Bitevní řád

Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Bitevní řád

Příspěvek od Lazar »

Já osobně ani s těmi volnými nemám moc problém, pravděpodobně proto že jsem s něčím takovým počítal již od začátku Pražanů. Prostě mám jednoho člověka co trénuje s námi, ale jeho role je býti desátníkem těchto přiřazených volných, připravit je a efektivně odvelet, a světe div se, jde to. On zná systém jakým pracujeme a naše povely, takže je schopen je předávat efektivně dál a podporovat kde třeba. Nejednou nám již tahle partička vytrhla trn z paty když jsme potřebovali přikrýt bok.
Když již chceme kritizovat necvičené a neuskupené, pak bychom se také měli zamyslet nad sebou samými, nad veliteli, jestli jsme dobrými veliteli. Velení samo o sobě je umění, a já třeba si jsem jist že ještě mám mnoho co zlepšovat. Půlka chaosu necvičených je způsobena nedostatečným velením, či podceněním situace.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitevní řád

Příspěvek od wothan »

Jenže velitel musí mít autoritu - v sebraném houfu kterému přidělíš z pozice pořadatele velitele, kterého půlka lidí nebude dobře znát jí za ten nácvik získá těžko. Stejně tak když nedej bože jmenuješ velitelem jednoho z nich - ten zase nebude mít autoritu mezi ostatními. Jinak problém volných vidím právě i v tom že je tam spousta hrdinů - individualistů, kteří si tam "přišli cinknout" a ti jsou pro bitvu prostě nepoužitelní - opět jsem tam viděl mečíkáře sjíždět si svoje duely bez ohledu na průběh okolní bitvy a byli to právě tihle volní. Podle mne by se měli povinně hlásit všichni konkrétním lidem - buď velitelům armád nebo optimálně menších celků - šiků aj. Pokud se třeba velitel RS šiku rozhodne že z volných lidí kteří se mu nahlásili (a nejen nahlásili - byli schváleni, podle mne samotné nahlášení se nestačí) udělá samostatnou jednotku - křídlo svého šiku nebo je začlení do sestavy - dovnitř nebo dozadu aj. je na něm. Pokud budou prskat že už to není ono a že si chtějí cinknout a na šiky a průběh bitvy kašlou, mají imho smůlu nebo si musí počkat na kruhy zrady.
Avatar uživatele
hejtman ilburský
Příspěvky: 38
Registrován: 16 Dub 2010, 12:45
SHŠ: Ilburští střelci
Místo/Bydliště: Saaz

Re: Bitevní řád

Příspěvek od hejtman ilburský »

Zdravím opět, má pravdu Wothan že jsem chtěl snížit o 25% ne na 25% to by Libušínu, ať už je jakýkoliv uškodilo. Myslím že masovost Libušína nemá obdoby a doufám že zde bude pořád nejmíň tolik válečníků i když chtělo by to bojiště trošku zvětšit. Myslím že i když se se tam mezi válečníky občas propasuje nějaké ne zrovna vybavený bojovník je to pořád největší bitva v Čechách možná i ve střední Evropě a to je dobře.
Chtěl jsem jen říct, že kvůli divákům by spíše měla být ta ustrojenost trošku kontrolována. Mě osobně ani moc nevadí jestli tam na mě vylítne nějakej "hadrník" co má sice erb na varkoči ale mimo meče a přesce opasku na něm není již nic železného :) Prostě si v nejlepším případě sešije tepláky i s nějakou končetinou :D Klidně bych všechny tyto nezařazené do nějakých houfů přeřadil a utvořil z nich šiky pěchoty, proč ne - přece jen u většiny tehdejších armád bylo pár rytířů, seržantů a pak mraky obyčejné pěchoty samozřejmě hůře vybavené. Ale v tom případě ta pěchota taky musí vypadat jako pěchota a ne že tam pobíhá šílenec, který je sice oděn bez zbroje jen v "hadru" ale rozhodně nemůže mít na sobě křiklavou varkoč z dyftýnu, nebo do konce ještě z nějakého lepšího materiálu, nebo dokonce na tomto našitý i svůj vlastní erb !! - to opravdu už těžko rozdejchávám - to už bych mu odpustil i kanady zabalené v kůži, ale takovouhle parodii už ne :roll:
Avatar uživatele
hejtman ilburský
Příspěvky: 38
Registrován: 16 Dub 2010, 12:45
SHŠ: Ilburští střelci
Místo/Bydliště: Saaz

Re: Bitevní řád

Příspěvek od hejtman ilburský »

Zkusím se nafotit .... už mě vidíte? :wave:
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitevní řád

Příspěvek od Maršálek »

stanoviště Maršálek - viditelnost dobrá, konec hlášení ;)
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Bitevní řád

Příspěvek od Siegfried »

Problém je ten že největší problém působí lidí v okapových polozbrojích a celo zbrojích, kerých do nezařazených jezdí nejvíce... drbanů je bohužel málo...
Takže pak se takovýhle existence zařaděj k "hraničářům" a krapet to neuběhaj... Takež spíš pro ně udělat dva retro šiky co se budou někde krosit :) Oni budou spokojení a scénář taky.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
hejtman ilburský
Příspěvky: 38
Registrován: 16 Dub 2010, 12:45
SHŠ: Ilburští střelci
Místo/Bydliště: Saaz

Re: Bitevní řád

Příspěvek od hejtman ilburský »

Taky si myslím že se v nejhorším tito polookapový válečníci se mohou umístit někam co nejdále od diváků. Z té dálky bude jen slyšet křik, řinčení zbraní a kroucení okapu - a všichni budou spokojení ;)
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitevní řád

Příspěvek od Indy »

Někam poblíž Poldi Kladno?
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitevní řád

Příspěvek od Random »

Pěší rytíře nechte vyběhnout z lesa. Tím se vysvětlí, proč nemají koně. A kraj lesa lze považovat za vzdálenější místo od diváků :idea:
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitevní řád

Příspěvek od wothan »

Nebo je v tom lese můžete rovnou nechat :badgrin:
Odpovědět

Vrátit se na “Starší Libušíny”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti