Encyklopedie

našli jste na fóru nějaké nedostatky? Pište sem...
English - introduction
Odpovědět
Avatar uživatele
Supík
Příspěvky: 480
Registrován: 24 Kvě 2009, 19:18
SHŠ: Midgard a Malchus
Kontaktovat uživatele:

Encyklopedie

Příspěvek od Supík » 31 Pro 2009, 18:33

Nainstaloval jsem na brodec již zmiňovanou encyklopedii. V tomto okamžiku se nalézá na adrese http://encyklopedie.brodec.org . Po ukončení hlasování bude na adrese dle konečného výsledku volby. Je využit uplně stejný sw jako používá velká wikipedie. Prosím nyní všechny kdo mají nějakou zkušenost s wikipedii a mají chuť něco na brodeckou encyklopedii napsat (třeba i jen noticku o své SHŠ) , tak to prosím zkuste a dejte mi vědět kdyby něco nefungovalo. Pokud je tady nějaky skutečný wikiguru, tak ho na jeho přání udělám spolu adminem.

K čemu nám wikipedie může sloužit.
Umožní nám sdílet informace potřebné pro konkrétní činnosti (tvorba kostýmu,zbroje,zbraní,řemeslných potřeb) , popisy bitev minulých i současných atd. Můžete si v něm dělat živou kroniku vaší shš atd..

Někdo může namítnout, že proč duplikovat již existující "velkou" wikipedii kde mnoho témat již zpracováno je. Ano to je pravda, ale velká wikipedie je hodně svazaná pravidly publikování a formy zápisu. Na naší brodecké encyklopedii můžeme bez problémů převzít kousek textu z velké wikipedie (naše encyklopedie je provozována pod stejnou licencí (GNU Free Documentation License 1.2.)) a druhou část doplnit vlastními znalostmi. Na velké wikipedii se vám některá témata nepodaří vůbec prosadit a zachovat. Naopak pak mohou lide z velké wikiny čerpat z brodce (díky kompatibilitě licencí).

Diskuzi k encyklopedii/wikipedii na brodci prosím zde.. doufám, že se vám ten nápad líbí :)

Odpovědět

Vrátit se na “brodec.org”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host