Lazaret

Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Lazaret

Příspěvek od Spakona »

Na ČŠ padla otázka - jak letos lazaret?????? :)
Dášenko?
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Lazaret

Příspěvek od Dášenka »

Nevím :lol:
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Lazaret

Příspěvek od Spakona »

no tak se necháme překvapit :D
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Lazaret

Příspěvek od Lazar »

Budou dvě pevnosti, každá by měla poskytovat trocha stínu a místa a každá by měla mít lazaretní oddíl, pokud bude možno, kde budou členové těchto oddílů v bezpečí. Plus malá role pro několik žen na počátku střetnutí a během bitvy jsou drobné mezihry kdy ženy mohou vyběhnout do pole poskytnout základní první pomoc a nebo ukrást boty.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Lazaret

Příspěvek od Spakona »

no loni měla na starost hlavní lazaret Dášenka, a já s Čertovo Jíťou ten druhý v lese
takže pokud je třeba tak se hlásím zase do služby :D
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
LadyMarty
Příspěvky: 3
Registrován: 02 Dub 2011, 06:42
Místo/Bydliště: Pardubice- Svítkov

Re: Lazaret

Příspěvek od LadyMarty »

Zdravím, tak jsem si konečně našla odkaz na lazaret,prý bude i letos??. Hejtman psal že to bude asi nejspíš na ofi webu Libušína ale kde nic tu nic až mě sem navigoval odkaz :banan: Doufám že pokud mi to výjde, budu dosti pomocnou rukou 8)
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: Lazaret

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Vodůůůůů ...
LadyMarty
Příspěvky: 3
Registrován: 02 Dub 2011, 06:42
Místo/Bydliště: Pardubice- Svítkov

Re: Lazaret

Příspěvek od LadyMarty »

Jiří z Holohlav napsal:Vodůůůůů ...

A což takhle víno?? Červené, bílé?? :drunken:
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazaret

Příspěvek od Random »

Jo, tu vodu můžete obarvit nějakou šťávou, zejména při poskytování pomoci poblíž divákům.

Jinak předpokládám, že to měl být vtip - suchý zákon od rána po dobu trvání akce pro diváky!

Ale jak si vzpomínám na předchozí ročníky, toto pravidlo bude vypadat taky jako fór ...
"Ad ultimum!"
LadyMarty
Příspěvky: 3
Registrován: 02 Dub 2011, 06:42
Místo/Bydliště: Pardubice- Svítkov

Re: Lazaret

Příspěvek od LadyMarty »

Random napsal:Jo, tu vodu můžete obarvit nějakou šťávou, zejména při poskytování pomoci poblíž divákům.

Jinak předpokládám, že to měl být vtip - suchý zákon od rána po dobu trvání akce pro diváky!

Ale jak si vzpomínám na předchozí ročníky, toto pravidlo bude vypadat taky jako fór ...

Stačí potravinářské barvivo?? :lol: Samozřejmě jsem to víno měla na mysli až večer. Jináč celý den pouze čistou a pramenitou vodičku :salute:
Snas
Příspěvky: 111
Registrován: 21 Led 2011, 13:15

Re: Lazaret

Příspěvek od Snas »

Pro upřesnění: Na jedné straně bude pevnost a na druhé trén vojska (stan, dva vozy apod.).
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Lazaret

Příspěvek od Dášenka »

Chtěla bych tímto poděkovat všem, kdo se zúčastnili v letošní bitvě podpory vojsk v lazaretech.

Jmenovitě Thrakovi, který se podjal vedení "červeného" lazaretu (a to i po odborné lékařské stránce), Maiře, která odvedla "žlutý lazaret" a pak všem z lazaretu "modrého", na který jsem dohlížela sama. Dobrá práce lidi :)



Myslím, že už nám to začíná velmi dobře jít a je škoda, že nemáme více příležitostí si to v takovémhle rozsahu zkoušet častěji.

A asi by stálo za to, abychom sdíleli své postřehy a nápady.

Velmi se osvědčily různé slámky, brčka a hadičky pro napájení bojovníků s "nešťastným" tvarem přilby. V této souvislosti se mi asi nejvíc líbí nápad Mračidla, kdy ve džbánku je plováček s prostrčenou průhlednou hadičkou.
Josh
Příspěvky: 107
Registrován: 05 Pro 2006, 13:54

Re: Lazaret

Příspěvek od Josh »

Dášenko, díky modrému lazaretu za dokonalé zásobování vodou, žízní jsme rozhodně netrpěli ...
Žádný terč není tak velký, aby se nedal minout ...
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazaret

Příspěvek od Maršálek »

Za sebe a své bojovníky díky všem, kdo se podíleli na lazaretu a zásobování ;)
Bláha
Příspěvky: 1
Registrován: 16 Dub 2011, 17:54

Re: Lazaret

Příspěvek od Bláha »

Děkuji modrému lazaretu za skvělou práci a zásobování vodou.
Odpovědět

Vrátit se na “Starší Libušíny”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti