Technické dotazy

Moderátoři: hawkwind, Pája1111

Odpovědět
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Technické dotazy

Příspěvek od hawkwind »

Tady se ptejte nebo sdílejte zkušenosti s výrobou.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Miten
Příspěvky: 35
Registrován: 23 Zář 2011, 13:04

Re: Technické dotazy

Příspěvek od Miten »

Rád bych se zeptal zda existují nějaké schémata, plánky na výrobu nástrojů atd. Mám trošku znalosti ze stavby elektrických kytar, ale zajímala by mě třeba stavba ninery, rád bych si ji postavil, jen sám nevím jak vypadá ten klávesový mechanismus.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Technické dotazy

Příspěvek od hawkwind »

Ano existují, hledej na googlu "Hurdy gurdy plans" ale stojí to nějaký peníze obvykle tak 20 doláčů. Ty úplně staré věci tzn. středověk jsou to spekulacee které si člověk musí více méně odvodit, dochovalo se jich minimum.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
Příspěvky: 267
Registrován: 04 Pro 2006, 18:53
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Re: Vaše výroba a pokusy

Příspěvek od Kuno »

Moc hezké nástroje ale než bych se na ně naučil tak aby se to dalo poslouchat,asi by to trvalo.... : :salute:
Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!
Ivo
Příspěvky: 9
Registrován: 13 Led 2012, 14:46

Re: Vaše výroba a pokusy

Příspěvek od Ivo »

Díky, o těchhle stránkách jsem neměl potuchy. Takže navázat - ještě jsem před časem našel kontakt na střevové struny na stránkách citeristů a pak můj kamarád loutnista mi dohazoval cosi německého, což si myslím je stejný výrobce jako ty houslové. Jinak tady na fotkách to už vypadá jinak :thumbup:
kubo
Příspěvky: 5
Registrován: 26 Led 2012, 13:54

Re: Vaše výroba a pokusy

Příspěvek od kubo »

podľa čoho i robil tú citaru? máš na to nejaké návody alebo od majstrov?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Vaše výroba a pokusy

Příspěvek od hawkwind »

Ted´nevím co myslíš citarou. Jestli mluvš o té cistře, tak ty jsou zrovna dobře zmapované a na internetu jsou stránky s detailníma fotkama a mírama. Ale to je renesanční, středověké nástroje se dochovali naprosto mizivě.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
kubo
Příspěvky: 5
Registrován: 26 Led 2012, 13:54

Re: Vaše výroba a pokusy

Příspěvek od kubo »

no ono sú to vlastne gusli....poslal by si mi prosím ťa do sz nejaké návody? ja som našiel dva..jeden v ruštine a jeden nejaký čudný
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Vaše výroba a pokusy

Příspěvek od hawkwind »

Poslal jsem Ti sz.
J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Omega
Příspěvky: 3
Registrován: 03 Črv 2013, 09:05
SHŠ: Daga

Re: Technické dotazy

Příspěvek od Omega »

Zdravím,

rád bych se pokusil vyrobit nějaký strunný nástroj odpovídající tak nějak rannému středověku v Evropě, frankové, VM, Byzanc, vikoši... Nemám moc přehled o tom, které nástroje vůbec byly, z čeho se dá vybírat. Všichni mají na akcích bubny, dudy, občas někdo šalmaj (jejíž stáří taky neznám). Můžete mi prosím někdo poskytnou alespoň zdroj, kde tyto informace hledat?

Díky
Avatar uživatele
wolf
Příspěvky: 38
Registrován: 17 Ún 2009, 10:54

Re: Technické dotazy

Příspěvek od wolf »

Existuje nějaká kniha (Hudební nástroje od pravěku k dnešku, Alexandr Buchner, 1956, Orbis, Praha), ale nečetl jsem ji.
Aqua et panis est vita canis.
Avatar uživatele
Omega
Příspěvky: 3
Registrován: 03 Črv 2013, 09:05
SHŠ: Daga

Re: Technické dotazy

Příspěvek od Omega »

Díky, najdu si ji v knihovně a pak se začnu rozhodovat, co vyrobit
Henry
Příspěvky: 6
Registrován: 30 Kvě 2015, 10:24

Re: Technické dotazy

Příspěvek od Henry »

Mohu jenom malou připomínku...
housličky a smyčcové hudební nástroje se třeba v Italii dělaly alespoň částečně z jedlového dřeva. Teda v druhé polovině 19. století určitě, protože od mého prapradědy tady v Karpatech Taliáni nakupovali některé stromy. Posílali sem svoje experty, kteří v zimě chodili po lesích (když bylo málo sněha = většinou tady byvá v lesích u hřebenů tak půl až jeden metr sněhu) a klepali na stromy v určité výšce do země. Prý tady rostly vyjímečně fonetické stromy, možno jenom ty jedle a možno i něco jiného. Jedle tady v lesích rostou furt... :)
Litoslav
Příspěvky: 8
Registrován: 03 Led 2013, 16:42

Re: Technické dotazy

Příspěvek od Litoslav »

Zdravím,
rád bych si pořídil/vyrobil Shetland gue ( https://www.youtube.com/watch?v=f_mQjqSsulk ). Dalo by se to i na Čechy poč. 14. stol.? Popř. nějaké tipy?
"Každý šermíř na hovno, když nepřátel nerovno." Sheldon Skaggs (Andrzej Sapkowski: Zaklínač III.-Krev elfů)
Odpovědět

Vrátit se na “Hudební nástroje”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti