Brodec.org se bude měnit

našli jste na fóru nějaké nedostatky? Pište sem...
English - introduction
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Chtěl bych vás, mí drazí uživatelé informovat, že zanedlouho budu měnit stránky na http://www.brodec.org

Jelikož se mi rozpadla domací skupina zapálenců pro pozdní středověk, chtěl bych v nejbližší době udělat jednu velkou změnu na svých webových stránkách, a to ku prospěchu "šermířů". Adresa "brodec.org" má celkem dobrou návštěvnost a já jsem přemýšlel, co bych tak mohl místo našich skupinových stránek na tuhle adresu dát. Nakonec jsem se rozhodl pro jednostránkový "über-odkazník", který by obsahoval linky na nejznámější LH spolky a spolky koukatelného minima (KM)+ dedikovaná fóra. Všechny spolky by byly s krátkým popiskem, rozčleněny do různých období. Návštěvník si díky tomu bude moci udělat představu, co a jak, v jaké době, kterak vypadalo.

To je moje představa, můj projekt, co chci mít na své doméně.

Od vás budu potřebovat jména skupin, které se za své pojetí rekonstrukce doby nemusí stydět, které v tom vynikají.


Uvedu příklad:
Římané - skupina Legio x GPF
Keltové -Appendixova skupina

vikingové -Skjaldborg

Pište klidně sem. (starověk-baroko)
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od Olaff »

Van Ousek: No, na tridsiatku by som asi kontaktoval chlapcov z Mortaigne regimentu, konkretne Alistaire a Vechio chodia aj na livinghistory.cz, podla mna minimalne velmi kvalitne KM splnaju, tiez maju dobry pristup k sireniu informacii a osvety aj smerom k ostatnym spolkom a jednotlivcom...

Ale to sa musia oni na to citit, predsa len maju hodne vysoke naroky najma sami na seba... ;)

Na Slovensku zatial moc neviem, ale tusim Vargar z BA maju frakciu LH na Vikingov (http://www.vargar.sk), su tu aj nejaki Slovania, skor sa mi zda, ze ide o jednotlivcov ako o skupiny, na tych sa da dostat na livinghistory.sk... A tusim su tu celkom sikovni Euroindiani, v Kosiciach funguje nejaky kmen: http://wigmunke.sk/

No a mozno po zime aj u nas bude par ludi KM vystrojenych ludi na tridsiatku i na polovicu 15. storocia. Ale to som privelky optimista, hehe...
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Olaff:
mno... celkem jsi mě přinutil přemýšlet. :badgrin: Odkazník plánuju čistě pro ČR (i tak to bude fuška, hromadu stížností a nenávistných pohledů ze stran nezveřejněných českých skupin očekávám) Pokud by někdo udělal podobný odkazník slovenských spolků, dal bych link i na něj. De facto bych byl rád, kdyby se podobné pilíře udělaly ve všech okolních státech a vzájemně se propojily.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od Indy »

No pokud hodláš jít až do sedmiletky zkus se obrátit na nás, když se ožerem, jsme k ukoukání :lol:
http://olomouckypluk.cz/chorvati/
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od Radim Vaňousek »

oukej, dám to rovnou až po 19. století.
Pište pište, já se zatím ožeru, abych chytil nějakou tu inšpíraci
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od Siegfried »

RADIM:
hele doufám že necháš jednotnou databázi uživatelů pro všechna období jako to je na LH, aby si je třeb ajen validovali jednotlivý správci do svejch for...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Ondřeji, popravdě řečeno nevím, jak by to šlo propojit. Ale pokusím se.
Avatar uživatele
alistaire
Příspěvky: 127
Registrován: 12 Bře 2008, 11:24
SHŠ: Regiment Mortaigne

Re: Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od alistaire »

Olaff napsal:Van Ousek: No, na tridsiatku by som asi kontaktoval chlapcov z Mortaigne regimentu, konkretne Alistaire a Vechio chodia aj na livinghistory.cz, podla mna minimalne velmi kvalitne KM splnaju, tiez maju dobry pristup k sireniu informacii a osvety aj smerom k ostatnym spolkom a jednotlivcom...

Ale to sa musia oni na to citit, predsa len maju hodne vysoke naroky najma sami na seba... ;)
.

Och... děkuji ;) :roll:

KM už snad i ano, co se týče LH... no, LH je cesta, že... No a snažíme se po ní vykročit ve více než pár kusech. Zatím jsme na začátku.
Tím ale netvrdím, že nejsme (i díky lidem, kteří nám přdali to co předali a veeeeeeliký dík jim za to) mezi nejlepšími grupami v tomto období ve střední evropě. To asi ano...
Co řeknu, to sedí...
Nerad bych seděl za to, co řeknu.

http://www.mortaigne.com Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Obrázek
http://tricitka.brodec.org Diskusní fórum pro zájemce o třicetiletou válku
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Jsem nějakej línej a moc mi nejdou nápady. Snažte se taky trochu :D Potřebujem pokrýt renesanci až 19.stol.

Na Veltruském Corvu mám menší schůzi ohledně projektu, snad mi kucí z Via Boemia apod. pomůžou doplnit seznam.
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od Olaff »

Radim: Co tak zbrojne houfy? www.houfy.webzdarma.cz tusim maju stranku.... A www.mce.cz tusim zase robia rudolfincov, aj ked to asi skor Paja bude o tom vediet, hehe... Pripadne tusim, ze www.ursus.sk alebo tak akosi riesia Svajciarov nejakych... Len to treba okukat, no...
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od Siegfried »

Zbrojný houfy chcíply...
to www jede jenom ze setrvačnosti... ale v pondělí se uvidím s bídákem a naznačoval cosi o tom že nějaká renesance se možná zase rozhejbává...
Poptám se ho.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Raiden
Příspěvky: 8
Registrován: 01 Kvě 2008, 16:42
Místo/Bydliště: Písek

Re: Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od Raiden »

He, trochu sis Van Ousče rozšířil záběr :roll:
K čemu to?
Leda že se snažíš vytvořit něco, co de facto supluje fórum livinghistory.cz, ale v zájmu šíření LH osvěty mezi mečíkáře bez onoho slova livinghistory v prvním plánu, na které je dost mečíkářů tak nějak alergických... :badgrin:
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od Romikov »

Mám pocit že tím až příliš velkým záběrem období nám Radim páchá Workoholickou sebevraždu..
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Romikov:
Do držky si mě neber... navíc slovo "workoholik" se mi poslední dobou hnusí čím dál, tím víc. :evil: :badgrin:

Raiden:
Livinghistory má úplně jinej cíl, než můj projekt. Asi jsi si pořádně nepřečetl můj první příspěvek. To co chci vytvořit je pouze odkazník na ostatní fóra (i na livinghistory.cz) a spolky. Důvody:
-návštěvnost všech domén bude stoupat.
-návštěvníkoj podstrčím ty nejlepší spolky, které ho budou inspirovat, když by se mu dané období líbilo

O výhodách dedikovaných fór snad psát nemusím...
LH osvětu propašovat i mezi odpůrce třeba časem půjde.
Avatar uživatele
kakac
Příspěvky: 26
Registrován: 02 Zář 2008, 17:31

Re: Brodec.org se bude měnit

Příspěvek od kakac »

Ahoj,
Co tu Olaff spominal sme my: Ursus a web mame www.shs-ursus.sk. Mame ambiciu riesit jednotku Svajciarov z konca 15. storocia a buduci rok nad uz budeme mat aj kostymy na Reislauferov zo zaciatku 16. storocia.
Inak momentalne s par chlapcami z inych sermiarskych skupin rozbiehame novu stranku o historickom serme, historii atd. adresa je www.historickyserm.sk.
Odpovědět

Vrátit se na “brodec.org”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti