest:
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti

Mojshe
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Příspěvek od Mojshe » 04 Kvě 2012, 22:28

Martin Moudrý napsal:
Czernozub napsal: Aby to nebylo něco jako: "Jejej, to byly tehdá časy, to se dali ještě sehnat přírodní látky, to je ještě EU nezakázala..."
Máš na mysli ty časy, kdy šerm ještě nebyl rugulován EU a na bezpečnost nedohlíželi Eurokomisaři? Eurošípem to začalo, Bůh ví, kde to skončí :shock:

:
určitě to bude pokračovat homologovanou eurohalapartnou a euromečem s kuličkou na všech hrotech a minimálně 10cm deformační zónou tamtéž, pro případ, že by zbraň přišla do styku se zbrojí (homologovanou) protivníka. Homologace bude stát 200 000 na každý vyráběný model zbraně či části zbroje - jednak jako regulační= odrazující opatření, jednak někdo musí zaplatit ten úřednický aparát, který to povoluje a pak jezdí po bitvách a napařuje pokuty např. za nehomologované loketní myšky(bez gumových kuliček na všech výstupcích).
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz

Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Příspěvek od Romikov » 05 Kvě 2012, 22:47

nj unie se nám začíná eurosrát.... nezaložíme pro tohle topic vedle? ... tohle je primárně určený pro kritiku princů z pohádek..
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!

Michal110

Příspěvek od Michal110 » 08 Kvě 2012, 12:40

Ten pranýř je dobrý nápad. Za sebe musím v zásadě jen souhlasit s tím, co tu už vícekrát padlo a mohu k tomu připojit jen osobní zkušenost, která to potvrzuje. :(

Pohybuju se v SHŠ, kterou z velké většiny tvoří studenti na střední a vysoké, věkově tak 17, 20, 22. Většina jich má hlouběji do kapsy a skupina se prezentuje jako bitevní. Své dojmy bych shrnul do několika bodů:

1) Rozpor přání vs. reálné možnosti. Na pořádné vybavení není, ale přání jít do mlaty je mnohem silnější. Jenomže na to jsou potřeba prošívky, drátěnky a plechy. Ve skupině se tak stalo běžným zvykem výbavu odrbat s tím, že "nám to takhle stačí". Výbava se kupuje u levných výrobců, kteří dělají meče těžké jako kráva a plechy jakbysmet. Že viditelně pokulhává i "dobový" design plátovek? Nad tím se mávne rukou. Nýtovaná kroužkovka je považována za úlet pro snoby a kdo má zavíranou kroužkovku, je prostě king.

2) O středověk tu v podstatě vůbec nejde. Ochota tu dobu studovat, porozumět ji, popř. se k ní přiblížit, je na nízké úrovni. Středověk tvoří jen jakousi kulisu pro vybíjení si adrenalinu v bitvách, a to je ta droga, pro kterou se to dělá. Snaha nad někým vyhrát, pokořit jej, projevit kus primitivního násilí ve velkorysém rámci akce, který se tak krásně nabízí. Záměny vrcholného a pozdního středověku jsou celkem běžné a pro poučenějšího diváka je to pak spíše projev neúcty k minulosti, než její zajímavé připomenutí.

3) Nevkus a neochota se osobně rozvíjet. Nad mizernými řemeslnými výrobky se jásá, protože hlavně moc nestály. Tím, že se o historických zbraních a výbavě moc neví, tvoří tito lidé poptávku výrobců, kteří na dobovost kašlou, a dodávají jakousi její náhražku. Stačí, že to přibližně vypadá. Pohybem mezi podobnými šerm. spolky se v tom jen utvrzují, protože často chybí vzory lidí, kteří by jim svým zodpovědnějším přístupem trochu otevřeli oči. Jakmile se vytvoří nějaká postava nebo oděnec, je hotovo a dále už nemají potřebu něco zlepšovat, protože to na akci "takhle stačí"...

Ignac
SHŠ: Mercatores
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvek od Ignac » 08 Kvě 2012, 20:54

Michal110 napsal:...
2) O středověk tu v podstatě vůbec nejde. Ochota tu dobu studovat, porozumět ji, popř. se k ní přiblížit, je na nízké úrovni. Středověk tvoří jen jakousi kulisu pro vybíjení si adrenalinu v bitvách, a to je ta droga, pro kterou se to dělá. Snaha nad někým vyhrát, pokořit jej, projevit kus primitivního násilí ve velkorysém rámci akce, který se tak krásně nabízí...
Amen amen.

Všechny ty tři body mají něco pro sebe, ale dost bitevních skupin jsi právě přesně popsal :albino:

Bohužel. :blackeye:
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.

MLuks
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MLuks » 09 Kvě 2012, 06:54

Na první části bodu 2 nevidím nic zas tak strašného. Ne každý je ochotný ležet u internetových knihoven a u toho ještě listovat štosem sborníků. Já se vlastně taky jen jezdím pomlátit do bitvy a večer se napít studeného piva :roll:

KOCOUR
Místo/Bydliště: Chotěboř

Příspěvek od KOCOUR » 09 Kvě 2012, 08:32

Takhle nějak sem začínal, ale alespoň k zevrubnýmu studiu jsem byl okolnostmi dotlačen. Ono totiž pokud člověk za něco stojí a má nějakou hrdost, tak se nikdy nespokojí s takovim tim "takhle mi to stačí". Mě de taky spíš o to pomlátit se a večer posedět s kamarády pokecat zahrát si a zaspívat a historie mě nějak moc nezajímá. Ale vzhledem k tomu že si sám sebe vážim, snažim se alespoň něco vědět a alespoň trochu slušně vypadat. To samozřejmě platí nejen na vzhled ale i na chování a vystupování, na dodržování pravidel a platí to nejen v šermu ale i v životě. Pokud si člověk má sám sebe vážit, měl by se chovat a vypadat tak aby bylo čeho si vážit. Lidi co "na to serou" serou hlavně sami na sebe.

Výmluva: "sem chudej student" je blbost! Kroužkovky a plechy nejsou potřeba! jedinej kus plechu co člověk potřebuje je helma. Na tělo a nohy je potřeba pořádná vycpávanice a prošívaný nohavice. nohavice si zvládne doma udělat každej. Vycpávanici by měla zvládnout každá slušnější švadlena. Mě dělala vycpávku kamarádka která švadlena ani neni, a sem naprosto spokojenej. Pod helmu je potřeba pořádnej batwat nebo vycpaná čepice. Osobně mám nejtovanou kroužkovou kuklu přez ramena, ale já sem jí !prostě chtěl! stála 3500kč což neni zas taková darda a je z indie. Ve skupině máme několik "chudejch studentů" a dokonce jednoho dlouhodobě nezaměstnanýho, a všichni maj vybavení troufnu si říct na koukatelný úrovni (na libuchu sme byli 2 roky po sobě v jedničkovim táboře). Kluci co nemaj prachy si sami dělaj i zbraně. Ten bez práce si sám dělá všechno krom bot a helmy. 2 kluci od nás ač naprostý neševci si prostě troufli a udělali si sami i boty. Jeden z nás si sám ušil kompletní oděv pro sebe manželku a 3 děti, a toj e člověk kterej denně dělá chodí na směny a někdy dělá i o výkendu. a ktomu má již zmíněnou rodinu a další koníčky. A i s lacinym výrobcem se dá domluvit a zadat si výrobek přesně tak jak ho chci, pokud vim co chci.

Konec kázáni!
Naposledy upravil(a) KOCOUR dne 09 Kvě 2012, 08:42, celkem upraveno 1 x.
Mimochodem já vypadám takhle:
http://1381-1424.hys.cz/viewtopic.php?f=26&t=66
Zbraň není argument, ten kdo s ní umí, argumenty nepotřebuje!

KOCOUR

Příspěvek od KOCOUR » 09 Kvě 2012, 08:39

Jo a eště jedna věc, víc než ne uplně dobře vybavený lidi mi (nejen na bitvách) vaděj kuřáci, a vožralí pytle hoven, co řvou motaj se a zvracej, nebo se válej po zemi.

pozn. zavýraz "pytel hoven" se nikomu omlouvat nebudu, člověk kterej se zmastí tak že neni schopnej ani chodit se jinak označit nedá. Takže pokud se to někoho dotklo neobtěžujte se reagovat.

Mahy
Místo/Bydliště: Třebíč

Příspěvek od Mahy » 09 Kvě 2012, 10:04

Kocoure- amen! Je to opravdu o tom chtít.
A s pytlama hoven také souhlasím!
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/

MLuks
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MLuks » 09 Kvě 2012, 13:44

KOCOUR napsal:...a vožralí pytle hoven, co řvou motaj se a zvracej, nebo se válej po zemi.
Teď si nejsem jist, zda tím narážíš na mě, ale neuráží mě to :lol:

Jinak to co jsi psal ohledně financí jsem chtěl napsat podobně, ale jsem příliš líný abych se rozepisoval do dlouhých slohů. Také máme v jednotce CHUDÉ STUDENTY kteří každou korunu obracejí dvakrát, než si za ní koupí nejlevnější rum, ale hadry mají z vlny, šité ručně (a zbytek přesně tak jak píše Kocour)

Michal110

Příspěvek od Michal110 » 09 Kvě 2012, 14:15

Kocoure, souhlas. Když už mám např. omezenější zdroje, tak proč si to nezkusit urobit sám(a). Ožralové (kteří ti při šťastné konstelaci ještě poblijou gotičák) a kuřáci jsou akorát pro ostudu, co dodat.

Smil z Heraltic
SHŠ: Moravské markraběcí války
Místo/Bydliště: Heraltice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smil z Heraltic » 09 Kvě 2012, 16:30

S Kocourem naprosto souhlasím, hezky jsi to napsal!!!! :clap:

Já osobně razím že koukatelný vybavení na zbrojnýho je 10 000, +- sakum pikum. A to je, myslím částka kterou i chudej student za rok dokáže našetřit.
Ale je to o tom chtít.
Smil z Heraltic

KOCOUR

Příspěvek od KOCOUR » 10 Kvě 2012, 08:17

Martin Moudrý napsal:
KOCOUR napsal:...a vožralí pytle hoven, co řvou motaj se a zvracej, nebo se válej po zemi.
Teď si nejsem jist, zda tím narážíš na mě, ale neuráží mě to :lol:
Neznám tě tak nevim, ale jestli na tebe sedí popis tak jo. :-)
Smil z Heraltic napsal:S Kocourem naprosto souhlasím, hezky jsi to napsal!!!! :clap:

Já osobně razím že koukatelný vybavení na zbrojnýho je 10 000, +- sakum pikum. A to je, myslím částka kterou i chudej student za rok dokáže našetřit.
Ale je to o tom chtít.
5500 (boty + slušná svařovaná za studena dělaná na burze koupená helma :) ) když bude šikovnej a maximum si vyrobí sám. a jako zbraň pro začátek použije dřevěnej kyj nebo si vyrobí dřevěnou palici.

Maršálek
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maršálek » 10 Kvě 2012, 08:55

Lidé jsou různí a jejich očekávání od tohoto koníčku také, takže kde chybí motivace a skutečné vedení, tam lze stěží očekávat standart ve formě koukatelného minima, natož případně zázraky...

Spousta z nás navíc žije v bludu, že pokud si sami ušijeme „převracenky“, nebo koupíme ručně šité boty, zařadili jsme se do prestižní kategorie LH a můžeme soudit druhé. Takže vše stojí a padá na lidských povahách. Kdo chce a má zájem, ten si na potřebné věci našetří, nebo si je vyrobí sám, případně pod vedením na workshopech. Důvodem je to, že si tak plní své sny. Kdo nechce, ten může být finančně za vodou a stejně bude vypadat úsměvně. Pro někoho je problém výzvou, protože problémy jsou od toho, aby se řešily. Pro jiné platí, že každé řešení má svůj problém...

Pokud tu nebudeme blbnout, může tenhle pranýř fungovat jako zpětná vazba skupinám a jednotlivcům, kteří vyrazili nesprávným směrem a chtějí naslouchat. Za efektivnější ale považuji festivaly, kde by se mohly setkávat lidé s různým pohledem na (re)konstrukci historie - to není ironie, spíše, než rekonstrukce je to konstrukce našich představ o dané době. To byl také důvod, proč jsme se letos pustili do organizace Libušína a pojali ho jinak. Co jsem tak měl možnost sledovat, bylo nabízeno hodně a přijímáno neméně. Velmi mně potěšilo, že i lidé, kteří jsou tu kousaví a jízliví, tam ochotně odpovídali na dotazy laiků i šermířů, nad kterými tu na netu ohrnují nos. A příjemně mně překvapilo, kolik šermířů se přišlo zeptat, včetně těch „old“ a „králičích kožek“. V tom vidím i nadále smysl. Ostatně i pro mě je lákavé a zajímavé nakouknout do světa Vikingů, románců, Pražanů, Švýcarů a dalších ;)

Odpovědět

Vrátit se na “SSB pranýř”