Lukostřelecká jednotka

Avatar uživatele
Žoldák
Příspěvky: 216
Registrován: 21 Črc 2010, 22:06

Re: Lukostřelecká jednotka

Příspěvek od Žoldák »

Indy napsal:jenže vyžadovat padání po zásahu palnou bude fakt oříšek.

Pokud těma ořechama nenaláduješ. Omluva za OT
Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu občas pod okny zaparkují cizí tanky.....

Kdo překove meče v pluhy bude orat pole pro ty, kteří to neudělali.
Josh
Příspěvky: 107
Registrován: 05 Pro 2006, 13:54

Re: Lukostřelecká jednotka

Příspěvek od Josh »

No nejsem si jist, zda je to zde realizovatelné.
Jedině snad, kdyby šlo o obranu silně opevněné pozice, ale to by nejspíš znamenalo střelbu napřímo na kratší vzdálenost a na to tu asi nebude nikdo připravenej mentálně (jak na straně střelců, tak na straně cílů).
Nasazení ve volné polní bitvě považuji za nerealistické z důvodu nízkého počtu střelců (malá palebná síla) a nedostatečného dostřelu bezpečných luků.
Žádný terč není tak velký, aby se nedal minout ...
Avatar uživatele
Lumir
Příspěvky: 32
Registrován: 16 Bře 2009, 14:40
Místo/Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukostřelecká jednotka

Příspěvek od Lumir »

Nějak jsem se nedoklikal ke scénáři abych si to mohl přečíst tak mám takový dotaz:

Ty lukostřelecký jednotky (Pike vs. Josh) se budou mydlit mezi sebou? Je to nějak ve scénáři?
Tuez cette merdaille!
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukostřelecká jednotka

Příspěvek od Maršálek »

Pikeho bude podporovat šik Hradeckého dvora, Joshův bude pravděpodobně nasazený jinde. Ke střetnutí dojít může, ale nebude to cílen vyhledáváno.
Snas
Příspěvky: 111
Registrován: 21 Led 2011, 13:15

Re: Lukostřelecká jednotka

Příspěvek od Snas »

Jedna část střelců bude na ochozu na bráně. Brána bude cca 3 m vysoká a na plochu bude mít cca 5 x 3 m.
Avatar uživatele
Lumir
Příspěvky: 32
Registrován: 16 Bře 2009, 14:40
Místo/Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukostřelecká jednotka

Příspěvek od Lumir »

Mně šlo spíš jen o to, jestli ty jednotky po sobě budou střílet navzájem. Odpadnul by problem s nedostatkem munice a jejím pošlapáním od pěchoty. (k čemu je umět střílet x-krát do minuty když není čím střílet)
Tuez cette merdaille!
Gunhead
Příspěvky: 31
Registrován: 14 Dub 2008, 08:39

Re: Lukostřelecká jednotka

Příspěvek od Gunhead »

Pája1111 napsal:Musíte do nich střílet tak, aby to věděli... třebas Krok si myslel, že dostal mečem, ale byl to šíp :badgrin:
Povídej, jaká síla luku a vzdálenost, v čem byl cíl navlečen, jak musel být ošetřen :badgrin:
Josh
Příspěvky: 107
Registrován: 05 Pro 2006, 13:54

Re: Lukostřelecká jednotka

Příspěvek od Josh »

Dotaz na autora scénáře (docela akutní): Co se vlastně čeká od lukostřelců/kušiníků? Lidi se ptají a já neznám odpověď :(

A navíc pokud jsem to pochopil správně, tak Pike bude (samozřejmě) u Hradeckých a (moje) druhá jednotka na bráně, tak jsme zase všichni na jedné straně ... Kvůli recyklaci střeliva by bylo optimální, aby byli střelci na obou stranách, ale není to bezpodmínečně nutné. Potom je ovšem nutné nechat ve scénáři prostor pro sběr munice.

Chtělo by to nějaké pracovní varianty, které se vyberou/upraví na místě podle reálného počtu střelců.
Žádný terč není tak velký, aby se nedal minout ...
Avatar uživatele
Lumir
Příspěvky: 32
Registrován: 16 Bře 2009, 14:40
Místo/Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukostřelecká jednotka

Příspěvek od Lumir »

Já mám furt před očima bitvu ve Štětí, kdy lukostřelci na obou stranách stáli na fleku a mydlili se mezi sebou a bylo to myslím docela dobrý. Munice bylo dost, válela se mezi střelci a kdo neměl, ten se schejbnul. Navíc ji nikdo nepošlapal. Střelci si to dost chválili, jakože takhle dobře a dlouho si už dlouho nezastříleli. Taky s tím nebyly zmatky (celou dobu stujte tady s střílejte támdle na ty) :)

Chápu že je potřeba zvyšovat úroveň a nároky na střelce, ale na druhou stranu by se jim mělo taky něco nabídnout, třeba role ve scénáři.
Tuez cette merdaille!
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukostřelecká jednotka

Příspěvek od Maršálek »

my nabízíme - viz. Pike ;)
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukostřelecká jednotka

Příspěvek od Random »

O funkční jednotku schopnou zahrát Anglány kolem roku 1476 bychom měli zájem i my na bitvu/představení z období burgundských válek.
"Ad ultimum!"
Snas
Příspěvky: 111
Registrován: 21 Led 2011, 13:15

Re: Lukostřelecká jednotka

Příspěvek od Snas »

Josh napsal:Dotaz na autora scénáře (docela akutní): Co se vlastně čeká od lukostřelců/kušiníků? Lidi se ptají a já neznám odpověď :(

A navíc pokud jsem to pochopil správně, tak Pike bude (samozřejmě) u Hradeckých a (moje) druhá jednotka na bráně, tak jsme zase všichni na jedné straně ... Kvůli recyklaci střeliva by bylo optimální, aby byli střelci na obou stranách, ale není to bezpodmínečně nutné. Potom je ovšem nutné nechat ve scénáři prostor pro sběr munice.

Chtělo by to nějaké pracovní varianty, které se vyberou/upraví na místě podle reálného počtu střelců.
Pokud potřebuješ nějaké informace, tak se obrať na Standu nebo Melkela mailem, nebo tel. Kontakty na webu. Nemá smysl to řešit zde ve velkém počtu lidí, protože se díky tomu vše řeší strašně dlouho.
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Lukostřelecká jednotka

Příspěvek od melkel »

Josh napsal:Dotaz na autora scénáře (docela akutní): Co se vlastně čeká od lukostřelců/kušiníků? Lidi se ptají a já neznám odpověď :(

A navíc pokud jsem to pochopil správně, tak Pike bude (samozřejmě) u Hradeckých a (moje) druhá jednotka na bráně, tak jsme zase všichni na jedné straně ... Kvůli recyklaci střeliva by bylo optimální, aby byli střelci na obou stranách, ale není to bezpodmínečně nutné. Potom je ovšem nutné nechat ve scénáři prostor pro sběr munice.

Chtělo by to nějaké pracovní varianty, které se vyberou/upraví na místě podle reálného počtu střelců.
Joshi,
detaily budeme probírat 16. Obecně bych to viděl, že na bráně budou spíše Tesáci a podobná žoužel plus střelci se stopinkami, pořádní lukostřleci pak podpora v poli (Pike Hradec, ty RS).
trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Lukostřelecká jednotka

Příspěvek od trener »

Hohó! Tesáci jdou do pole v rámci pražského svazu!
Odpovědět

Vrátit se na “Starší Libušíny”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti