700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Moderátor: Johan

Avatar uživatele
Johan
Příspěvky: 126
Registrován: 14 Zář 2014, 22:14
SHŠ: Kestřanské manství
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od Johan »

Ještě info pro střelce. V bitvě se bude střílet jen krátce na začátku bitky a pak na konci, tak si třeba vemte pobočky, pokud se chcete zapojit na delší dobu.
A opakuji ještě jednou. Obráncům se bude na začátku hodit i jedenapůle.
Avatar uživatele
Cipís
Příspěvky: 363
Registrován: 07 Črv 2011, 20:06
SHŠ: Fracce

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od Cipís »

Nazdárek,

posíláme fotky volně ke stažení: http://jarka-fracce.rajce.idnes.cz/2015_Kestrany/ a nebo http://ulozto.cz/xnNQHjMs/2015-kestrany-rar

až na to vedro, super akce.
Ivo
Příspěvky: 9
Registrován: 13 Led 2012, 14:46

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od Ivo »

Akce splnila mé očekávání a stala se vrcholem sezony ! Klobouk dolů před pořadateli, neumím si představit nic, co by mohlo zastínit tento víkend. Velký dík Kestřanskému manství! Závěr byl bombastický, stále neumím pochopit, jak mohli zvládnout v kuchyni to co " přilétlo " na stoly. Nechci nikoho jmenovat, by nebylo zapomenuto na "oslíka" ale prostě velký dík všem, kdo přiložili ruku k dílu, takže vlastně všem zúčastněným! Opět se potvrdilo, že v Kestřanech se na historii nehraje - v Kestřanech je historie živá !

https://www.facebook.com/lucistnik/medi ... nref=story
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od Lazar »

Velmi dobé, pánové.

Přes některé porodní bolesti prvních ročníků (jako třeba nácvik delší než obě bitvy dohromady) máte dobře našlápnuto k dalším a ještě lepším ročníkům. A podle fotek? Příště na hostinu zůstávám ;-)
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Pavel z Kestřan
Příspěvky: 23
Registrován: 10 Lis 2013, 19:32
SHŠ: Kestřanské manství

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od Pavel z Kestřan »

Všem zúčastněným skupinám moc a moc děkujeme za pohodovou akci. Všichni jste velkou měrou přispěli k zvládnutí 1. ročníku. Zvláště bych chtěl poděkovat Slánské rotě a URSI Brno, kterýžto významně pomohli s přípravou a zvládnutím průběhu akce. Johane klobouk dolů nad scénářem bitvy o kterém jsem původně pochyboval, ale překvapil jsi, vše se zvládlo, za což patří velký dík i všem bojujícím. Zkrátka bitva i přes vražedné počasí byla super. A pak vzdávám hold všem holkám co už od čtvrtka připravovali pohoštění, znáte mě, s chválou šetřím, ale tím co jste nachystaly jste mě dostali. Dále všem skupinám děkujeme za vzorné uklizení tábořiště, díky vám nám ubylo hodně starostí s úklidem a uvedením všeho do původního stavu. Takže všem ještě jednou velké díky a už se těším na další ročník. A samozřejmě budeme rádi za vaše postřehy a připomínky, abychom věděli co napříště zlepšit. Pavel z Kestřan
Pavel z Kestřan
Příspěvky: 23
Registrován: 10 Lis 2013, 19:32
SHŠ: Kestřanské manství

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od Pavel z Kestřan »

tak a dostáváme se ke ztrátám a nálezům, byla zde nalezena tato dýka - viz. příloha

co bude dále nalezeno, případně pokud někdo něco postrádá, piště na tvrz@kestrany.cz, nebo sem na brodec
Přílohy
P1200860.JPG
P1200860.JPG (3.71 MiB) Zobrazeno 7458 x
Avatar uživatele
Kafkin
Sponzor Brodce
Příspěvky: 1564
Registrován: 27 Dub 2010, 10:07
SHŠ: Slánská rota
Kontaktovat uživatele:

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od Kafkin »

Díky za úžasné čtyři dny všem zúčastněným, zejména pak těm, kdo se investoval spoustu času a úsilí, aby akce byla taková, jaká byla. Skvělá společnost, krásné prostředí, pohodová bitva, všudypřítomná živá hudba a výborný servis pro účinkující. Hostina byla neuvěřitelná, něco takového jsem ještě nezažil. Ještě jednou díky :thumbup: .
… polní písař Slánské roty a menší písař městské kanceláře…
Avatar uživatele
Cipís
Příspěvky: 363
Registrován: 07 Črv 2011, 20:06
SHŠ: Fracce

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od Cipís »

Nazdárek,
posílám odkaz na dobovou hudbu, tak na ulozto jsem dala noty z Medieval Instrumental Dances: http://ulozto.cz/xn7YVHJM/medieval-inst ... s-noty-rar prosím o předání Karle, nemáme na ni kontakt. díky
Mon
Příspěvky: 1
Registrován: 05 Led 2015, 15:21

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od Mon »

Děkuji za noty, mám z nich velkou radost!!! :D
Pytlík
Příspěvky: 10
Registrován: 14 Črc 2009, 21:56

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od Pytlík »

Zdravím, akce byla fajn, užili jsme si ji, a děkujeme.Budou další ročniky? Ale teď k horšímu.
Postrádám tesák, pravděpodobně odhozen pod stromem při bojích o most, neví o něm někdo? Byl bych rád když by se ke mě vrátil. Flaškovitá odměna pro nalezce
Přílohy
ala težka verze(boj o moravske brany 2014).jpg
ala težka verze(boj o moravske brany 2014).jpg (37.3 KiB) Zobrazeno 7300 x
Avatar uživatele
Kafkin
Sponzor Brodce
Příspěvky: 1564
Registrován: 27 Dub 2010, 10:07
SHŠ: Slánská rota
Kontaktovat uživatele:

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od Kafkin »

Již jsem dokončil diskutovaný zápis ve Slánské kronice. Je poněkud obsažnější, než je zvykem, ale některé pasáže zkrátit, by bylo vážně škoda, takže tady jest: Kestřanské slavnosti. Snad jsem na nic nezapomněl.
… polní písař Slánské roty a menší písař městské kanceláře…
Pavel z Kestřan
Příspěvky: 23
Registrován: 10 Lis 2013, 19:32
SHŠ: Kestřanské manství

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od Pavel z Kestřan »

tak tesák nalezen, máme ho někam zaslat či se pro něj zastavíš, případně napiš odkud si, pokud bychom měli cestu kolem
no.310_beermajkl
Příspěvky: 3
Registrován: 15 Črv 2015, 06:54

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od no.310_beermajkl »

Hodně pěkné fotky :thumbup:
Pavel z Kestřan
Příspěvky: 23
Registrován: 10 Lis 2013, 19:32
SHŠ: Kestřanské manství

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od Pavel z Kestřan »

Tak další nález - viz. foto, majitel ať se ozve sem na brodec nebo na tvrz@kestrany.cz
Přílohy
P1200894.JPG
P1200894.JPG (3.59 MiB) Zobrazeno 7064 x
Pavel z Kestřan
Příspěvky: 23
Registrován: 10 Lis 2013, 19:32
SHŠ: Kestřanské manství

Re: 700 let Kestřan -středověké oslavy s bitvou 3-6. 7. 2015

Příspěvek od Pavel z Kestřan »

Kafkine, text ve vaší kronice naprosto super. Dlouho jsem přemýšlel, jak vybruslíš z toho že byly dvě bitvy a nezklamal si :-), akorát se dohadujeme co se dělo při tom koupání a kde/kdo byly ty příšery :-)
Odpovědět

Vrátit se na “Akce”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host